» »

NVIDIA Ampere (2020)

NVIDIA Ampere (2020)

Temo vidijo: vsi
««
142 / 222
»»

scythe ::

Tudi jaz sem imel probleme pri RTX3060Ti,2 tedna čakala pošiljka v DE, iz Taiwan do DE pa 3 dni. Plačal sem točno 523.67EUR za RTX3060Ti FTW (08G-P5-3667-KR+DDV+Poštnina). Upam da bo tale RTX3090 prišla, čeprav dost ljudi jamra po tujih forumih, da jim prekličejo naročilo oz. sploh ne pridejo do ¨ Pending Shipment¨.
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: scythe ()

tabata ::

FlyingBee je izjavil:

3090 za dobrih 3600eur
https://www.markoshop.si/komponente/754...

Dobiš v drugih trgovinah za 4200€, tako da brezveze.

FlyingBee je izjavil:

Na koliko jo ocenite?


Sredi maja bo paperlaunch.

Ocenim jo na 3400€. Za igrce igrat bo dobra.

yayo ::

snip, nepomembne neumnosti

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

scipascapa ::

Konlov je izjavil:

Imaš brezplačno dostavo kot oni8-)?


da

Skyman ::

NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti Delayed Again, Now Launching Alongside RTX 3070 Ti in June

https://wccftech.com/nvidia-geforce-rtx...

mirancar ::

scythe je izjavil:

Skyman je izjavil:

Tocno tako,upam da po poletju vsaj da si nabavim spodobm build z eno solidno grafiko.Ce ne bom pa preko evge "narocil" samo ko ze 3080 cakam 5 mescev pa ne bu ne mu od evge

Jaz sem se prijavil na vse grafične decembra, do zdaj sem prišel 2x na vrsto. Enkrat 3060Ti FTW in je prišla 1 mesec od oddaje naročila , in Aprila za RTX3090 FTW...do danes status ¨ Pending Shipment¨


kolko si pa dal?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mirancar ()

scythe ::

mirancar je izjavil:

scythe je izjavil:

Skyman je izjavil:

Tocno tako,upam da po poletju vsaj da si nabavim spodobm build z eno solidno grafiko.Ce ne bom pa preko evge "narocil" samo ko ze 3080 cakam 5 mescev pa ne bu ne mu od evge

Jaz sem se prijavil na vse grafične decembra, do zdaj sem prišel 2x na vrsto. Enkrat 3060Ti FTW in je prišla 1 mesec od oddaje naročila , in Aprila za RTX3090 FTW...do danes status ¨ Pending Shipment¨


kolko si pa dal?


Po normalni ceni, drugače raje nimam grafične.
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

Bwaze6 ::

Skyman je izjavil:

NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti Delayed Again, Now Launching Alongside RTX 3070 Ti in June

https://wccftech.com/nvidia-geforce-rtx...


In še malce delaya in bo predstavljena avgusta, z dobavo septembra - okrog leto po RTX 3080, kar je popolnoma normalen cikel. Bingljajo pa z njo. "tik pred nosom" že od novembra naprej.

In itak ne bo nič z dobavami, če se kripto ne bo sesul. Tudi če bodo nove kartice imele dejansko delujočo omejitev rudarjenja, v kar dvomim - bo že leakal gonilnik, ali orodje za zaobhod.

V nasprotnem primeru pa bodo Nvidia in partnerji izdali "omejene" kartice v bolj vzorčnem številu, še vedno prodajali stare kartice brez omejitev mimo uradnih kanalov kriptokretenom, nam gamerjem pa bo vsak mesec na voljo druga razlaga, zakaj kartic v resnici še ni oz. da kartice v resnici so, v rekordni količini, in mi ne znamo kupiti.

Mindfactory prodaja še vedno kaže, da prodajo vseh Nvidia in AMD kartic skupaj v enem tednu v izjemno nizkih številkah, primerljivih prodaji enega modela midrange kartice v lanskem januarju.

