» »

Davčna blagajna in bančna kartica

Davčna blagajna in bančna kartica

gapyyy ::

Pozdravljeni forumaši,

Mama ima podjetje in trenutno posluje le z gotovino. Uporablja blagajno Perfect M (link: http://www.blagajne.com/baterijska-davc.... Blagajna ima možnost zaključka tudi s kartico.

Na fb sem zasledil čitalec Sum up (https://sumup.si/?fbclid=IwAR2zaUw9fZfZ... preko katerega lahko stranka plača s kartico.

Zanima me torej naslednje, če torej stranka plača s kartico preko terminala in je le to uspešno, ali lahko potem mama izda račun preko svoje davčne blagajne (v bistvu naredi zaključi plačilo s kartico). Ali bi potrebovala ločen tiskalnik ?

Upam, da sem razumljivo napisal.

Hvala za vnaprej
  • spremenilo: gapyyy ()

DamijanD ::

Načeloma POS terminal naredi samo transakcijo. Račun pa je potrebno izdati v vsakem primeru. Pa plačilo s kartico se (za FURS) šteje kot gotovina in mora biti račun davčno potrjen.

gapyyy ::

Aha torej je dovolj ta blagajna, ki jo ima sedaj. Potem takem, če stranka želi plačati s kartico, se uporabi samo terminal in nato naknadno izpiše račun na blagajni (zaključi v tem primeru s tipko PY-plačilo z kartico in se račun davčno potrdi preko blagajne).

Kateri terminal bi pa priporočal. Prodaja se predvsem sezonsko, okvirno 5 mesecev v letu. Sam sem gledal le SumUp, pri katerih je provizija 1,95 % pri uspešni transakciji, mesečnih stroškov pa ni. Naprava pa stane 70€.

starfotr ::

30 eur je naprava. Počakaj na akcijo. Pozanimaj se pri računovodstvu, ker je lahko druga tarifa, kot pa pri samo gotovinskem poslovanju.

In ne pozabi dati višje cene za plačilo s kartico. Tam 3 %. Oziroma daš 3 % manj popusta na plačilo s kartico.

Če greš sedaj z eno napravo na sum up pika si, potem je cena 29 eur. Če greš pa preko reklame, ki si jo zgoraj napisal, je pa 70 eur.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: starfotr ()

OvCa77 ::

starfotr je izjavil:

30 eur je naprava. Počakaj na akcijo. Pozanimaj se pri računovodstvu, ker je lahko druga tarifa, kot pa pri samo gotovinskem poslovanju.

In ne pozabi dati višje cene za plačilo s kartico. Tam 3 %. Oziroma daš 3 % manj popusta na plačilo s kartico.

Če greš sedaj z eno napravo na sum up pika si, potem je cena 29 eur. Če greš pa preko reklame, ki si jo zgoraj napisal, je pa 70 eur.

To je z novo PSD2 uredbo prepovedano, tako da tega ne početi, razen če želiš kakšno kazen
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

starfotr ::

Pač ne daš popusta. To ni prepovedano. In zakaj bi plačeval iz lastnega žepa ta luksuz? Uradno plačilno sredstvo je denar.

Prepoved so dali zaradi drugih bedarij, katere so res vplivale na ceno. Ne pa 2 % provizije.

Primer: akcija, 10 % popusta, 7 na plačilo s kartico.

ALT ::

126. člen

(nadomestila, ki jih zaračuna prejemnik plačila)

(1) Ta zakon ne posega v pravico prejemnika plačila, da plačniku zaračuna posebno nadomestilo ali da mu ponudi popust zaradi uporabe določenega plačilnega instrumenta.

gapyyy ::

Če koga zanima so mi napisali tole:

Pozdravljeni.

Hvala, ker ste kontaktirali SumUp.

Mislimo, da povprašujete po integraciski možnosti med vašo davčno blagajno in SumUp.
Mislimo, da je integracija možna, vendar je tovrsten produkt še v povodih. Vsekakor bi se bilo s takim vprašanjem bolje obrniti na prodajalca davčne blagajne.

