» »

Naložene datoteke pod GDPR?

Naložene datoteke pod GDPR?

eVro ::

Zanima me, kako je z možnostjo vpogleda in izbrisa datotek, naloženih na razne (lokalne) spletne servise, npr. upload slik na stran enega fotostudia? Je take in sorodne servise po kaki veljavni zakonodaji možno prisiliti, da moje datoteke takoj po uporabi počistijo?

GDPR razumem kot splošno uredbo, za vse podatke, vendar je v slovenskih prevodih govora o osebnih podatkih, tako da sem sedaj zmeden, kaj nam glede vsebinskih podatkov omogoča GDPR in prejšnja zakonodaja?

Matek ::

Klik.
Fotografija posameznika lahko v določenih primerih predstavlja občutljive osebne podatke
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

filip007 ::

Jaz sem jih naložil na Dropbox aplikacijo na telefonu, odprl na PCju pa potem zbrisal, ko jih nisem več rabil. Verjetno, če so za javno uporabo na primer mali oglasi ni tak problem.

Zdaj za domeno, če jo imaš registrirano piše samo GDPR masked podatki, verjetno dobro zaradi spamerjev.
Trevor Philips Industries

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filip007 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GDPR je tu, kaj pa zdaj (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
6428613 (19106) AndrejO
»

Dobre prakse Informacijskega pooblaščenca že prešle v splošno rabo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
12136817 (27677) spegli
»

GDPR, se ze veselite? :) (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Omrežja in internet
33192961 (65068) Mikrohard
»

Mejli, spam,... od kje email

Oddelek: Loža
4711964 (8420) japol
»

V ZDA neopazno potrdili nov zakon o čezmejnem dostopu do podatkov o uporabnikih (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
6325339 (20052) PaX_MaN

Več podobnih tem