Total Gaming GPU Sales Week 18
Nvidia Units 630 = 54.78%
Radeon Units 520 = 45.22%


Radeon Top 5 Selling Brand Line
1) RX 6700XT = 340 Units.
2) RX 6900XT = 90 Units.
3) RX 6800 = 50 Units
4) RX 6800XT = 20 Units.
5) RX 550 = 20 units


Nvidia Top 5 Selling Brand Lines!
1) RTX 3070 8GB = 440 Units.
2) GTX 1660 Super = 60 Units
3) GTX 1650 GDDR5/GDDR6 = 50 Units
4) GT 1030 = 40 Units
5) GT 710 1GB/2GB = 40 Units.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bwaze6 ()

FlyingBee ::

Ja, 3060, 3060ti in 3080 so popolnoma izginile, voda na mlin 6700xt. AMD je na earning callu objasnil, da se proizvodnja povečuje in da bo v naslednjih mesecih samo boljše.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Bwaze6 ::

Medtem ko Mindfactory ne dobi Nvidia kartic, ker jih izdelovalci prodajo kar direktno rudarjem, jih AMD zaradi prezasedenosti TSMCja niti izdela ne.

Napovedi o povečani proizvodnji so seveda za miritev delničarjev, in pa rahlo besnih kupcev, ki že mesece čakajo. A realno gledano je bolj malo možnosti za velike spremembe - od čipov za avte, za igralne konzole, za AMDjeve procesorje, vse ima in bo imelo višjo prioriteto tudi v prihodnje.

FlyingBee ::

The NVIDIA RTX 3080 Ti and RTX 3070 Ti are set to be announced on May 31st after various delays. The two cards will then launch sometime in June with the review embargoes set as June 2nd for the RTX 3070 Ti and June 9th for the RTX 3080 Ti.

The RTX 3070 Ti features the GA104-400 GPU 6144 CUDA cores and 8 GB GDDR6X memory. The RTX 3080 Ti will use the GA102-225 and include 10240 CUDA cores paired with 12 GB GDDR6X memory.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

tabata ::

Super grafi če bo res tako. Kje dobit 10 kosov ene ali druge? To bo zelo dobičkonosno.

Bwaze6 ::

A kdo menja RTX 3080 Ti, neuporabno za rudarjenje, za idealno rudarsko kartico RTX 3080 z Alphacool vodnim blokom? Z vašim doplačilom, seveda. :))

scipascapa ::

Za letos pač ne bo nove grafe.

mtosev ::

Test 6900XT na notebookcheck.net pravi near 3090 performance for 500usd less
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

FlyingBee ::

Ja, za igre je boljša, že tradicionalno boljši p/p. Kritizirali so slabši RT perf, minerjem pa ni všeč, ker ima precej nižji hashrate. Nekateri so se obregnili ob slabši perf pri video obdelavi in produkciji. Rdna2 je pure gaming raster gpu.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

oo7 ::

RdR2 8K - RTX 3090! - close to realism!! - Beyond all Limits Raytracing Reshade - Ultra max settings

FlyingBee ::

Pred Close to realism moramo še priti do Real-time CGI.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

Sheteentz ::

O moj bog, prve sekunde tega "realizma" so tako barvno nasičene in risankaste, da glava peče! In za tako sranje naj bi ljudje dajali po jurja in več samo za GPU-je? V komentarjih videa pa taki slavospevi, kot da so vsi plačanci. Tragikomično do amena!

