» »

Lani najslabše leto za proizvajalce pametnih telefonov

1
2
»

harmony ::

feryz je izjavil:

Butatasto vprašanje.
Zakaj pa ne naredijo le enega avta? Ene televizije? Ene marmelade?

Pa saj nismo v Lostu.

3p ::

Stari maček je izjavil:

Seveda je razlika med telefonom za jurja in tistim za 300 EUR le malenkostna, medtem ko pri avtih to ne velja. Pri avtu res plačaš tisto, kar dobiš. High end telefoni uveljavljenih znamk so pa danes čisti nateg.


Precej odvisno od kriterijev.

Par let nazaj so bili budget "pametni" telefoni muka za uporabo. Zdaj je že telefon za dobrih 100€ čisto znosen, med tistim za 300€ in jurja pa v funkcionalnosti več praktično ni razlike. Ja, je nekaj razlike v hitrosti, kvaliteti izdelave... ampak tudi s telefonom za jurja-pa-pol ne moreš na facebooku lajkati hitreje. Je pa seveda razlika v statusu, če izvlečeš jajco za 150€ ali pa nekaj za 1500€.

Pri avtih je že dlje podobno. WTF je uporabna vrednost avta za 100k večja od avta za, ne vem, 15K. Oni za 100k ima seveda bljše ogrevanje sedežev, boljši domači kino, širše gume, boljšo varnost, že skoraj vozi sam, ampak od Ljubljane do Splita, kar je tipično največji letni podvig našega šoferja, se z obema prepelješ v približno istem času. Res pa z enim deklinam v disku sporočiš, da si možakar, ki si lahko kupi avto za 100k, z drugim pa da si cheapskate.

Le da je publike za statusne simbole vseeno neka omejena količina.

Glugy ::

opeter je izjavil:

Jaz sem lani kupil en (načeloma) francoski telefon, proizveden verjetno na Kitajskem za 90 evrov (točneje 92, ko je bil v akciji). Kaj dosti nisem pričakoval, a sem bil prijetno presenečen. Zaenkrat še deluje. Predvsem pa je dokaj odziven, ker sem izklopil animacije.

Jz sm pred 3-4 leti Medion telefon kupu iz Hoferja za podobno ceno 90 evrov nekje pa mi še zdej deluje tko k je treba. Si ne predstavljam da bi plačal 300 in več evrov za telefon. Sej to se morš prov afnat da tolk plačaš. Folk se prov afna. Jz nikol ne bom dal več kot 100 evrov za telefon.

vahid ::

FTad je izjavil:

Edina stvar, na kateri bi morali delati sedaj je podaljsanje avtonomije baterije.


Ni problem, ti jo dam 30% vec, za salo, na obstojecem telefonu. Vrzi dol google play in google framework. 30% ti pokuri, brez, da bi pocel s telefonom karkoli.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

Vazelin ::

Ste pozabili za koliko je Nokia včasih prodaja svoje high end telefone?
Kolko so bli ene 180 jurckov tolarjev?:))

nevone ::

Ne vem no ...

V drugih temah pa potem jamrajo, kako zlobne korporacije samo izkoriščajo ljudi. Radi bi pa vse poceni. Ampak naj to korporacija zrihta, mi bomo samo šimfali in zahtevali več na obeh straneh.

Nihče ne zahteva od nikogar, da kupuje drage stvari. Je pa to dobra plat potrošnje, da nekateri plačajo več, ker s tem delno financirajo tiste, ki plačajo manj. Stroški pri proizvodnji pač so in jih je treba pokrivati. In tisti, ki so pripravljeni plačati več, običajno zagotavljajo tudi cenejše zadeve.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Invictus ::

vahid je izjavil:


Ni problem, ti jo dam 30% vec, za salo, na obstojecem telefonu. Vrzi dol google play in google framework. 30% ti pokuri, brez, da bi pocel s telefonom karkoli.

Če tega ni, v čem je pol fora imeti "pametni" telefon...?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

nevone ::

Masovna proizvodnja niza ceno.


Ja, ampak to pa zahteva potrošniško družbo, kar je spet nekaj slabega.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

vahid ::

MrStein je izjavil:

vahid je izjavil:

Telefon ima samo en glavni kriterij, da se ga da flashat. Vse ostalo pride za tem.

Samsung Galaxy S2 ROM, saj ne, da bi hotel pixel spyware na telefonu ampak, ga pa lahko imam:
https://forum.xda-developers.com/galaxy...

