» »

P2P posojilnice denarja

P2P posojilnice denarja

delfinus ::

Magic1 to ne bo drzalo. P2P posojilnice niso banke. Omejitev do 1000EUR velja zgolj samo pri obrestih od bancnega varcevanja. P2P posojanje pa to ni. Obresti moras najaviti tudi ce zasluzis samo 1c in to seveda drugo leto (v februarju) za obdobje 01.01.2019 do 31.12.2019. Pri P2P bos moral najavljati tudi neizplacane obresti. Nasvet, izplacaj si konec leta vsaj priblizno toliko kot bos placal davka drzavi.

lp, d.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

gdjv ::

Magic1 je izjavil:

Obresti se prijavlja v kolikor je teh vsaj 1000EUR+ neglede na izplačilo.


1000 eur velja za dopozite, p2p pa to niso. prijaviti je potrebno vsak euro obresti, ne glede na to, ali si jih izplačaš.

je bilo ze v drugih temah o tem kar nekaj govora.

zato pri p2p donos vedno racunaj: % donosa - 25% davek = dejanski neto donos

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gdjv ()

therax ::

Hvala za odgovore.

Me pa zanima ali je kdo izmed vas na kateri od teh platform že naredil izgubo, ni dobil vrnjeno nazaj ali karkoli podobnega? Jaz že nekaj let vlagam v sklade in moram priznat, da sem malo skeptičen do P2P. Donosi so relativno visoki v primerjavi s skladi, če gledam realno iz izkušenj, ne statistike iz brošur.

delfinus ::

Imam v vseh instrumentih, tudi skladih. V tem letu sem pokompenziral z P2P in pokril vso izgubo, ki so mi jih pridelali skladi skozi leta. Sedaj sem zelo izbircen v katero P2P platformo dam in katere kredite financiram. Ne financiram vse povprek in ne eksperimentiram. Specializiral sem se za kratkorocne kredite do 31 dni.
Imam tudi kar nekaj bolj rizicnih P2B investicij, zaenkrat se vse ok. Obresti so mesecno redno poplacane. Ko se bo glavnica sprostila bom pa razmislil, ali se riskirati naprej ali ne. Razsmisljam, da bom dal v manj rizicne, transparentne in P2P platforme s stabilnimi originatorji.

lp, d.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

Edorta ::

Meni je tema izredno zanimiva in me resno mika, da bi (pravočasno) začela z vlaganjem.
Seveda pa, idealnejšega orodja za furanje ponzijeve sheme skoraj ni. 12% na vložek? Na leto? :)
Mala malica za ponzija, dokler tečejo vplačila, celo kakšna resnično posojilo na kup izmišljenih je lahko vmes.
Pri nas so taka posojila, taka dejavnost, prepovedane. Zakon o bančništvu (ZBan-2)

BuDi79 ::

Edorta je izjavil:

Pri nas so taka posojila, taka dejavnost, prepovedane. Zakon o bančništvu (ZBan-2)
https://www.bizi.si/NEKSTER-D-O-O/

PgSurfer ::

Edorta je izjavil:

12% na vložek? Na leto? :)
Pri nas so taka posojila, taka dejavnost, prepovedane. Zakon o bančništvu (ZBan-2)

To se pa zelo motiš. Ti pokažem izračun NLB 1000 EUR za 1 mesec.
Skupni znesek kredita 1.000,00 EUR
Odplačilna doba kredita 1 mesec
Začetna mesečna obveznost 1.005,50 EUR
Nespremenljiva obrestna mera 6,60 %
Stroški odobritve 55,00 EUR
Strošek ocene tveganja 31,17 EUR
Interkalarne obresti 2,35 EUR
Skupni stroški kredita 94,13 EUR
Efektivna obrestna mera 130,30 %
Skupni znesek, ki ga mora plačati kreditojemalec 1.094,13 EUR

12% vs 130%, kdo je torej pravi oderuh?

