» »

Matične plošče za prenosnik iz Aliexpresa

Matične plošče za prenosnik iz Aliexpresa

bobi004 ::

Pozdravljeni,

zanima me ali ima kdo izkušnje oz. morda ve. imam doma dva starejša HPja, en z AMD procesorjem , drugi C2D, pri katerih je šla grafika. Na aliexpresu se prodajajo omenjene plošče za cca 30 eur, na matičnih pa je na slikah vidno, da je odstranjen oz. ni dedicated grafičnga čipa. Sam procesor (Athlon II, Turion II, Core2Duo) tudi nima grafike kolikor mi je znano. V komentarjih so pozitivne ocena, da plošča deluje in je tudiomenjeno da je brez dedicated grafike. od kje potem grafika?
Se pravi, če bi na obstoječih ploščah odstranil grafičen čip in rame grafike, bi zadeva delovala?

Ahim ::

V plato vtakni namensko graficno, pa bi morala onboard ostati disablana. To sicer sen ne pomeni zagotovo, da bo delovalo, je pa precej verjetno. Porocaj.

darkolord ::

Se pravi, če bi na obstoječih ploščah odstranil grafičen čip in rame grafike, bi zadeva delovala?
Verjetno ne.

Pri starejših prenosnikih je bilo večinoma tako, da je imel ali dedicated ali onboard grafično, ne pa obeh hkrati.

hojnikb ::

ce ima chipset grafiko, potem nerabis dodatne.
#brezpodpisa

bobi004 ::

Nov info iz prve roke.
- matična iz Aliexpresa za HP DV6-3xxx serije. Matična je brez grafičnega čipa(tam kjer je na stari matični grafika in ram tu ni nič oz je prazno podnožje).
- Matična deluje in je gor grafika Radeon 4200, predvidevam, da se mora skrivati v chipsetu, ker Phenom ali turion nimata grafike.

-Matična je fizično enaka kot kot okvarjena, nima pa enakih serijskih

-Na matični iz kitajske ne deluje touchpad, ali je zato ker ni enaka po serijski ali pa je okvara, ne vem(probal tudi drug touchpad, ki ravno tako ne deluje). Je pa 1x v win 10 hotlo posneti neke sysnaptic driverje, vendar v device managerju ni vidno nič, tudi pri sami instalaciji tako 7ke kot 10ke ni bilo miša.

-Vprašanje, ali imajo vse matične npr DV6 3xxx v chipsetu grafiko? Prodajajo se tudi plošče za ogromno drugih starejsih prenosnikov, enako brez dedicated chipa...Je že kdo odstranil grafiko in je plošča delovala?

p3333d3333r2 ::

Če hočeš menjat samo grafično, je možno edino ko je ta v MXM formatu.



bobi, tuchpad ti ne dela ker moraš flašati še pravi EC firmware in BIOS.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Truga ()

bobi004 ::

Poznam MXM, ampak nočem menjati grafike, tudi nimajo ti računalniki MXM grafik...zanima me samo, če iz stare plate odstranim dedicated grafiko, ali bo ta delovala tako kot kitajska deluje brez dedicated grafike in kot izgleda uporablja to v chipsetu...(ker v procesorju je ni).

Glede touchpada probam in javim...

DeeCoy ::

bobi004 je izjavil:

Poznam MXM, ampak nočem menjati grafike, tudi nimajo ti računalniki MXM grafik...zanima me samo, če iz stare plate odstranim dedicated grafiko, ali bo ta delovala tako kot kitajska deluje brez dedicated grafike in kot izgleda uporablja to v chipsetu...(ker v procesorju je ni).

Glede touchpada probam in javim...

Poglej, če je na tistih kitajskih platah in na tvoji plati enak chipset. Če je, pol je očitno intergrirana grafična v chipsetu in bo verjetno delalo. Razen, če kitajci še kako drugače spremenijo plate.

bobi004 ::

Saj o tem govorim, meni je tudi hecno, tale matična za HP DV6-3xxx serije a spodnjem linku nima graične(vidi se da na sliki) prav tako procesorji za to matično nimajo grafike, vendar ta plošča deluje(zgleda da je grafike nekje v chipsetu)

https://www.aliexpress.com/item/Laptop-...

