» »

Smart Drugs - Modafinil in prijatelji

Smart Drugs - Modafinil in prijatelji

«
1
2

RifRaf345 ::

Yo, a ma kdo kksne izkusne z omenjenim, kje se ga najlazje naroci? Ker v sloveniji ni vidt, da ga majo preko pulta. Modafinil se zdi kot vredu opcija, da se ti pomaga na vsake tok cajta skoncentrirat, ko je to potrebno. Sicer uporabljate/poznate se kaksne druge tabletke/prehranski dodatek za boljso koncentracijo?
  • zaklenil: bluefish ()

louser ::

Ne se ukvarjati z nootropiki, če nisi dobro dobro seznanjen.
Obstajajo boljše alternative.

FormerUser ::

louser je izjavil:


Obstajajo boljše alternative.

Kot naprimer?
Za ashwagandho vem, da stimulira delovanje možganov, spomin in koncentracijo.

Zgodovina sprememb…

FormerUser ::

Ali pa kurkuma.

RifRaf345 ::

FormerUser je izjavil:

Ali pa kurkuma.


Kako bi opisal ucinek, ce si jemal?

Unknown_001 ::

Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

FormerUser ::

RifRaf345 je izjavil:

FormerUser je izjavil:

Ali pa kurkuma.


Kako bi opisal ucinek, ce si jemal?


Žal nimam osebnih izkušenj, da bi ti lahko odgovorila. Me pa tema zanima in sem upala, da bo @louser kaj več povedal.

kingsix ::

Modafinil je zdravilo oz kontrolirana substanca... Kar tako ne bo šlo kupit.
Sicer pa je lsd, če se občasno rabi, razred zase.


Znanec je to malce preizkušal pri programiranju, sicer ne velike doze. Ob pravi dozi je probleme reševal ko nič.. Vsakič, ko v službi nikomur nišlo nekaj rešit na lep način je on to zvečer na lsdju nardil bp. Haha.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

Cruz ::

Priporočam (butn)skalo.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

louser ::

FormerUser je izjavil:

louser je izjavil:


Obstajajo boljše alternative.

Kot naprimer?
Za ashwagandho vem, da stimulira delovanje možganov, spomin in koncentracijo.

urejena prehrana in spanec, meditacija, športanje, možganska telovadba

Alternativa je kokain in nestabilen high, ritalin (premočen), ženšen (drag in vprašljiv), ginko (vprašljiv) ...
LSD mikrodoziranje

Googlaj nootropics reddit.
Neko ustaljeno mnenje je, da na kratek rok morda te droge so, na dolgi rok pa ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

FormerUser ::

louser je izjavil:


Alternativa je kokain in nestabilen high, ritalin (premočen), ženšen (drag in vprašljiv), ginko (vprašljiv) ...
LSD mikrodoziranje

Googlaj nootropics reddit.
Neko ustaljeno mnenje je, da na kratek rok morda te droge so, na dolgi rok pa ne.


No, glede na to, da so modafinil celo v Delu hvalili https://www.delo.si/sobotna/pametne-dro... , je morda vseeno boljša alternativa od naštetega. Mene sicer bolj zanimajo naravne rešitve. Je morda kdo že poskusil "resetirati" možgane z neurofeedback metodo http://www.adhd-slovenija.si/neurofeedb...?

LukiYo ::

Modafinil je po moji analizi in testu zelo ok stvar, ko rabiš delat ure in ure, tudi v noč in imet povečano koncentracijo. Po njem nisi zaspan in te dobesedno sili v reševanje problema (tunnel vision). In ravno tu se razlikuje od raznih drugih up-erjev: moraš imet mentalne izzive, ni za zabavo. Tudi ne vpliva negativno na kardiovaskuralni sistem, tako kot ostali stimulansi, ki povečajo pritisk, utrip. Zdravniško predpisane doze so dovoljene precej visoke (učinek je že pri 2x 3x manjši od predpisane) in zato ni nevaren, da bi šel čez mero. V Indiji, kjer ga izdelujejo, ga dobiš v lekarni brez recepta. Mislim da prekaša ostale stimulanse (nelegalne in legalne up-erje, tudi kofein, redbule, itd), ker ne draži, ne nabija impulza in je dolgoročnejši (nekateri več let občasno). Negativno pa lahko vpliva posredno, če pretiravaš z delom in premalo spiš (po njem dejansko ne greš spat). Po drugi strani pa je ravno zato priljubljen, ker si na njem veliko bolj produktiven. A kot z vsako stvarjo, se jo lotiš z "glavo", premišljeno in odgovorno.