In S2 dela ko urca, vse je ok, od baterije naprej, ja, ni najboljsa kamera itd, ampak se vedno dela, z zadnjim softwarom (sicer imam nekaj novejsega, terminal je na s2 res malo tezko uporabljat, ampak izbrano po isti logiki).

Bom pa ob prvi priliki zamenjal android za normalen OS, sailfish ali pa karkoli drugega.

Torej že več let "evangeliziraš" kako je android zanič, ampak ga vseeno ves čas uporabljaš?

Ironic...


Neumnosti kvasis. Android je zanic ampak ni drugega (v sili se hudic muhe zre), Microsoft in Apple nista taka salabajzerja in je precej tezje priti do roota, ker sta pa tehnolosko bolj napredna, ni tako preprosto popravit compilanih binaryev kot zazipane file z apk koncnico odpakirat, popravit in zapakirat nazaj.

Evangeliziram pa, da je google pokvarjen do obisti in da se ga je treba znebiti iz vsakdanjega zivljenja, kar jr nekaj popolnoma drugega.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: paket ()

flameir ::

Masovna proizvodnja niza ceno. Drugače bi bogati plačevali se bistveno več in ne obratno.


Ne bi rekel, da je čisto tako.



Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: Mavrik ()

veteran ::

Glugy je izjavil:

Jz sm pred 3-4 leti Medion telefon kupu iz Hoferja za podobno ceno 90 evrov nekje pa mi še zdej deluje tko k je treba. Si ne predstavljam da bi plačal 300 in več evrov za telefon. Sej to se morš prov afnat da tolk plačaš. Folk se prov afna. Jz nikol ne bom dal več kot 100 evrov za telefon.


Potem imaš res srečo (če še vse dela). Še ne tri leta star Samsung J3 (kupljen spomladi 2016, okrog 140 €) je že do lani poleti nasral toliko posodobitev, da je telefon postal popolnoma neuporaben (stalno teženje da je premalo spomina ipd). Pa sploh ni bilo veliko aplikacij gor (google, youtube, facebook in razna samsung krama)...

Edina rešitev je bila factory reset in posodobitve na OFF.

zmaugy ::

Vazelin je izjavil:

Malenkostna my ass.
Razlika je ista kot med audi a4 in skodo superb.
Na videz je ze mogoce podobno, ko se vsedeš je razlika opazna (od materialov, zvočna izolacija ipd)

Aha. Audi A4 je za hobite, škrate in palčke. Superb je pa za odrasle.

Markoff ::

KAVINSKY je izjavil:

Machete je izjavil:

Samo na glas razmišljam.. sem pripravljen na križanje.

Mogoče je boljša primerjava avtomobil. Zakaj bi zapravljal težke denarje za premium znamko, če do cilja prideš tudi z "katerco". Itak večina pametni telefon rabi za družbena omrežja, SMSe, vreme. Še večji smeh so 100 MP kamere - potem pa user uporablja snapchat filtre čez. Pač je overkill. Pa pustimo pa power userje, takih je verjetno par procentov.

Čudovitost sodobne družbe in prostega trga je ravno dejstvo, da ima potrošnik na voljo tako katrco kot mercedeza in vse vmes. Kupi pa tisto, kar si lahko privošči in/ali kar mu je cenovno/funkcionalno sprejemljivo. Osebno mi je super, da veliko ljudi okoli mene zapravlja kot nori in poganja gospodarstvo, zaradi česar imam posredno korist tudi jaz, sam pa sem bolj varčen in si tako zagotavljam bolj mirno in finančno varno pokojnino. :)

Manj čudovita je ekologija oz. odsotnost le te zaradi nakupa novih naprav v (pre)kratkih ciklih, a se to na srečo popravlja, kot je razvidno iz novice.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Nikec3 ::

Jaz imam svojo iPhone 6-ko že tri leta, pa sem precej zadovoljen. Ampak to, da sem zadovoljen seveda ne pomeni, da bom vsako leto kupoval najdražjega iPhonea. Ravno nasprotno. Verjetno si bom počasi umislil iPhonea 8 in ga spet imel vsaj 3 leta.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

zmaugy ::

Jaz čakam na naslednji novi iphone s 3,5 mm vhodom za slušalke >:D

tikitoki ::

nevone je izjavil:

Ne vem no ...

V drugih temah pa potem jamrajo, kako zlobne korporacije samo izkoriščajo ljudi. Radi bi pa vse poceni. Ampak naj to korporacija zrihta, mi bomo samo šimfali in zahtevali več na obeh straneh.