Edorta ::

Seveda se z večino zapisanega strinjam. Tudi mi je jasno, kdo je večji oderuh.
Kot rečeno, meni je tema izredno zanimiva in me resno mika, da bi (pravočasno) začela z vlaganjem. To je dejstvo.

Dejstvo je tudi, da nagrade za vpis, spemanje z maili, nagrade za na novo pridobljene člane, pri meni delujejo kontraproduktivno. Ob takih marketniških potezah mi sveti rdeča luč, oziroma, se mi budi želja, da bi sama počela kaj podobnega :)
Dejsto je, da je zbiranje vlog za namen dajanja posojil pri nas dovoljeno samo bankam in hranilnicam. Do tega smo prišli po nekaj (tudi prenapihnjenih) aferah. Prišli smo do ZORa, kateri prepusti sodniku, ki pojma nima o financah, da odloči kaj je oderuško in kaj ni. Sodna praksa iz Škofje Loke, ne pomeni sodniku iz Maribora nič. Pri nas ni USA, da bi se sklicevali na že razsojeno.
Dejstvo je, da želim vso srečo Nexterju. Ob prvem obisku inšpektorja jo bodo potrebovali.

Pri poslu je običajno tako, da se moraš zelo potruditi, da najdeš pravega, pravo nišo za vlaganje, pravi donos.
P2P posojilnice(kakor že bile meni všeč) pa delujejo na principu TV prodaje, ko ti skušajo prodati zelo drag produkt, ki ga resnično ne rabiš in finančno nagradijo pristop.

Mislim, da bom začela na peerberry.com

Groot ::

Edorta je izjavil:

Seveda se z večino zapisanega strinjam. Tudi mi je jasno, kdo je večji oderuh.
Kot rečeno, meni je tema izredno zanimiva in me resno mika, da bi (pravočasno) začela z vlaganjem. To je dejstvo.

Dejstvo je tudi, da nagrade za vpis, spemanje z maili, nagrade za na novo pridobljene člane, pri meni delujejo kontraproduktivno. Ob takih marketniških potezah mi sveti rdeča luč, oziroma, se mi budi želja, da bi sama počela kaj podobnega :)
Dejsto je, da je zbiranje vlog za namen dajanja posojil pri nas dovoljeno samo bankam in hranilnicam. Do tega smo prišli po nekaj (tudi prenapihnjenih) aferah. Prišli smo do ZORa, kateri prepusti sodniku, ki pojma nima o financah, da odloči kaj je oderuško in kaj ni. Sodna praksa iz Škofje Loke, ne pomeni sodniku iz Maribora nič. Pri nas ni USA, da bi se sklicevali na že razsojeno.
Dejstvo je, da želim vso srečo Nexterju. Ob prvem obisku inšpektorja jo bodo potrebovali.

Pri poslu je običajno tako, da se moraš zelo potruditi, da najdeš pravega, pravo nišo za vlaganje, pravi donos.
P2P posojilnice(kakor že bile meni všeč) pa delujejo na principu TV prodaje, ko ti skušajo prodati zelo drag produkt, ki ga resnično ne rabiš in finančno nagradijo pristop.

Mislim, da bom začela na peerberry.com


Sicer ZOR v Sloveniji (razen par posameznih določb, ki pa so tako ali tako okostnjaki iz omare) ne velja že kakšnih 20+ let, ampak ok. Prav tako tvoje trditve o pomenu sodne prakse niso ravno pravilne ;)

buttcrack ::

je že kdo zasledu reklamo na radiju o achilles? nekster dela preko njih.

Edorta ::

Groot je izjavil:

Edorta je izjavil:

Seveda se z večino zapisanega strinjam. Tudi mi je jasno, kdo je večji oderuh.
Kot rečeno, meni je tema izredno zanimiva in me resno mika, da bi (pravočasno) začela z vlaganjem. To je dejstvo.

