» »

The Dark Knight

The Dark Knight

1
2
3

$%&/() ::

Kot je rekel 3furious, Dent ni smel izpasti bad guy, zato je Batman prevzel krivdo nase in dal mestu heroja, ki se ne skriva za masko.

Drugače je pa odličen film, Ledgerjeva igra je fenomenalna. Rad bi izvedel še več o njegovi preteklosti, film Joker begins bi bil zelo zanimiv, z recimo Deppom v glavni vlogi.

Johhny Depp dvomim, da bi bil kos tej nalogi, saj si ga ne predstavljam v kakšni resnejši vlogi. Kako bi izžareval tak cruelness kot Ledger? Mislm, da je bil pravi za to vlogo, odigral jo je bolje kot Jack N.



Potem si pa oglej Sweeney Todda ;)

Tr0n ::

Tudi tam ni bogve kaj.

Goldee ::

Kot je rekel 3furious, Dent ni smel izpasti bad guy, zato je Batman prevzel krivdo nase in dal mestu heroja, ki se ne skriva za masko.

Drugače je pa odličen film, Ledgerjeva igra je fenomenalna. Rad bi izvedel še več o njegovi preteklosti, film Joker begins bi bil zelo zanimiv, z recimo Deppom v glavni vlogi.

Johhny Depp dvomim, da bi bil kos tej nalogi, saj si ga ne predstavljam v kakšni resnejši vlogi. Kako bi izžareval tak cruelness kot Ledger? Mislm, da je bil pravi za to vlogo, odigral jo je bolje kot Jack N.



Potem si pa oglej Sweeney Todda ;)


Sem že gledal film, pa me ni prepričal. Resda kri teče v potokih, samo to ni merilo za cruelness...
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

T-h-o-r ::

super film, pravi balzam ob vseh ostalih traparijah, ki jih danes snemajo, zagotovo pa ga ne bi dal med najboljše filme vseh časov!
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

3furious ::

Na imdbju sem zasledil govorice, da hoče Nolan dobiti Deppa za vlogo Riddlerja v naslednjem filmu. Res mu bolj ustreza vloga Riddlerja kot Jokerja. Oprijeti kostum Catwoman pa naj bi oblekla Joliejeva.
In the age of information, ignorance is a choice.

T-h-o-r ::

ko bi ga le (mislim angelina) :P
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

BlackHole ::

Ma saj Hale je kot taka še boljša, če mene vprašaš, ampak cel film je bil popoln polom, tako da se je verjetno precej osmešila.
LP Marko

Tr0n ::

Mah, Catwoman ne funkcionira.

Philip Seymour Hoffman kot Penguin = win.

Keyser Soze ::

A se samo meni zdi, al se je Joker poboljšal?

Prej bi rekel, da se je Ledger šparal pri tem liku in ga niti pod razno ni predstavil v vsej svoji norosti. Tale Joker je bil namreč čisto preveč "zelen".
OM, F, G!

Tr0n ::

Heh, se hecas?

reptilia ::

ok... tale novi netopirčlovek se skrije pred filmi kot so Godfather, Shawshank Redemption, Pulp Fiction, Schindler's List, Apocalypse Now. IMHO spada malo pod Deer Hunterja... Mu pa priznam da spada med top 250 filmov. Med Top50 pa nikakor ne! klicaj, pika, amen
Forgive your enemies, but never forget their names.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: reptilia ()

kow ::

Zanimivo, da si omenil Deer Hunterja. Sem ga ravno (ponovno) gledal kakšen mesec nazaj. Že tista poroka, sama atmosfera, je fantastična. Ali pa ko Marlon Brando umre med paradajzi v Godfatherju. Mislim, da Batman nima takih nepozabnih prizorov. no, vsaj ne take dolžine.

laught ::

sem šel gledat film in je kr ok,sploh zaradi jokerja, ki je odigran res odlično.

BluPhenix ::

To da je bolj realen kot prejšnji je verjetno res, še vedno je pa to tipična Hollywood realnost, ki nima veliko skupnega s pravo realnostjo - veliko bolj je podobna James Bond "realnosti" (kako so se vrnili iz HongKonga recimo).


Točno tako, ena kolegica je med filmom rekla: "Ne vem, ali smo šli gledati Batmana ali Jamesa Bonda"

Osebno se mi je zdel prvi precej bolj verjeten, drugi pa preveč hollywoodski. Škoda, prvi mi je bil všeč ravno zaradi njegove realnosti in "dostopnosti" tehnologije, ki jpo je uporabljal.