Machete ::

RTX ni kriv za slabo implementacijo tekstur. RTX je špica. Ne dela pa čudežev iz slabih teksturnih map.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

FlyingBee ::

Bwaze6 je izjavil:

A kdo menja RTX 3080 Ti, neuporabno za rudarjenje, za idealno rudarsko kartico RTX 3080 z Alphacool vodnim blokom? Z vašim doplačilom, seveda. :))

Ne glede na limiter bo cena med 3080 in 3090, torej nič novega.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

m0LN4r ::

oo7 je izjavil:

RdR2 8K - RTX 3090! - close to realism!! - Beyond all Limits Raytracing Reshade - Ultra max settings


Grozno, prezivo, naprej se mi sploh ne da. Vedno bolj mam obcutek, da tisti, ki tejle reshade mode delajo, da niso bli zunaj v naravi ze zelo dolgo.
Med komentarji pa isti kalibri, ki 99% svojega casa prezivijo za monitorjem, ne vejo pa, da prerija ni pisana kot amazonski pragozd.
Isto pri 8:00 ko hvalijo gozd. Pa pejt v gozd poleti ko sonce zge pa mi povej, ce so sence res taksne.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Skyman ::

MSI GeForce RTX 3080 Ti SUPRIM X allegedly goes on sale in UAE for 3500 USD

https://videocardz.com/newz/msi-geforce...

FireSnake ::

3500 USD ;((
Kje je že zdaj tisti, ki je govoril 1200€ max (ali še manj, celo)?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Sheteentz ::

Pa dobro, sj Bugatti Veyron se tudi prodaja po dražjih cenah kot en Citroën. Cene teh "superšportnih" GPU-jev gredo lahko zaradi mene do neba, briga me. Problem je v mid segmentu, kjer je pa trenutno grozna suša.

Bwaze6 ::

Sheteentz je izjavil:

Pa dobro, sj Bugatti Veyron se tudi prodaja po dražjih cenah kot en Citroën. Cene teh "superšportnih" GPU-jev gredo lahko zaradi mene do neba, briga me. Problem je v mid segmentu, kjer je pa trenutno grozna suša.


Bugatti Veyrona ni nihče oglaševal po ceni Kie Ceed. $699 MSRP!

Silici ::

To je že star čip, MSRP bi mogu bit na začetnem MSRP RTX 3070.

FireSnake ::

Mene cena toliko ne čudi, kot me čudi to, da se en tak norca brije sam iz sebe.
Pa strinjam se glede srednjega segmenta.
Fino bi bilo dobiti nekaj:
- kar poganja špile v 1920x1080 s 100+ FPS.
- z vklopljenim sledenjem žarkom
- da ne pije 300+ W ampak nekje 150
- stane nekje 300€

Toliko napredka smo bili deležni ... kaj imamo od tega? nič!
To govorim kot lastnik 3090.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Machete ::

Kaj je pa z AMDjem? A ni imel neke 6000x ali nekaj takega? Nič ne vidim debate in zgražanj.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Kurzweil ::

Kaj pa se sedaj kaj dogaja s tistimi opevanimi 3060, ki bi naj bile locked za crypto stuff? Je to že mogoče dobit? je kaj zalog? ...če je temu tako, kakšne so kaj cene?

Silici ::

Zgleda, da "smo" prehitro predebatirali nerealen P/P GPU, "škoda" se pozna tudi na forumu :|.

tabata ::

Čakte da kripto crushne. Ne bi smelo zdržati dolgo. Potem pa:
RTX 3070 Ti 8GB - 750€
RTX 3080 Ti 12GB - 1050€

Sheteentz ::

Jurja za GPU? Ja vešda, to je vredno max pecto evrov.

FireSnake ::

tabata je izjavil:

yayo je izjavil:

ja, FE verzija za tiste v državah kjer Nvidia prodaja, ostali pa 1500-2000 :))

Zgleda da ste se navadili preplačevat robo. Ajde da vidimo, jaz pravim 1250€ za Gaming X Trio, ki je ponavadi best price performance.
Ta cena je špekulacija ob predpostavki da kartica sploh ne more rudarit.


Aha, ti si tisti pajac, ki se dela norce sam iz sebe.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

tabata ::

Sheteentz je izjavil:

Jurja za GPU? Ja vešda, to je vredno max pecto evrov.

Se strinjam tudi s takim razmišljanjem. Treba pač vklopit zdravo pamet. Pecto, šecto bi jaz osebno dal za top grafiko. Maš pa pač paciente, ki so pripravljeni preplačat, še posebno zdaj ko je denar večini ni več problem.

tabata je izjavil:

Sheteentz je izjavil:

Jurja za GPU? Ja vešda, to je vredno max pecto evrov.

