» »

Prepis po poplačilu leasinga

Prepis po poplačilu leasinga

bigbada ::

Pozdravljeni,

Poplačal sem leasing in dobil dokumente da moram urediti odjavo in prepis vozila na svoji registracijski enoti v roku 15 dni.

Ker imam na prometni datum registracije 18.5.2024 in mi je tudi agent naredil novo polico od takrat, me zanima če je kaj narobe če to grem takrat in ne v tem "15 dnevnem roku".
Je kdo to tako naredil?

Iz Porsche leasing so mi napisali da je zakonsko določeno 15 dni in da lahko dobim kazen do 2.000€ če ne grem v tem roku.
Na AMZS registracijsko enoto ko sem klical pa so rekli da lahko pridem tudi kasneje in da kazni tako ali tako ne bom dobil.


Mislim, prej niti ne morem iti saj datum na prometni in nova polica sta narejena na 18.5.2024

Ima kdo izkušnje s tem?

Utk ::

Prepišeš ga menda lahko prej, samo v vmesnem času se ne smeš vozit z njim.

chrush ::

Lahko gres takrat. Ne bo panike.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

val46 ::

In v čem je problem? Tehnični in zavarovanje itak lahko narediš že 30 dni pred potekom zavarovanja. Se pravi, bi lahko že 18.4. šel delat nov tehnični in uredil zavarovanje. A tle res vsi čakate da greste delat tehnični na točno tisti dan, ko vam poteče prometna?

Pač greš na tehnične, narediš pregled, zraven ti pa naredijo novo prometno, na kateri bo pisalo, da si lastnik ti in ne leasing hiša.

d4vid ::

Pejt, naredi tehničnega in prepis pa je. Problem rešen.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

bigbada ::

val46 je izjavil:

In v čem je problem? Tehnični in zavarovanje itak lahko narediš že 30 dni pred potekom zavarovanja. Se pravi, bi lahko že 18.4. šel delat nov tehnični in uredil zavarovanje. A tle res vsi čakate da greste delat tehnični na točno tisti dan, ko vam poteče prometna?

Pač greš na tehnične, narediš pregled, zraven ti pa naredijo novo prometno, na kateri bo pisalo, da si lastnik ti in ne leasing hiša.


Eh... 30 dni prej lahko greš ko PODALJŠAŠ.
Jaz pa sem leasing odplačal in delam prepis vozila name. To je kot da bi avto na novo kupil.
Moram na točno tisti dan.

Pa tehničnega nimam prva 4 leta.

Vsaj tako so mi rekli na AMZS registracijski. Drugače bi že itak prej šel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bigbada ()

Utk ::

V čem je problem, narediš zavarovanje od tega dne do tistega za katerga že maš zavarovanje.

val46 ::

bigbada je izjavil:

val46 je izjavil:

In v čem je problem? Tehnični in zavarovanje itak lahko narediš že 30 dni pred potekom zavarovanja. Se pravi, bi lahko že 18.4. šel delat nov tehnični in uredil zavarovanje. A tle res vsi čakate da greste delat tehnični na točno tisti dan, ko vam poteče prometna?

Pač greš na tehnične, narediš pregled, zraven ti pa naredijo novo prometno, na kateri bo pisalo, da si lastnik ti in ne leasing hiša.


Eh... 30 dni prej lahko greš ko PODALJŠAŠ.
Jaz pa sem leasing odplačal in delam prepis vozila name. To je kot da bi avto na novo kupil.
Moram na točno tisti dan.

Pa tehničnega nimam prva 4 leta.

Vsaj tako so mi rekli na AMZS registracijski. Drugače bi že itak prej šel.

Ja in? Še vedno moraš it na UE ali tehnične, da plačaš zavarovanje, cestno takso in podaljšaš prometno dovoljenje. Pač tokrat boš plačal še prepis nase in novo prometno. Simpl kot pasulj.

bigbada ::

Problem je v tem, da oni prekinejo staro zavarovalnico (porsche leasing) ko jim pošlješ novo polico.

Nova polica pa je narejena na 18.5.2024 (ker takrat imam tudi datum registracije na prometni). In je na enaki datum. Nova polica velja od 18.5.2024 do 18.5.2025.