**** SPOILERJI


Ampak kako se je avro "prelevil" v motor mi je bilo totalno kr nekaj. Avto je popolnoma sesut, nakar se začne ultra hitro vrteti avtomobilovo prednje kolo (a nima motor pogona na zadnje), nakar se avto, kot nebi bil poškodovan odpre in omogoči motorju izhod, motorju, ki je seveda popolnoma delujoč, kljub temu, da je bil avtomobil praktično razvalina. Obračanje motorja po steni se mi je tudi zdelo brezvezno pretiravanje.

Cvetka pa je sonarski sistem. Tako bedarijo bi težko zasledil celo pri Bondu. Škoda da so izbrali take ideje.

Da ne omenjam podzemne garaže, v kateri je imel novo bazo. Zgleda kot room of requirement v HArryju potterju. Potrebuješ krematorij, ga dobiš. Potrebuješ garažo za motor, jo dobiš. Etc. Čudne ideje so imeli, samo da zgleda neki waaauuu, namesto, da bi bilo vse premišljeno da je na prvem mestuuporabnost, kot v enki.

Pa še to, Batman v dvojki praktično ne dela napak, kar ga naredi manj človeškega kot v enki.

*** /SPOILERJI

Tako da pri meni vsekakor ni boljši kot prvi, tudi igra je bolj pomponza na momente in je nekako izgubila čar iz prvega dela. NE morem se strinjati z oceno z IMDBja, čeprav je bil film in nekateri liki ( Joker) nad povprečjem žanra.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Zgodovina sprememb…

Deiia ::

Definitivno en najboljših filmov. Neverjetno kaj sta Nolana naredila iz Batmana, ki je bil na začetku še v pajkicah. Ledgerjevo igranje me je totalno presenetlo. Vlogo Jockerja je odigral točno tako, kot sem si lik vedno predstavljala. Bolano. Noro. Nicholsonov Jocker v primerjavi z Ledgerjevim izpade kot dvorni norček. Moti me edino, da je Jocker v tem filmu Batmana nekoliko zasenčil in da so nam vmes postregli z nekaterimi čisto ne-relevantnimi prizori. Drugače pa sem si šla pogledat film s pričakovanji, da se bo vse skupaj zapletlo, razpletlo kot vsak drug (oziroma zadnjih par let že kar vsak) superheroes action film. Ampak ta enostavno ni predvidljiv in te preseneča vse do konca. Za Cristiana Bale-ja pa lahko rečem samo: ''His glare will liquefy your kidneys.'' - CAR.

Keyser Soze ::

Heh, se hecas?

U wish.

Sem pa precej dovzeten za predloge, kaj je tako norega na Jokerju? Poznam namreč real-life ljudi, ki so bolj odtrgani kot tale karakter.

P.S.: REs ni potrebe po tem, da vsi trobimo v isti rog. Kdo pa pravi, da imajo kritiki tisti "the" okus?
OM, F, G!

Tr0n ::

Jokerjeva "odtrganost" izhaja iz njegove izredno visoke inteligence. Taksni psihopati so vedno najbolj nevarni.

Zakaj bi moral bit vidno nor in se obnasat kot norec? To ni ideja Jokerja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

T-h-o-r ::

mene pa najbolj moti to, da jokerja vsi iščejo, on se pa veselo neoviran klati po mestu, v bolniščnici, nastavlja bombe na trajekte v bolnišnico, zasede stolpnico itd. itd.
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Tr0n ::

Saj jih ne nastavlja on.

Se vi sploh gledali film? :)

Keyser Soze ::

Jokerjeva "odtrganost" izhaja iz njegove izredno visoke inteligence. Taksni psihopati so vedno najbolj nevarni.

NI glih najbolj zadovoljiv odgovor. Če se nasloniš samo na to, kako izredno inteligenten je. Pa tud to ni. Ni blo glih videt. Pač, me je razočaral, glede na opevano.
Če bi bili tiho in ne bi vpili povsod kako fino in nasploh oh je, morda ne bi toliko pričakoval od njega. Ampak je** ga. Ste mi pač dvignili standard in sem pričakoval najmanj to od njega. Dobil pa... Morda več kot drugje, samo manj kot sem pričakoval.

P.S.: Tale Batman je pač malo nad povprečjem. Če sem pa koga užalil s tem, ker želi imeti ta film na polički, kot eno relikvijo, pa pač jebi ga. Mene to ne moti. Če pa njega, je pa na žalost pozabil, da so okusi različni in zelo nehvaležni kar se tiče njih komentiranja. Slabo, za njega.
OM, F, G!

