» »

Tenet [Nov film Cristopher Nolan - 2020]

Tenet [Nov film Cristopher Nolan - 2020]

1 2
3
»

bambam20 ::

LeXani je izjavil:

Pogledal, spodoben film ravno nek epski film za oskarja ni. Odigrano dobro, dobra ideja, zvok zanič, največ negativnih mnenj gre zaradi "complex story", kar ljudi čist razumem. Sem pa dobil občutek kot da gledam James Bonda..


Ma kakšna kompleksna zgodba. Vse se vrti okoli žene, ki se hoče znebit nasilnega moža, da bi zaščitila sina. Vse ostalo so lažni motilci in to je največji problem tega filma. Zavajanje, kako bo to film, kjer bo v ospredju ena zarota, nekaj res hudega.. Na koncu pa zgolj družinske zadeve. Da ne omenim, da je film dolgočasen. Nepomebno potovanje naokoli, veliko nepomembnih dialogov. vse je en navaden polnilnik, da pride film skozi. Zadnja bitka je neizvirna in dolgočasna. Inception je igral na isto družinsko noto, ki je bila bistvo filma, ampak tam smo točno vedei zakaj se gre.

Film je vizuelno in audijo dober, pade pa tam, kot pade večina Nolanovih filmov. Pri zanimivi zgodbi in kvalitetnih dialogih.

Da, daš Nolanu režirat film, ki je minimalističen, malo oseb v enem prostoru bi pogrnil, ker tega ni sposoben.

Če bi Nolan recimo imel ukaz, da mora posneti Prvo Žago , Osumljenih 8 in podobne zadeve , kjer so v sopredju dialogi, bi pogrnil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Izi ::

Jaz sem Nolanov fan, ampak ta film je enostavno zanič. Ideja je dobra in zanimiva ampak izvedba je pa poden. Kljub dolžini dveh ur in pol je vse skupaj preveč zmedeno in čeprav se na koncu zgodba sestavi skupaj ni vredno ponovnega ogleda.
Vizualno je super vse ostalo je pod kritiko. Dialogi so slabi, črnec v glavni vlogi je zanič, ...

SambaShare ::

Izi je izjavil:

Kljub dolžini dveh ur in pol je vse skupaj preveč zmedeno in čeprav se na koncu zgodba sestavi skupaj ni vredno ponovnega ogleda.


Hja meni je bil po drugem ogledu precej boljši. Močno dvomim da je kdo v prvo pravilno umestil zaporedje dogodkov in časovne premice karakterjev.

SambaShare je izjavil:

Izi je izjavil:

Kljub dolžini dveh ur in pol je vse skupaj preveč zmedeno in čeprav se na koncu zgodba sestavi skupaj ni vredno ponovnega ogleda.


Hja meni je bil po drugem ogledu precej boljši. Močno dvomim da je kdo v prvo pravilno umestil zaporedje dogodkov in časovne premice karakterjev.


https://preview.redd.it/l8s63qua5ck51.p...

Ni pa s tega vidika film nič novega. Primer je bil še kompleksnejši.

Zgodovina sprememb…

c3p0 ::

Gledal in zgubil 2.5 uri življenja. Ja, ponovni ogled bi bil bolj jasen. Ampak si želim to leseno "zgodbo" in nekarizmatične (razen velikanke) igralce gledat še enkrat? Nikakor.

D3m ::

Šit. A se mi sploh splača pogledati? ;((
|HP EliteBook|R5 6650U|

buttcrack ::

Se tudi sam sprašujem... se pa bojim da bo notranji firbec zmagal :(

D3m ::

Curiosity killed the cat.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Groot ::

Film bo pač enim všeč, drugim pa ne. Meni osebno nič zelo posebnega, zagotovo sta mi Memento in Inception precej boljša. Ampak zagotovo pa ni ravno tako zanič, kot trdijo nekateri. No razen tistim, ki so vajeni da se usedejo pred TV in potem 2 uri ne razmišljajo prav o ničemer. Je pač film, ki zahteva nekaj koncentracije, razmišljanja in sledenja dogajanju. Nolan pač ni režiser, ki te bo držal za rokico in vodil čez cel film in ti na koncu še povedal kje je aha trenutek.

klemenSLO ::

jS mam tut mešane občutke. Audio vizualno zelo dobro, TO, da pa moraš ves čas razmišljati kaj za vraga in iz kerga časa je zdaj kaj...in kako pa da morš film 2x pogledat pa ni point. Film sam skozi film razlaga kaj je kaj pa še vseeno ni dovolj ...
Ne priporočam.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

D3m ::

Ne pozabi na Interstelar pa The Prestige.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

kuglvinkl ::

Men je bil film zelo v redu, ocena na rottnu je kar ok, okol 70%.
Your focus determines your reallity

D3m ::

Bom pogledal.
|HP EliteBook|R5 6650U|

opeter ::

borisk je izjavil:

se pravi biser v poplavi superhero filmov??


Če hočeš pogledat kakšen zanimiv "herojski" film, preveri ta dva:
Mortal, Freaks: You're One of Us

Tenet pa bo pri meni na programu predvidoma v božičnem času.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

gddr85 ::

imho eden slabših, če ne najslabši od Nolana

c3p0 ::

Groot je izjavil:

Film bo pač enim všeč, drugim pa ne. Meni osebno nič zelo posebnega, zagotovo sta mi Memento in Inception precej boljša. Ampak zagotovo pa ni ravno tako zanič, kot trdijo nekateri. No razen tistim, ki so vajeni da se usedejo pred TV in potem 2 uri ne razmišljajo prav o ničemer. Je pač film, ki zahteva nekaj koncentracije, razmišljanja in sledenja dogajanju. Nolan pač ni režiser, ki te bo držal za rokico in vodil čez cel film in ti na koncu še povedal kje je aha trenutek.