Dejstvo je tudi, da nagrade za vpis, spemanje z maili, nagrade za na novo pridobljene člane, pri meni delujejo kontraproduktivno. Ob takih marketniških potezah mi sveti rdeča luč, oziroma, se mi budi želja, da bi sama počela kaj podobnega :)
Dejsto je, da je zbiranje vlog za namen dajanja posojil pri nas dovoljeno samo bankam in hranilnicam. Do tega smo prišli po nekaj (tudi prenapihnjenih) aferah. Prišli smo do ZORa, kateri prepusti sodniku, ki pojma nima o financah, da odloči kaj je oderuško in kaj ni. Sodna praksa iz Škofje Loke, ne pomeni sodniku iz Maribora nič. Pri nas ni USA, da bi se sklicevali na že razsojeno.
Dejstvo je, da želim vso srečo Nexterju. Ob prvem obisku inšpektorja jo bodo potrebovali.

Pri poslu je običajno tako, da se moraš zelo potruditi, da najdeš pravega, pravo nišo za vlaganje, pravi donos.
P2P posojilnice(kakor že bile meni všeč) pa delujejo na principu TV prodaje, ko ti skušajo prodati zelo drag produkt, ki ga resnično ne rabiš in finančno nagradijo pristop.

Mislim, da bom začela na peerberry.com


Sicer ZOR v Sloveniji (razen par posameznih določb, ki pa so tako ali tako okostnjaki iz omare) ne velja že kakšnih 20+ let, ampak ok. Prav tako tvoje trditve o pomenu sodne prakse niso ravno pravilne ;)


V mislih sem imela OZ-NPB3, zapisalo se mi je ZOR. Mogoče nostalgija :)
Sodna praksa v Sloveniji res ne pomeni veliko, sklicevanja na že izrečene podobne sodbe skoraj ni. Primerov različnih razsojevanj podobnih ali enakih primerov je kolikor hočeš.

NiggerBob ::

Ponzijeva shema? Ne :)
Meni teče že 4. leto vlaganja preko P2P platform.
Pretežno v kratkoročne zadeve in od 12% letno navzgor.
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

gdjv ::

Saj je lepo prebirat kako nekateri pametujete, bi pa bilo dobro da se pozanimate preden kaj napisete. Ce je ze govora o Neksterju, pojdite na sedez v LJ na sestanek in poglejte s cim se dejansko ukvarjajo.

Tudi na ostalih platformah npr. Mintos, Lendy itd... ze dalj casa vse deluje kot treba, tako je ze leta.

Sicer pa, vsak naj vlaga kam hoce, 80% je tako prepricanih da je denar na banki edino pravilno in najbolj donosno...

NiggerBob ::

gdjv je izjavil:

Tudi na ostalih platformah npr. Mintos, Lendy itd... ze dalj casa vse deluje kot treba, tako je ze leta.

Sicer pa, vsak naj vlaga kam hoce, 80% je tako prepricanih da je denar na banki edino pravilno in najbolj donosno...


Lendy ali Lenndy? :)
Lendy je v UK
Lenndy je v Latviji
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

gdjv ::

NiggerBob je izjavil:

gdjv je izjavil:

Tudi na ostalih platformah npr. Mintos, Lendy itd... ze dalj casa vse deluje kot treba, tako je ze leta.

Sicer pa, vsak naj vlaga kam hoce, 80% je tako prepricanih da je denar na banki edino pravilno in najbolj donosno...


Lendy ali Lenndy? :)
Lendy je v UK
Lenndy je v Latviji


Ni vseeno? :D

Glavno je da veš v kaj se spuščaš. Če izbereš kratkoročne naložbe na dobro rangirani platformi, ročnost max. 2-3 mesece, od trusted originatorjev, z buyback klavzulo, vložek v posamezno "naložbo" max 20,00 EUR, itd... je tveganje minimalno. Seveda pa je potrebno razumeti, da donosi pri tako "varni" naložbi tudi niso ne vem kako visoki. Jaz imam bruto donos okrog 9,8% kar mi popolnoma zadostuje.