Novega tiskalnika za SumUp ne potrebujete, saj lahko potrdilo o plačilu stranki pošljete na e-mail ali SMS. Če pa vaš trenutni tiskalnik podpira bluettoth povezavo (4.0 ali več), obstaja verjetnost da se lahko poveže s SumUp in natisne potrdilo..

V primeru da nič od zgoraj navedenaga ne deluje (tako integracija kot tiskalnik). Vi najprej stranki izstavite račun in ga natisnite, če stranka želi plačat s kartico, uporabite SumUp, od koder stranki izstavite potrdilo o plačilu, ki ji ga lahko pošljete na SMS ali e-mail. Račun kasneje poknjiži vaše računovodstvo.

Če bi bila SumUp in davčna blagajna integrirana, bi postopek deloval tako: Vi istavite in natisnete račun, izberete kartično plačilo, SumUp se samodejvno vključi, procesira karično plačilo in račun se avtomatično poknjiži.


Z veseljem smo vam na voljo, v kolikor imate še kakšna vprašanja.

Lep pozdrav,

Gagatronix ::

Wow, pismenost tistega, ki je odgovarjal je na vrhuncu. /s

Takemu dripcu jaz ne bi zaupal. Ce se gres poslovno komunikacijo vsaj en spellcheck zazeni preden kliknes "Send".

*facepalm*

gapyyy ::

Če bi v današnjem času gledal na pismenost, bi težko kam prišel. (danes se vsem zelo mudi)

SaXsIm ::

Malce mešaš pojme. Zaključek in zaključek s kartico ne obstajata. Ti pri izdaji fakture ponavadi izbereš plačilno sredstvo, npr. gotovina ali bančna kartica. Potem na POS terminalu zaračunaš in poženeš transakcijo, stranka vpiše PIN in ven prideta dva slipa. Enega obdržiš zase, drugega daš stranki. Če imaš povezavo med POS in blagajno, se izogneš koraku, kjer moraš na POSu ročno vpisovati znesek.

Zaključek delaš na koncu dneva in je osnova za polog gotovine naslednji dan. Na dnevnem zaključku se ti bodo izpisale vsote transakcij, plačanih z gotovino ter plačanih s kartico. Stanje v blagajni (- menjalnina) se mora ujemati z vsoto dnevnega gotovinskega poslovanja na zaključku, seštevek slipov za kartično poslovanje pa z vsoto dnevnega kartičnega poslovanja na zaključku.

Kar se zaračunavanja 3% stroška kartične transakcije stranki tiče, pa ti odsvetujem. Meni bi to naredil samo enkrat, pa me več ne bi bilo. Če že ponujaš določeno plačilno sredstvo, med njimi ne razlikuj - bolje da imaš samo gotovinsko poslovanje.
SaXsIm

Mare2 ::

SaXsIm je izjavil:


Kar se zaračunavanja 3% stroška kartične transakcije stranki tiče, pa ti odsvetujem. Meni bi to naredil samo enkrat, pa me več ne bi bilo. Če že ponujaš določeno plačilno sredstvo, med njimi ne razlikuj - bolje da imaš samo gotovinsko poslovanje.


Prodajalec običajno z omogočanjem plačevanja s kartico želi razširiti krog kupcev. SaXsIm, ne bi te rad izgubil kot kupca. :)

starfotr ::

Kaj je bolje imeti? Izbiro med plačilnimi sredstvi ali samo en način plačila? Zakaj bi si moral trgovec trgat od svoje marže ta luksuz? Naj plača stranka, če želi uporabiti kartico za plačilo. Izbira je in nihče ne sili nikogar v nakup, niti v uporabo kartice.

Ali, kot bi bilo po tvoje, naj vsi plačujemo več (ker bo dvignil cene vsem), zato, da lahko nekaj ljudi plačas s kartico?

Pri nekaterih izdelkih so marže res majhne. Če imaš 5-10 % maržo in ti 2-3 % požre provizija za plačilo s kartico, je to res bedno.

Tam, kjer so marže 50,100,200 %, tam ni težav.