Nihče ne zahteva od nikogar, da kupuje drage stvari. Je pa to dobra plat potrošnje, da nekateri plačajo več, ker s tem delno financirajo tiste, ki plačajo manj. Stroški pri proizvodnji pač so in jih je treba pokrivati. In tisti, ki so pripravljeni plačati več, običajno zagotavljajo tudi cenejše zadeve.

o+ nevone


Žal te osnove ekonomije postavljajo na laž.

Masovna proizvodnja niza ceno. Drugače bi bogati plačevali se bistveno več in ne obratno.

MrStein ::

Machete je izjavil:

Se strinjam. V high endu se itak od zmeraj pp razmerje začne najbolj rušit, praktično povsod.

Zadevi se reče "dodajaj ničle" (na ceno).

Bi rad imel boljšo kamero? Dodaj na desno stran cene eno ničlo.
Bi rad imel še za stopničko boljšo kamero? Dodaj ničlo.

(seveda velja za vse, ne le kamere)

cekr je izjavil:

Sprijazni se, da pri Applu in Samsungu plačaš ime. Tako kot ga pri zabavni elektroniki za Sony.
A si pripravljen toliko dat, je pa tvojo izbira.
Osebno sem pripravljen plačat za Sony. Vsaj v segmentu prikazovalnikov.

Nonsens.*

Potem na sloteku noben ne bi kupil Sony TV ampak "enakega, a cenejšega".
Ta enak a cenejši izdelek bi bil na vrhu teme "Kateri TV za kupit?"
Pa ni. Le zakaj?

* oziroma izgovor tistih, ki si te zadeve ne morejo privoščiti
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Cruz ::

Ne vem, če je problem cena... problem so opcije, ki jih praktično ni. Imaš faking 2 OS-a in vsi mobiteli so 4,7"+. Rabili bi en 4" mobitel, ki bi ga lahko uporabljali kot telefon in to je to. Nočem navigacije, nočem fotoaparata, nočem žepne televizije, nočem milijon aplikacij od katerih je večino nepotrebnih in neuporabnih. Hočem telefon, ne žepnega multipraktika. Dumbphone je opcija, but not really though.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

MrStein ::

Glugy je izjavil:

opeter je izjavil:

Jaz sem lani kupil en (načeloma) francoski telefon, proizveden verjetno na Kitajskem za 90 evrov (točneje 92, ko je bil v akciji). Kaj dosti nisem pričakoval, a sem bil prijetno presenečen. Zaenkrat še deluje. Predvsem pa je dokaj odziven, ker sem izklopil animacije.

Jz sm pred 3-4 leti Medion telefon kupu iz Hoferja za podobno ceno 90 evrov nekje pa mi še zdej deluje tko k je treba. Si ne predstavljam da bi plačal 300 in več evrov za telefon. Sej to se morš prov afnat da tolk plačaš. Folk se prov afna. Jz nikol ne bom dal več kot 100 evrov za telefon.

Jaz pa nikoli več kot 20 EUR za hlače. Ali zapestno uro. Ali fen.

Kaj pa zdaj?

Cruz je izjavil:

Ne vem, če je problem cena... problem so opcije, ki jih praktično ni. Imaš faking 2 OS-a in vsi mobiteli so 4,7"+. Rabili bi en 4" mobitel, ki bi ga lahko uporabljali kot telefon in to je to. Nočem navigacije, nočem fotoaparata, nočem žepne televizije, nočem milijon aplikacij od katerih je večino nepotrebnih in neuporabnih. Hočem telefon, ne žepnega multipraktika. Dumbphone je opcija, but not really though.

Kaj zdaj, dumb ali smart?
Saj jih imaš na tone.

Invictus je izjavil:

vahid je izjavil:


Ni problem, ti jo dam 30% vec, za salo, na obstojecem telefonu. Vrzi dol google play in google framework. 30% ti pokuri, brez, da bi pocel s telefonom karkoli.

Če tega ni, v čem je pol fora imeti "pametni" telefon...?

Ja za postavljanje pred pičkami, a ne?
;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Cruz ::

MrStein je izjavil:

Kaj zdaj, dumb ali smart?
Saj jih imaš na tone.


Na tone dumbphone-ov? Hah. Ajde Nokia jih je lani izdala ene 3, ampak vseeno bi rad comfortably uporabljal e-mail in internet. Če bi bil kakšen z BlackBerry tipkovnico, bi šlo skozi.

Hočem dumphone na dotik! :)
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

MrStein ::

Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

vahid ::

Invictus je izjavil:

vahid je izjavil:


Ni problem, ti jo dam 30% vec, za salo, na obstojecem telefonu. Vrzi dol google play in google framework. 30% ti pokuri, brez, da bi pocel s telefonom karkoli.

