» »

Lani najslabše leto za proizvajalce pametnih telefonov

Lani najslabše leto za proizvajalce pametnih telefonov

Slo-Tech - Analitiki v IDC so leto 2018 ocenili za najslabše leto pri prodaji pametnih telefonov v zgodovini, saj je prodaja upadla za 4,1 odstotka in se skrčila na raven iz leta 2014. Ker se cene telefonov dvigujejo, ljudje ostajajo zadovoljni s starejšimi telefoni, kar negativno vpliva na prodajo.

Apple torej še zdaleč ni edini proizvajalec pametnih telefonov, ki ima za seboj težko leto, je pa njegov 11-odstotni padec vseeno med večjimi. Za slabo prodajo izvršni direktor Tim Cook krivi gospodarsko upočasnjevanje na Kitajskem, močan dolar, nižje subvencije operaterjev in program za zamenjavo baterij. Samsung je lani zabeležil 5,5-odstotni padec prodaje. Zanimivo je, da so uspešnejši kitajski proizvajalci. Huawei je beležil kar 44-odstotno rast, prav tako sta rasla tudi Oppo (+6,8 odstotka) in Xiaomi (+1,4 odstotoka).

Lani so vsi proizvajalci po vsem svetu prodali 1,4 milijarde pametnih telefonov, kar je enako kot leta 2014. V zadnjem četrtletju, ki je zaradi nakupovalne sezone tradicionalno najuspešnejše, je bil padec 4,9-odstotni. Večjo rast pričakujejo šele ob prihodu prvih naprav s podporo 5G in ustreznih omrežij.

88 komentarjev

«
1
2

mrTwelveTrees ::

Ljudem dobro delajo stari telefonu, to je glavni razlog, pa proizvajalci nimajo več pravih idej kako naprej...neki zasloni z luknjo za kamero pa zareza zgoraj za kamero...
Samsungu najbolj zamerim da ne daje najnovejši android na telefon ko izide, medtem ko kitajski proizvajalci to počno, pa tudi to da povečuje ceno z vsakim letom. To se mu bo maščevalo!

FlyingBee ::

Do 2014 se je vsako leto poznal napredek v samem delovanju naprave, ne pa videz, barve in št. kamer. Imam Note3 in popolnoma dovolj hitro dela še danes. To je glavni razlog, njihov odgovor pa je 4, 5 kamer, btch, pls.

Mato989 ::

Sleparji tudi otežujejo popravila, Huawei je med njimi še najmanj nadležen... to kar dela Apple pa presega vse meje dobrega okusa. Samsung pa ni daleč zadaj.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Dr_M ::

Telefoni po jurja so hudo precenjeni. Sej sm navdusen nad tehnologijo, ampak kar je prevec je pa prevec, ne za vsako ceno.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

D3m ::

Točno tako.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

Glugy ::

"Huawei je beležil kar 44-odstotno rast"
Ja sej zato ga zahod tako napada z svojo politiko izrivanja konkurence. Ker Huawei ni "naš".

Furbo ::

Mato989 je izjavil:

Sleparji tudi otežujejo popravila, Huawei je med njimi še najmanj nadležen... to kar dela Apple pa presega vse meje dobrega okusa. Samsung pa ni daleč zadaj.

Jap, ampak kljub trudu še vseeno najlažje popraviš iphone.

Drugače pa ja, ni razloga za menjavo.. jaz sem šel iz SE na XS zaradi večjega ekrana in baterije, zdaj pa ne vem kaj si bodo morali izmisliti, da se spravim dol iz njega.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Vazelin ::

XS je itak telefon za naslednjih 5 let.;) Android tabor bo rabil naslednje leto samo, da ulovi procesorsko moč :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

shadeX ::

Glugy je izjavil:

"Huawei je beležil kar 44-odstotno rast"
Ja sej zato ga zahod tako napada z svojo politiko izrivanja konkurence. Ker Huawei ni "naš".


Normalno da boš beležil rast, če uspešno prodiraš na nove trge. Huawei in Xiaomi počasi a vztrajno prodirata v Evropo s solidnimi izdelki, kar se pač kaže na boljši prodaji.

cekr ::

Zato mora pa biti vse iz stekla, da bo večji promet.
Ga boš samo grdo pogledal pa bo že počil.