Mare2 ::

starfotr, ti sploh ne veš, da dandanes lahko plačaš kar z mobitelom. Samo prisloniš (približaš ga).

Sodobnejše oblike trgovanja so v popustih. :)

OvCa77 ::

Tudi jaz se kar obrnem na vratih, če trgovec dela razlike v plačilnih sredstvih. Na koncu lahko ugotoviš, da tudi gotovina stane.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

49106 ::

starfotr je izjavil:



Ali, kot bi bilo po tvoje, naj vsi plačujemo več (ker bo dvignil cene vsem), zato, da lahko nekaj ljudi plačas s kartico?



Zgleda že tako. Zato pa daš 5% popusta na gotovino in je volk sit, koza cela.

Mare2 ::

starfotr je izjavil:

Kaj je bolje imeti? Izbiro med plačilnimi sredstvi ali samo en način plačila? Zakaj bi si moral trgovec trgat od svoje marže ta luksuz? Naj plača stranka, če želi uporabiti kartico za plačilo. Izbira je in nihče ne sili nikogar v nakup, niti v uporabo kartice.


Nisi na tekočem. :)

Trgovci ne smejo več zaračunavati provizij za plačilo s kreditno kartico

Pomembna novost je prepoved zaračunavanja provizij za plačilo s kartico. Po 13. januarju to ne bo več dovoljeno, pa naj gre za nakup letalske vozovnice ali sendviča. Izjeme bodo American Express ali PayPal.

49106 ::

Imamo kakšen vir za to, ker članek, ki je tej temi namenil dva stavka, to ni. Vsekakor imajo banke dovolj vpliva, da to uveljavijo.


P.S. Zakaj naj bi bila American Express izjema? Ali gre v tem primeru za protekcionizem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Mare2 ::

49106 je izjavil:

Imamo kakšen vir za to, ker članek, ki je tej temi namenil dva stavka, to ni. Vsekakor imajo banke dovolj vpliva, da to uveljavijo.


P.S. Zakaj naj bi bila American Express izjema? Ali gre v tem primeru za protekcionizem?


Messiah. Včasih so pri Diners še posebej zaračunavali, če si plačal s kartico na Petrolu. Ne vem, če je še, ker sem vrnil kartico. Itak polovica trgovin ni imela poslovanja z Diners.

Furbo ::

Ne smeš imeti pribitkov na kartice, lahko imaš pa popust na cash, kar je ista zadeva.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

starfotr ::

Isto sranje samo drugo pakovanje.

Torej, spet ena brezvezna direktiva/zakon/predpis.

Furbo ::

Taka potuhnjena pač, ker bog ne daj, da bi kdo doumel, da kartice niso 'zastonj' in isto kot gotovina. Pač še en strošek, ki ga prevalijo na potrošnika.
Res pa tudi poslovanje z gotovino ni zastonj, ampak za male podjetnike pogosto ceneje in bolj praktično.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

SaXsIm ::

Na koncu si naredi računico vsak sam. Pred leti, ko še ni bilo alternativ ala sumup, so te banke kar precej olupile za POS terminal, tako že za samo imetje POS terminala, kot tudi pri posamezni transakciji. Moneta prav tako (v bistvu še huje). Sem delal v enem lokalu, kjer smo delali računico, in se ni izšla. Še posebej je imela hinavsko finto moneta, saj je pri študentskih bonih skoraj eno leto ponujala zastonj transakcije za moneto pri plačilu za študentske bone (in že pri bonih je bila provizija precejšnja, skoraj 0,1EUR). Ko so nam po preteku promocijskega obdobja začeli zaračunavati storitev, smo jo takoj odstranili iz plačilnih sredstev. In imeli kar nekaj težav s strankami, še posebej takšnimi, ki so jim iPhone (ali podoben hi end telefon) kupili starši ter plačevali naročnino, kajti gotovine niso imeli nikoli.

