» »

Izklopljena tablica in izpraznitev baterije

Izklopljena tablica in izpraznitev baterije

bitalinebit ::

Je imel že kdo takšen primer:





http://shrani.najdi.si/?3w/wI/4cSOVxxo/...

http://shrani.najdi.si/?1V/10j/4SdTVelB...


Tablica je bila par dni (dva ali tri) izklopljena. Ob izklopu je bila baterija na točno 50%. Hkrati se tablica dnevno sama izklopi (nastavitev), ni pa nastavljena, da bi se samodejno vklopila.

Ali to pomeni, da je tablica bila dejavna, čeprav je bila izklopljena? Kaj bi lahko izpraznilo baterijo v parih dneh, ko je tablica izklopljena? Spomnem se, da je bil zadnji update na dveh aplikacijah. Vendar je izbrisana vsa zgodovina updejtov, kar se je zgodilo prvič...

Baterija ponavadi zdrži 10h video ali 5h gps ...

Lahko tudi samo namig, kje bi našel kaj na to tematiko...

kazarmilker ::

Ene tablice imajo problem da se ne izklopijo dokončno. Problem OSa, sem že večkrat opazil da se tablica izklopi, samo ima ekran že zmeraj osvetlitev vklopljeno, čeprav je slika temna.

Rabiš updejtat OS, ali pa pobrskat na netu kako so rešili drugi. OZ. drži tipko za izklop dokler se ne ugasne in ne izklapljaj iz softwera.

bitalinebit ::

ok, hvala

ampak, če bi tablica delovala, bi morala krivulja biti zvezna, ne pa da pade za 50%? torej je ena aplikacija aktivna v ozadju mimo androida...

Zgodovina sprememb…

DeeCoy ::

Android verjetno niti ni laufal. Samo backlight je žrl baterijo. Ko si jo vklopil, je pač zaznal, da je baterija nenadoma padla za X procentov.

kazarmilker ::

DeeCoy je izjavil:

Android verjetno niti ni laufal. Samo backlight je žrl baterijo. Ko si jo vklopil, je pač zaznal, da je baterija nenadoma padla za X procentov.


Nekaj takega ja. Če v temi pogledaš izklopljeno tablico, potem se lepo vidi da je odzadaj luč. Sam sem opazil šele ko sem dajal not novo baterijo. Sem mislil da je stara fuč ko je bila tablica občasno kar prazna in se ni dalo vklopit.

Moj bivši Chuwi12 z original al. tipkovnico pa je veselo vklopil gretje če si zaprl tipkovnico prehitro po temu ko si s tipko izklopil ekran - problem s spanjem.

Mavrik ::

bitalinebit je izjavil:

ok, hvala

ampak, če bi tablica delovala, bi morala krivulja biti zvezna, ne pa da pade za 50%? torej je ena aplikacija aktivna v ozadju mimo androida...


Krivulja pade, ker se teh statistik ni pobiralo - verjetno Android sploh ni laufal oz. ni bil zbootan. Posledično je luknja v številkah (ki jo vidiš na grafu), hardware je pa kuril elektriko.
The truth is rarely pure and never simple.

bitalinebit ::

ok, štekam. to nikoli ne bi pomislil. torej je možno da backlight ostane in skuri baterijo. in v takšnem primeru bi dejansko lahko baterijo popolnoma skuril (oziroma če prav razumem ima baterija sama nek čip, ki bi to preprečil).
preveril sem backlight in je lepo videti zadaj, ker ima tablica zadaj belo plastiko. ko jo izklopim ni backlighta.
kar je zanimivo je to: tablica je stara 3 leta in to se je zgodilo prvič (izklop s časovno nastavitvijo uporabljam >1 leto >3x/teden). tablica je bila napolnjena 100% in kar je videti poševni padec krivulje je cca 5,5h video, nakar je bila tablica izklopljena. torej zakaj je android registriral čas nadaljnih cca 18h, ni pa registriral padca napetosti baterije postopoma. če je android izklopljen ne registrira časovnega intervala, in ga ne nariše na grafu (vsaj do sedaj je tale kitkat tako delal...). ko bi bila tablica vnovič vklopljena bi prikazal čas od 5,5h naprej in ne od 23h naprej...
meni glede na graf bolj izgleda kot da se je tablica vmes vklopila in baterija je bila takrat že prazna (zaradi backlighta) in potem je bila na idle 18h...najbrž je bilo tako.
kakorkoli, čas je za novo tablico :-)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[tablet] ChiliGreen E-Board HT400

Oddelek: Mobilne tehnologije
113629 (873) svicar
»

Ali je tablica Xplore xp7901 iz spara dobra? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5017741 (6829) hojnikb
»

Če nekdo izve MAC naslov tvoje tablice, ali lahko vdre vanjo ali v tvoje brezžično om

Oddelek: Informacijska varnost
326558 (5020) nurse013
»

Xpad

Oddelek: Kaj kupiti
298008 (3694) GeroZaver
»

android - prostor za shranjevanje bo pošel

Oddelek: Pomoč in nasveti
112515 (1976) BC3

Več podobnih tem