AngelOfDeath ::


**** SPOILERJI


Ampak kako se je avro "prelevil" v motor mi je bilo totalno kr nekaj. Avto je popolnoma sesut, nakar se začne ultra hitro vrteti avtomobilovo prednje kolo (a nima motor pogona na zadnje), nakar se avto, kot nebi bil poškodovan odpre in omogoči motorju izhod, motorju, ki je seveda popolnoma delujoč, kljub temu, da je bil avtomobil praktično razvalina. Obračanje motorja po steni se mi je tudi zdelo brezvezno pretiravanje.



Ta njegov motor ima pogon v sprednjem in zadnjem kolesu. Pa če sem prav videl se je samo iz levega dela avtomobila "ustvaril"

Predlagam da si ogledaš "Batman Tech" preden spet začneš o traparijah.
edit: Slovnica

Zgodovina sprememb…

karafeka ::

Pa če bi space shuttle ven nastal, koga briga. Saj to ni How stuff works....

Mene samo to moti, da so šli delat film po prvemu delu. Si ne morejo kaj drugega zmisliti? A drugo leto pride ven ugankar, pa potem spet schwarzeneger kot iceman ... ?! Potem bomo pa spet na začetku ;)

Keyser Soze ::

Kar je najbolj moteče pri tem avtu je vrsta poškodb napram vrsti nezgode.

Tisti "crash" z smetarjem bi moral bit precej bolj poguben, glede na to, kar je naredilo z "batićem" po "sestrelitvi".
OM, F, G!

Tr0n ::

Predvidevam, da je zadeva spredaj in vzadaj bolj ojacana, kot ob strani, kjer ga je zadela bazooka.

Goldee ::

Jao, sam eni ste res preveč kritični. A vi sploh uživate v kakšnem filmu?
Kako se lahko avto spremeni v motor? Ja big deal, tako kot je rekel karafeka - to ni how stuff works. V tem primeru si lahko ogledate kak dokumentarec na discovery channel. Treba se je prepustit filmu in v njem uživati, ne pa samo iskati napake. A vi, ko berete roman, podoživljate zgodbo ali samo iščete slovnične napake v tisku?

Isto greva zadnjič s sosedom gledat Hancocka in on ga na koncu totalno spljuva v smislu - kera otročja fora; tip kar leti; je supermočn...blablabla. Ampak človek, saj si šel gledat ZF film. Kaj si pa pričakoval?

Nekateri ste večni godrnjavci. Ok, lahko imate specifičen in zahtevn okus za filme, že prav, ampak včasih so lahko tudi filmi, ki se bolj približajo širnemu občinstvu, dobri. Samo prezahtevni ne smete biti, ko jih gledate.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

T-h-o-r ::

Saj jih ne nastavlja on.

Se vi sploh gledali film? :)


seveda ne on, ampak njegovi shizofreni prijatelji, ki slišijo glasove v glavi :)

poin being: svobodno se sprehaja po mestu v katerem ga išče batman, policija, specialci
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

karafeka ::

No, saj to je pa čisto realno.... Koliko se jih sprehaja po Sloveniji, pa bi morali bit že davno v arestu :).

BluPhenix ::

Kako se lahko avto spremeni v motor? Ja big deal, tako kot je rekel karafeka - to ni how stuff works.


Seveda seveda. Ampak take "bedarije" so bile značilne za prejšnje batmane, ne pa za Batman Begins, kjer je bilo veliko stvari prakrično realno dsegljivih in zato je bil veliko ljudem film tako všeč. Sploh pa ni bil moj point, da se je avto spremenil v motor, ampak da se je iz ene praktično razvaline pojavil glanc nov motor.

Torej je v Batman Tech razložena bedasta ideja kako z GSMjem naredimo "sonar", ki nariše sliko celotne stolpnice? To razlago bi pa res rad videl. Pač očitno sem preveč pričakova, da bo tale batman šel po stopinjah prejšnjega, očitno jih je malo bolj zamikala H'woodska megalomanskost. Pač sej ni treba, da je to najbojši film vseh času vsem gledalcem.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Zgodovina sprememb…

Tr0n ::

Tudi vecina kar vidis v DTK je realno dosegljivo.

Pac ne pozabit, da gre navsezadnje za hero movie.