Dejstvo je, da tudi v kolikor pride do kakšne "krize" na svetovnem trgu, se mi celotna naložba v najslabšem primeru (npr. da so vso max over due) v celoti vrne v 4 mesecih (npr. zapadlost dva meseca in pogoj za uveljavljanje buyback 60 dni).

Seveda pa obstaja možnost, da gre vse k vragu, da gre v stečaj, da pride do svetovne vojne,... Tisti ki razmišljajo v tej smeri, naj kar... :) Če ima kdo bolj varno opcijo, da mi nekdo za nič dela in vsakih vloženih 10k na letni ravni vrne 11k+ EUR, se priporočam ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gdjv ()

NiggerBob ::

gdjv je izjavil:

NiggerBob je izjavil:

gdjv je izjavil:

Tudi na ostalih platformah npr. Mintos, Lendy itd... ze dalj casa vse deluje kot treba, tako je ze leta.

Sicer pa, vsak naj vlaga kam hoce, 80% je tako prepricanih da je denar na banki edino pravilno in najbolj donosno...


Lendy ali Lenndy? :)
Lendy je v UK
Lenndy je v Latviji


Ni vseeno? :D



Lendy v UK se je potopil in bo (previdoma) nekaj deset milijonov izgube za vlagatelje.
Lenndy v Latviji posluje normalno.
https://www.p2p-banking.com/countries/u...
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NiggerBob ()

janez89 ::

therax je izjavil:

Na Grupeer-ju sem začel dobivat prve obresti. A moram drugo leto prijavit obresti samo, če si izplačam na TRR ali v vsakem primeru?

Ja, pri vseh platformah je potrebno letno prijavit obresti, tudi če se jih ne izplačaš na TRR. Izjema je Bondora Go&Grow, kjer obresti prijaviš šele ob izplačilu, če je to čez 5 let, ni težav. Seveda bo v Bondorinem izpisku obresti prikazano 5 let obresti tisto leto, ko boš naredil dvig.

Edorta je izjavil:

Seveda se z večino zapisanega strinjam. Tudi mi je jasno, kdo je večji oderuh.
Kot rečeno, meni je tema izredno zanimiva in me resno mika, da bi (pravočasno) začela z vlaganjem. To je dejstvo.


Tukaj si lahko prebereš več o P2P vlaganju in o bonusih:
https://docs.google.com/document/d/1zP5...

Če koga zanima, Mintos ima novo obliko investiranja Invest & Access, podobno kot pri Bondori, le da se obresti ne pripusujejo dnevno ampak šele, ko se krediti iztečejo. Prednost je, da lahko kadarkoli dvigneš denar, vendar samo za tiste kredite, ki ne zamujajo - to je pa recimo povprečno 80-90% kreditov. Preostanek lahko dvigneš, ko so krediti poplačani oz. če niso, na koncu buyback garancije, to je 60 dni po izteku kredita.

kikach ::

Sam uporabljam Mintos. Katero platformo se uporabljate, da ima buy back?

Razmisljam, da bi vlosilmse vecjo vsoto vendar sem malo skepticen.

delfinus ::

Iuvo, PeerBerry, Viainvest in malo bolj risky - Envestio (P2B posojila). Vse majo buyback. Najbolj varno se pucutim pri Viainvest. lp, d.

janez89 ::

Buyback pri osebnih kreditih imajo:
Iuvo, Mintos, Bondora (Go&Grow), Lenndy, Viainvest, Bondster. Finska platforma Fellow finance ima delni buyback.

Buyback pri nepremičninah in projektih:
Envestio, Monethera, Kuetzal

Brez buyback, vendar zavarovano z nepremičnino. Če je kredit v defaultu, je potrebno počakat dlje, da se vrne glavnica.
Estateguru, Housers, Grupeer, Kuflink

Več info:
https://docs.google.com/document/d/1zP5...

