» »

SATA SSD vs. zunanji usb SSD ?

SATA SSD vs. zunanji usb SSD ?

XLapse ::

a zgubim veliko če vzamem zunanji SSD na usb 3.1 gen 1 (usb 3.0) namesto SATA ssd ? Imam 1x NVMe PCIe 256 ssd in opažam da je premalo , samo nekaj novih audio stuff sm inštaliral in je pojedlo takoj več kot 50%. Skratka nujno rabim še en SSD.

Računalnik ima garancijo 1 leto, če dam noter ssd na sata, potem verjetno tud garancija gre. Dosti bolj enostavno samo zunanji ssd , zato razmišljam da bi si nabavil enega 500gb. Ima kdo te zunanje ssd na usb 3.0 oz. 3.1 gen 1 ? So hitri? A ful bolj počasni od nvme pcie? sm se navadil že na hitrost in bi rad vsaj nekaj je mel s tem drugim diskom.

dobim kje zunanji ssd 500gb za max 120€ ? Moj pc nima usb 3.1 Gen 2 na žalost. Kr fail ja, tko da gen 2 diski ne pridejo v poštev.

hojnikb ::

garancija nebi smela it, ce dodas disk, tako da se ti interni dost bolj splača
#brezpodpisa

XLapse ::

hojnikb je izjavil:

garancija nebi smela it, ce dodas disk, tako da se ti interni dost bolj splača

zaradi cene? .. kaj pa hitrost? je sata opazljivo hitrejši od usb 3.1 gen 1 ssd ?

yey kok je izbire če je SATA, ja mislim da bo kr SATA. Sam rabim še SATA konektor kupit ne? Ga bom jutri odpru da vidim al je 3.5 al 2.5

To kupim, vklopim in works al morem še kaj v biosu šarat ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XLapse ()

XLapse ::

https://www.mimovrste.com/ssd-diski/wd-... ta se mi zdi dober. 1 TB pa še kar hiter. Mislim da je itak 700mb/s max kar gre preko Sata3

smacker ::

XLapse ::

To ploščo mam, meni se zdi da je to Sata 6x ? se pravi rabim sata 6x disk ? https://ark.intel.com/products/133284/I...

smacker je izjavil:

Boljši, cenejši: https://edigital.si/ssd-pogoni/samsung-...

omg perfekten in še sata 6... prav bi ga takoj zdej naročil. kaj ko extreme digital ne dela site ko hočem naročit, bom spet probal

iskreno povedano ne vem razlike med sata 6gb/s, sata 3 , ne nič. Help.. Keri disk gre na mojo ploščo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XLapse ()

smacker ::

sata 3 = 6gb/s...

finkec ::

Sata 3 je standard, 6gbps je pa hitrost. Mislim, da so večino vsi ssd diski velikosti 2.5, rabis pa sata 3 kabel za priklop, poglej kaj pride v paketu lahko da je ze zraven.

XLapse ::

ok super.. samo še 3.5 to 2.5 adapter rabim ker tukaj https://www.mojpaket.si/racunalnik-hp-m... piše da ima 3.5 režo ... Pa malo mi je weird, ker je to micro tower, še slim zraven, res majhna zadeva.

Se pravi unega samsung, samo da vidim če je še kje drugje

moja plošča seveda podpira sata 3 ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XLapse ()

smacker ::

Nisi ti o i9 9900k sanjal?? Na koncu si pa PC na pošti kupil? :D:D

XLapse ::

smacker je izjavil:

Nisi ti o i9 9900k sanjal?? Na koncu si pa PC na pošti kupil? :D:D

ti se samo hecaj.. ampak bom kupil še močnejšega od i9 9900k.. i9 9900k ne, se segreva dost tud.

Sm mislil sestavit si en i7 9700k , pa je prišlo 1.500EUR , pa ta je bil sam 700EUR pa procesor žival i5 8500 6 core k je par mesecev star. Zadeva dela noro, zaenkrat ni potrebe po i9. Vsekakor pa je v planu DOST močnejši new comp to leto. Če me ne bo streznitev da je overkill prevzela.


