» »

DVD Rippanje

DVD Rippanje

Seadoo ::

No povejte, kaj priporočate za rippanje DVDjev ???

- Najprej DVD-ROM: baje so najboljši Pioneer-jevi, ker se jih da lepo regijsko odklenit...
- Potem software, o katerem nimam pojma, kaj predlagate ? Baje se najprej vse skupi skopira na disk, pol skompresiraš sliko posebej in zvok posebej (traja kar nekaj ur) in pol to združiš.
- Na koncu pa še, kje se da dobit DVD-je. V Ljubljani v Murglah v drugem nadstropju imajo kar dobro ponudbo (regija 1, 400 SIT na dan in 2000 SIT članarine).

Kaj menite ?
Out of my mind. Back in five minutes.

Loki ::

Za prenasanje na disk predlagam DeCSS, DVD Pioneerja, software za zakodirat v MPEG4 pa FlaskMPEG.

matevzm ::

Odkleniti se da precej, poglej na http://www.firmware.com.bi/
Potem zadevo das na disk, rabis ga kar nekaj (obiocjano priblizno 7.8G).
Za na disk vzemi recimo SmartRipper (jaz sem uporabljal zadnje case vecimo vstrip, SmartRipperja se ne poznam, bojda zna vec).
Najlazje je potem narediti DivX s Flaskom, lahko vse naredis v enem delu. Flask ima res eno majhno napako, ki pa se jo komaj opazi - nima pravilnega razmerja visina/sirina. Ce das Keep aspect ration in film ni 4:3, ga prevec stisne. A ni tako kritino, da bi opazil.
Imas se druga orodja, ki so vcasih boljsa, vcasih slabsa. Sploh je zadnje case tega precej.
Dober (za moje pojme najboljsi) vodic je na http://go.to/Doom9

Shershen ::

pa en velki disk :D

prosto moraš meti najmanj emmm... ene 5 giga >:D

matevzm ::

Hm, ene 5G ni dovolj niti za rip. Razen ce se ti ne smili DVD in dekodiras direktno iz njega, kar pomeni, da se ti vrti 12 ur... Glede na to, kako se DVDji grejejo po moje ne najboljsa ideja.
Ce das vobe na disk, rabis nekaj manj kot 8G. Recimo sedajle imam na disku Ryana, pa je 6.94G. In prakticno vse, kar sem videl, je nad 4. Nekje med 6 in 8.
Jaz zakodiram nekajkrat, primerjam in nato zlepim skupaj posamezne dele, tako da dobim velikost za 2 CDja in da je kvaliteta dobra. Nekajkrat zakodiran film, vsakic po 1.3-1.9G. Jaz ne radirm posameznih korakov, ce je le mozno, da si prihranim dodatno delo ob napaki.
Zadnjic sem po Sevenu ocistil disk in dobil 15G. :P Tako da priporocam cim vecji disk. Jaz imam zanj narejeno particijo 20G in je ravno nekje prav, obicjano mi malce zmanjka, a mislim da sedaj z VFAPIjem ni vec take panike. Nisem pa se poskusal.
Sicer ce samo zazenes Flask in naredis en CD, je dovolj 10G.

eraserr ::

Seadoo: Kje je ta izposojevalnica? A res posojajo Regijo 1?

DeLonghi ::

Matevzm:
delas s flaskom? torej ne komprimiras cel film naenkrat ampak dele? s cem pa lepis skupaj? se ti ne izgubi zvok/video razmerje?
..................................
Zbogom in hvala za vse ribe

D.A.

matevzm ::