Kar se tiče gotovinskega poslovanja, osebno imam z njim same težave. Bankomatov moje banke je sicer dovolj, a ponavadi nikoli tam, kjer bi jih potreboval. Provizija za dvig na drugem bankomatu je 0.5 EUR. Za višje dvige gotovine imam probleme z dnevnim limitom. Poleg tega je precej lažje voditi pregled nad stanjem, če samo pogledaš na izpisek da veš, kdaj in kje si zapravljal. Tako da sem sam precejšen pristaš bančnih kartic (ter drugih modernih plačilnih sredstev) - posledično bi se strinjal, da je uvedba modernih plačilnih sredstev iz vidika približevanja kupcem pameten korak. Ampak je potrebno biti previden, stranke niso neumne - dražja storitev ali gotovinski popust, sploh pri nižjih zneskih se ti na koncu ne izplača. Razen, če res delaš na masi. Tako da, za začetek predlagam eno dobro analizo stanja ter ciljnih kupcev, morda modernih plačilnih sredstev sploh ne rabiš, lahko pa ti pripeljejo cel kup nove klientele, ki bo v povprečju za tvoj produkt pripravljena plačati več.
SaXsIm

Gagatronix ::

gapyyy je izjavil:

Če bi v današnjem času gledal na pismenost, bi težko kam prišel. (danes se vsem zelo mudi)


"Danes se vsem zelo mudi" ni noben izgovor, ce se gres poslovno komunikacijo.

starfotr ::

Saxslm, ti si tipičen primer. Plačilo z moneto bi komot obdržali, ker ste stranke že razvadili. Dvigneš ceno ali zaračunaš pribitek, da se ti izplača. Alternativa je gotovina, še vedno.

Poleg tega sam bi imel plačilo z elektronskim plačilnim sredstvom, ponujal ga pa ne bi.

Jaz imam banko, kjer lahko dvigujem kjerkoli v evroobmočju brez provizije. Tvoje problem je, da si omejen samo na bankomate svoje banke.

Dokazano je, da se zapravi več, če samo potegneš kartico ali odklikaš preko neta, kot pa če ti gotovina fizično "polzi iz rok". Tam imaš več pregleda, pri plačilih s kartico so ljudje slepi in samo kupujejo. Pravi potrošniki.

Poleg tega, kaj banko briga, kje jaz kupujem? Ali imam raje spar ali mercator ali opravljam večje ali manjše nakupe. To jih pri mojih nakupih nima kaj brigat. Zato je gotovina super.

Mato989 ::

Vsi ki pravite da ne smeš zaračunat več zaradi plačila s kartico mate prav, samo lahko pa daš pač popust na plačilo s kešom... seveda zapakiraš drugače, skratka uredba ki je sama sebi namen, smao da skrije dejstvo da so kartice kar drage za trgovce itd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Mare2 ::

Trgovsko, gostinsko podjetje lahko izbira, pri kateri banki bo vzela POS terminale. Kolikor se spomnim, pokličeš referenta na banki in ponekod se da celo "zglihat" za ceno transakcije in najemnino.

lejga-lejga ::

gapyyy

Tudi sam se zanimam za sumup kartični čitalec, pa me zanima ali že posluješ z njim? Kako deluje? je vse bp? Hvala za info, lp.

49106 ::

Mare2 je izjavil:

in ponekod se da celo "zglihat" za ceno transakcije in najemnino.


Pri kateri banki se da zglihat?

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: chokolino ()

OldSkul ::

Za sumup drm pričakoval več informacij, kaj res nima noben izkušenj? Me zanima za terensko prodajo.

OldSkul ::

49106 je izjavil:

Mare2 je izjavil:

in ponekod se da celo "zglihat" za ceno transakcije in najemnino.


Pri kateri banki se da zglihat?


Povsod, samo moraš biti dobra stranka. Mi se vseskozi borimo za zniževanja raznoraznih provizij. Pri NLBju sicer. In tudi vedno popustijo, ker vidijo, da ni šale in da konkurenca trka na vrata...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OldSkul ()

Thunder wave ::

OldSkul je izjavil:

Za sumup drm pričakoval več informacij, kaj res nima noben izkušenj? Me zanima za terensko prodajo.

