» »

Kje legalno gledati nove filme?

Kje legalno gledati nove filme?

deejay2 ::

Zanima me, kako se da najceneje legalno priti do novih filmov? Po možnosti, da so v 4K oziroma 2K, če so tako posneti.
Sem preizkusil Neflix pred dnevi (1 mesec ga lahko preizkušaš brezplačno), ampak dejansko je zelo slab s filmi. Na njem dobiš dva, tri in več let stare filme, ampak filmov, ki so ravnokar prišli na blu raye, pa ne dobiš. In jaz bi predvsem takšne rad gledal.

Tilen ::

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

smacker ::

Tisto kar pri operaterju ne najdeš pa maš na Googlu: https://play.google.com/store/movies

deejay2 ::

Pri Telekomovi kinoteki nič ne piše, da bi bili filmi tudi v 4K oziroma 2K. Piše samo da so v HD. Običajna 1080p slika mi ne pride v poštev.

Tilen ::

Najprej si napisal "po možnosti" sedaj pa že da ne pride v poštev. Moral se boš odločiti, kaj sploh želiš.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

deejay2 ::

Če so posneti v 4K/2K želim, da so v taki kakovosti tudi v spletni videoteki oziroma pri ponudniku.

XS!D3 ::

Kaj pa smatraš pod 2K, če ne 1080p? Tehnično sicer ni isto (nekaj px razlike - 2048 × 1080 namesto 1920 x 1080) ampak imaš tudi na blurayih tipično 2160p ali 1080p in ne DCI 4K ali 2K.

Na žalost moraš za proper kvaliteto in novejše filme poseči po blurayih po uradni ali malo manj iradni poti. Alternativa je mogoče kak iTunes movies ampak tudi ni poceni....

deejay2 ::

2K ni 1080p. 2K je 2K. In večina filmov danes je posnetih v 2K in so samo upscalani na 4K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: deejay2 ()

deejay2 ::

Ne morem verjeti, da ne obstaja platforma, kjer bi se dalo na zahtevo dobiti nove 4K filme. Telekomov DKINO ima nove filme, a ti niso v 4K, Netflix pri nas ponuja 4K filme a ti niso novi, HBO GO ponuja nekaj novih filmov a nobenih v 4K, Google Play ponuja nove filme a ne v 4K...In potem se založniki sprašujejo zakaj je toliko piratstva. Ja pismo, dajte uporabnikom možnost kupiti nove 4K filme. Ok, da se jih kupiti v trgovinah, ampak to ni to. Smo v letu 2019, ko se stvari lahko kupuje na zahtevo prek spleta.

neo5468 ::

1080p je 2k, kaj ti sanjaš? Če hočeš 4k si pa netflix nabavi.

deejay2 ::

Sanjam resnico. 2K ni enako 1080p. 2K ima horizontalno nekaj več točk kot 1080p. In če bi me bral dobro, bi videl, da sem napisal, da želim NOVE filme v 4K. Netflix nima novih v 4K!

msjr ::

deejay2 je izjavil:

2K ni 1080p. 2K je 2K. In večina filmov danes je posnetih v 2K in so samo upscalani na 4K.

Eh, ne blebetaj neumnosti, evo link pa si preberi malo za začetek Red Digital Cinema @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: msjr ()

deejay2 ::

Ne ljubi se mi brat vsega. Povej kje misliš, da sem ustrelil mimo.

Sploh pa debata sedaj zahaja tja, kamor ni bila mišljena.

In ja, na računalniških forumih se vedno najdejo pametnjakoviči aka geeki, ki nič drugega v življenju ne znajo kot pametovati o računalnikih.

pegasus ::

Nove filme legalno gledaš v kinu.

Če se ti ne ljubi premaknit iz domače luknje, potem daš tisočkratnik cene kino vstopnice za domači kino in desetkratnik za vsak film.

Bolj pereč problem je, da danes praktično ni več filmov (vsaj v redni kino ponudbi), ki bi bili vredni ogleda.

neo5468 ::

Po tvoji logiki potem 4k ni 4k ker je 3840x2160 in ni polnih 4000 pikslov? Tako kot 1920 ni polnih 2000? Preberi si osnove na internetu, preden blekneš nekej v prazno ker se vidi da nimaš pojma.