Odplačal pa sem lizing že sedaj in piše da moram v roku 15 dni urediti ta prepis name.

Ne morem pa prej iti narediti prepisa kot 18.5. :)

Torej ne bom naredil prepisa v tem "zakonskem 15 dnevnem roku" To hočem povedati.

Na porsche so mi potem napisali, da lahko urejam tudi kasneje kot je ta zakonski rok 15 dni, ampak da LAHKO dobim globo do 2000€.
Na AMZS pa je gospa rekla da lahko tudi kasneje ja in da še nihče ni dobil nikoli globe za to in da ne bo panike...

val46 je izjavil:

bigbada je izjavil:

val46 je izjavil:

In v čem je problem? Tehnični in zavarovanje itak lahko narediš že 30 dni pred potekom zavarovanja. Se pravi, bi lahko že 18.4. šel delat nov tehnični in uredil zavarovanje. A tle res vsi čakate da greste delat tehnični na točno tisti dan, ko vam poteče prometna?

Pač greš na tehnične, narediš pregled, zraven ti pa naredijo novo prometno, na kateri bo pisalo, da si lastnik ti in ne leasing hiša.


Eh... 30 dni prej lahko greš ko PODALJŠAŠ.
Jaz pa sem leasing odplačal in delam prepis vozila name. To je kot da bi avto na novo kupil.
Moram na točno tisti dan.

Pa tehničnega nimam prva 4 leta.

Vsaj tako so mi rekli na AMZS registracijski. Drugače bi že itak prej šel.

Ja in? Še vedno moraš it na UE ali tehnične, da plačaš zavarovanje, cestno takso in podaljšaš prometno dovoljenje. Pač tokrat boš plačal še prepis nase in novo prometno. Simpl kot pasulj.


Ja, ampak to lahko grem šele 18.5.2024 (torej izven 15 dnevnega roka). Ker takrat mi začne veljati nova polica.
Ne morem iti kar danes oz. prej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bigbada ()

val46 ::

Greš, narediš novo zavarovanje od tistega dneva, kot pač greš in narediš prepis, razliko preplačila do 18.5.2024 od starega zavarovanja, pa potem dobiš vrnjeno iz strani zavarovalnice. Isto kot da bi kupoval avto iz druge roke. Zavarovanje se ne prenaša, tako da ti avto na novo zavaruješ, razliko pa dobiš vrnjeno. Če zavaruješ avto pri isti zavarovalnici še naprej, se morda lahko za tisti znesek, ki bi ti ga morali itak vrniti, dogovoriš, da ti dajo tolk eurov popusta.

Pejdi do svoje zavarovalnice, povej svoj primer in bodo že oni vedli kaj se ti splača in kaj je najboljše naredit.

bigbada ::

Jaz že imam nareto novo zavarovanje, ki začne veljati od 18.5 pri generali.

Sedaj je še pač tisto staro od porsche leasing, ki pa se prekine 18.5, ko začne veljati novo.


In prepis lahko komaj naredim, ko začne novo veljati.
Če bi podaljševal bi pa lahko že sedaj šel.

Sem par dni prehitro odplačal leasing in sedaj imam ta "15 dnevni rok", ki ne sovpada z mojim zavarovanjem.
Eh bom počakal pa kar bo bo. Dvomim da bom dobil kako globo, če je tako gospa na šalterju AMZS rekla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bigbada ()

Baja ::

kot ti pravijo, vzami zavarovanje od 29.04.2024 do 17.05.2024 in naredi prepis

bigbada ::

Ne vem, sedaj se mi zdi da ste že vsi zakomplicirali še bolj kot je potrebno.

Jaz še imam staro zavarovanje (se avtomatsko prekine z novo polico)
Novo pa začne z 18.5

Kaj, še eno zavarovanje si naj grem delat? Oz. samo za 1 mesec? Eh... jao

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bigbada ()

d4vid ::

Kompliciraš edino ti. Porsche osnovno zavarovanje je narejeno na tebe, kasko pa na lizing hišo. Osnovno zavarovanje ti velja do datuma poteka, v tvojem primeru do 18.5.