Saladin ::

Sploh pa ni bil moj point, da se je avto spremenil v motor, ampak da se je iz ene praktično razvaline pojavil glanc nov motor.

Koliko sem videl je bila desna prednja stran avta razvalina, leva vključno z prednjim kotačem pa nekaj manj.

Pa recimo da ima batmobil bike na obeh straneh, ki v avto-modu tečeta v leru. Leva je bila dovolj cela, uporaba bika pa avtomatsko povleče za sabo nepovratno uničenje avta.

Saj je far-fetched, ampak mene v filmu to ni motilo.

Torej je v Batman Tech razložena bedasta ideja kako z GSMjem naredimo "sonar", ki nariše sliko celotne stolpnice?

GSM je radijska oddajno/prejemna naprava. Pač so iz tegba izpeljali možnost njegove uporabe kot radarja (sonar res zveni čudno).
1 GSM naj bi ti tako dal radarski vpogled z dosegom nekaj metrov, na koncu pa so sistem vključeni čisto vsi GSM-i, ki tako omogočijo radarski vpogled po skoraj celotnem mestu.

Again - fantanzija, ampak tako očitna pa spet ni.

Anyway - odličen film. Ampak Joker bi bil lahko še malo bolj sadističen (ne-posnemanje melodrame Nicholsona pa je definitivno bila prava izbira).

Zakaj pa je bil malo pomehkužen?
PG-13 rating.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

PaX_MaN ::

Tale Batman & Co. se pa vedno bolj mlajša. Go figure.

tx-z ::

Men se je zdel Batman Begins ful uredu(ene 4x gledu u 2eh tednih) pa si sploh neb mislu da bo zdj nadaljevanje blo še bolše8-O Hudo, treba u kino čimprej:))
tx-z

BluPhenix ::

GSM je radijska oddajno/prejemna naprava. Pač so iz tegba izpeljali možnost njegove uporabe kot radarja (sonar res zveni čudno).
1 GSM naj bi ti tako dal radarski vpogled z dosegom nekaj metrov, na koncu pa so sistem vključeni čisto vsi GSM-i, ki tako omogočijo radarski vpogled po skoraj celotnem mestu.

Again - fantanzija, ampak tako očitna pa spet ni.


Žal je bila, vsaj meni. Zadevo so razložili kot sonar, torej deluje na podlagi odbojev zvočnih valov. Če bi imel v sobi en sferično vrteči se GSM bi morda še šlo narediti približno liko prostora, z enim GSMjem pa boš težko napravil sliko celotne stavbe. ŠE težje boš pa naredil kot je na koncu z vsemi GSMji sken neke popolnoma prazne stavbe, v kateri se nahaja morda 10GSMjev. Žal preveč far fetched za novega batmana, vsaj za moje pojme. Ideja z radarjem bi pa bila še bolj bedasta.

Saladin, se pa strinjam film je zelo dober, kot pa sem že napisal ne more biti najboljši film vseh časov s takimi flopi.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

tx-z ::

Sej film se dogaja v prihodnosti ne? pol ni to tok čudn:P
tx-z

A. Smith ::

Seveda seveda. Ampak take "bedarije" so bile značilne za prejšnje batmane, ne pa za Batman Begins, kjer je bilo veliko stvari prakrično realno dsegljivih in zato je bil veliko ljudem film tako všeč.


Pa saj so tudi v Batman begins bluzili. Spomni se tiste vožnje z Batmobilom po strehah. In to tistih, z lesenim ogrodjem. Po njih je dirjal tank, ki tehta krepko čez tono.

Potem tisti uparjevalnik vode, ki prvič - mu ni bilo možno dovesti dovolj energije, da bi uparil vodo v celem mestu, in drugič - je deloval na mikrovalove, tako da bi po vsej zdravi logiki moral skuhati vse, kar je bilo v mestu (še) živega.

Face it - filmarjem se tu ne gre za neki težki realizem, in gledalec mora to vzeti v zakup. Osebno še nisem videl filma o superherojih, ki bi upošteval sleherni zakon fizike.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

tx-z ::

Pr teh filmih je važn da zravn ne razmišlaš ampak sam uživaš. Za razmišlat so kriminalke ;)

Isto pr stargateu opažam. Če začnem razmišlat kok je čudn k notebook kr u kristale prek usbja prklop pa kr dobi že vse podatke, al pa eno napravo od wraithov kr prklop gor pa dobi "glavn menu" 8-O mislm...nenormalno :D sam drgač je pa hudo;)
tx-z

Matek ::