Zdej naročam tale SSD to bo 1TB dosti zabave!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XLapse ()

MIHAc27 ::

.... kompliciraš na veliko.
Kup en SSD, pa če nimaš še en SATA kabel. Za vgradnjo imaš pa 2 majhna šraufka zadosti, da nekam pritrdiš na stranico (HP včasih pusti kake v ohišju).

Dodatni disk je pred prvo uporabo potrebno inicializirat. Napišeš disk menagment v run vrstici. Verjetno te bo že takoj vprašalo, če hočeš novega formatirati, če pa ne pa tisti disk, ki je pobarvan črno in nima črke formatiraš v NTFS.

klinker ::

Ehh. SSD lahko das kamor ces.
Jst imam 2 kr na jezkih fiksirana, na plehu od ohisja

XLapse ::

MIHAc27 je izjavil:

.... kompliciraš na veliko.
Kup en SSD, pa če nimaš še en SATA kabel. Za vgradnjo imaš pa 2 majhna šraufka zadosti, da nekam pritrdiš na stranico (HP včasih pusti kake v ohišju).

Dodatni disk je pred prvo uporabo potrebno inicializirat. Napišeš disk menagment v run vrstici. Verjetno te bo že takoj vprašalo, če hočeš novega formatirati, če pa ne pa tisti disk, ki je pobarvan črno in nima črke formatiraš v NTFS.


evo še en razlog zakaj se nisem nikoli poglobil v PC-je ... Ne razumem nič. Vklopim ga hardwersko, zaženem računalnik , v windowsu odprem CMD in napišem 'disk management' .. in ne mi rečt da lahko formatiram tud trenutni NVMe SSD ? Ker to se definitivno lahko zgodi pri takem noobu k js.

Js mislim da bom spet šel gledat zunanje SSDje, dejansko samo 100mb/s razlike z SATA

klinker je izjavil:

Ehh. SSD lahko das kamor ces.
Jst imam 2 kr na jezkih fiksirana, na plehu od ohisja


ja to sem nekako skontal , sicer še vedno je moj pc micro tower tko da ni ravno enostavno. Imam 3.5 plac za katerega bom kupil adapter 2.5 , če se odločim za sata disk

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XLapse ()

DeeCoy ::

Naj ti to nekdo naredi, ki je računalniško izobražen, ker ti nisi. Ali pa si poglej na youtubu kak video. Sata kabla na 2.5 in 3.5 disku je isti. Za vse sata vmesnike je isti. Ne trosi neumnosti, kupi disk in kabel. Če te moti pa še mount 2.5 to 3.5, "da bo lepo prišraufan". Če pa to ne gre, pa dej nekomu 20€ da ti to naroči in zrihta al pa kupi zunanji ssd.

XLapse ::

na koncu sm se odloču za tole https://edigital.si/ssd-pogoni/samsung-... ... hardwaresko znam sam montirat.. tisto formatiranje pa bom že pogledal na yt al pogooglal .. zunanji SSD so predragi in kapacitete so švoh

MIHAc27 ::

Površno bereš navodila. Jaz CMD ukaza nisem omenjal. V RUN ali iskalno vrstico napiši (vsaj na win10 je tako): "Create and format hard disk partitions"
ali če imaš slovenske: "Ustvarjanje in formatiranje particij trdega diska"
Sem šel prav zate obe verziji pogledat, kaj točno piše.
Tvojega sistema ti ne bi smel ta program dovolit formatirat. Tako da je kar varen za uporabo, je pa fino če veš, kaj delaš.

XLapse ::

Hvala za vso pomoc

Ker je stvar micro tower, sm pri instalaciji 500gb ssd evo 860, nekaj unicil. Jaz sm kr siguren da sm samo power kabel unicil. Namrec se noce prizgat.

Hvala bogu mam uradni HP servis v Kopru in sm ga ze nesel tam da uredijo.


Evo, resda bi mel zunanji bolj pocasen, intuicija pa mi je rekla da ce bom sam ssd.dajal v ta mikro tower bom kaj naredil narobe.

Sploh ni tezko instalirat , dokler ni micro tower k je vse obcutljivo ko ena zenska.


Upam da mi ga ze danes popravi pol pa huraj nabit 500gb audio stvari.

XLapse ::

Bedak sm mel power kabel izklopljen, komp je ql.