Monethera je novejša platforma, ki prav tako ponuja začetne bonuse.

kikach ::

Ima kdo izkusnje z fastinvest.com?

delfinus ::

Ne investiram pri njih, ga pa tudi nekateri se bolj izkuseni odsvetujejo zaradi skrivanja dolocenih informacij o loan originatorjih in sumljivega zaledja lastnikov: vec... klik.

andro23 ::

Ali uporablja kdo nexo platformo?
https://nexo.io/earn-interest/eur
8% letne obresti, dnevni pripis obresti, dvigneš lahko kadarkoli...

estons ::

A je kakšen minimum za depozite na Mintosu? Torej koliko moraš prvič (ali vsakič) nakazat gor?

delfinus ::

Minimuma za depozit ni, je pa minimum na investicijo, ki je 10EUR. lp, d.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

Buca27 ::

Na mintosu uporabljam auto invest. Za razliko od nekaterih tukaj tudi na dolgorocna nakazila. Manjsi vlozki denarja, ki ga v kratkem ne bom potrebovala.
Donos zaenkrat nad 12%.
Nalagam k LO, ki imajo vsaj B-, grace period manj kot 5 dni, izplacujejo obresti na zamudna placila (late payment) in obvezno buyback klavzula.
Zaenkrat vse tece brez problemov. Obstaja tudi facebook skupina Mintos fellows, kjer so nekateri res zavzeti uporabniki platforme in takoj podebatirajo novosti ali mozne probleme z LO.

janez89 ::

Če bi kdo rad razpršil svoj p2p portfolio, so na voljo novejše platforme, ki ponujajo začetne bonuse: Monethera, Flender, Wisefund, Evoestate.

Več lahko preberete v:
https://docs.google.com/document/d/1zP5...

Pri Envestio je na novo autoinvest in ni več težav z dostopnostjo kreditov. Če imate nastavljen autoinvest, bo investiralo preden se kredit pojavi na platformi za ostale investitorje.

otago ::

Glihkar registriral na Bondora. Kaksen nacin da zaobides avtomatski Go&Grow algoritem? Zadeva je zelo user unfriendly. Pod Settings je edina opcija sprememba gesla. Ceprav ponujajo Bondora Pro - torej uporabnik sam doloca parametre algoritma, le ne najdem dashboarda. Uporablja kdo Bondoro, kje je hakeljc?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

andro23 ::

Na Go&Grow ugasneš auto-transfer in klikneš na change view...tam si izbereš kateri tip vlaganja hočeš imeti

WaterBoy ::

buttcrack ::

sicer res nisem P2P strokovanjak, ampak kjer se grem jaz ta biznis, ni enako kar tale stric razlaga :)

Edorta ::

Koliko p2p je v resnici Ponzijevih shem? Org. oblika, vplačevanje, vse skupaj pod črto, v bistvu je kot naročeno za furat Ponzija. Glede na nizko obrestno mero, bi lahko teklo celo na daljši rok in se ne bi kmalu sesulo samo vase.
Ima še kdo drug take pomisleke, ali zapoet samo jaz?

otago ::

Edorta je izjavil:

Koliko p2p je v resnici Ponzijevih shem? Org. oblika, vplačevanje, vse skupaj pod črto, v bistvu je kot naročeno za furat Ponzija. Glede na nizko obrestno mero, bi lahko teklo celo na daljši rok in se ne bi kmalu sesulo samo vase.
Ima še kdo drug take pomisleke, ali zapoet samo jaz?


