» »

Napajalnik odpovedal mesec po garanciji

Napajalnik odpovedal mesec po garanciji

steretsjaaj ::

Pozdravljeni vsi,

Že nekaj let spremljam razprave o tehnikalijah glede računalnikov pri vas na Slo-Tech-u,
sedaj pa, ko imam ta svoj problem, sem se odločil da postanem član in si pišem z vami sam..

Pred dobrim letom sem od nemškega trgovca Mind Factory kupil napajalnik Corsair RM650x kateri mi je teden nazaj crknil. Danes sem pa od njih prejel sporočilo, da je garancija bila samo leto dni (kar nisem pričakoval) in da sedaj oni nimajo več z mojim nakupom nobene veze.

Zasledil sem, da garancije za običajne komponente trajajo samo leto dni, kar me je presenetilo je, da isto velja za PSU oz. napajalnike, moj prejšnji (Gigabyte Odin) je imel garancijo 10 let, vendar kupljen pri nas.

Zanima me, če ima kdo slično izkušnjo z nemškimi trgovci in priznavanjem garancij,..

..kakor me od sedaj zanima tudi, kaj lahko storim glede napajalnika sam.
Je namreč nehal delovati praktično čez noč.. ponoči sem sicer slišal neko hreščanje oz. zelo rahlo pokanje, vendar mi tačas na kraj pameti ni padlo, da bi bil to napajalnik (kar je najverjetneje bil). Sem pa dan pred tem na iste podaljške priklapljal drug računalnik privlečen iz firme (precej zmogljiv/močan), preklapljal sem in tja kable, vendar sta oba do momenta ko sem ju izklopil delala brez težav ali kakršnih posebnosti.

Svojemu računalniku razen menjave zaslonov oz. monitorjev nisem spreminjal ta dan ničesar,
je pa možno, da sem zaradi vsega preklaplanja in vlečenja, kakšen kabel razmigal..

Ima tukaj kdo ikušnje s popravilom napajalnika? Slišal sem, da mu včasih lahko izkoči nek "jumper?" za kratke stike - po čemer se napajalnik več ne prižge..

Iskreno se zahvaljujem slehernemu, ki je prebral ta dolg tekst do konca.
Veseli me, da sem končno tukaj sam kaj napisal..

donvitoc ::

Jaz bi kontaktiral direktno Corsair. Proizvajalec je dostikrat bolj dovzeten za take stvari, jaz vem da sem grafično tako "popravil".

Sploh če si produkt pri nakupu registriral direktno pri njih. Nisem pa že skoraj 5 let nič kupoval, tako da ne vem kako je sedaj pod kovidom.

Nikonja ::

Jaz sem prek kratkim kupil RM750X ,tudi v DE, in kako piše povsod, proizvajalec ponuja 10 let garancije, tko da moraš direkt njih kontaktirat za RMA. Predvidevam da bodo zahtevali da ga pošlješ nazaj na svoje stroške ampak je še vedno ceneje kot da kupuješ novega.

Evo ti piše na dnu:
https://www.corsair.com/us/en/Categorie...

CORSAIR offers a ten-year warranty on all RMx series power supplies, your guarantee of reliable operation that will last across several system builds. If you run into any problems during the installation or use of an RMx power supply, CORSAIR global customer support is ready to help.

steretsjaaj ::

Iskrena zahvala obema za tako hiter odgovor..

Če sem vaju prav razumel, bi moral kontaktirati prav proizvajalca Corsair (ne trgovca), vendar poslovalnice prav v Nemčiji verjetno nimajo tako da bi potem moral pošiljati kos v Ameriko, se z njimi dogovortiti za vračilo oz. za RMA?

Morda ima kdo izkušnje s prepričevanjem trgovca za vrnite/menjavo?
Nebi rekel da ima le-ta stroške za menjavo komponente v garanciji, če so v navezi s proizvajalcem - Corsair v tem primeru.

Bolj bi pričakoval da to reši trgovec, akmpak imam občutek da nas nekateri skušajo odvrniti od teh zahtev,
morda pričakujejo da bomo pustili zadevo stati ker nismo državljani oz. ne živimo v Nemčiji?

Donvitoc, sem poskusil vendar zadeve ne gre na Corsair strani registrirati, pravijo da ni potrebno ker se rešuje vse na podlagi računov.