Mirno lahko prepišeš avto na sebe, zavarovanje imaš urejeno. Jaz ne vidim težave.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

bigbada ::

d4vid je izjavil:

Kompliciraš edino ti. Porsche osnovno zavarovanje je narejeno na tebe, kasko pa na lizing hišo. Osnovno zavarovanje ti velja do datuma poteka, v tvojem primeru do 18.5.

Mirno lahko prepišeš avto na sebe, zavarovanje imaš urejeno. Jaz ne vidim težave.


Lahko ja, ampak komaj 18.5 ("ko potoče 15 dnevni rok za prepis")

Pithlit ::

Ja pa pač naredi prepis 18.5. Če se ti zdi vse ostalo kompliciranje. A je tolk težko? Globo boš fasal sam če te policisti beknejo v vmesnem času. Kolk je to? En dober teden? Boš že zdržal do takrat po predpisih vozit.
Life is as complicated as we make it...

bemfa ::

Kje je problem? Na 15. dan greš na amzs in pač plačaš zavarovanje, registracijo še za tistih manjkajočih 5 dni, saj ne bo stalo več kot 20eur. Plus dobil boš vrnjen sorazmerni del od predčasno prekinjenega zavarovanja/registracije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bemfa ()

bigbada ::

Ma ok, sedaj sem še bolj zmeden :)

Gospa na AMZS je rekla da NIKAKOR ne morem priti pred 18.5.2024 (ker takrat začne veljati nova polica)
Tako da ne vem zakaj mi govorite naj grem prej.

Ma, bom že zrihtal.

Utk ::

Če prideš k njej s polico od 18.5 ti bi težko kaj drugega rekla, a? Si pa res brihta. Pridi s staro polico, če je nate, ali pa z novo, ki velja DO 18.5.

bigbada ::

Torej naj sedaj naredim prepis s staro polico?
Potem 18. pa še enkrat grem z novo polico?

Ali jaz kaj narobe razumem?

In kaj bo potem na prometni? 2 različna datuma?

Baja ::

zakaj bi hodil 18. še enkrat? na dan ko narediš prepis, moraš imeti urejeno zavarovanje, to je to.

bigbada ::

"Res smo prejeli s strani leasinga za vas izjavo o poravnavi obveznosti. Po ZMV je rok za spremembo podatkov o lastniku ali vozilu 15 dni. Nam zaradi neupoštevanja tega roka ni treba nič posebej narediti ali ukrepati in pri nas težav ne bo, res pa je, da ni v skladu s pravilnikom.
Vaša nova zavarovalna polica, kot vidim, začne veljati 18.5.2024 ob 01:00 in jo po začetku veljavnosti lahko uporabite za registracijo. Če bi želeli postopke opravljati prej, bi bilo treba zavarovalno polico urediti na novo."

Za uspešno ureditev prenosa lastništva na registracijski enoti potrebujete:
- prometno dovoljenje zgoraj navedenega vozila
- vaš osebni dokument
- NOVO zavarovalno polico za zavarovanje avtomobilske odgovornosti, na kateri je kot
zavarovanec naveden novi lastnik vozila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bigbada ()

Baja ::

Baja je izjavil:

kot ti pravijo, vzami zavarovanje od 29.04.2024 do 17.05.2024 in naredi prepis

bigbada ::

Pa mi lahko to na AMZS tudi naredijo?, ali moram spet iti do GENERALI in tam še dodatno vzeti do 17.5.2024 in potem še imam tam eno novo od 18.5 naprej.

Čudno.

jest135 ::

A pa to prav moraš delati celo dramo z prepisom avtomobila ? ali si samo se pohvalit hotel da si leasing odplačal pa ti ni ravno uspelo ?....
Nimaš na vseh avtokrkah oz. amzs centrih povsod napisane vse zavarovalnice kjer sklepajo zavarovanja ? V 21 stoletju je problem sklenit zavarovanje kjer ti ga že na vsakem vogalu ponujajo razni agenti od pošt, petrolov, trafik, avto moto centrov, mercatorjev....
Iz muhe nardit slona zato ker si ti uspel par dni prej poplačat leasing,... še opcija ANONIMNI član še manjka na forumu kot je na FBju in smo zmagal..

urejam še enkrat :

si že tukaj kompliciral:
Zavarovanje avto GENERALI

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jest135 ()

bigbada ::

Nope, dejansko je bilo resno vprašanje.
Nočem nekih brezveznih "glob" fasati.