louser ::

Preveč poveličuješ te droge.
Sem se basal leto dni z ritalinom, ker sem imel praktično neomejene zaloge in je soliden. A brez njega prav tako zmorem enako.
Spanec, prehrana, fizična aktivnost, mentalne naloge naredijo čez čas enako.

RifRaf345 ::

LukiYo je izjavil:

Modafinil je po moji analizi in testu zelo ok stvar, ko rabiš delat ure in ure


Kako se ga pa dobi vzorec?

Leaker49 ::

Slo tech je sedaj že sredstvo za iskanje ilegalnih drog? Kul.

A tudi orožje tu rihtate?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: madviper ()

RifRaf345 ::

Leaker49 je izjavil:

Slo tech je sedaj že sredstvo za iskanje ilegalnih drog? Kul.


No, stvar se da povsem legalno dobiti ;) ampak razumem, da lahko preverjanje dejstev prevec utrudi možgančke

Leaker49 ::

RifRaf345 je izjavil:

Leaker49 je izjavil:

Slo tech je sedaj že sredstvo za iskanje ilegalnih drog? Kul.


No, stvar se da povsem legalno dobiti ;) ampak razumem, da lahko preverjanje dejstev prevec utrudi možgančke


Ja, v lekarni ti prodajo a ne?

Sej opij se tudi da dobit legalno. Torej ga komot pričnemo preprodajat na slotechu.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: madviper ()

RifRaf345 ::



Ja, v lekarni ti prodajo a ne?

Sej opij se tudi da dobit legalno. Torej ga komot pričnemo preprodajat na slotechu.


Se da narocit vecje kolicine prek neta brez legalnih problemov. Tako da izjava, da je to ilegalna droga, ne drzi vode.

Zgodovina sprememb…

louser ::

S kitajske se da lepo naročiti vse potrebno za fentanil.
Pa z darkweba 300 gramov koke.
Oboje gre skozi.
Your logic is flawed .
Pač mulci, ki so prevečkrat pogledali Unlimited .
Njihovi možgani namreč delajo samo na 10%

link_up ::

kava dragi moji...ali pa, ce ze morate nekaj na silo...cokolada.

Moc ze nosite v sebi, naucite se jo izrabljati.
In and Out

D3m ::

RifRaf345 je izjavil:

Yo, a ma kdo kksne izkusne z omenjenim, kje se ga najlazje naroci? Ker v sloveniji ni vidt, da ga majo preko pulta. Modafinil se zdi kot vredu opcija, da se ti pomaga na vsake tok cajta skoncentrirat, ko je to potrebno. Sicer uporabljate/poznate se kaksne druge tabletke/prehranski dodatek za boljso koncentracijo?


Jaz full koncentracijo in fokus dobim, če vidim kaj takega



|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FormerUser ()

DeusB ::

The force is strog in this one!!!

sreda ::

Jaz prakticiram Wim Hof dihanje in mrzel tuš. Meni pomaga ampak je je*a. Po dveh letih grem še vedno težko pod mrzel tuš, sploh ker imam tople vode v izobilju. Ampak grem. Vsak dan. Mi pomaga.