Vecjega faila v pcjih se nism dozivel.
Never again spat samo 4 ure

XLapse ::

sorry za triple post. ne morem edit.

Bump

Popravil sem comp in ima še en ssd zdej noter. Micro tower sem skoraj uničil. Raj. Mene je serviser vprašal 'če ga vklopi v windows' sm reku ja. In zdej ga pokaže lepo. To pomeni da lahko že mečem gor stvari ? Na disk management piše za disk: file system NTSF , healthy, 100% free. To je to?
1. Zakaj sm kupil 500GB disk , prostora pa ima nekje 465GB? Resno prazen disk oglašujejo 500 gb, na koncu 465gb. Česa nevem?
2. Kako je možno da se računalnik boota v 1 sekundi. A je bil v cold boot al kaj je že tisto k se ohrani vse? Danes mi je bootal v 1 sekundi odkar sm vžgal gumb power. 1 sekunda in že pišeš windows geslo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XLapse ()

DeeCoy ::

1. Googlaj. Nismo mi tu tvoj google, je pa to ok in normalno.
2. 1 sekunda ni, ker je še bios post, je pa lahko par sekund normalno. Jaz imam polno inštaliran sistem popolnoma naložen cca min max.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeCoy ()

Ahim ::

DeeCoy je izjavil:

1. Googlaj. Nismo mi tu tvoj google, je pa to ok in normalno.
2. 1 sekunda ni, ker je še bios post, je pa lahko par sekund normalno. Jaz imam polno inštaliran sistem popolnoma naložen cca min max.

Najbrz gre za Sleep ... pri vseh burkah do zdaj me ne bi vec nic presenetilo; je cisto neka posebna perla tako kot mulc007 :))

jobers2 ::

Zivjo
Da ne odpiram nove teme. Narocil swm hdd toshiba 3T pri mimovrste poslan je bil v neki vreckici a me lahko kaj skrbi? Saj ne vem kako so delali z posiljko. Na posiljki ni nobenega znaka za lomljivost. Ima kdo podobne izkusnje?
Lp
Se ipravicujem k je iz konteksta

jobers2 ::

Kot sem se tudi bal na disku je pocen priklop za kable pritrdit. To so pa mimovrste svaka jim cast

DeeCoy ::

Trdi disk je redko pakiran v škatli (razen ssd). Bi pa morali poslati v škatli. Če to niso, so res biseri. Na pošti naredi zapisnik o poškodovani pošiljki in vse skupaj vrni na mimovrste.

jobers2 ::

Ja danes to storim. Sam mi res ni jasbk kaj so mislili ko so pakirali.

Horas ::

https://www.bolha.com/ssd-trdi-diski/no...

je za kaj tale disk? 16tera za 100eur. imelbi za serije in filme, kako bo zdržalo tole?

noben ne bi vedel?
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Horas ()

Opkow ::

Prevec lepo, da bi bilo res. Prepoceni za tako veliko kapaciteto.

Hitri check geizhalsa pravi, da trenutno 16 TB zunanji SSD disk ne obstaja.
In tudi cene za 4 TB WD SSD se zacnejo pri malo cez 400 EU navzgor.
Primer.

In ja, SS na bolhi kaze, da ima kapaciteto 16 TB. Kar se samo lazno predstavlja. Obicajno to pomeni, da ima dejansko kapaciteto (recimo) 1 TB, ostalo pa gre v /dev/null.
Obicajna praksa pri sumljivih USB kljuckih.

hojnikb ::

nebi bil presenečen, če je not 16GB kjuček, shekan v 16TB ;)

Poskusi pa poročaj
#brezpodpisa

45cal ::

Iz Aliexpressa ga dobiš še ceneje.:)

Han ::

Verjetno le ohišje. :P


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navaden ssd disk kot prenosni disk

Oddelek: Strojna oprema
252933 (1805) hojnikb
»

Razlika med vgradnjim in zunanjim SSD diskom!

Oddelek: Pomoč in nasveti
174651 (4307) chiiiii
»

Hitrost USB 3.1 v praksi

Oddelek: Novice / Diski
3615552 (12582) MrStein
»

Računalnik do 1700€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
619411 (8195) Pipi Castro

Več podobnih tem