Se strinjam tudi s takim razmišljanjem. Treba pač vklopit zdravo pamet. Pecto, šecto bi jaz osebno dal za top grafiko. Maš pa pač paciente, ki so pripravljeni preplačat, še posebno zdaj ko denar večini ni več problem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tabata ()

Kurzweil ::

Ja, to pa je povsem odvisno od tega, kaj je razlog za nakup... če dejansko rabiš top grafično za recimo modeliranje/renderiranje, kjer pridejo prav še CUDA jeda in kup ostalih stvari, tudi ray tracing... je eno... da pa kupiš grafično za +1000€, ker bi rad imel v igri namesto 120 FPS... 200FPS, pa je vsaj po mojem skromnem mnenju neumno... je pa to seveda to od vsakega posebej odvisno, nekateri zapijejo 1000€ v mesecu ali dveh... drugi mogoče potujejo, ali investirajo v materialne zadeve, to je stvar osebnih preferenc in nekaj, kar ne bi smel biti problem drugih, sploh če si nekdo sam zasluži ta denar, drugo pa je če za to izsiljuje starše, kar je verjetno kar pogost pojav.

Zadnjič sva se s kolegom pogovarjala, če bi si v tem času kaj želel, poleg klasičnih stvari, je ena od teh, da ne crkne grafična kartica... res ne vem kaj bi storil, da bi dejansko dal sedaj več za 5 let staro grafično, kot sem takrat... če malce pretiravam.

Mato989 ::

Kurzweil je izjavil:

Ja, to pa je povsem odvisno od tega, kaj je razlog za nakup... če dejansko rabiš top grafično za recimo modeliranje/renderiranje, kjer pridejo prav še CUDA jeda in kup ostalih stvari, tudi ray tracing... je eno... da pa kupiš grafično za +1000€, ker bi rad imel v igri namesto 120 FPS... 200FPS, pa je vsaj po mojem skromnem mnenju neumno... je pa to seveda to od vsakega posebej odvisno, nekateri zapijejo 1000€ v mesecu ali dveh... drugi mogoče potujejo, ali investirajo v materialne zadeve, to je stvar osebnih preferenc in nekaj, kar ne bi smel biti problem drugih, sploh če si nekdo sam zasluži ta denar, drugo pa je če za to izsiljuje starše, kar je verjetno kar pogost pojav.

Zadnjič sva se s kolegom pogovarjala, če bi si v tem času kaj želel, poleg klasičnih stvari, je ena od teh, da ne crkne grafična kartica... res ne vem kaj bi storil, da bi dejansko dal sedaj več za 5 let staro grafično, kot sem takrat... če malce pretiravam.


Ampak glih to je tisto kar je treba vedet, če crkne grafična, te NIČ(če je hobi) ne sili da pač daš hobi malo na pavzo in ne kupiš nove, če pa z grafično služiš, pa ti tudi te cene ne bi smele bit razlika med propadom in dobičkom... če pa je, delaš nekaj narobe.

Tako da overall, če je hobi, je pač tako, da se odločiš ali ti je bolj pomembno hobi gaming ali morje in pač korigiraš prednosti, ali pa rečeš kurc gleda gaming in greš 2x na morje z familjo, prioritete so končne.

Eni bi pa radi grafo po MSRP ker jim to BOJDA PRIPADA (WTF?) in hkrati morje,
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Kurzweil ::