Če tega ni, v čem je pol fora imeti "pametni" telefon...?


Saj to je to. Popolnoma napacno razumevate pametni telefon, ne rabis googla. Samo prepricali so te, da rabis biti sleden na vsakem koraku in kuriti baterijo, zato, da ti lahko sledijo. Na...

vahid je izjavil:

Xxul: Ce bos uporabljal android, naredi najprej nekaj nekaj nujnih stvari, prvic bos googlu pokazal srednji prst, drugic pa bos zahebal se vse google developerje:
- ce se le da, se znebi google playa (30% vec baterije, googlove spyware knjiznice v drugih aplikacijah ne delajo vec, znebis se googlovega vohunjenja), instaliraj drug rom, razen tega se znebis se svinjarije v proizvajalcevem romu: https://lineage.microg.org/
- z drugim romom ali brez rootaj telefon, ceprav bojo razni abervezniki tukaj nekaj bluzili o varnosti, je zadeva bs. S tem dobis kontrolo nad telefonom.
- instaliraj xposed framework, brez roota ne bo slo, ima moznost prestregati klice drugih aplikacij, skratka, one bojo v tvojem peskovniku, ne ti v njihovem: https://repo.xposed.info/module/de.robv...
- KUPI ali scompilaj xprivacylua modul, preko xposed frameworka, bos podtikal fake podatke drugim aplikacijan (po izbiri) od gps lokacije, do android idja, podatkov iz sim kartice (telefonska,...) in fake kontaktov
- KUPI ali scompilaj netguard, ta dela tudi brez roota, z njim pa kontroliras kam na internet lahko dostopajo aplikacije. Blokiraj vse, kar ne breakne funkcionalnosti appa, ce pa precenis, da app ne rabi interneta, blokiraj vse. Ce app po tem ne dela, odinstaliraj in najdi drugega.
* xprivacylua in netguard sta od istega avtorja, kodo pregledal in ni svinjarij v njej, ponuja moznost nabave mimo googla
- instaliraj f-droid https://f-droid.org/ (app) in yalp store https://github.com/yeriomin/YalpStore in ju uporabljaj za dobiti aplikacije (drugi je iz play stora)

Se nekaj keywordov, ce appi ne delajo zaradi google play DRMja, seveda se razumeva: app si kupil, pa ne dela: LuckyPatcher, genericno umakne DRM iz aplikacij. Se enega imam, samo ga zaradi piratstva ne smem povedati, poslji na PM.

Po tej proceduri si resen googla, pa z malo pametnega nastavljanja pravil tudi vseh ostalih nemarnih firm. Tudi ce bojo dobile podatke iz tvojega telefona, bojo dobile nazaj neuporabne podatke.


Ravno danes sem z wiresharkom meril promet na svojem telefonu. Ni ga. Tisina. 0 bytov prenesnih mimo mene. Nalozi samo netguard in se cudi, kaj pocne tvoj telefon ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vahid ()

vahid ::

Pa se en detajl, mora biti rom z microg, google si je dodobra zagarantiral pozicijo na, sicer open source androidu, ponudil je svoj framework, ki ga salabajzerski developerji nekriticno uporabljajo, dejansko pa izvaja vendor lockin, tako za developerje (ki brez njega ne znajo nic skodirat) kot za uporabnike (ki brez njega ne morejo vec poganjati aplikacij, saj te njihov framework uporabljajo). Microg je reimplementacija googlovega frameworka, ki ta "vendor lockin" breakne. Vendar rabi patch v androidu... mah ne boste razumeli. V glavnem, rabis ta ROM ali kateregakoli, ki podpira microg, sicer veliko appov za android ne bo delovalo brez googlovega spywara.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vahid ()

MrStein ::

MrStein je izjavil:


cekr je izjavil:

Sprijazni se, da pri Applu in Samsungu plačaš ime. Tako kot ga pri zabavni elektroniki za Sony.
A si pripravljen toliko dat, je pa tvojo izbira.
Osebno sem pripravljen plačat za Sony. Vsaj v segmentu prikazovalnikov.

Nonsens.*

Potem na sloteku noben ne bi kupil Sony TV ampak "enakega, a cenejšega".
Ta enak a cenejši izdelek bi bil na vrhu teme "Kateri TV za kupit?"
Pa ni. Le zakaj?

* oziroma izgovor tistih, ki si te zadeve ne morejo privoščiti


Če je kdo spregledal...