RifRaf345 ::

louser je izjavil:

S kitajske se da lepo naročiti vse potrebno za fentanil.
Pa z darkweba 300 gramov koke.
Oboje gre skozi.
Your logic is flawed .
Pač mulci, ki so prevečkrat pogledali Unlimited .
Njihovi možgani namreč delajo samo na 10%


Ja, res je, marsikaj lahko narocis :) Kokain je ilegalno posedovati. Modafenila ni ilegalno posedovati, torej ni ilegalna droga. Nevem, kje so tu luknje v logiki ;)

Zgodovina sprememb…

RifRaf345 ::

sreda je izjavil:

Jaz prakticiram Wim Hof dihanje in mrzel tuš. Meni pomaga ampak je je*a. Po dveh letih grem še vedno težko pod mrzel tuš, sploh ker imam tople vode v izobilju. Ampak grem. Vsak dan. Mi pomaga.


Hardcore.

Unknown_001 ::

D3m je izjavil:

RifRaf345 je izjavil:

Yo, a ma kdo kksne izkusne z omenjenim, kje se ga najlazje naroci? Ker v sloveniji ni vidt, da ga majo preko pulta. Modafinil se zdi kot vredu opcija, da se ti pomaga na vsake tok cajta skoncentrirat, ko je to potrebno. Sicer uporabljate/poznate se kaksne druge tabletke/prehranski dodatek za boljso koncentracijo?


Jaz full koncentracijo in fokus dobim, če vidim kaj takega





Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FormerUser ()

49106 ::

Uhhh, brb >:D

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FormerUser ()

louser ::

RifRaf345 je izjavil:

louser je izjavil:

S kitajske se da lepo naročiti vse potrebno za fentanil.
Pa z darkweba 300 gramov koke.
Oboje gre skozi.
Your logic is flawed .
Pač mulci, ki so prevečkrat pogledali Unlimited .
Njihovi možgani namreč delajo samo na 10%


Ja, res je, marsikaj lahko narocis :) Kokain je ilegalno posedovati. Modafenila ni ilegalno posedovati, torej ni ilegalna droga. Nevem, kje so tu luknje v logiki ;)

daj se špikni še enkrat
Na edini legalno dovoljeni način, torej po zdravniškem receptu, naj bi sicer zdravi posamezniki prihajali predvsem z igranjem simptomov, povezanih z uporabo zdravila, tretje osebe, ki posredujejo oziroma prodajajo takšna zdravila, pa so jih bodisi dobili sami ali pa delujejo zgolj kot preprodajalci.


Ne uživati substanc, če nimaš pojma o njih.

49106 ::

Kje ste prebrali, da OP želi droge za boljšo koncentracijo pri učenju?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

49106 ::

Vse droge vplivajo na zmogljivost možganov, največkrat negativno. Torej večinoma ne enhencajo, če pa že, potem samo kratkoročno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

D3m ::

Tudi pogled na dobro rit vpliva na zmogljivost možganov.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FormerUser ()

imagodei ::

FormerUser je izjavil:

RifRaf345 je izjavil:

FormerUser je izjavil:

Ali pa kurkuma.


Kako bi opisal ucinek, ce si jemal?


Žal nimam osebnih izkušenj, da bi ti lahko odgovorila.

BWAHAHAHA! Človeku prodajaš ašvagando in kurkumo kot nootropik, pa nisi niti probala?

Anyway...

Modafinil je baje OK, ampak jaz nimam ravno pozitivnih izkušenj z njim. Tudi ne negativnih, pač - enostavno ni bilo nobenega pravega učinka. Možno je, da so v tisti batch, ki sem ga testiral, dali samo cuker.

Kasneje nisem testiral več, da ne bi kdo kdaj podtaknil "strihnina" not.
- Hoc est qui sumus -

Unknown_001 ::

Če se že komu zdi, da je bil med delom bolj uspešen, je to zgolj false občutek zlagan zaradi nakokanosti.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Uros!no ::

Spet veleumi interneta pametujejo (experti na vseh področjih) o nečem brez podlage. Seveda Modafinil pomaga pri točno tistem kar OP želi (cajta skoncentrirat, ko je to potrebno).

Sam vzamem modafinil (100 ali 200mg) po potrebi in deluje ok. Ni pa to nekaj nadnaravnega kot je bilo prikazano v filmu.

