» »

Made in...

Made in...

Zvitor ::

Pozdravljeni,

dandanes so vse rač. komponente več ali manj Made in China. Pred kratkim sem sicer kupil HGST disk ki je bil narejen v Tajvanu.

Zanima me, kje so bile izdelane rač. komponente v 90-ih, tiste ki smo jih takrat imeli v PC-jih - ve kdo?

Leta '95 sem imel Cyrixov 486 procesor, Conner disk itd., je bilo to Made in Japan ali mogoče USA? Ali tudi takrat vse na kitajskem?

cekr ::

V tistih časih je bil največkrat napis Made in Taiwan. Pri bolj dodelanih zadevah pa raje Made in Japan, kar je še sedaj.

Največji oem proizvajalec ravno izhaja s Tajvana.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

videc ::

Takrat je bilo še veliko stvari narejenih na Tajvanu in kot je pravil moj kolega:"Tajvanci so svetlobna leta boljši od Kitajcev." Kasneje se se stvari prestavile na Kitajsko, zaradi nižanja stroškov, pa tudi čedalje več stvari je v Indoneziji, Vietnamu, ...

cekr ::

V USA in EU je bilo pa vedno več razvoja. Še več pa mešanja megle, okoli katere se vrti največ cvenka.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

hojnikb ::

na koncu dneva je cisto vseeno, kje je "narejena" stvar. Tipicna elektronika gre cez ziljon drzav, da nastane celota.
pomemben je quality control na vseh nivojih, ne izvor.
#brezpodpisa

Zvitor ::

Aha, se mi je zdelo tako... Po čistem občutku bi rekel da so bile stvari takrat bolše izdelave, obstojnejše.

Tisti 486 PC sem uporabljal 11 let in ga potem končno zamenjal, ampak zaradi zastarelosti, komp je še vedno delal, čeprav sploh ni bil nekega visokega ranga.

Sedaj imam en Sony VAIO že 8 let in tudi dela BP, vse original, samo Seagate disk sem nekaj dni zamenjal s HGST, ker je po 8 letih pokazal 2 slaba sektorja.

Spomnem se še Game Boy-a (Made in Japan) ki sem ga imel 20 let in mi je potem še res grdo padel iz omare po tleh, v 90-ih pa sem ga enkrat po nesreči namočil v gosti sok (don't ask) - ampak še vedno se prižge in dela. :)

Zdaj imam za 2000 € po komponentah kupljeno in sestavljeno kišto (top komponente od Asus, Intel, Samsung...) ampak mislim da ne bo zdržala toliko kot te stare zadeve...

tikitoki ::

Hmm, kje so časi, k nisi menjal vsega vsakih par let.
Sam se zavzemam za razlago, da ni problem v Kitajci, problem je v načrtni poplavi trg z vedno novejšimi modeli in načrtno slabo kakovostjo, ker je bolj dobičkonosno.

Zgodovina sprememb…

Miha 333 ::

V 80-ih je bilo veliko teh stvari Made in UK. Recimo IBM je imel tam svojo tovarno. IBM PCje za Evropo so delali tam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

tikitoki ::

Kolikor se spomnim si imel cpuje lahko made in USA.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

sej so se vedno "made in usa"
#brezpodpisa

LeQuack ::

Včasih so ble stvari dobre, zdaj so pa slabe.
Quack !

hojnikb ::

v resnici je sla kvaliteta elektronike gor, vsaj ce primerjamo iste cenovne range.

a je kdo ze kdaj odpru kaksen pc (ki ni stal 3 jurje at the time )iz 80 al pa 90tih ?
#brezpodpisa

krneki0001 ::

Med leti 1995 in 1997 (ko sem v firmi še sestavljal računalnike) so bili procesorji iz koreje, tajvana in irske, tisti najvišjega cenovnega razreda pa iz usa ali izraela.

hojnikb je izjavil:

v resnici je sla kvaliteta elektronike gor, vsaj ce primerjamo iste cenovne range.

a je kdo ze kdaj odpru kaksen pc (ki ni stal 3 jurje at the time )iz 80 al pa 90tih ?


Ja. Imel 286 plato s čipi za ram, ki si jih vstavljal v podnožja. Na plati je bilo 32 podnožij in ko so bila vsa zasedena je imela mašina 512kb rama. Šele kasneje je ram prišel na ploščicah, ki si jih vstavil v slot.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

starfotr ::

Malezija je tudi na spisku držav, kjer proizvajajo opremo.

tikitoki ::

hojnikb je izjavil:

sej so se vedno "made in usa"


Del jih naredijo v ZDA.

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

Btw, a kdo ve kaj specificira "made in". A more bit vse narejeno v tej državi ali je dovolj če je samo končni izdelek narejen v tej državi?

Recimo MB. Dizajn, tiskano vezje in postavitev naredijo v US, ampak same komponente (upori, kondiji, konektorji, ICji...) so pa iz drugih držav. A je to Made in USA ali zgolj Assembled in USA?

starfotr ::

To nima nobenega pomena.

Lahko ti povem, da so pri nas delali od surovine do končnega izdelka in so potem gor na izdelke dajali razne napise, kot je made in italy, made in west germany, made in germany... To nič ne pomeni.

Ve se, kje je svetovna tovarna. In od tam prihajajo komponente. Iluzorno je pričakovati, da bodo delali vse, do zadnjega upora v npr. USA.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Foxconn spet o širitvi v ZDA

Oddelek: Novice / Rezultati
238053 (6477) jype
»

allstarke

Oddelek: Loža
202676 (1920) zdravc1974
»

Najzmogljivejši superračunalnik na svetu postavlja rekorde (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
5414163 (11342) SavoKovac
»

Endeavour ostal prizemljen

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
203151 (2409) Jst
»

Pazite se USB-ključev (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
5811230 (10833) mirkuma

Več podobnih tem