» »

windows se zažene samo čez 2/3 ekrana

windows se zažene samo čez 2/3 ekrana

adela1 ::

Prosim, če mi lahko kdo pove kaj je narobe z mojim prenosnikom (hp 530).

Vedno večkrat ko prižgem prenosnik, se mi zažene samo čez 2/3 ekrana. Vse dela sicer bp, ampak je pa zelo moteče. Je to kak virus ali je kriva grafična, ekran?

Pojavljajo se mi tudi zelene črte čez ekran, ampak ga nekako zreguliram naprej in nazaj, da izginejo.
Kaj naj nardim? Fora je v tem, da se mi včasih tud čist normalno zažene čez cel ekran.

Help!

tnx

DeeCoy ::

izgleda, kot da je problem v kablu, ki povezuje matično ploščo in ekran. Če je še v garanciji, ga nesi nazaj in naj se oni ubadajo s tem. Sigurno pa je nekaj s kablom, lahko da se je staknil, lahko da se je kje na pol pretrgal.

solatko ::

Grafična crkuje - HP jajca.

DeeCoy ::

solatko je izjavil:

Grafična crkuje - HP jajca.

No way solatko, povedal je, da če ekran postavi v pravo pozicijo dela, kar pomeni da je nekaj narobe pri zgibu..

Aja, pa strinjam se, da je HP jajca :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeCoy ()

solatko ::

Pri okvari zgiba, se slika pojavi ali ne, ob premikanju ekrana včasih izgine, se zatemni..., nikoli pa se zaradi slabega kontakta, ne pojavi več ekranov. To je značilen znak, da GPU in periferija grafike, ne opravlja svojega dela v redu. Lahko tudi peša kontroler grafike v chipsetu. Lahko je krivo tudi pregrevanje grafične kartice.
Potrebno je razdred in stestirat.

DeeCoy ::

solatko, nisem mislil stikala za vklop in izklop ekrana! Mislil sem na kabl, ki gre do ekrana! Pravi, da če ekran postavi v pravo pozicijo, dela! NIKJER NI BILO GOVORA O VEČ EKRANIH!

solatko ::

DeeCoy - Beri bolj počasi - OS mu predvaja tako, da mu ekran razdeli na polovico ali tri dele, to je klasična napaka grafične kartice. Tudi sam sem mislil na povezavo med matično in displeyem, ko pride do prekinitev na tem delu, se ekran ne deli, temveč slika zginja ali pa ugaša samo osvetlitev.
Imel sem primere, ko je ekran razdelilo tudi na neskončno ekranov in se sistem sploh ni postavil, saj je vedno na novo odpiral namizja. Vedno je bila napaka na grafiki in kjer so integrirane, je to po navadi pomenilo konec MB.

adela1 - Priklopi dodatni ekran in poročaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

DeeCoy ::

Zgleda da sem prebral bolj natančno kot ti! Zažene se čez DVE TRETINI enkrana! To ni nikakor več slik! Samo zoža sliko! ZAKAJ PA IMA POTEM VELIKO VLOGO, V KATERI POZICIJI JE ZASLON????

solatko ::

Sorry res imaš prav - smrdi mi na napako inverterja. Še vedno ne verjamem na okvaro povezave. Bi pa bilo potrebno si zadevo ogledat za cca 10 minut dela.

#000000 ::

Pozicija ekrana ima vlogo, ker v neki poziciji se matična ne ukrivi pri drugi pa se. Ko pa se ukrivi lahko da ali izgubi stik na območju kjer se nahaja čip ki komandira grafiko.

Sem vidu že ogromno primerov ko folk smatra da je šel zaslon ali flat kabel, ker na zunanji monitor deluje brez problema, a samo v 3 primerih je bil kabel, zaslon pa v nobenem, v ostalih primerih je bil odstopljen ali oksidiran cin grafike.

DeeCoy ::

to še pa nisem slišal, da bi se matična ukrivila ob odpiranju zaslona?! Pol pa tak ni čudno da je šel men chipset na enmu compu, k sm skoz premikal ekran, pa loputal z njim :D

#000000 ::

Sej se ne skrivi ne vem kolk, srivi se samo malenkost, kar je na žalost zadost, sploh pa se krivijo plužna ki so bila že nakajkrat odprta in je vse razmahano.

Aja pa ni krivljenje plate krivo za okvaro čipseta ampak je kriv oksidiran cin, krivljenje je krivo za efekt črt in dela/ne dela problem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

dj bridy ::

nam v soli v racunalnici se na enem tud tako nardi

DeeCoy ::

#000000 je izjavil:

Sej se ne skrivi ne vem kolk, srivi se samo malenkost, kar je na žalost zadost, sploh pa se krivijo plužna ki so bila že nakajkrat odprta in je vse razmahano.

Aja pa ni krivljenje plate krivo za okvaro čipseta ampak je kriv oksidiran cin, krivljenje je krivo za efekt črt in dela/ne dela problem.


hehe :D sej vem, sam hecal sem se..Uglavnim, prenosnik je trba odpret pa videt ka je s kablom..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosnik - ni slike

Oddelek: Pomoč in nasveti
162805 (2644) solatko
»

Rdeč "šum" na ekranu

Oddelek: Strojna oprema
112193 (2025) 54j0
»

POMOČ črta na monitorju

Oddelek: Pomoč in nasveti
384574 (3902) matobeli
»

Neučinkovit servis za več mesecev

Oddelek: Mobilne tehnologije
454096 (2426) RejZoR
»

PC ne dela

Oddelek: Pomoč in nasveti
101045 (965) mitjaje

Več podobnih tem