Edina težava je če ga vzameš prepozno lahko imaš težave s spanjem kot jih lahko imaš tudi z Redbulom ali kavo.

Raje poglej https://www.reddit.com/r/afinil/ in preberi izkušnje ljudi, ki so dejansko poskusili različne opcije.

V EU lahko ponavadi brez težav kupiš v kombinacij še z ostalimi dopolnili. V Sloveniji dvomim, da ga kdo podraja. Poglej za firmo Core Labs (NZT).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Uros!no ()

Uros!no ::

Raptor F16 - da se ne boš kmalu spet opravičeval slo-techu, da si govedo kot si že v preteklosti.

Placebo? Verjetno je vsak drug overdose pri tebi tudi placebo. Bravo. Pametnjakovič.

louser ::

imagodei je izjavil:

FormerUser je izjavil:

RifRaf345 je izjavil:

FormerUser je izjavil:

Ali pa kurkuma.


Kako bi opisal ucinek, ce si jemal?


Žal nimam osebnih izkušenj, da bi ti lahko odgovorila.

BWAHAHAHA! Človeku prodajaš ašvagando in kurkumo kot nootropik, pa nisi niti probala?

Anyway...

Modafinil je baje OK, ampak jaz nimam ravno pozitivnih izkušenj z njim. Tudi ne negativnih, pač - enostavno ni bilo nobenega pravega učinka. Možno je, da so v tisti batch, ki sem ga testiral, dali samo cuker.

Kasneje nisem testiral več, da ne bi kdo kdaj podtaknil "strihnina" not.

Ejga, jaz sem eno substanco s strani zdravnika dobil ravno zaradi tega in mi je tistih 10mg gromozansko ojačalo koncentracijo za 4ure na Einsteina. Nekdo drug, ki sem ga slučajno spoznal, je moral zaradi svojega stanja zjutraj požreti 50mg zato, da se je sploh lahko vstal iz postelje.
In ravno zaradi tega se ljudje drogirajo pod strokovnim nadzorom s preverjeno kvaliteto.
OP bi se pa najraje zadevah z bog ve čim in bog ve kako in to samo zaradi tega, ker mu je ne tako pameten sosed po ogledu filma Un limited dejal, da lahko odkleneš drugo polovico možganov s curkom iz Indije.

PS Modafinil je pičkin dim proti Rital inu. Ampak ker so pri enem efekti preveč močni, pri drugem pa komaj zaznavi in primerljivi z bolj zdravo počijo, noben brihten tega ne žre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

FormerUser ::

Pomoje se pa tukaj pogovarjamo o precej bolj merljivih stvareh. Bodisi izpit narediš ali pa ga ne. Če je določena substanca pripomogla k temu, da si se lahko skoncentrirano učil, sicer se pa ne bi, potem težko rečeš, da gre zgolj za iluzijo.

49106 ::

Off topic:

., kako se ti da zajebavat z dvemi računi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Unknown_001 ::

FormerUser je izjavil:

Pomoje se pa tukaj pogovarjamo o precej bolj merljivih stvareh. Bodisi izpit narediš ali pa ga ne. Če je določena substanca pripomogla k temu, da si se lahko skoncentrirano učil, sicer se pa ne bi, potem težko rečeš, da gre zgolj za iluzijo.


Iluzija v pogledu, da si se zaradi uživanja substance odrezal bolje.

Kar ni res. Recimo potem tudi jaz lahko rečem, da sem izpit opravil zaradi Red Bullov. TBH sem v 1. letniku faxa imel za cel regal praznih pixn pa so mi le tolk nucal, da so me pokonc držal in nisem kinkal za mizo - sem bil bolj pozoren na dogajanje. Kar pa ne pomeni, da sem bil zato manj utrujen. Nasprotno, deficita spanca nikakor ne kompenzira in rezultat je bil lahko naslednji dan slabši, čeprav sem imel občutek zbranosti/prisebnosti/naspidiranosti. V resnici pa sem bil izcuzan kot baterija na mobiču. Po koncu prvega semestra je stvar potekala tako, da sem redbulle pred izpiti opustil, potegnil črto in začel več počivati (najmanj 8 ur spanca + nap, prej je bilo povprečje 5). Efekt je bil boljši, čeprav sem imel občutek, da bom imel kaos ker nisem žtrvoval spanja. Nasprotno. Ocene so bile boljše, jaz pa bolj skoncentriran.