Sem imel pomisleke. Jih se vedno imam. Vlozi to kar te ne bo bolelo, v mojem primeru manj kot 1mesecna neto placa. Das na 2-3 platforme, vedno krediti z buyback, zneski 10-25eur, casovni rok 25dni-4mesece, obresti so 11%+. Vsake 3-4 dni poklikas za 5min, autoinvest nekako ne deluje kot bi moral.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

Vaseer ::

Trenutno uporabljam Mintos (samo Auto invest, Invest & Access še ne) in Bondoro Go & Grow. Kaj svetujete za naslednji korak? Razmišljam v smeri investiranja v P2B platformo.

Pri Mintosu si nisem čisto na jasnem glede Invest & Access in Auto invest. Razumem, da je I&A podobno Bondori G&G, da lahko vložena sredstva "takoj" dobiš nazaj, me pa zanima kako Mintos I&A in Auto invest delujeta eden z drugim.
Če pravilno razmišljam: če I&A nastavim na max 500€, Auto invest na max 1000€ in nakažem Mintosu 1200€, bo to razdeljeno na 2 dela: I&A 500€ in Auto invest 700€. I&A ima prednost pred Auto invest.
Iz tega sledi, da če I&A povišam na 600€, se bo prvih 100€ nakazanih na Mintos ali vrnjenih iz Auto invest kreditov, dodalo v I&A?

Si obresti iz naslova P2P sproti beležite (če da, kam/kako) ali samo konec leta s poročilom Tax statement, kot je opisano v dokumentu @janez89 -a: https://docs.google.com/document/d/1zP5... ?

janez89 ::

Vaseer je izjavil:

Trenutno uporabljam Mintos (samo Auto invest, Invest & Access še ne) in Bondoro Go & Grow. Kaj svetujete za naslednji korak? Razmišljam v smeri investiranja v P2B platformo.

Glede P2B:
Največje obresti: Envestio, Monethera, Kuetzal, Wisefund
Največji bonus a manjše obresti: Kuflink. Za to potrebuješ Revolut ali Monese banko, ker je investicija v funtih.
Flender - ok zaradi bonusa, ampak precej malo kreditov na voljo.
Estateguru in Grupeer - starejši platformi, imam samo dobre izkušnje.
October - ex. Lendix, majhne obresti, ok zaradi bonusa.

Vaseer je izjavil:


Pri Mintosu si nisem čisto na jasnem glede Invest & Access in Auto invest. Razumem, da je I&A podobno Bondori G&G, da lahko vložena sredstva "takoj" dobiš nazaj, me pa zanima kako Mintos I&A in Auto invest delujeta eden z drugim.
Če pravilno razmišljam: če I&A nastavim na max 500€, Auto invest na max 1000€ in nakažem Mintosu 1200€, bo to razdeljeno na 2 dela: I&A 500€ in Auto invest 700€. I&A ima prednost pred Auto invest.
Iz tega sledi, da če I&A povišam na 600€, se bo prvih 100€ nakazanih na Mintos ali vrnjenih iz Auto invest kreditov, dodalo v I&A?

Res je, I&A ima prednost pred autoinvest. Obresti iz I&A gre v prosta sredstva oz. v autoinvest, če je nastavljen. Vložena sredstva res da takoj dobiš nazaj, vendar le za tiste kredite, ki so "current". Za vse ki zamujajo, je treba počakat do 60 dni. Primer pri I&A - zamuja mi trenutno 16% kreditov (late + grace period).
Je pa tudi res, da ko dvigneš iz I&A izgubiš možnost za obresti od kreditov, ki bi se izplačali v prihodnjih 30 dneh. (Pri Bondori tega ni, ker se obresti iz go&grow izplačujejo dnevno). Zato dvig iz I&A narediš le takrat, ko res rabiš denar.

Torej da povzamem:
Prednost Go&Grow - obrestni dnevno, takojšen dvig vsega denarja že naslednji dan
Slabost Go&Grow - dvig stane 1€, slabše obresti
Prednost Mintos I&A - večje obresti
Slabost Mintos I&A - takojšen dvig le za current kredite, izgubiš možnost za obresti v naslednjih 30 dneh, ker ni dnevnih obresti ampak so krediti iz I&A prikazani pod "My investments" in so enaki vsem ostalim, le da jih je možno prekiniti preko I&A.

