» »

Furs in tečaj dolarja? Pa še neki prispevki?

Furs in tečaj dolarja? Pa še neki prispevki?

XLapse ::

Okej preden bom napadel Furs da so slabi, bom prej sebe skritiziral, da sm predložil prvo slabo vse , nenatačno itd. (noob) in jih morem pohvalit za potrpežljivost in razumevanje.
Popravit sem mogu 3x 'napoved' (nevem zakaj pravijo napoved, ko zahteva da točno napišem zneske) za prenos iz premoženjske pravice, oziroma za svojo glasbo katero mam na raznih platformah.


In okej, poleg tega da jim rabi ful časa , je prišlo do tega da 3jič ko sem šel popravljat, je moja finančni kontrolor-ka zbolela (ona je rekla naj pridem popravit) in sm popravil pri njeni 'sosedi'.
In ker meni se ni več dalo čakat to odločbo, smo naredili s to pisarniško 'sosedo' na hitro...

Problem :

Jaz sm plačan v dolarjih na paypal. Kar je na banki jo sploh ni brigalo, vse kar dobim na paypal = Tax.
Ni me paypal špecal sem sam ji predložil income.
Namesto da bi gledala tečaj dolarja vsak mesec od Januarja do Oktobra, kadar so transkcije ble.. Mi je kr nabila exchange rate iz konc leta 2018 za nekje 15.000$. Valda je dolar poskočil zadnje čase in je celo leto 2018 bil kr švoh.

Zdej, bo tako v redu? Al bi dejansko mogu plačat po vsako mesečnem tečaju? Jaz vem da bom vsaj 500EUR več plačal kot če bi šla vsak mesec gledat.
In zdej za 2018 je pač konec, ne bom ji spet težil da ni v redu. V 2019 pa nočem da se to ponovi, čeprav je lahko tudi dobro, namreč lahko dolar čisto pade konc leta in mi računa davek po nižji menjavi v eur.


Je to v redu al ni v redu kar je naredila ?

In še nekaj, sicer je rekla da VERJETNO bo šlo skozi kot prenos iz premoženjske pravice , torej -10% normiranih = 25% davek... In to je sprejemljivo zame.
Preden sem šel je pa rekla ta 'soseda' da je možno da se odločijo da so neke avtorske (nevem kaj hoče) in mogoče še prispevke, če se tako odločijo.

Ko sm bral so prispevki 8% pri avtorskih. Valda mi ne bodo nabili neke prispevke še, če vse kar delam je uploadam musko preko distributerja k da na spotify itd. , nisem zaposlen pri njih, ne nič.

Če dobim še 8,8% se mi sploh ne da več delat profesionalno.
oziroma ni druge kot s.p. če pade še prispevek
alien technology
  • spremenilo: XLapse ()

user4683 ::

Ni v redu. V EUR se pretvori na datum prihodka. Če izdajaš račune je to na datum izdaje računa, če ga ne, bi rekel da je to datum ko prejmeš nakazilo na paypal.

XLapse ::

user4683 je izjavil:

Ni v redu. V EUR se pretvori na datum prihodka. Če izdajaš račune je to na datum izdaje računa, če ga ne, bi rekel da je to datum ko prejmeš nakazilo na paypal.


Ah slabo slabo. Kaj zdej najboljš da grem spet popravit ko bo moja kontrolorka 'ozdravela' ?

Pomoje me imajo že poln k.
alien technology

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XLapse ()

metalc ::

Ne vem sicer konkretno za tvoj primer, ampak na splošno velja, da obdavčljive prihodke v drugih valutah sam pretvoriš v evre po referenčnem tečaju ECB na "dan valute" (kdaj točno je to v tvojem primeru, naj ti raje pove kdo drug) in jim je bolj malo mar, po kakšnem tečaju in proviziji ti je to pretvarjala banka ali drug posrednik.

Killermode ::

A preko E-davkov ne gre?

XLapse ::

metalc je izjavil:

Ne vem sicer konkretno za tvoj primer, ampak na splošno velja, da obdavčljive prihodke v drugih valutah sam pretvoriš v evre po referenčnem tečaju ECB na "dan valute" (kdaj točno je to v tvojem primeru, naj ti raje pove kdo drug) in jim je bolj malo mar, po kakšnem tečaju in proviziji ti je to pretvarjala banka ali drug posrednik.


jah kaj ko mi je rekla napiši 15.000$ = EUR in konc ... Mogli bi pa vsak mesec na dan transakcije računat.

Killermode je izjavil:

A preko E-davkov ne gre?


ne, ker nevem. Totalen začetnik. A lahko to kr preko e davkov naredim al kko ? Malo navodil ?
alien technology

anketar ::

yo, pejt popravlat, zakaj bi denar pušču državi, a si nor?

bobby ::

Ja lahko preko edavkov.
Samo moras imet en certifikat, sigenco, klik
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Mato989 ::

Spet nesposoben furs pac.. Ne resimo se jih
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Invictus ::

Mato989 je izjavil:

Spet nesposoben furs pac.. Ne resimo se jih

Bolj nesposobni uporabniki...

Če si komunikativen, te vse naučijo, in ne težijo preveč za napake, če takoj popraviš.

V končni fazi ima pa tudi kontrolor rok 20 dni, ko mora napako prijaviti, če ni odstranjeno, in takrat dobiš kazen.

Je pa vsako leto boljše. Letos sem za DDD-DDD samo oddal znesek, ki sem ga zaslužil, pa napačno akontacijo in prispevke. So popravili sami, me nič klicali :D.

Če se pa kretensko obnašaš do njih, potem pa ne pričakuj informacij.

Zato fantje, preberite si tole kolumno...

https://siol.net/siol-plus/kolumne/miha...

Na FURSu tako (bodoče za nekatere) obnašanje pomaga.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

P2P lending - oddaja napovedi za odmero dohodnine (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12716785 (274) redtech
»

Freelance, sp, in davkarija (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10420948 (14294) maticb492
»

Normiran s.p.

Oddelek: Loža
234689 (2875) Ales
»

Internetni zaslužek in davki (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9223811 (14418) St235

Več podobnih tem