» »

Lahko fašem disciplinsko?

Lahko fašem disciplinsko?

luces ::

Pri nas je delovni čas od 7-15h. Mene že nekaj časa pošiljajo na delo v drug kraj, za katerega porabim 2 uri vožnje dnevno. Torej se na firmi štempljam ob 6h, pridem nazaj na firmo ob 16h. Dobim dnevnice, ne dobim priznanih ur vožnje. V privat času načrtujem, da se vpišem na neko izobraževanje, ki poteka 3x tedensko, začne se ob 16h. Seveda imam namen v službi povedati, da bom tri dni delal oz štemljal ob 15h na firmi. Recimo, da mi tega ne dovolijo. Lahko dobim disciplinsko, če sam od sebe začnem te dni prej hodit domov, torej ob 15h tako kot ostali?
Hvala za odgovore.L

Magic1 ::

Ali ti ne piše v pogodbi lokacijo delovnega mesta? Če te pošiljajo drugam, bi moral podpisat kakšen aneks(katerega te noben ne more prisilit podpisat), ali pa bi se ti morala dodatna pot štet v delovni čas.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Tilen ::

luces je izjavil:

Pri nas je delovni čas od 7-15h. Mene že nekaj časa pošiljajo na delo v drug kraj, za katerega porabim 2 uri vožnje dnevno. Torej se na firmi štempljam ob 6h, pridem nazaj na firmo ob 16h. Dobim dnevnice, ne dobim priznanih ur vožnje. V privat času načrtujem, da se vpišem na neko izobraževanje, ki poteka 3x tedensko, začne se ob 16h. Seveda imam namen v službi povedati, da bom tri dni delal oz štemljal ob 15h na firmi. Recimo, da mi tega ne dovolijo. Lahko dobim disciplinsko, če sam od sebe začnem te dni prej hodit domov, torej ob 15h tako kot ostali?
Hvala za odgovore.


V kolikor izpolnjuješ pogodbene obveznosti, ne boš. Ni važno, kako delajo ostali. Poglej pogodbo in jo izvajaj. V kolikor se delodajalec ne strinja s podpisanimi pogodbenimi določili, te bo že povabil na razgovor in morebiti spremenil pogodbo. Nihče takoj ne strelja, tudi ti ne. Skratka, pogovor, mail, ... Začni z mehkimi metodami.

Imam občutek, da svojega delodajalca s tem problemom sploh še nisi nagovoril. Napiši točno kdaj začneš z izobraževanjem, kako dolgo bo trajalo in vprašaj kaj delodajalec predlaga, da boste še naprej uspešno sodelovali.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sluzbena pot - nadure (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
549447 (3427) Mato989
»

Poletni/zimski čas (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
27829951 (24824) St235
»

Službena pot v tujino

Oddelek: Loža
51838 (1220) miha1135899
»

Google bo gradil nov podatkovni center na Nizozemskem (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
6720622 (17489) ulemek
»

Eviditiranje v sluzbi

Oddelek: Loža
172069 (1375) klemenSLO

Več podobnih tem