Zgodovina sprememb…

donvitoc ::

Kontaktiraj Corsair, saj ti bojo oni povedali kako to urejajo. Ne vem za slovenijo in corsair, ampak sem dostikrat zasled da ti dajo natisniti nalepko in potem oni krijejo stroške. Samo ne vem kako bo to za tvoj primer, kje vem da se tako dela.
Praši njih ne nas vedeževalce.

Invictus ::

Odpreš RMA pri proizvajalcu.

Sam sem tako dobnil nov zunanji disk, ko me je prodajalec odfukal...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

scipascapa ::

direktno RMA pri CORSAIRu....vpišeš serijsko itd.....funtech ima načeloma 2 leti.

za CORSAIR pošlješ na NIZOZEMSKO. vsaj zdi se mi....

Zgodovina sprememb…

GupeM ::

Obstajajo 3 vrste "garancije" (z razlogom v narekovajih).

1. Stvarna napaka (zato narekovaji zgoraj). Lahko jo uveljavljaš 2 leti od nakupa, vendar več kot 6 mesecev od nakupa moraš sam dokazovati, da je bila napaka prisotna že ob nakupu. Uveljavljaš jo lahko izključno pri prodajalcu. Velja za vse vrste izdelkov.
2. Obvezna garancija. Velja eno leto od nakupa. Uveljavljaš jo lahko pri prodajalcu, proizvajalu ali na pooblaščenem servisu. Velja samo za tehnično blago.
3. Prostovoljna garancija, ki jo lahko da proizvajalec ali prodajalec. Odvisno od tega kdo da garancijo, tam jo uveljavljaš. Lahko jo dajo na kar želijo.

In ta 10 letna prostovoljna garancija od Corsaira ti je bila dana s strani Corsaira, zato zahtevek uveljavljaš direktno pri njih in Mind Factory nima nič s tem.


Včasih pa za kakšen izdelek prodajalci dajo več garancije kot proizvajalci. Recimo da se Hervis odloči, da na Garmin ure da 2 leti garancije. V tem primeru pa po enem letu Garmin nima nič več s to garancijo, ampak jo uveljavljaš pri Hervisu. Kako bojo pa oni naprej rešili pa tebe ne briga.

Prodajalci prostovoljno garancijo pogosto dajo tudi z doplačilom in s samim proizvajalcem ta garancija nima nič.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

Blinder ::

Draga igracka: https://www.mimovrste.com/napajalniki/c...
132,19 € na mimovrste
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

DarwiN ::

Še RMA link. Izpolni in sledi navodilom.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Nikonja ::

Blinder je izjavil:

Draga igracka: https://www.mimovrste.com/napajalniki/c...
132,19 € na mimovrste


Res ni poceni ampak so se do zdaj pokazali kot eni on najbolj kvalitetnih (so izjeme seveda). Jaz sem svojega RM750X kupil na Amazonu v BF akciji lani za 110eur in dela kot urca.

steretsjaaj ::

Hvala za odgovore, še posebej za tisti link za RMA.

Ker je napajalnik crknil praktično čez noč, sem prepričan da mi garancija velja, seveda ta s strani Corsair-a

Deloval pa je res kvalitetno, ampak žal samo do časa, ki sega malo čez garancijsko dobo trgovca.
Bil je predvsem zelo tih - nebi vedel da je komp prižgan.. kar se pa tiče oškodbe kakšne druge komponente
pa žal še ne vem, ker nimam zamenjave (napajalnika).

Ampak po ocenah drugih, bi morale biti 99% vse OK

In upam da mi res nebo treba pošiljati v ameriko, nizozemska se sliši še zmerno poceni

GupeM ::

Ponavadi oni krijejo poštnino. Če je pa garancija priznana, ti jo pa itak morajo, ker nisi ti kriv, da si moral pošiljat.