@Mato989, ja nekje vmes... igre igram premalo, da bi dal +1000€... delam pa marsikaj, kjer mi je potreben izkorsitek grafične, kar se dela tiče... ampak tudi tu je zanimivo, da imam v službi par proper hardwareskih zverin, tako, da lahko vedno uporabim slednje, je pa seveda vedno fino doma imet dober računalnik... dejansko mi pride prav... v vseh svetovih... brez mi živeti ni, po drugi strani, pa bi brez tudi rahlo trpel... rad imam dober računalnik že od nekdaj, preplačujem pa seveda ne... ina je, če imaš neko 1060 6Gb je to tak... imam že od nekdaj načelo, da mora biti nova stvar, recimo pavšalno 2x boljša... po drugi strani pa preplačevat... pa smo tam!... ne rabim 300FPS... tudi render farme ne... jetre na mizi pa še manj... ampak verjetno, če bi sedaj grafična zahvalila, bi sicer z bolečino... ampak bi stegnil ravno nekaj vmes, torej recimo cca 600-700€... kar je seveda lahko že čez mesec dni, če bi se potencialno zgodil radikalen padec kripto valut shitty nakup, kar seveda ne rabim razlagat... sicer pa če slednja ne crkne... navsezadnje je še vedno v perfektnem stanju, temperature v mirovanju >40... če pa je obremenjen, pa je vent oz. pa sta venta še povsem tiha, kar sta pač bila redno vzdrževana... verjetno tako kot številni tule, čakam dan, ko bomo priča večjem padcu kripto valut, potem pa pali po 3060/3070/3080... po 1/3 cene... po možnosti od koga, ki je ni pregonil po dolgem in počez... no če bodo cene normalne, mogoče tudi kar novo...

Sheteentz ::

Kaj pa je potem sploh smisel MSRP, če se nihče tega ne drži?

D3m ::

MSRP je priporočena cena. Ni absolutna.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Mato989 ::

Sheteentz je izjavil:

Kaj pa je potem sploh smisel MSRP, če se nihče tega ne drži?


A pol če napišejo MSRP 2 milijone bo ti ok če je cena 2 milijona? =)

Samo vprašam
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Silici ::

Ti bi edino vez (MRSP) med proizvajalcem in kupcem ukinil? Nebi raje posrednikov?

Bwaze6 ::

Saj ni "vez" ali obveza. Je pa sporočilo, koliko lahko stane osnovna različica, pa je za vse dovolj denarja - partnerje, Nvidio, končnega prodajalca, prevoznika...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bwaze6 ()

FlyingBee ::

Saj načeloma velja, le grafične so tukaj velika izjema, trg so ljudje, ne papir s številkami. Vedno se stvar obrne, le ne vemo kdaj.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Silici ::

Stvar je preprosta, damo moč posrednikom in bomo živeli v pomanjkanju, kdo si to želi? Idealen recept za doomsday, refresh goli otok nebi škodu.

DownPurr ::

Kakorkoli že kdor kupuje za hobi in plača več kot 1k € za 3080 je pač človek s preveč denarja ali pa budala.

Podjetja ki pa kupujejo to za delo pa itak dobijo povrnjeno znotraj 2-3 mesecev.

tabata ::

Silici je izjavil:

Stvar je preprosta, damo moč posrednikom in bomo živeli v pomanjkanju, kdo si to želi? Idealen recept za doomsday, refresh goli otok nebi škodu.

Poznam ljudi ki so si iz scalpanja kupil bajto. Žalostno, ampak resnično. In to v pol leta. Ojoj! :))

scipascapa ::

preprosta računica, novembra lani 3080 si dobil pod 800....vzel si 100 kosov - prodal te dni za 1600€....80k profita.
pa to so male količine....

lani so bile 3090 pod 2k, zdaj ni nobene pod 3.2-3.3k pri nas.

pustite tujino - NE MOREŠ dobiti, pika.

LeQuack ::

tabata je izjavil:

Silici je izjavil:

Stvar je preprosta, damo moč posrednikom in bomo živeli v pomanjkanju, kdo si to želi? Idealen recept za doomsday, refresh goli otok nebi škodu.

Poznam ljudi ki so si iz scalpanja kupil bajto. Žalostno, ampak resnično. In to v pol leta. Ojoj! :))


Saj to je v osnovi delovanje kapitalizma.
Quack !

gozdar1 ::

Še vedno se lahko prijavite in upate :).
««
142 / 222
»»