Zato me zanima, če odstranim grafičen čip (kateri je v okvari) na moji matični od HP DV6 3xxxx serije, ali bo ta tudi delovala?
Link do moje stare matične z nedelujočo grafiko.

https://www.amazon.ca/603939-001-HP-DV6...

""Poglej, če je na tistih kitajskih platah in na tvoji plati enak chipset. Če je, pol je očitno intergrirana grafična v chipsetu in bo verjetno delalo. Razen, če kitajci še kako drugače spremenijo plate.""

Ma ni mi jasno kaj bi lahko spremenil, sem jim sicer pisal kako lahko to deluje če ni grafike, pa ni odgovora...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobi004 ()

DeeCoy ::

Uff, marsikaj, kakšne jumperje naredjo, kak čip zamenjajo itd.
probaj, zgubit nimaš kej, če ne dela.. Pazi, da boš po odstranitvi pade lepo počistil, da ne bo kje kakega kratkega stika.

Kitajci ti sigurno ne bojo povedal recepta :)

bobi004 ::

Rame je potrebno tudi odstranit ali?

kloko ::

Saj ni nobenega recepta. Obstajata (vsaj) dve verziji motherboarda, eden je z Intel chipsetom, ki ima posebej še AMD grafiko, drugi je z AMD chipsetom, ki ima grafiko integrirano v NorthBridge in nima posebej grafičnega čipa.

L.p., Kloko

bobi004 ::

Ja, vendar moja okvarjena matična je prav tako AMD, če pogledaš linka par postov višje so identične s tem da moja ima še grafiko z oznako 216 00772000 ATI..misliš, da že po defoltu ni blo grafike gor in je pač tak model matične ali so jo kitajci odstranili oz plato nekak prštimal?
Bom snel dol čip pa da vidmo, če se kj v kakem chipsetu še skriva, da bo dalo sliko

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobi004 ()

kloko ::

Marsikaj je možno, sicer pa poskusi in boš videl.

L.p., Kloko

hojnikb ::

ce bos z plate odstranu dodatno grafiko pri teh starejsih platah, potem nebos mel slike, kjub temu da mogoce obstaja varjanta tudi brez dodatne grafike.

pri novejsih bi mogoce to spilalo, ker je dodatna grafika vezana preko grafike v procesorju.
#brezpodpisa

Jernej L ::

Samo za info.. Turion 2 chipset npr. ima v chipsetu vgrajeno grafiko, to lahko lepo vidiš v tem, da je na chipsetu logo.
Če imaš tako kombinacijo, da imaš turion 2 + še dodatni ati/amd chip, verjetno takšna zadeva potem deluje, ampak zna bit kakšen jumper ali pa bios, ki ga je treba tudi prilagodit.

Primer (iz dejanskega laptopa): AMD 785GX Chipset ima vgrajen ATI Radeon HD 4200, če ima ta laptop zravem še dodatno grafiko, lahko teoretično dela brez nje - samo kako je pa routan video output potem, pa ne vem

Obstaja možnost, da bios če nima eksterni IGP to prepozna, in štarta internega - podobno kot na desktopih.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

windows se zažene samo čez 2/3 ekrana

Oddelek: Pomoč in nasveti
132155 (1993) DeeCoy
»

Zamenjava oz. vgraditev dodatne grafične na Intel 915GM plato - PCI Express

Oddelek: Strojna oprema
51489 (1428) gfighter
»

Intel vs AMD konfiguracija (sem iskal!)

Oddelek: Kaj kupiti
112094 (1609) OrlyTM
»

GF4 Ti4200 - problem z AGP

Oddelek: Pomoč in nasveti
111200 (1010) ssokec
»

Kako je to možno - crknila mamaplata?

Oddelek: Pomoč in nasveti
71321 (1147) AtaStrumf

Več podobnih tem