John Doe 71 ::

Jaz sem se tudi zadnje čase spraševal kako je pa z garancijo v DE trgovinah. Očitno samo 1 leto.
Pri nas je to lažje, pošlješ v trgovino in potem oni naprej urejajo. Ampak ok, tudi poslati direkt proizvajalcu ne more biti tako težko.
AIO hladilnik sem jaz poslal v Mlacom ravno 2 meseca nazaj, pa ni še nič. Tako da če kaj crkne, jaz takoj pozabim na to in takoj naročim novo, nazaj vrnem samo, da lahko kasneje prodam naprej.
Včasih, več kot 15 let nazaj (od takrat naprej začuda nič ne crkuje, je šla očitno kvaliteta komponent toliko gor), se spomnim da če si šel recimo s pokvarjeno grafično v Mlacom, si precej hitro dobil nazaj novo, recimo 1 teden, da so videli da je res pokvarjena.
Tudi ne vem kje je fora tistih garancijskih pildkov, ki jih itak noben ne izpolni. Prazen pildek pa ne pomeni nič, se pravi velja samo račun.

Zgodovina sprememb…

DamijanD ::

Blinder je izjavil:

Draga igracka: https://www.mimovrste.com/napajalniki/c...
132,19 € na mimovrste

Ampak ta na sliki je pomoje še stari model...

Han ::

Sem nabavil dva taka pred leti v akciji na MF za 79 eur po komadu.

Napajalnik je lahko neslišen, ker je semi-pasiven. Ventilator se prične vrteti šele pri višjih obremenitvah.

RMA gre na Nizozemsko, v dveh tednih bi moral dobiti novega. Velja garancija 10 let.

EU povezava: https://www.corsair.com/eu/en/return-re...

steretsjaaj ::

John Doe 71 je izjavil:

Jaz sem se tudi zadnje čase spraševal kako je pa z garancijo v DE trgovinah. Očitno samo 1 leto.
Pri nas je to lažje, pošlješ v trgovino in potem oni naprej urejajo. Ampak ok, tudi poslati direkt proizvajalcu ne more biti tako težko.
AIO hladilnik sem jaz poslal v Mlacom ravno 2 meseca nazaj, pa ni še nič. Tako da če kaj crkne, jaz takoj pozabim na to in takoj naročim novo, nazaj vrnem samo, da lahko kasneje prodam naprej.
Včasih, več kot 15 let nazaj (od takrat naprej začuda nič ne crkuje, je šla očitno kvaliteta komponent toliko gor), se spomnim da če si šel recimo s pokvarjeno grafično v Mlacom, si precej hitro dobil nazaj novo, recimo 1 teden, da so videli da je res pokvarjena.
Tudi ne vem kje je fora tistih garancijskih pildkov, ki jih itak noben ne izpolni. Prazen pildek pa ne pomeni nič, se pravi velja samo račun.


Zanimivo.. tudi sam namreč nameravam kupiti kar novega, ker imam občutek da bom še dolgo čakal na popravilo/novi napajalnik - ko oz. če ga prejmem, ga nameravam kar prodati oz. uporabiti za kateri drugi računalnik.

Te čakalne dobe so ravno težava, sploh če uporabljaš računalnik za delo od doma.

donvitoc ::

Napajalc in grafa morata biti zmeraj v rezervi. In pa modem, oziroma mrežna kartica če ni vec 1998.

Za vmes si kupi kaj za 30 evrov. Ali pa prosi da te dajo za 2 tedna v umetno komo :)

Han ::

Če sam sprožiš RMA, dobiš 'ticket' v roku dneva ali dveh, pošlješ na Nizozemsko, tja pride v 2-3 dneh. Po tem traja največ en teden, da zadevo sprocesirajo in pošljejo novega.

bbbbbb2015 ::

steretsjaaj je izjavil:

Pozdravljeni vsi,

Že nekaj let spremljam razprave o tehnikalijah glede računalnikov pri vas na Slo-Tech-u,
sedaj pa, ko imam ta svoj problem, sem se odločil da postanem član in si pišem z vami sam..

Pred dobrim letom sem od nemškega trgovca Mind Factory kupil napajalnik Corsair RM650x kateri mi je teden nazaj crknil.


Kontaktiraj Corsair. Ko sem se še ukvarjal z miniranjem, sem imel 40+ Corsair napajalnikov. Mi jih je crknilo mislim da 3, vsi po enem letu. Kupil sem jih sicer v Sloveniji, vendar so bili zame uvoženi od nekod. In so vse zamenjali. Napajalniki so vse svoje življenje delali na 100%. Kam sem jih pošiljal proizvajalcu, se točno ne spomnim. Ampak brez težav so jih zamenjali.
AMD 280x kartice pa sem pošiljal na Irsko, tudi RMA. Tudi tam so mi vse zamenjali.

steretsjaaj ::

donvitoc je izjavil:

Napajalc in grafa morata biti zmeraj v rezervi. In pa modem, oziroma mrežna kartica če ni vec 1998.