Ni mi tudi jasno kako imamo zdaj 2 jokerja? Ker ko se je batman begins končal je tam policaj rekel da Joker straši po mestu. In potem je bil 1.film iz serije Batman, ko smo imeli Joker-ja. Zdaj pa tu nov joker? Ampak ok, to je še najmanjši problem.
Zadnja dva filma nimata zveze s prejšnjimi, to ni Vojna zvezd. Delali so jih različni avtorji, postavljeni so v različnja obdobja. Sicer imajo ogromno skupnega, ker jim je inspiracija isti strip, ampak niso pa ustvarjeni tako, da bi jih gledal od prvega do zadnjega in smiselno povezal celo zgodbo.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Poldi112 ::

Kako da ne? Batman begins ti je predstavil obdobje, ki je pripeljalo do dogajanja v prvem filmu. Ostali nato res niso povezani, ampak Begins se definitivno nanaša na prvega. In tale je potem neko vzporedno nadaljevanje, kot pri back to the future :)
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Matek ::

Hočem reči, da filmov ni delal isti avtor, tako da se ne povezujejo načrtno. Ker črpajo iz istega stripa, vsebujejo iste pomembnejše dogodke in iste like, ampak niso pa zastavljeni tako, da bi bili povsem korektna nadaljevanja eden drugega (kot star wars ep1-6). To je pač Nolanova interpretacija Batmana in zato se ne sme iskati nepravilnosti in neskladij z drugimi deli.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

ripmork ::

Se strinjam, Nolan ima svojo interpretacijo, čeprav sem bil na začetku drugačnega mnenja.

Recimo Joker v Burtonovem filmu nastane ko gangster (ki je med drugim ubil starša od Bruce Wayne-a) pade v kislino, v Nolanovem Batmanu pa starše ubije no-name klošar, medtem ko je Joker tu nerelevanten karakter, norec ki je bil v otroštvu porezan po ksihtu in se farba po obrazu.

Saladin ::

medtem ko je Joker tu nerelevanten karakter, norec ki je bil v otroštvu porezan po ksihtu in se farba po obrazu

Meni je ta varijanta (čeprav ni kanon - v stripu je tudi pal v kislino) bolj všeč, ker je bolj realna (tako kot celotna nova reimaginaizacija).
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Keyser Soze ::

Čeprav ma fenomenalen "make-up".

Pomoje bi moral bit kakšen Lorealov model, za promoviranje obstojnosti raznih pudrov, ipd. =P
OM, F, G!

Tr0n ::

Ni make-up, to je war paint. ;)

Nikec3 ::

Sedaj je uradno, prihaja Batman 3!
http://uk.eonline.com/uberblog/b178986_...

Nikec3 ::

Novice za vse, ki nestrpno pričakujemo The Dark Knight Rises:

Anne Hathaway Is Catwoman
http://www.empireonline.com/news/feed.a...

Nad igralko sem navdušen, medtem ko se mi zdi Tom Hardy povsem neposrečena izbira, bomo videli kako se bo obneslo. Upam samo, da bo The Dark Knight Rises globok film, kot prvi in drugi, ter da ne bo prehiter (Inception). Imam pa tudi občutek, da bi lahko Bale v tem filmu pokazal kar zna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nikec3 ()

Gregor P ::

A tista punčka na slikci v članku bo catwoman? Pa kaj bo tretji del res namenjen samo najstnikom8-O
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Nikec3 ::

Za sabo že ima nominacijo za oskarja, tako da igra ne bo problem.

Gregor P ::

Ne razumeš. Catwoman je po definiciji prava odrasla zrela ženska, ne neka najstniška ljubezen;)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Nikec3 ::

Ko bo film prišel ven, bo igralka stara 30 let. Jokerja si tudi nihče ni predstavljal kot 28 letnega otroka, pa je Heathu Ledgerju kar dobro uspelo.

Gregor P ::

Meni osebni HL ni bil čisto nič posebnega; sploh nisem razumel, zakaj so ga tako hvalili?!? Verjetno zato ker je predčasno umrl (sicer o mrtvih vse dobro, RIP) in to pač potegne za seboj čustva. In če bo ta deklina enake "kvalitete" pol lahko pričakujem povsem povprečno igro:8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Batman v. Superman: Dawn of Justice (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Sedem umetnosti
18546090 (18594) opeter
»

Man of Steel (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
11724616 (19879) Gregor P
»

The Dark Knight Rises 2012 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
14119859 (13263) T-h-o-r

Več podobnih tem