Vaseer je izjavil:


Si obresti iz naslova P2P sproti beležite (če da, kam/kako) ali samo konec leta s poročilom Tax statement, kot je opisano v dokumentu @janez89 -a: https://docs.google.com/document/d/1zP5... ?


Jaz si ne beležim obresti ampak kar celotno stanje na platformi na začetku vsakega meseca. Uporabljam pa kar excel, izrišem tudi grafe, da imam približen občutek koliko je na kakšni platformi.

Lonsarg ::

Se mi je vseeno zdelo mal prelepo da bi bilo res da skor vse dobiš nazaj in imaš kar 10% letnega profita tako zlahka.

Sem bral zdaj statistiko od enega in je imel v 4 letih povprečni donos (z upoštevanjem vseh stroškov in posojih, ki jih ni dobil vrnjenih) 7%, potem pa mu je v zadnjem letu ta povprečni donos celo padel na 5%(povprečni letni na obdobje 5 let), kar je zgolj na nivoju pasivnih ETFjev.

Menda se je na P2P področju pojavilo veliko večjih igralcev ki se znajo hitro zagrebsti za bolše kredite in so ta res zlata leta že mal mimo ko je bil P2P hit in veliko povprešavanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

PgSurfer ::

No na P2P (primer Mintos) so obresti ta trenutek še vedno 10-11 %. Ob buy back praktično ni izgub. (Seveda, če poleg tege, ki vzame kredit propade še tisti, ki mu ga je dal - tudi ti ne dobiš nič). Konec pomladi-poleti si zlahka dobil tudi 13-14 % obresti.
Sedaj, kolikšne so obresti, je odvisno od ponudbe in povpraševanja, kot povsod. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PgSurfer ()

delfinus ::

Vecinoma je profit 10% in vec, ce vlagas v stabilne P2P platforme (npe. Mintos, Viainvest, Peerberry, Grupeer...). Donos zavisi od platforma in v kaj investiras. Dolocena stopnja rizika obstaja, ce bi ga loan originator biksal oz. sel v bankrot. To je pa tako pri vseh investicijah potrebno biti previden in vlagati tja kjer so pac najbolj transparentni. Tako kot pri vseh ostalih investicijah je treba tudi pri vseh P2P investicijah odvesti davek naslednje leto. To pa znasa 25%.

lp, d.

Edorta ::

Envestijo je poslal poziv:

Envestio is pleased to inform you that a new investment opportunity is available at the Envestio portal to all registered participants.
The project is presented by the Investment Project Owner that is already familiar to Envestio participants - Latvian company NDINAMIKA SIA. By investing in the project "Production of Sawn Timber - part 7" it is possible to participate in the financing round for the production cycle of sawn timber products by a representative of European woodworking industry.

Loan ID EN018121

Še ne znam točno opredeiti, ampak videti je dokaj ok...ali pač ne?

delfinus ::

Trenutno imas na Envestio odprte kar 4 projekte. Tale Sawn Timber je ze 7 tier. 3 od teh so ze bili koncani in poplacani. Sam sem od teh odprtih bil v preteklosti udelezen samo v Biomass Fuel Factoring in dobil glavnico in redno vsak mesec obresti.

lp, d.

wechta ::

Viainvest sploh še deluje? Ravnokar gledam, pa izgleda da ni več noebenga kredita na voljo - Currently there are no loans listed

delfinus ::

Deluje, deluje sam investiran pri njih, imam pa na autoinvest. Pridejo nekajkrat na dan svezi krediti. Tko paket 100-200. Je pa res da je obdobje kislih kumaric in se vse kredite pokupi hitro. Bolj bo slo h koncu leta vec jih bo spet, ker bodo ljudje spet jamali mnozicno kredite.
lp, d.

wechta ::

OK. Kaksne pa imas nastavitve za auto invest?

delfinus ::

Takole pa PL kredite. Isto za LV in za SE in vklapljam oz. izkapljam vsakega po potrebi. Ce je veliko kreditov autoinvest ne uporabljam. V CZ in ES ne vlagam, ker tam ti Viainvest ze odvaja davke pa se mi ne da ubadat letos z uveljavljanjem izogibanja dvojnega obdavcevanja. Glede na potrebe dobim pravzaprav vse pri PL, LV in SE.