Fajn bi bilo, da bi se dalo dobiti kaj boljšega tudi v aluminiju ali pa vsaj v plastiki.
Pri nas firmi se dnevno zgodi vsaj kakšen karambol s telefoni.
Ne moreš pa imeti vse v nekih čunga-lunga ovitkih, ker ti je napoti.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

FlyingBee ::

Furbo je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Sleparji tudi otežujejo popravila, Huawei je med njimi še najmanj nadležen... to kar dela Apple pa presega vse meje dobrega okusa. Samsung pa ni daleč zadaj.

Jap, ampak kljub trudu še vseeno najlažje popraviš iphone.

Drugače pa ja, ni razloga za menjavo.. jaz sem šel iz SE na XS zaradi večjega ekrana in baterije, zdaj pa ne vem kaj si bodo morali izmisliti, da se spravim dol iz njega.

Precej smešno koliko so zmetali v marketing, da so prepričali ljudi koliko je 6s boljši od 6, nekaj povsem drugačnega ali pa XS od X. Ali pa Note9 od Note8. Šale.

cekr je izjavil:

Zato mora pa biti vse iz stekla, da bo večji promet.
Ga boš samo grdo pogledal pa bo že počil.

Fajn bi bilo, da bi se dalo dobiti kaj boljšega tudi v aluminiju ali pa vsaj v plastiki.
Pri nas firmi se dnevno zgodi vsaj kakšen karambol s telefoni.
Ne moreš pa imeti vse v nekih čunga-lunga ovitkih, ker ti je napoti.

Najlepši telefoni, ampak jih moraš zaviti, spredaj najmanj steklo, zadaj pa silikon. Bedarije.

Zgodovina sprememb…

HotBurek ::

Men osebno je bil d best "pametni" telefon iPhone4 (kupil rabljenega, uporabljal pet let). Potem pa je Apple onemogočil upgrade na novejšo iOS verzijo, s tem pa so crknali app-i, ki so zahtevali novejši iOS. Tako je crknil Skype, WhatsApp in telefon je postal neuporaben.

Zdej sm že kako leto ali dve na Nokia 6030, pa je lepo mir s temi app-i in upgrejdi.

Škoda, da apel sledi neki neskončni rasti, da zadovoljuje borzne voluharje, in namenoma skensla software upgrade. Pri sedmih miljardah je res težko zaposlit par folka da spiše nek software.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Mato989 ::

Furbo je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Sleparji tudi otežujejo popravila, Huawei je med njimi še najmanj nadležen... to kar dela Apple pa presega vse meje dobrega okusa. Samsung pa ni daleč zadaj.

Jap, ampak kljub trudu še vseeno najlažje popraviš iphone.

Drugače pa ja, ni razloga za menjavo.. jaz sem šel iz SE na XS zaradi večjega ekrana in baterije, zdaj pa ne vem kaj si bodo morali izmisliti, da se spravim dol iz njega.


No pa probaj popravit iphone 7 home button ko je hin... Ga ne mors ker mors programirat... Na istylu menjajo lcd in button skup... Tega pri huaweiu ni
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

srus ::

Analitiki v IDC so leto 2018 ocenili za najslabše leto pri prodaji pametnih telefonov v zgodovini, saj je prodaja upadla za 4,1 odstotka in se skrčila na raven iz leta 2014.

So se ušteli pri "planned obsolescence"? Baterije preveč zdržijo? Že dolgo ni bilo posodobitve OS, ki bi prinesle nove smeške in hkrati naredile napravo neuporabno počasno?

NubCake ::

#XiaomiMasterRace

Stari maček ::

cekr je izjavil:

Zato mora pa biti vse iz stekla, da bo večji promet.
Ga boš samo grdo pogledal pa bo že počil.

Fajn bi bilo, da bi se dalo dobiti kaj boljšega tudi v aluminiju ali pa vsaj v plastiki.
Pri nas firmi se dnevno zgodi vsaj kakšen karambol s telefoni.
Ne moreš pa imeti vse v nekih čunga-lunga ovitkih, ker ti je napoti.

Saj se dobi. Pocophone je tipičen tak produkt. Praktično neuničljivi lexan v kombinaciji s procesorsko močjo top telefonov je čista zmaga.Sem bil na Samsungu in odkar nategujejo s cenami je marsikoga srečala pamet. Če ti crkne ekran na Samsungu, te to stane 250 EUR, Xiaomijev pa povprečno 25 EUR. O idiot8h v Applu pa sploh ne bi....

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Skylord ()

Furbo ::

cekr je izjavil:

Zato mora pa biti vse iz stekla, da bo večji promet.
Ga boš samo grdo pogledal pa bo že počil.