XS!D3 ::

deejay2 je izjavil:

2K ni 1080p. 2K je 2K. In večina filmov danes je posnetih v 2K in so samo upscalani na 4K.

Vem, sej sem napisal.... Zdaj pa še napiši, koliko consumer releasov je v DCI 2K/4K. Če že hočeš in si se zapičil v to, potem tudi Netflix in BluRayi niso proper 4K ampak samo UHD oz. 2160p. Torej je odgovor na tvoje vprašanje praktično nikjer oz. v kinu.

deejay2 ::

@pegasus zelo soliden domači kino si lahko urediš že za cca 2 tisočaka. Na trgu je že kar nekaj zelo solidnih, da ne rečem dobrih, projektorjev, ki ti ob pomoči pixel shiftinga naredijo super sliko.

@neo5468 mislim, da bi ti moral malo osnove prebrat. Delaš se pametnega, govoriš pa ravno ti bedarije. 3840 x 2160, ki jo omenjaš je bolj pravilno UHD ločljivost. Prava 4K ločljivost pa je 4096 x 2160.

@XS!D3 ne vem kje trackerji dobijo filme v UHD. Glede na to, da jih oni dobijo (in to veliko) sem potem predvideval, da so na trgu in da se jih da dobiti tudi v kaki on demand videoteki.

pegasus ::

Odvisno od definicije solidnosti. Za več kot 2 tisočaka imam samo cdjev in dvdjev na policah ...

bambam20 ::

deejay2 je izjavil:

Zanima me, kako se da najceneje legalno priti do novih filmov? Po možnosti, da so v 4K oziroma 2K, če so tako posneti.
Sem preizkusil Neflix pred dnevi (1 mesec ga lahko preizkušaš brezplačno), ampak dejansko je zelo slab s filmi. Na njem dobiš dva, tri in več let stare filme, ampak filmov, ki so ravnokar prišli na blu raye, pa ne dobiš. In jaz bi predvsem takšne rad gledal.



Bogi, bogi. Partis je povsem legalna zadeva v Sloveniji, zato ti vest ne bo težka, ko si boš sposodil.

svinja ::

netflix, hbo, amazon video, kupovanje blu-rayev, torenti

da pa ti ne moreš verjet, da ne obstaja točno tak streaming servis, ki si si ga izprdel in ponaredil v mislih, pa mislim, da ni nikogaršnji problem

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: svinja ()

GrX ::

CinemaHD... Če se ne motim je pri nas stream legalen, ne pa tudi sharanje - upload.

Sicer pa za začetek Netflix ali Amazon Prime..

deejay2 ::

@rupsi31 in svinja...če nista sposobna napisati spoštljivega odgovora, je bolje, da sta tiho. O legalnosti Partisa bi se dalo razglabljati. Ti svinja pa obenem tudi ne bereš pozorno. Sem omenil, zakaj skoraj vse te naštete opcije ne pridejo v poštev. Amazon videa pa še nisem preizkusil.

@GrX CinemaHD ne poznam. Ampak mi deluje, kot da je to v narekovajih legalna aplikacija. Amazon Prime moram še preizkusiti. Netflix pa je pri nas, kot sem že omenil, slab. Novih filmov sploh ne ponuja.

XS!D3 ::

deejay2 je izjavil:


@XS!D3 ne vem kje trackerji dobijo filme v UHD. Glede na to, da jih oni dobijo (in to veliko) sem potem predvideval, da so na trgu in da se jih da dobiti tudi v kaki on demand videoteki.

Sej je precej contenta v 1080p in 2160p po travnikih iz BluRayev (ki jih lahko tudi kupiš) , ampak če že vztrajaš, da to nikakor ne pride v upoštev ampak hočeš prav DCI 2K in 4K, potem bo pač težka....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje kupiti 4K HDR Bluray filme?

Oddelek: Pomoč in nasveti
184682 (3234) Anney
»

Gledanje 4k filmov na Led Smart Tv Samsung

Oddelek: Zvok in slika
133940 (3445) bbobst
»

Kje dobiti kakšen 4k film (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5926665 (23473) Anney
»

Na YouTubu prvi posnetek v ločljivosti 8K (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
8632568 (27890) PrimozR
»

1080p na 4K TV-ju (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5714307 (12497) iMark

Več podobnih tem