Vem, rad zakompliciram :)

Pithlit ::

Js se ne bi rada v križišču srečala s tabo.
Life is as complicated as we make it...

kamiKaZaA ::

:)):))8-)

PacificBlue ::

Pithlit je izjavil:

Js se ne bi rada v križišču srečala s tabo.


Kaj pa veš, mogoče je pa policaj?

^^

kamiKaZaA ::

Da še dodam svoj primer izpred let. Predčasno poplačal leasing. Dokler ne odplačaš zadnjega obroka je lastnik avtomobila leasing hiša, ti sam pa si le uporabnik tega vozila in tako je tudi zabeleženo v prometni. In logično je, da ko ti odplačaš, da postaneš lastnik in želi leasing hiša da narediš prepis na sebe, ker ona več nima nič s teboj in zato obstaja nek zakonski rok, da se zadeva uredi.

Torej sklenil sem novo zavarovanje do datuma preteka prejšnje police, katero sem imel preko leasinga. Pri prejšnji polici, pa sem dobil sorazmerni delež nazaj. Praktični primer: zavarovanje sem imel sklenjeno na 1.1. (vem da ne moreš ker je takrat praznik), leasing pa odplačal 3.3. Novo zavarovanje sem sklenil od 4.3. do 1.1. in dobil povrnjeno zavarovanje za od 4.3. do 1.1. in naslednje leto sem normalno sklenil zavarovanje na 1.1. oz. na tisti dan, ko je bilo vozilo kupljeno. Jaz res ne vem zakaj eni tako komplicirate, če pa je vse simple. Prepišeš avto na sebe in skleneš zavarovanje za tistih 5 dni (ali 5 mesecev) in mirna Bosna (ter dobiš povrnjeno od prekinjene police sorazmerni delež nazaj). Torej nisi ne na izgubi ne na profitu (plačaš za 5 dni in hkrati dobiš nazaj od stare police za tistih 5 dni), hkrati pa mirno spiš in se ne pajtlaš, kaj pa če te policaj ustavi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kamiKaZaA ()

bemfa ::

Točno to. In za 5 dni vse urediš na amzs. Dajo ponavadi manjše popuste kot agenti, ampak za 5 dni ti je res vseeno ali plačaš 13eur ali 17eur.

Pithlit ::

Ja pač treba je zakomplicirat u pičku materinu vse skup. Si predstavljaš da ga srečaš v križišču enakovrednih cest? Katastrofa majkemi!
Life is as complicated as we make it...

IL_DIAVOLO ::

Sami ste ga zmedli ker se sami ne veste za kaj se gre. Zadeva je pa precej preprosto oz. nič drugačna od navadnega prepisa vozila.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

helium1 ::

joj iz te teme nič ne razumeš, poleti bom izplačal lease, bom tudi js mel take bolane fore?

PINki ::

Ti bo bigbada vse razložil v ZS.

Pobes ::

Morate razumet da človek je ravno poplačal leasing, to ne pomeni da je plačal zadnji obrok isti kot vsi ostali, gotovo je bil zadnji obrok nekaj tisočakov in sedaj mora počakat vsaj na plačo da znova zavaruje in prepiše avto nase ker ni cekinov ;)

tudi jaz sem imel obroke po 350€ in zadnji je bil nekaj čez 3000€ .


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Postopek prodaje avta

Oddelek: Na cesti
201651 (924) connel
»

Prepis avta (novi zakoni) in tenični pregled?

Oddelek: Na cesti
4530912 (10629) smacker
»

Nakup rabljenega avtomobila (postopek)

Oddelek: Na cesti
74848 (4676) Aston_11
»

nakup avtomobila kredit leasing ipd..

Oddelek: Na cesti
2222848 (21777) Spajky
»

Registracija avtomobila in napačen datum na zav. polici

Oddelek: Na cesti
254744 (3993) MadMax

Več podobnih tem