Za vmes si kupi kaj za 30 evrov. Ali pa prosi da te dajo za 2 tedna v umetno komo :)


Haha, ja sem kar odvisen od računalnikov, koma bo kar prava prispodoba.

Imam enega starega sicer, ampak sedaj še ta začenja ugašat monitor (samo display, ostalo "dela")

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

Zanimivo Corsair pravi:

CORSAIR RM650x Series PC power supplies deliver 80 PLUS Gold efficient power to your PC, with virtually silent operation, a fully modular cable set, and a seven-year warranty.

https://www.corsair.com/us/en/Categorie...

In se to:

CORSAIR offers a ten-year warranty on all RMx series power supplies, your guarantee of reliable operation that will last across several system builds. If you run into any problems during the installation or use of an RMx power supply, CORSAIR global customer support is ready to help.

V glavnem ne deluje, kot eno leto garancije.

Zgodovina sprememb…

scipascapa ::

pri trgovcu je ponavadi 1-2 leti kot nuja, ostalo oni.

Meizu ::

Tako je, žal se trgovci in dobavitelji ponavadi oklepajo zakonskega minimuma garancije (kar je ponavadi 2 leti), in ker se jim ne da čez 10 let po nakupu ubadati z garancijami proizvajalcev to potem preusmerjajo na uporabnika in komunikacijo s proizvajalcem. Kar je malce nerodno, a imaš vsaj v primeru Corsaira najbrž v evropi kakšen uraden HQ, tako da vsaj ne bo potrebno pošiljati v azijo (lahko da se motim, upam, da ne).

P.S.: Iz teh razlogov ponavadi sam rad kupujem BeQUiet! napajalnike, ki so kar se kvalitete tiče ravno tako na vrhu, a gre za nemško firmo, tako da je vsaj distanca pošiljana solidna.

Vidim tudi, da je nekdo zgoraj omenil, da se Corsaire pošilja na nizozemsko. To je tudi precej ugodno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

scipascapa ::

Jaz pa nikoli ne kupim XFX firme, ker imajo RMA v totalnem kurcu.....avoid at all cost.

steretsjaaj ::

Pri nas je po zakonodaji lahko vsaj 2 leti, v Nemčiji se ti prodajalci po zakonu odpovejo samo po leto dni, nevem pa kako je v Avstriji - tam bi pomoje dobil novi napajalnik še najhitreje (kar trgovini v Graz ali Seiersberg)

scipascapa - sem danes spraševal za Azza napajalnike in imajo s strani proizvajalca samo 2 leti - pravtako iz samo tega razloga ne kupim

Skyman ::

kako je pa v primeru seasonic napajalnikov? kam se kej pošilja?

scipascapa ::

Seasonic ima Nemčijo.

Han ::

Tako je. Pred natako 2 leti sem bil prisiljen uveljavit RMA na 4,5 let star G-450 (SSR-450RM), ki ima 5 let garancije. Napajalnik je sicer deloval, a se je strežnik, ki porabi manj kot 200W, pogosto in naključno resetiral. V dveh tednih sem dobil brezhibnega novega.

https://seasonic.com/support

Meizu ::

Seasonic, Corsair, BeQuiet!, so vse firme, s katerimi ne moreš falit. Good stuff. Enako velja za Asus ROG napajalnike, made by Seasonic (edit: no, bazirani so na seasonic focusu, če se ne motim).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

steretsjaaj ::

No sem dobil nov PSU, hvala vsem za pomoč, je pa trajalo kar nekaj časa, preden smo se dogovorili, za odpisovanjeu njimi čakaš med 48 ur do včasih tudi cel delavnik.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri napajalnik? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Kaj kupiti
43183450 (3403) OK.d
»

Nakup PC - pomoč pri sestavi (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17514615 (8593) Jerry000
»

napajalnik

Oddelek: Kaj kupiti
10731 (426) stjan
»

Kateri napajalnik do 100€

Oddelek: Kaj kupiti
191811 (1389) mAXTER
»

iz garancije dobil nov napajalni (bolji||slabsi) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
12816661 (13708) solatko

Več podobnih tem