Portfolia size imam nastavljeno nad vrednostjo celotnega portfolija.
Max investments in one loan 100.00 EUR
Minimum funds in the account -
Remaining loan term 28-31
Interest rate 11.00% - 12.00%
Reinvest Yes
Loan type Short-term loan
Loan status Current
Loan originator pl
Buyback guarantee Yes

lp, d.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

delfinus ::

Evo v tem trenutku je prisel paketic 40ih kreditov na portal, ce rabis investirat free monies ;).

wechta ::

U pa res :) Samo ne stekam, zakaj mi ne pobere iz avto invest... Take nastavitve imam:


Max investments in one loan 100.00 €
Minimum funds in the account -
Remaining loan term 25-31
Interest rate 9.00% - 12.00%
Reinvest Yes
Loan type Short-term loan,Installment,Credit line
Loan status Current
Loan originator se,lv,pl
Buyback guarantee Yes

delfinus ::

Vcasih mal traja, da se poinvestira, ampak pri meni vedno zagrabi. Moras vedeti, da ima na tisoce uporabnikov autoinvest prizgan in gre po eni sistemski logiki. Pa tudi pomembno - Portfolia size moras imet vedno nastavljen vec kot pa imas skupno vrednost tvojega portfelija.

Najboljs, da zbrises pa kreiras en nov autoinvest. Lahko pa komot das Interest rate na 11%-12%. Ker kreditov pod 11% ni. Tudi nad 11% ne :).
lp, d.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

wechta ::

Sem dobil odgovor.. Izgleda da investira 4x na uro, random :)

The Auto Invest function activates and invests your funds into available loans 4 times per hour.

Unfortunately, it is difficult to predict how quickly your funds will be invested in loans, as it depends:
1. on the number of available loans,
2. on your auto invest criteria,
3. on the sequence in what auto invest picks portfolios to invest in as the function is built to serve as much investors as possible in the random order.

I would advise you to wait and in case you will notice any problems, please let us know, we will try to resolve them!

wechta ::

No, pa so sli vsi krediti, avto invest pa mi ni zagrabilo. sem pa uspel pol portfolia manualno poklikat.. krneki.
No bomo vidli kko bo z vracanjem, zaenkrat se mal testiram tole :)

delfinus ::

Viainvest je najbolj konsistentna za moje pojme. Ce kdo zamuja s poplacilom se ze v 30 dneh trigerira buyback (pri drugih je sele po 60 dneh). Deafault rate je zelo nizek. Meni najbolj priljubljena ta trenutek, a problem kot opazas je da je nekoliko malo kreditov v tem casu.

Pa se en nasvet. Nima smisla drobit po 10€ v posamezne kredite. Viainvest je namrec tudi loan originator in tovrstno pocetje v tem primeru nima nekega posebnega smisla. Moj vlozek je ponavadi kar 100€ na kredit pa se poinvestira na hitro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

P2P lending - oddaja napovedi za odmero dohodnine (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12516367 (515) Kiwix
»

Kam investirati 50 000€ (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15233577 (4052) redtech
»

P2P lending

Oddelek: Loža
143362 (667) janez09
»

Mintos P2P (Invest & Access) - kaj počnete z late loans?

Oddelek: Loža
121502 (1117) pirx
»

Varčevanje

Oddelek: Loža
4812503 (6102) T-h-o-r

Več podobnih tem