» »

Nenavadne težave z grafično kartico !

Nenavadne težave z grafično kartico !

jackblake ::

Živjo !

Že nekaj odkar sem dobil nov računalnik naletavam na težave, ki so po moji logiki povezane z procesorjem ali z grafično kartico. Prišel sem že do točke kjer bi že najraje grafično kartico kar poslal na servis, ampak me zanima kaj si vi mislite o tem sledečem problemu. Zahvaljujem se za vse odgovore ter vso pomoč !

PROBLEM:

Pri najmanjšem naporu grafične kartice, bodisi igranja čisto preprostih ali bolj zahtevnih računalniških iger, renderiranja in ostalih zadev grafična kartica prične cviliti, brenčati ter piskati. Pri bolj zahtevnejših nalogah je piskanje, brenčanje ter cviljenje obupno pri manj zahtevnejših nalogah pa je piskanje ter cviljenje malo manjše ampak še kar zelo moteče.

Pri benchmarkingu ter pri igranju različnih iger se slika pogosto ustavi za 0.5/1 sekundo. Ko se to zgodi po navadi tudi pride do padca FPS-a. Ko pri igranju začnem premikati kamero pride do »micro-stutterjev«, ki mi ne dovolijo, da igra dela gladko tako kot bi morala delati tudi, če dosežem 80+ FPSa . Slika se na nekaterih področjih »trga« kot, da bi igro igral z 30-40 FPSa. Pri igranju pa prav tako večkrat naletim na artifakte, ki se pojavijo na določenih teksturah. Po navadi se težko opazijo, kdaj pa so zelo vidni.

Grafične kartice ali procesorja nisem nikoli navijal, temperature pa pri igranju dosežejo max 65-70 stopinj ampak je to totalno odvisno od računalniške igre. Čudno se mi zdi saj se ta problem, ki sem ga opisal pojavi tudi pri zelo starih igrah kot so npr. Runescape, Call of Duty 2 itd... Gonilniki so bili posodobljeni z programsko opremo, ki jo nudi NVIDIA ter MSI. Do sedaj skoraj nobene igre nisem igral brez, da bi se ta problem pojavil ter mi uničil veselje.

KOMPONENTE:

- Asus GTX 970 STRIX 4GB OC Edition
- Intel i5 4690k quad core 3.5 Ghz
- MSI Z97 Gaming 5
- 1 stick 8 GB HyperX Fury rama
- 1 TB WD HDD
- Corsair CX600 PSU

#000000 ::

Lahko ti piska samo kak kondenzator, ali mosfet, ne moreš to na pamet rečt preko neta, če maš res nesrečo pa ti je šel ali malo odstopa grafični proc, nič nenavadnega, se pač zgodi.

Če je še v garanciji jo vsekakor pošlji na servis, sej ali boš dobil novo ali popravljeno staro.

jackblake ::

#000000 je izjavil:

Lahko ti piska samo kak kondenzator, ali mosfet, ne moreš to na pamet rečt preko neta, če maš res nesrečo pa ti je šel ali malo odstopa grafični proc, nič nenavadnega, se pač zgodi.

Če je še v garanciji jo vsekakor pošlji na servis, sej ali boš dobil novo ali popravljeno staro.


Hvala za odgovor ! Gotovo jo bom res kar nazaj poslal ! Kupil sem tudi dodaten stick RAMA nekaj tednov nazaj, prav tako pa sem poskusil rešiti problem z menjavo starega napajalnika, saj so mi uporabniki govorili po forumih, da je ta star napajalnik samo za v kanto. Pri prijatelju ter pri bratu sem si tudi sposodil monitor ter kable, saj sem mislil, da je mogoče napaka pri mojem monitorju ampak je bil problem še kar viden pri igranju. Ostane samo še CPU, GPU, HDD ter matična plošča. Kaj od tega je pa ne vem. Pisal sem že po ameriških forumih ter poskusil vse kar so mi svetovali ampak brez sreče. Malo bom še počakal, če bom slučajno naletel na rešitev drugače pa gre grafa nazaj v Ljubljano.

#000000 ::

V bistvu ti lahko piska tud napajalnik, sem pozabil prej omenit, premeri napajalnik če ni prešvoh ali je pri koncu, namreč zna piskanje narest tudi on, nimaš pa itak pojma od kje prihaja piskanje, prvo se prepričaj če ni napajalnik, odpri in poslušaj od kje pride piskanje,

jackblake ::

#000000 je izjavil:

V bistvu ti lahko piska tud napajalnik, sem pozabil prej omenit, premeri napajalnik če ni prešvoh ali je pri koncu, namreč zna piskanje narest tudi on, nimaš pa itak pojma od kje prihaja piskanje, prvo se prepričaj če ni napajalnik, odpri in poslušaj od kje pride piskanje,


Uporabil sem tubo, da bi poiskal vir teh zvokov, računalnik pa sem tudi večkrat odprl. Sem 100% prepričan, da napajalnik ne oddaja teh zvokov in da je glavni krivec grafična kartica.

Seba22 ::

Sam se imel pred časom isto grafično kartico.Grafa ima sigurno "coil whine".Vsaj moja ga je imela in je piskala skos sploh ob večji obremenitvi.Za to je ponavadi kriv napajalnik ni pa nujno.
Asus ROG B650E|Ryzen 7800X3D|DDR5 32GB|NVMe SSD 3TB|EKWB AIO 360|RTX 4080
Dell Alienware 27" 1440p GSYNC Ultimate|CAN-AM Renegade 1000cc 2022

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Seba22 ()

Seba22 ::

Tu maš primer

Moja je tako piskala
Asus ROG B650E|Ryzen 7800X3D|DDR5 32GB|NVMe SSD 3TB|EKWB AIO 360|RTX 4080
Dell Alienware 27" 1440p GSYNC Ultimate|CAN-AM Renegade 1000cc 2022

jackblake ::

Seba22 je izjavil:

Sam se imel pred časom isto grafično kartico.Grafa ima sigurno "coil whine".Vsaj moja ga je imela in je piskala skos sploh ob večji obremenitvi.Za to je ponavadi kriv napajalnik ni pa nujno.


Ali je coil whine dovolj velik razlog, da grafično kartico pošljem na servis ?

MaliJanez ::

jackblake je izjavil:

Seba22 je izjavil:

Sam se imel pred časom isto grafično kartico.Grafa ima sigurno "coil whine".Vsaj moja ga je imela in je piskala skos sploh ob večji obremenitvi.Za to je ponavadi kriv napajalnik ni pa nujno.


Ali je coil whine dovolj velik razlog, da grafično kartico pošljem na servis ?


Ne, meni niso hoteli sprejet GTX 980 pred dvema letoma nazaj, češ kao da je pač odvisno od grafične do grafične in nič ne morejo. Da ni dost vlki razlog, dokler ni neka okvara itd nebodo vzeli grafične nazaj pod garancijo. Potem ko mi je pa 980 Ti skurlo po 3 mescih pa sem v roku enga tedna dobil novo nazaj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Coil Whine

Oddelek: Strojna oprema
212185 (1519) tikitoki
»

Coil Whining

Oddelek: Strojna oprema
444145 (3555) IcyFox
»

Visokofrekvenčno piskanje iz Telemach modema

Oddelek: Pomoč in nasveti
161977 (1431) Veron
»

Brnenje napajalnika - LC Power

Oddelek: Strojna oprema
353008 (2533) Seba22
»

Težava procesor

Oddelek: Strojna oprema
192023 (1751) IvoJan

Več podobnih tem