Kampanjsko učenje nikoli ni rešilo problema. Ne moreš rečt da je brez efekta ampak čudeža ne boš napravil pa če imaš ne vem kake super dodatke v predalu.

Zato raje prihranite peneze in vaš čas. Ker ni vredno odkrivati tople vode.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

FormerUser ::

Unknown_001 je izjavil:


Kampanjsko učenje nikoli ni rešilo problema. Ne moreš rečt da je brez efekta ampak čudeža ne boš napravil pa če imaš ne vem kake super dodatke v predalu.

Zato raje prihranite peneze in vaš čas. Ker ni vredno odkrivati tople vode.

Da kampanjsko učenje ni dobro itak vrabčki na vejah čivkajo ampak življenje pač ni idealno in včasih zagusti in potem ljudje iščejo instant rešitve. Verjamem pa, da obstajajo določeni prehranski dodatki in tehnike, ki ugodno vplivajo na možgane, ampak to so dolgoročne rešitve.

49106 je izjavil:

Off topic:

., kako se ti da zajebavat z dvemi računi?


A jaz, da naj bi se ukvarjala z "dvemi računi"? Blodiš.

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

RifRaf345 je izjavil:

Leaker49 je izjavil:

Slo tech je sedaj že sredstvo za iskanje ilegalnih drog? Kul.


No, stvar se da povsem legalno dobiti ;) ampak razumem, da lahko preverjanje dejstev prevec utrudi možgančke

Tudi orožje se da legalno dobiti. Pa ga ne dealamo na SloTechu.
sudo poweroff

D3m ::

Kaj ji pa sedaj ni prav?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FormerUser ()

LukiYo ::

RifRaf345 je izjavil:

louser je izjavil:

S kitajske se da lepo naročiti vse potrebno za fentanil.
Pa z darkweba 300 gramov koke.
Oboje gre skozi.
Your logic is flawed .
Pač mulci, ki so prevečkrat pogledali Unlimited .
Njihovi možgani namreč delajo samo na 10%


Ja, res je, marsikaj lahko narocis :) Kokain je ilegalno posedovati. Modafenila ni ilegalno posedovati, torej ni ilegalna droga. Nevem, kje so tu luknje v logiki ;)


Luknje v logiki so že zaradi tega ker gledajo zelo ozko in za njih gre vse v isti koš, to je tako kot bi rekel da je kozarec čnega vina, ki ga nekdo spije za srce isto kot liter vodke, ker oboje spada pod alkohol in dajmo kar vse prepovedat.

Od opijatov in omenjenih trdih zadev bo družba nazadovala, zdravstveno in produktivno. Sploh ni primerjave s smart drugs o katerih je govora v tej temi. Smart drugs so za nekoga lahko že kofein + l-teanin (zeleni čaj), za nekoga wim hof, za nekoga pa modafinil (če ima recept). Nič od teh ni slabo za družbo in se vam ni treba it pravičnikov.