Evo. Funkcionira super, seveda deluje samo tam, kjer imaš z mobilnim telefonom signal in dostop do interneta. Provizija je ugodna, stroškov najema pa ni, kar je pri občasni oz. sezonski uporabi še posebej pomembno.
Edina slabost je kvečjemu ta, da ne podpira magnetnega traku, torej samo čip in contactless (do sedaj še je to samo enkrat izkazalo kot slabost, en Kitajec je pač imel še old school kartico brez čipa).

gapyyy ::

Kako pa je s prilivom. Nekaj sem zadnjič bral, da imaš še nek strošek pri banki (pri vsaki transakciji).

OldSkul ::

Thunder wave je izjavil:

OldSkul je izjavil:

Za sumup drm pričakoval več informacij, kaj res nima noben izkušenj? Me zanima za terensko prodajo.

Evo. Funkcionira super, seveda deluje samo tam, kjer imaš z mobilnim telefonom signal in dostop do interneta. Provizija je ugodna, stroškov najema pa ni, kar je pri občasni oz. sezonski uporabi še posebej pomembno.
Edina slabost je kvečjemu ta, da ne podpira magnetnega traku, torej samo čip in contactless (do sedaj še je to samo enkrat izkazalo kot slabost, en Kitajec je pač imel še old school kartico brez čipa).


Sem naročil 1 kom, pa bom videl. Kakšno izplačilo imaš nastavljeno? Dnevno/tedensko ali mesečno? Sprašujem zaradi provizije, verjetno pošiljajo tedenska in mesečna provizija v kompletu in ne po posameznih računih, je tako? Potem prihraniš tudi na provizijah.

49106 ::

OldSkul je izjavil:

49106 je izjavil:

Mare2 je izjavil:

in ponekod se da celo "zglihat" za ceno transakcije in najemnino.


Pri kateri banki se da zglihat?


Povsod, samo moraš biti dobra stranka.


Kaj to pomeni? Koliko dnevnega/mesečnega prometa moraš imeti?

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FormerUser ()

SebyDiamant ::

Evo, mi ga imamo pri prodaji igračk. Zaradi zakonodaje pri nas kartično plačilo šteje kot gotovinsko plačilo in je potrebno izstaviti normalni račun preko furs ali vezana knjiga računov. S sumup plača, ti pa mu izstaviš normalen račun. Jaz vedno prosim za gsm in jim pošljem slip plačila na gsm. Številke gsm se ne shranjujejo nikjer.
Plačilo dnevno, tedensko, mesečno: sumup ti nakaže plačila na banko. Banka si vzame provizijo za priliv denarja.
Evo še koda za 12€ popusta na čitalec http://fbuy.me/k8MvL
12EUR popusta na SUMUP čitalec bančnih in kreditnih kartic,
brez stroška najema:
http://fbuy.me/k8MvL

Zgodovina sprememb…

gapyyy ::

SebyDiamant katero napravo pa uporabljaš Kartični čitalec air ali 3G. Je naprava zanesljiva? Koliko pa si vzame banka provizije za priliv?
lp

AnotherMe ::

Provizije za placilo s kartico si ne dodatno zaracunavat. Nekako ne zgleda.
Imej pa terminal nekje "skrit" in ga daj na mizo sele ko ti kdo rece da nima denarja in da bi rad s kartico placal.

OldSkul ::

gapyyy je izjavil:

SebyDiamant katero napravo pa uporabljaš Kartični čitalec air ali 3G. Je naprava zanesljiva? Koliko pa si vzame banka provizije za priliv?
lp


poglej cenik banke za priliv iz tujine


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

POS terminal za sp-je in društva

Oddelek: Loža
145430 (269) mm&r
»

Ukinitev gotovinskega plačevanja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10523120 (20205) thramos
»

Gotovine pri Telemachu ne sprejemajo

Oddelek: Loža
469128 (7029) BlaY0
»

PayPal beacon

Oddelek: Novice / Android
3211656 (8896) Tilen
»

Prepoved plačila preko 50 EUR z gotovino (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10121344 (17392) St235

Več podobnih tem