» »

WP Ali moja stran nima piškotkov?

WP Ali moja stran nima piškotkov?

Manager ::

Ko grem na spletni strani, ki je še v pripravi, na localhost (wamp) mi pod Dev toolbar/Application/cookies v Chrome, pod Cookies pokaže mapo localhost, v njej pa ni piškotkov. Stran delam v Wordpressu. Ko sem vpisan v Wordpress mi pokaže piškotke, ko se izpišem pa ni piškotkov.


Ali to pomeni, da spletna stran nima piškotkov (za uporabnika) in potem lahko tudi v obvestilu o piškotkih vnesem, da spletna stran ne uporablja piškotkov (v skladu z GDPR)?

Hvala za info.

msjr ::

Če nimaš piškotkov potem ni treba nobenih obvestil o njih pisat.

Lonsarg ::

Če uporabljaš zgolj login piškotek tudi ni nobene potrebe (no moraš pa ob sami kreaciji računa ustrezna obvestila dati).

Obvestilo je potrebno če shranjuješ karkoli kar ni strogo nujno za delovanje spletne strani. Niti nima veze piškote/ni piškotka. Če naprimer v backendu shranjuješ IPje si obvestilo dolžen pokazati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Manager ::

Ko sem vpisan v WP in pogledam stran v Chromu, ter preverim piškotke mi jih pokaže mislim, da 5. Verjetno login piškotki od wordpressa. Ko se izpišem in pogledam spet, pa mi jih več ne pokaže, vse prazno.

Na strani nimam nobenega foruma, niti kontaktne forme, bloga ipd. Bom pa sam urejal spletno stran in se edini v njo vpisoval, v wp.

blackbfm ::

Ali to pomeni, da spletna stran nima piškotkov (za uporabnika) in potem lahko tudi v obvestilu o piškotkih vnesem, da spletna stran ne uporablja piškotkov (v skladu z GDPR)?


Probaj v incognito / private window brskat po strani (brez vpisa) in gledat dev tools kaj se dogaja s piskoti

Nevem pa zakaj bi gor deval sploh obvestilo o piškotih ce jih ni.. Ze tako cel internet trpi zaradi posilstev s temi obvestili povsod

Manager ::

Hvala.

Sem probal v incognito prebrskati, po vseh jezikih spletne strani in nikjer mi nič ne pokaže pod Cookies / Localhost.

Nameraval sem imeti samo Google Analytics, za katerega pa bom nastavil v pluginu, da pridobi Soglasje (klikne Sprejmem GA), še preden se aktivira. Zato je verjetno dovolj, da samo to napišem, drugih piškotkotv pa očitno nimam. Ali je smiselno, da izklopim tracking v Google Analytics (Disable Google Tracking)?

Piškotki se pojavijo samo v primeru vpisa v Wp, kar pa imam samo jaz. Predvidevam, da verjetno tega sploh ne rabim omeniti v Politiki zasebnosti oz. Piškotkov, glede na to, da uporabniki ne bodo imeli dostopa do vpisa.

Opazil pa sem še nekaj, glede hitrosti spletne strani na localhostu. V incognito mi je pokazalo boljšo hitrost, pod Network, Load: 690ms, medtem ko v normalnem pogledu (ne-incognito ;) ) pa mi je pokazalo Load: 1,64s.
To bo potem, ko bo online stran, bolj podobna blizu 2s, ali prej pod 1s? Vem, da bom realno videl šele, ko bo online...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Manager ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Blokiranje piškotkov v wp-config.php

Oddelek: Izdelava spletišč
6720 (520) Manager
»

Dobre prakse Informacijskega pooblaščenca že prešle v splošno rabo (3)

Oddelek: Novice / Zasebnost
199322 (7056) primoz4p
»

Lastna spletna stran - prikaz obvestila o piškotkih

Oddelek: Izdelava spletišč
112447 (1880) Miro-Slav
»

Pripravite vašo spletno stran na nov zakon o piškotkih (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Izdelava spletišč
744205402 (156968) Tydek
»

Kdo vse ne priznava novega ZEKom (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / NWO
13142644 (34282) trizob

Več podobnih tem