Fajn bi bilo, da bi se dalo dobiti kaj boljšega tudi v aluminiju ali pa vsaj v plastiki.
Pri nas firmi se dnevno zgodi vsaj kakšen karambol s telefoni.
Ne moreš pa imeti vse v nekih čunga-lunga ovitkih, ker ti je napoti.

Zdi se mi, da preveč poslušajo bedaste reviewerje na youtube in drugje, ki omedlevajo, če je kaj plastičnega ali drugega non-premium uporabljenega na telefonu.

Meni bi bilo povsem ql, če bi bil ajfon tako plastičen, da bi odskočil od tal, notranjost je važna.

Imam pa par kolegov, ki so prebrali knjigo o Jobsu in sedaj zvesto nosijo telefone gole, 'ker si je Jobs to tako zamislil'.
Jap, tudi na servise so že znosili lepe količine denarja za popravila. Alko in pametni telefoni ne gredo skup. :)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

spegli ::

Men itak ni jasno zakaj pametni. Verjetno pametneje crknejo hitreje kot običajni ?

kixs ::

Imam S4... kdaj je ze prisel ven? :lol:

spegli ::

Pogrešam čase, ko so na vse nalepili turbo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: spegli ()

smrko ::

Sploh ne vem zakaj nekateri pizdite, pač ne kupiš precenjenega nategunskega sranja, pa je. Upam da bodo še dražji, še slabše narejeni, s krajšo avtonomijo in vse ostalo, kar spada zraven. Ponudba je takšna, da človek rabi en teden da izbere pravi telefon, budale pa naj mečejo jurja applu in samsungu

vahid ::

Telefon ima samo en glavni kriterij, da se ga da flashat. Vse ostalo pride za tem.

Samsung Galaxy S2 ROM, saj ne, da bi hotel pixel spyware na telefonu ampak, ga pa lahko imam:
https://forum.xda-developers.com/galaxy...

In S2 dela ko urca, vse je ok, od baterije naprej, ja, ni najboljsa kamera itd, ampak se vedno dela, z zadnjim softwarom (sicer imam nekaj novejsega, terminal je na s2 res malo tezko uporabljat, ampak izbrano po isti logiki).

Bom pa ob prvi priliki zamenjal android za normalen OS, sailfish ali pa karkoli drugega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vahid ()

krneki0001 ::

Vsak naj kupi kar mu paše. Meni tudi paše imet desktop PC več vreden od avta, ki ga uporabljam za "daily driverja". V avtu sem manj kot pol ure na dan po novem, za računalnikom pa vsaj 8 ur. Za telefon mi pa tudi bulletproof ulefone armor x z 2GB rama odlično služi (za tisto za kar ga jaz uporabljam).

Mi je pa všeč da se balonček počasi sesuva, ker bodo morali kaj boljšega ven dat, da bodo lahko prodajali telefone, ki so kopija prejšnjega modela z enakimi funkcionalnostmi in novo škatlo naokoli.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

srus ::

krneki0001 je izjavil:

Mi je pa všeč da se balonček počasi sesuva, ker bodo morali kaj boljšega ven dat, da bodo lahko prodajali telefone, ki so kopija prejšnjega modela z enakimi funkcionalnostmi in novo škatlo naokoli.


Trik, ki ga avtomobilska industrija uporablja že desetletja. Malo več kroma, drugače oblikovane luči, pa imaš nov model.

pol3ni ::

Meni one plus one še kar dela po dobrih štirih letih

vahid ::

krneki0001 je izjavil:



Mi je pa všeč da se balonček počasi sesuva, ker bodo morali kaj boljšega ven dat, da bodo lahko prodajali telefone, ki so kopija prejšnjega modela z enakimi funkcionalnostmi in novo škatlo naokoli.


Zgodilo se bo naslednje, telefoni bojo mesec ali dva po garanciji crknili (napihnjeni kondenzatorji (tm))

KAVINSKY ::

Včasih je trg cvetel, kupil zadnjega midrage Samsunga. Pognal posodobitev inštaliranih programov... in ostal z 100mb praznega prostora. Zdaj pa karkoli naročiš iz Aliexpresa z 4jedri, 2GB rama in 16GB roma deluje super za povprečnega uporabnika.