Vedno, ko nekdo omeni "samo plačaš ime" in se ga vpraša za primer izdelka "brez imena" a enako dobrega in seveda cenejšega... nastane tišina. Mandela efekt. Kuščarji spremenijo timeline in izbrišejo te izdelke.

Se opravičujem za ostre besede, ampak vztrajno ponavljanje te laži mi že najeda živce.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Stari maček ::

MrStein je izjavil:

MrStein je izjavil:


cekr je izjavil:

Sprijazni se, da pri Applu in Samsungu plačaš ime. Tako kot ga pri zabavni elektroniki za Sony.
A si pripravljen toliko dat, je pa tvojo izbira.
Osebno sem pripravljen plačat za Sony. Vsaj v segmentu prikazovalnikov.

Nonsens.*

Potem na sloteku noben ne bi kupil Sony TV ampak "enakega, a cenejšega".
Ta enak a cenejši izdelek bi bil na vrhu teme "Kateri TV za kupit?"
Pa ni. Le zakaj?

* oziroma izgovor tistih, ki si te zadeve ne morejo privoščiti


Če je kdo spregledal...

Vedno, ko nekdo omeni "samo plačaš ime" in se ga vpraša za primer izdelka "brez imena" a enako dobrega in seveda cenejšega... nastane tišina. Mandela efekt. Kuščarji spremenijo timeline in izbrišejo te izdelke.

Se opravičujem za ostre besede, ampak vztrajno ponavljanje te laži mi že najeda živce.

No, primerjaj Samsung A7 in Pocophone f1 in boš ti utihnil.....

krneki0001 ::

Ulefone armor 6 za 309 evrov

- IP69K / IP68 / MIL-STD-810G
- 6.2" z resolucijo 2246x1080
- 8 jeder
- 6GB ram
- 128GB rom
- 21+13Mp fotoaparat
- UV senzor
- NFC
- fingerprint, face recognition
- wireless charging
- 5000mAh baterija
- clean android 8.1

http://ulefone.com/ulefone-armor-6-laun...
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

V košarico pride 400 USD, kar je 354 EUR.
Kje si našel za 309?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Maček, 240 in 320 EUR ni ravno isto.
Razen če misliš, da je A7 cenejši in boljši.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

krneki0001 ::

MrStein je izjavil:

V košarico pride 400 USD, kar je 354 EUR.
Kje si našel za 309?


349 dolarjev, kar je trenutno ~310€ (včeraj je bilo to 309)
https://www.banggood.com/Ulefone-Armor-...
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

MrStein ::

Piše da je sold out, ter can not ship to your location.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

49106 ::

Čudno. Meni piše:

Shipping:
In stock. Processing time:Ships in 24 hours
US$2.30 via Air Parcel Register
Shipping time:7-35 business days

krneki0001 ::

MrStein je izjavil:

Piše da je sold out, ter can not ship to your location.


Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Stari maček ::

MrStein je izjavil:

Maček, 240 in 320 EUR ni ravno isto.
Razen če misliš, da je A7 cenejši in boljši.

Le kje dobiš A7 za 240€???? Kaj pa ti primerjaš, mi pa tudi n8 jasno...

MrStein ::

OK, mimovrste. A7 300 EUR, F1 400 EUR
Your move. Ne bo jaz za tebe iskal argumentov.

PS: A7 za 222 EUR na amazonu.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

krneki0001 ::

Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

errhec ::

Če že primerjate; Mi note 2 je nekje v (nad) rangu A7.

202€ s tem da oni poskrbijo za uvozne dajatve.
dd

krneki0001 ::

Na banggoodu tudi izbereš EU priority line, pa dobiš brez davka in brez carine, plačaš pa tistih par evrov poštnine.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

spegli ::

Prepozen crknejo.

Vazelin ::

Apple daje iPhone počasi v drugi plan. Itak vejo, da tule so izmolzli kar so lahko. Za rast bo potrebno preiti all in na storitve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Božični teden: Apple pred Samsungom, phableti čedalje popularnejši

Oddelek: Novice / Rezultati
3214681 (12014) bela120
»

Apple prvikrat po 15 letih s padcem prihodkov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
11830083 (25725) blackbfm
»

Intel z nekoliko nižjim dobičkom

Oddelek: Novice / Rezultati
1711857 (10631) klinker
»

HTC nepričakovano z višjo izgubo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
9727479 (25442) hojnikb
»

Hewlett-Packard z ogromno izgubo

Oddelek: Novice / Rezultati
84519 (3515) zmaugy

Več podobnih tem