Bi se strinjal, če ne bi "fizika" filma bila tako za lase privlečena in luknjasta. Interstellar je proti temu filmu resen fizikalni traktat.

Groot ::

c3p0 je izjavil:

Groot je izjavil:

Film bo pač enim všeč, drugim pa ne. Meni osebno nič zelo posebnega, zagotovo sta mi Memento in Inception precej boljša. Ampak zagotovo pa ni ravno tako zanič, kot trdijo nekateri. No razen tistim, ki so vajeni da se usedejo pred TV in potem 2 uri ne razmišljajo prav o ničemer. Je pač film, ki zahteva nekaj koncentracije, razmišljanja in sledenja dogajanju. Nolan pač ni režiser, ki te bo držal za rokico in vodil čez cel film in ti na koncu še povedal kje je aha trenutek.


Bi se strinjal, če ne bi "fizika" filma bila tako za lase privlečena in luknjasta. Interstellar je proti temu filmu resen fizikalni traktat.


Fizika filma? Care to explain a bit more.

Če se komentar slučajno nanaša na način kako so inverted scene posnete, se deloma strinjam. V osnovi zanimiva ideja, ampak ja na trenutke ravno ne štima vse skupaj. Ampak zgolj zaradi tega nebi rekel da je pač katastrofa od filma.

c3p0 ::

Ni zgolj zato, v prvem mojem postu sem naštel ostale razloge.

gddr85 ::

Gregor P ::

Meni je bil film kar všeč, me je res na momente spominjal na James Bonda. Vsekakor je to en tistih filmov, ki si ga moraš dvakrat ogledat (ne ker bi ti bil tako všeč, ampak da bolje razumeš zgodbo in povežeš, kar je morda šlo mimo tebe pri prvem ogledu filma).

Drugega dela tega sicer ne bi gledal še 2 uri, serijo pa bi:)

Nikakor pa me ni še prepričal Pattinson, da je primeren za Batmana.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Han ::

To je eden tistih filmov, za katerega nimaš želje po ponovnem ogledu. :P

oo7 ::

Han je izjavil:

To je eden tistih filmov, za katerega nimaš želje po ponovnem ogledu. :P


Res je.

Gregor P ::

Nimaš, samo moraš:P
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Han ::

Ne bo držalo. Po prvem ogledu je bilo vse jasno, zato je sledil IZBRIS. :P

Gregor P ::

Sam sem razumel bistveno, a čisto vsi detajli mi pa niso bili jasni. Recimo, kdo je dejansko bil ta sin od ruskega oligarha ipd. (mislim, zdaj vem). Ali pa, kdo je bil kolikokrat "invertiran" (ok si lahko ugibal po maskah ipd. ampak še vedno, v katera svoji časovni liniji je? Tretji, četrti?). Je šlo tako hitro vse mimo, da sem vsaj sam komaj sledil vsemu.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

kuglvinkl ::

Gregor P je izjavil:

Sam sem razumel bistveno, a čisto vsi detajli mi pa niso bili jasni. Recimo, kdo je dejansko bil ta sin od ruskega oligarha ipd. (mislim, zdaj vem). Ali pa, kdo je bil kolikokrat "invertiran" (ok si lahko ugibal po maskah ipd. ampak še vedno, v katera svoji časovni liniji je? Tretji, četrti?). Je šlo tako hitro vse mimo, da sem vsaj sam komaj sledil vsemu.


Ja, nič primerljivega ni s tem. Inception je bil blag uvod :). Je pa res, da ta tu ni tako izpeljan do konca, pa nič ne de. To je za mene za spravit v arhiv.
Your focus determines your reallity

Horas ::

sinoči pogledal tenet in wow, super film, vendar ne tolk kot ostali nolanovi, sicer mu dam 8\10 sem se pa cel film spraševal od kod folku da ga je treba večkrat pogledat da ga razumeš??? mislim...8-O
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Vajenc ::

Pogledal in sem, tako kot večina, razočaran. Dialogi so tako slabi, da je film doma težko pogledati do konca. Ideja dobra, kamere solidne, muzika dobra, igralci in dialogi pa podpovprečni. Škoda ideje.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

stevemcq_ ::

Tudi sam sem bil izjemno razočaran nad samim filmom, ker mi je Christopher Nolan odličen režiser.

Kateri so top3 filmi za vas osebno, ki jih je posnel CN ?

Moja lestvica bi izgledala takole:
1. The Dark Knight
2. Inception
3. The Prestige

oo7 ::

stevemcq_ je izjavil:

Tudi sam sem bil izjemno razočaran nad samim filmom, ker mi je Christopher Nolan odličen režiser.

Kateri so top3 filmi za vas osebno, ki jih je posnel CN ?

Moja lestvica bi izgledala takole:
1. The Dark Knight
2. Inception
3. The Prestige


Bi se kar strinjal z tvojim vrstnim redom.

bambam20 ::

Jaz se sprašujem, če je NOlan dejansko posnel Prestige? FIlm je za Nolanov nivo predober pri dialogih, podajanju zgodbe. Ker vsi ostali njegovi filmi imajo podn zgodbo in dogajanje ( pogojno inception).. vse ostalo je zgolj zvočna podlaga in lepi koti snemanja.

c3p0 ::

stevemcq_ je izjavil:


Moja lestvica bi izgledala takole:
1. The Dark Knight
2. Inception
3. The Prestige


Obratno.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Interstellar (film) (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Sedem umetnosti
705125651 (48393) Horas
»

Dunkirk (2017) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
10120075 (13572) Flitko
»

The Dark Knight (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
11117234 (12368) Nikec3

Več podobnih tem