FTad ::

Edina stvar, na kateri bi morali delati sedaj je podaljsanje avtonomije baterije.

flagellum ::

HotBurek je izjavil:

Men osebno je bil d best "pametni" telefon iPhone4 (kupil rabljenega, uporabljal pet let). Potem pa je Apple onemogočil upgrade na novejšo iOS verzijo, s tem pa so crknali app-i, ki so zahtevali novejši iOS. Tako je crknil Skype, WhatsApp in telefon je postal neuporaben.

Zdej sm že kako leto ali dve na Nokia 6030, pa je lepo mir s temi app-i in upgrejdi.

Škoda, da apel sledi neki neskončni rasti, da zadovoljuje borzne voluharje, in namenoma skensla software upgrade. Pri sedmih miljardah je res težko zaposlit par folka da spiše nek software.


Ti pač ne razumeš ene osnovne stvari. Novi iOS je pač prezahteven za tisto tvoj prazgodovinski iPhone4.

Jaz sem do sedaj imel Samsung S2 in sedaj imam S6. Letos si bom kupil S10, tako da meni telefon služi kar nekaj časa ne pa kot večina, ki se hvalijo z tem Kitajskimi jajci in potem menjajo telefon na leto ali dva.

Zgodovina sprememb…

flagellum ::

In še nekaj. Jaz kitajskih telefonov ne bom kupoval zaradi tega, ker gradijo uspehe na ukradenih in prekopiranih tehnologijah drugih proizvajalcev, ki so vlagali v razvoj.

U2ros ::

flagellum je izjavil:

In še nekaj. Jaz kitajskih telefonov ne bom kupoval zaradi tega, ker gradijo uspehe na ukradenih in prekopiranih tehnologijah drugih proizvajalcev, ki so vlagali v razvoj.


Ja kako si ti pošten. Potem se sigurno voziš z najnovejšim mercedezom S za 200 jurjev, ker so izumili airbag, zračno vzmetenje, prezračevanje sedežev in še marsikaj. Ostali so jih pa samo prekopirali.

Jaz sem tudi dvignil roke od telefonov za jurja. Nabavil sem si Pocophone F1, flagship specsi, da se ga v treh dneh unlockat, custom rom, in to je to. Telefon pa 330 EUR pri nas z garancijo. No brainer. Pa če bi Samsungov ali Applov telefon imel normalno ceno... to je nekje 500 EUR, tudi ne bi razmišljal najbrž o cenejših alternativah, tako pa lahko Apple svoje XS-e za jurja plus obdrži

MrStein ::

cekr je izjavil:

Zato mora pa biti vse iz stekla, da bo večji promet.
Ga boš samo grdo pogledal pa bo že počil.

Fajn bi bilo, da bi se dalo dobiti kaj boljšega tudi v aluminiju ali pa vsaj v plastiki.
Pri nas firmi se dnevno zgodi vsaj kakšen karambol s telefoni.
Ne moreš pa imeti vse v nekih čunga-lunga ovitkih, ker ti je napoti.

Hmm, to je verjetno odvisno od tega, kaj kupuješ.
Meni je že marsikateri telefon padel po tleh, in se grdo popraskal, dobil "buške", ampak da bi se kal polomilo ali drugače pokvarilo pa še nikoli. Še od časa prvih GSM do danes.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

opeter ::

Jaz sem lani kupil en (načeloma) francoski telefon, proizveden verjetno na Kitajskem za 90 evrov (točneje 92, ko je bil v akciji). Kaj dosti nisem pričakoval, a sem bil prijetno presenečen. Zaenkrat še deluje. Predvsem pa je dokaj odziven, ker sem izklopil animacije.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

MrStein ::

flagellum je izjavil:

HotBurek je izjavil:

Men osebno je bil d best "pametni" telefon iPhone4 (kupil rabljenega, uporabljal pet let). Potem pa je Apple onemogočil upgrade na novejšo iOS verzijo, s tem pa so crknali app-i, ki so zahtevali novejši iOS. Tako je crknil Skype, WhatsApp in telefon je postal neuporaben.

Zdej sm že kako leto ali dve na Nokia 6030, pa je lepo mir s temi app-i in upgrejdi.

Škoda, da apel sledi neki neskončni rasti, da zadovoljuje borzne voluharje, in namenoma skensla software upgrade. Pri sedmih miljardah je res težko zaposlit par folka da spiše nek software.


Ti pač ne razumeš ene osnovne stvari. Novi iOS je pač prezahteven za tisto tvoj prazgodovinski iPhone4.