Delam s Flaskoom, ki sicer zna sam narediti zvok in sliko naenkrat, vendar...
Sedaj delam tako, da vzamem vobe in potegnem ven zvok. Dosedaj sem uporabljaj vstrip, bom poskusil se DVD2AVI. Nato iz tega naredim .wav z ac3dec. Bojda je boljsi Sonic Foundry, a se nisem poskusal in se mi tudi ne da prevec.. Nato .wav zakodiram z lame v .mp3. Se normaliziram prej v CollEditu. S sinhronizacijo nisem imel nikoli problemov, a tudi nikoli ne pretvarjam iz 48k v 44.1k. Po moje je to trik. In prednost 44.1 je samo v tem, da ga znajo uporabiti tudi stare kartice. Ej, ce imas racunalnik za divx, bos imel pa ja tudi kartico, ki zna 48k predvajati. Vsi sblive celo vse pretvarjajo interno na 48k.
Aja, poleg vobom vzamem se ifo file, znata jih predelati Vobdec in bojda se boljse SmartRipper. Nato v Flasku odprem (Open DVD) in nalozim film. Nastavim (vse kar dobim, je regija 1) v 23.876 fps, ceprav Flask zazna pogosto drugace, to pa zato, ker so na zacetku obicajno studio logoti, ki so res v NTSC. Nastavim dolzino filma rocno, nato izberem za output Link to AVISynth, tega moras prej instalirati. Pa file .avs moras narediti, kot ti napise AVISynth v okencku. Ta avs nato odpem v VirtualDubu in tam nastavim resizing, cropping in kodiranje. F7 (Save AVI), pa pocakam kar nekaj ur.
Prednost kodiranja v VirtualDubu je, da lahko nastavis poljubno resolucijo, ne samo kratnik 16. Poleg tega naredi bolje, predvsem se mi zdi, da Fast motion dela lepse. In zame glavna prednost je, da lahko rezem lepo. Filmi, ki sem jih naredil s Flaskom, so bili cudni. Ce si rezal in si naredil koscek manjsi od 30 sekund, je bilo pogosto leplenje nemogoce. Vsakic, ko sem zlepil dva kosa, sem imel tezave in sem moral preveriti, ce je vse v redu. Pogosto se mi je namrec po ene 2 sekundah po mestu lepljenja pojavila 'neznana napaka -100' in konec. Ne virtualdub ne media player nista marala takih filmov. Sedaj pa nasniclam in nikoli napake.
V glavnem nasniclam, snemam dele 1.avi, 2.avi... do koder pac pridem (tudi do 90 sem ze prilezel). Ker je lepljenje muka, je najbolje, da das pri open v VirtualDubu opcijo, da avtomatsko doda ostale dele in voila, imas cel film. Ker se vendo nekje zaje... za nekaj frameov, preverim nekje prioti koncu filma in naprej, ce se ujemajo slike pri dolocenih frameih. Ko se, posnamem film. Low mition in fast motion moras spremeniti enemu (s hex editorjem) fourCC code (oznacbo, za kaksen avi gre), tako da sta oba ista in ju lahko lepis skupaj.
Sedaj imam .mp3 in .avi. Z wavemp3 predelas .mp3 v .wav (prehendla header). Nato odpres .avi v VirtualDubu in kot zvok dodas wav. Nastimas interleave (160ms, 160ms dela ok) in pregledas, ce moras kaj zamakniti. Malce nastavis, nato pa das posneti. In dobis koncni flm. Jaz ga nato se dam v dva dela za 2 CDja, naredim ini in menije za MicroDVD, podnapise, pa na CD.
Datajle vsega tega lahko najdes na doom9.

Seadoo ::

Eraser - ja res je v Murglah (nasproti dijaskega doma, pred postajo avtobusa st. 1) pejd noter in v drugo nadstropje. Se mi zdi da je Kos Computers.



Ej pa lahko bi se kdaj dobili pa malo menjavali te filmcke

Matwevz: kje na go.to/doom9/ ? to ne dela...
Out of my mind. Back in five minutes.

matevzm ::

Pri nemjavi filmckov je problem razlicna pojmovanja kvalitet. Mojih overburnanih 2x700 CDjev ljudje ne marajo prevec, jaz pa njihovih 1x520MB ne. :))
Doom ima zadnje case tezave. Iziroma mi z dostopom tja. poskusi s http://doom9.has.it/, http://www.doom9.net ali pa http://go.to/Doom9.

Justy ::

matevzm, kaj naj recem, zelo poucno:))
tudi sam kanim v bliznji prihodnosti ripati cd-je in najbrz se bom v zagati obrnil na strakovnjaka like you:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DVD-DIVX

Oddelek: Pomoč in nasveti
71768 (1606) matevzm
»

Rip zvoka z DVDja + zdruzitev zvoka in slike

Oddelek: Zvok in slika
181624 (1457) zile
»

DVD ripper!

Oddelek: Programska oprema
141641 (1441) Mr.B
»

kako narediti najbolši DivX?

Oddelek: Zvok in slika
242013 (1463) matevzm
»

DVD ripanje??!

Oddelek: Pomoč in nasveti
161839 (1537) Igor

Več podobnih tem