LukiYo ::

In potem so tu še nekateri, ki (na polno) delajo 10, 12 ur na dan. Podnevi, ponoči, zdravniki, programerji, avtoprevozniki, bančniki, hkrati imajo še kak fitnes in otroke. Če si takšne osebe lahko olajšajo to delo na normalen način, potem ni na nas, da jim sodimo. Ali? Zakaj se tako radi vtikamo kdo kaj da vase, sploh če ne vpliva negativno na družbo? Tudi raziskave na področju smart drugs gredo naprej, ne bi vas niti poučeval, ker se mi zdi, da ste že prepričani, kot "star ata v vasi", a že sama definicija smart drugs je "izboljšanje kognitivnih sposobnosti" brez večjih negativnih posledic za telo. Torej ne omenjat old school trdih drog in ostalih skrajnostnih primerjav, ki ne spadajo v to temo in hvalabogu nismo neka "skrajna" država kjer te obesijo za joint.

poweroff ::

Nekateri samo pravimo da zastonjskega kosila ni. Čez čas dobiš izstavljen račun. Tudi za kofein.
sudo poweroff

Aquafriend ::

D3m je izjavil:

RifRaf345 je izjavil:

Yo, a ma kdo kksne izkusne z omenjenim, kje se ga najlazje naroci? Ker v sloveniji ni vidt, da ga majo preko pulta. Modafinil se zdi kot vredu opcija, da se ti pomaga na vsake tok cajta skoncentrirat, ko je to potrebno. Sicer uporabljate/poznate se kaksne druge tabletke/prehranski dodatek za boljso koncentracijo?


Jaz full koncentracijo in fokus dobim, če vidim kaj takega




Tisti, ki si ne morete odvrnit pogleda s te slike ste dejansko na zelo nizki stopnji. Zame pogled ob nabrekli, opicji podobni zadnjici odvrne pogled ne pa koncentrira. Imam pac dost visje standarde in obcutek za estetiko. lol

Sopomenka ::

poweroff je izjavil:

Nekateri samo pravimo da zastonjskega kosila ni. Čez čas dobiš izstavljen račun. Tudi za kofein.


+1.

Poskusite z mindfulness.

LukiYo ::

poweroff je izjavil:

Nekateri samo pravimo da zastonjskega kosila ni. Čez čas dobiš izstavljen račun. Tudi za kofein.


No, to ti dam pa prav.

Unknown_001 ::

LukiYo je izjavil:

In potem so tu še nekateri, ki (na polno) delajo 10, 12 ur na dan. Podnevi, ponoči, zdravniki, programerji, avtoprevozniki, bančniki, hkrati imajo še kak fitnes in otroke. Če si takšne osebe lahko olajšajo to delo na normalen način, potem ni na nas, da jim sodimo. Ali? Zakaj se tako radi vtikamo kdo kaj da vase, sploh če ne vpliva negativno na družbo? Tudi raziskave na področju smart drugs gredo naprej, ne bi vas niti poučeval, ker se mi zdi, da ste že prepričani, kot "star ata v vasi", a že sama definicija smart drugs je "izboljšanje kognitivnih sposobnosti" brez večjih negativnih posledic za telo. Torej ne omenjat old school trdih drog in ostalih skrajnostnih primerjav, ki ne spadajo v to temo in hvalabogu nismo neka "skrajna" država kjer te obesijo za joint.


Saj ne veš ali bi se režal ali jokal ...

Vse kar farmacija dala od sebe in ima nek otipljiv beneficial efekt:
-cepiva
-koktejli antiretroviralnih zdravil za HIV
-kemoterapije za rakave bolnike
-...

To so baje same zarote, farma-lobi, iluminati...


Se začnemo o drogah z vprašljivim efektom pogovarjat... faking revolucija in nekaj najboljšega po narezanem kruhu.

Droge vam škodijo.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Isotropic ::

v italiji imaš v lekarnah Nootropil over the counter, samo pazi, da te naši cariniki ne dobijo.
modafinil sem probal enkrat ali dvakrat in ni imel učinka name.

Zgodovina sprememb…

«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

slovenska carina (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
674945 (1237) FireSnake
»

Kako izboljsati koncentracijo in spomin

Oddelek: Loža
325461 (4323) techuser
»

zaspanost, neenergičnost...kava itd.. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7415296 (10384) siddharta42

Tablete za študiranje?

Oddelek: Šola
238640 (7821) Motika
»

Legalizacija drog in kriminal

Oddelek: Problemi človeštva
497811 (6832) kivi113

Več podobnih tem