Ja, za 4S so ga izdali in eni toliko da niso revolucije zagnali. Zaradi nezadovoljstva.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Machete ::

Ma jaz ne vem če so tako predragi. Poglejte kaj so sposobni, in to v velikosti škatlice za čike. Pred 25 leti bi te odpeljali v kakšno inštitucijo, če bi jim rekel, da boš imel vse to vžepu. Marsikaj znajo enako kot računalniki za 500-1000 eur, s tem da so še navigacijske in komunikacijske naprave. Pa zilijon senzorjev imajo. Vsak namenski gadget za neko specifiko sam zase pa je takoj 100-300 eur.. S tem, da je to v bistvu naprava, ki jo imamo neprimerno več v rokah, kot marsikaj drugega. Greš pa na morje, ti pa takoj spulijo 500 ali pa čukca na familijo za kos gole zemlje, da ležiš v šotoru. Samo na glas razmišljam.. sem pripravljen na križanje.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

MrStein ::

vahid je izjavil:

Telefon ima samo en glavni kriterij, da se ga da flashat. Vse ostalo pride za tem.

Samsung Galaxy S2 ROM, saj ne, da bi hotel pixel spyware na telefonu ampak, ga pa lahko imam:
https://forum.xda-developers.com/galaxy...

In S2 dela ko urca, vse je ok, od baterije naprej, ja, ni najboljsa kamera itd, ampak se vedno dela, z zadnjim softwarom (sicer imam nekaj novejsega, terminal je na s2 res malo tezko uporabljat, ampak izbrano po isti logiki).

Bom pa ob prvi priliki zamenjal android za normalen OS, sailfish ali pa karkoli drugega.

Torej že več let "evangeliziraš" kako je android zanič, ampak ga vseeno ves čas uporabljaš?

Ironic...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Magic1 ::

Machete je izjavil:

Ma jaz ne vem če so tako predragi. Poglejte kaj so sposobni, in to v velikosti škatlice za čike. Pred 25 leti bi te odpeljali v kakšno inštitucijo, če bi jim rekel, da boš imel vse to vžepu. Marsikaj znajo enako kot računalniki za 500-1000 eur, s tem da so še navigacijske in komunikacijske naprave. Pa zilijon senzorjev imajo. Vsak namenski gadget za neko specifiko sam zase pa je takoj 100-300 eur.. S tem, da je to v bistvu naprava, ki jo imamo neprimerno več v rokah, kot marsikaj drugega. Greš pa na morje, ti pa takoj spulijo 500 ali pa čukca na familijo za kos gole zemlje, da ležiš v šotoru. Samo na glas razmišljam.. sem pripravljen na križanje.

In kaj od tega ne zmore telefon od 100-300€?
Magic

feryz ::

Butatasto vprašanje.
Zakaj pa ne naredijo le enega avta? Ene televizije? Ene marmelade?

Machete ::

Magic1 je izjavil:


In kaj od tega ne zmore telefon od 100-300EUR?


Vse zmore, samo na katerem nivoju je potem vprašanje in v kakšnem roju ima gimicke. Poglej si ure, za prikazovanje časa in ABT npr. jo dobiš že za 20eur. Isto pa nudi tudi ena za 300eur. Razlika je očitna, čeprav ni nujno jasno na prvi pogled čemu taka razlika, bolj kot sem raziskoval, bral in pregledal revijujev bolj mi je bilo jasno zakaj je kitajski no name 15 eur in casio Pro trek 250. Že samo en proper manual je veliko vreden, kar lahko pri nekih kitajcih samo sanjaš (npr: https://support.casio.com/storage/en/ma...
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Mavrik ::

Machete je izjavil:

Magic1 je izjavil:


In kaj od tega ne zmore telefon od 100-300EUR?


Vse zmore, samo na katerem nivoju je potem vprašanje in v kakšnem roju ima gimicke. Poglej si ure, za prikazovanje časa in ABT npr. jo dobiš že za 20eur. Isto pa nudi tudi ena za 300eur. Razlika je očitna, čeprav ni nujno jasno na prvi pogled čemu taka razlika, bolj kot sem raziskoval, bral in pregledal revijujev bolj mi je bilo jasno zakaj je kitajski no name 15 eur in casio Pro trek 250. Že samo en proper manual je veliko vreden, kar lahko pri nekih kitajcih samo sanjaš (npr: https://support.casio.com/storage/en/ma...


