» »

Čiščenje posode iz aluminija

Čiščenje posode iz aluminija

Bye ::

V pomivalnem stroju je nasrkal (=oksidiral) aluminijski lonček za kuhanje kave. Poskušal sem ga očistiti z raztopino kisa, ampak ne pomaga. Kako bi mu lahko ponovno vrnil sijaj s kemično metodo (poliranje ne pride v poštev zaradi same oblike)?

starfotr ::

Ne moreš. A si dal kafeterio v stroj? Ali kakšna je ta oblika?

Bye ::

Ja, v stroj, saj sem napisal.
 kuhalo za kavo

kuhalo za kavo

starfotr ::

Zakaj tega ne bi mogel spolirat?

http://www.matejzalar.si/strojno-pranje/

Bye ::

Kako bi spoliral notranjost z vsemi konturami? Zato sem vprašal, če obstaja kemijska metoda. Zakaj mi pošiljaŠ link, kjer piše, da se kafetiere ne daje v pomivalni stroj? To sem že spoznal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

starfotr ::

Zato, da vidiš, da kupi novo.

Highlag ::

Aluminija ne moreš kemično polirat. Vse kar ga najeda ga pusti oksidiranega - hrapavega. Poliraš ga lahko samo mehansko.
Never trust a computer you can't throw out a window

FrRoSt ::

Bye je izjavil:

V pomivalnem stroju je nasrkal (=oksidiral) aluminijski lonček za kuhanje kave. Poskušal sem ga očistiti z raztopino kisa, ampak ne pomaga. Kako bi mu lahko ponovno vrnil sijaj s kemično metodo (poliranje ne pride v poštev zaradi same oblike)?

Ne vem, če gre tukaj za oksidacijo!?
Aluminij oksidira površinsko, zgornji sloj. In tako tudi ostane. Oksidacija ne napreduje v notranjost, in zadeva ne razpade, tako kakor pri železu...

Oksiadacijo aluminija (zgornjega sloja) se da enostavno odpraviti s poliranjem. Se pravi s polirnim sredstvom (pasto) in krpico....

Bojim se samo, da v tvojem primeru ne gre za oksidacijo. Aluminij je načela neka (druga agresivna) snov, ki je bila (verjetno) dodana v pomivalni stroj kot čistilno sredstvo. :(
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Bye ::

ZGagatronix, kako si ti pameten...

FrRoSt je izjavil:

Bye je izjavil:

V pomivalnem stroju je nasrkal (=oksidiral) aluminijski lonček za kuhanje kave. Poskušal sem ga očistiti z raztopino kisa, ampak ne pomaga. Kako bi mu lahko ponovno vrnil sijaj s kemično metodo (poliranje ne pride v poštev zaradi same oblike)?

Ne vem, če gre tukaj za oksidacijo!?
Aluminij oksidira površinsko, zgornji sloj. In tako tudi ostane. Oksidacija ne napreduje v notranjost, in zadeva ne razpade, tako kakor pri železu...

Oksiadacijo aluminija (zgornjega sloja) se da enostavno odpraviti s poliranjem. Se pravi s polirnim sredstvom (pasto) in krpico....

Bojim se samo, da v tvojem primeru ne gre za oksidacijo. Aluminij je načela neka (druga agresivna) snov, ki je bila (verjetno) dodana v pomivalni stroj kot čistilno sredstvo. :(

Normalno sem v pomivalca dal čistilno tableto. Update: malo mi je zadevo uspelo popraviti s cifom in poliranjem, sam ni pa več kot nova. Bom objavil sliko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

FrRoSt ::

Bye je izjavil:


Normalno sem v pomivalca dal čistilno tableto. Update: malo mi je zadevo uspelo popraviti s cifom in poliranjem, sam ni pa več kot nova. Bom objavil sliko.


To je (zdaj) samo LEPOTNA napaka! Saj bo sčasoma in s ponovno uporabo zbledela. Verjetno.... :|

Tako kot so ti napisali drugi uporabniki: Kofeterijo se spira samo z vodo. Ne uporabljaš niti kakšnega ceta!
Če se ti nabere patina, je to samo (pozitivna) kofe-patina in nič drugega.

Saj je namenska posoda (SAMO) za kavo!!
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

steev ::

Vzameš gobico in zdrgneš kolikor gre. Potem ene par kav skuhaj in jih vrzi proč.
Če jo pa želiš prati v pomivalcu, si pa kupi kafetiero iz rostfraja.
:|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: steev ()

FrRoSt ::

steev je izjavil:

Vzameš gobico in zdrgneš kolikor gre. Potem ene par kav skuhaj in jih vrzi proč.

:)):)):))

Ali pa naj jih ponudi ženi! 8-)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Bye ::

Levo je nova, desno pa "uferdirbana". Spucal sem jo s cefom in mehko kovinsko volno. Originalnega sijaja ne bo, sam je vseeno boljše kot nič.


 kafeterija

kafeterija

m3k ::

Bye je izjavil:

...Originalnega sijaja ne bo...

PUROL in vata za poliranje 🔆
Mirko tipka na radirko ////

Bye ::

Hvala.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako skrbite za ostre nože? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7812181 (9707) BorutO
»

kako naj očistim te kozarce?

Oddelek: Loža
273719 (2351) Unknown_001
»

Nov robotski pes iz Boston Dynamics pomiva tudi posodo

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
196638 (3708) Qcube
»

Pranje računalniških komponent

Oddelek: Pomoč in nasveti
366027 (4271) erex
»

noži in pomivalni stroj

Oddelek: Loža
305496 (4584) imagodei

Več podobnih tem