Sodeč po prodajnih številkah ta razlika več niti približno ni tako očitna in ljudje se že (upravičeno) resno sprašujejo zakaj dajejo 1000EUR za telefon, ki je marginalno boljši od določenih modelov za 300-400EUR. Ja, kamera je malenkost lepša, ja malenkost lepše animacije so. Ampak plačaš ceno enega dopusta za stvar, ki ima isto funkcionalnost in aplikacije.
The truth is rarely pure and never simple.

Machete ::

Se strinjam. V high endu se itak od zmeraj pp razmerje začne najbolj rušit, praktično povsod.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

KAVINSKY ::

Machete je izjavil:

Samo na glas razmišljam.. sem pripravljen na križanje.


Mogoče je boljša primerjava avtomobil. Zakaj bi zapravljal težke denarje za premium znamko, če do cilja prideš tudi z "katerco". Itak večina pametni telefon rabi za družbena omrežja, SMSe, vreme. Še večji smeh so 100 MP kamere - potem pa user uporablja snapchat filtre čez. Pač je overkill. Pa pustimo pa power userje, takih je verjetno par procentov.

Mavrik ::

Pa saj fora ni čist da je samo katrca - telefoni za 50-200eur so večinoma res precej grozni in štekajoči. Konkurenca so predvsem telefoni okoli 350-500 eur, ki imajo že praktično vsi zelo spodoben hardware za 50% cene.
The truth is rarely pure and never simple.

Machete ::

Drugače pri avtomobilu razlike čutiš šele ko se vsedeš in voziš (sploh, če je notranjost in infotainment po tvoji meri in okusu), najbolj ko se direknto presedeš iz kakega jajca ali npr. kombija. Že ko se dotakneš pedala in volana je čisto druga dimenzija, ko je vse kjer mora bit in špila brez kompromisov. Ali je to vredno ekstra 15 ali 30 jurjev je pa osebna preferenca / zmožnost.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

cekr ::

Pri avtomobilih ni problem priti iz škatle v Avto. Problem je bolj v obratni smeri.
Pri telefonih je pa podobno.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Stari maček ::

cekr je izjavil:

Pri avtomobilih ni problem priti iz škatle v Avto. Problem je bolj v obratni smeri.
Pri telefonih je pa podobno.

Seveda je razlika med telefonom za jurja in tistim za 300 EUR le malenkostna, medtem ko pri avtih to ne velja. Pri avtu res plačaš tisto, kar dobiš. High end telefoni uveljavljenih znamk so pa danes čisti nateg.

Zgodovina sprememb…

Vazelin ::

Malenkostna my ass.
Razlika je ista kot med audi a4 in skodo superb.
Na videz je ze mogoce podobno, ko se vsedeš je razlika opazna (od materialov, zvočna izolacija ipd)

cekr ::

Sprijazni se, da pri Applu in Samsungu plačaš ime. Tako kot ga pri zabavni elektroniki za Sony.
A si pripravljen toliko dat, je pa tvojo izbira.
Osebno sem pripravljen plačat za Sony. Vsaj v segmentu prikazovalnikov.
Pri telefonih sem pa že v škripcih. Pa ne da ne bi mogel dat tistega jurja. Samo trapasto se mi zdi.
No, če gre v stroške, se lažje požalva.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

FTad ::

Mavrik je izjavil:

Pa saj fora ni čist da je samo katrca - telefoni za 50-200eur so večinoma res precej grozni in štekajoči. Konkurenca so predvsem telefoni okoli 350-500 eur, ki imajo že praktično vsi zelo spodoben hardware za 50% cene.


Tocno to. Imam Xperio XZ in je trenutno na servisu zaradi ene software napake. Doma imam se Xperio X in razlika je zelo opazna. Npr, steklo ni tako odzivno na premike oz scrolling ni tako smooth, plus ostale stvari.

Glede na to, da je smartphone predmet, ki ga imas ponavadi najvec v rokah, raje dam zanj vec denarja in ne izgubljam zivcev z raznimi mi bedarijami, ki se pojavijo pri low end telefonih ipd.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Božični teden: Apple pred Samsungom, phableti čedalje popularnejši

Oddelek: Novice / Rezultati
3214681 (12014) bela120
»

Apple prvikrat po 15 letih s padcem prihodkov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
11830081 (25723) blackbfm
»

Intel z nekoliko nižjim dobičkom

Oddelek: Novice / Rezultati
1711857 (10631) klinker
»

HTC nepričakovano z višjo izgubo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
9727476 (25439) hojnikb
»

Hewlett-Packard z ogromno izgubo

Oddelek: Novice / Rezultati
84519 (3515) zmaugy

Več podobnih tem