» »

Težave s povezavo, Telekom

Težave s povezavo, Telekom

aljaz33 ::

Pozdravljeni,

Imam zadnji, najnovejši telekomov modem (oznake žal ne vem), na katerega imam povezana 2 računalnika: enega prek mrežnega kabla, drugega preko Wifi-ja. S prejšnjim modemom mi je delovalo vse ok, s trenutnim pa imam velike težave. Na telekomu pravijo, da je na njihovi strani linija OK, pri meni pa računalniku, ki je povezan preko kabla, občasno "pada" povezava, računalnik, ki je povezan preko wifi-ja pa ima prav tako težave s povezavo v omrežje. Zanimivo je to, da wifi povezava s pametnimi telefoni deluje ok.

Je imel kdo že podobno težavo?

Že vnaprej najlepša hvala!

Cr00k ::

Meni skos šteka. Tudi pravijo, da je vse ok... da naj resetiram. Dodali pa so, da če se bo ponavljalo, bodo modem menjali.

Furbo ::

Kateri bi bil pa zdajle najboljši telekom modem za ADSL(1), dolga razdalja do centrale?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Apple ::

Hibridni modem
LP, Apple

DePalmo ::

Laufaš torrent klienta? Če ja, omeji globalne povezave. Sicer pred leti ko sem še bil na Telekomu, teh problemov nisem imel, sem jih pa imel na Amisu (po novem A1). Ko sem dodal drug router in se nisem več povezoval direktno na njihov modem, se je zadeva stabilizirala.

Drugo. Od sestre mož je tudi imel težave z daljinskim dostopanjem do toplotne pri Telekomu in so probavali vse živo, tudi modem dvakrat menjali a je še vedno vsak teden vse padlo dol, internet je bil kolikor toliko stabilen. Zanimivo je da ko je prešel na A1, so vse težave izginile.

Včasih je bil Telekom drag z razlogom da je zanesljiv, mogoče pa to ne velja več in je samo še drag?

Klemzz ::

Pri telekomu lahko zahtevaš Fritzov modem, sam imam trenutno najnovejšega FRITZ!Box 7590. Zaenkrat vse ok, razni kitajci so se vedno obešal.

starfotr ::

Menjaj mrežno.

klinker ::

Hmm, tudi meni se je v zadnjem tednu linija obesla ene 3x in nasploh vidim da na trenutke zadeva ne gre nikamor.

aljaz33 ::

Sam sem težavo "rešil" tako, da bom zahteval nov modem.

Xserces ::

Klemzz je izjavil:

Pri telekomu lahko zahtevaš Fritzov modem, sam imam trenutno najnovejšega FRITZ!Box 7590. Zaenkrat vse ok, razni kitajci so se vedno obešal.

proti plačilu seveda. Ni zastonj
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Furbo ::

A lahko kupim radom Frizt modem na amazonu, bolhi itd.. ali mora biti prav požegnan od Telekoma, da bo delal, če ga enostavno uštekam namesto teh generičnih telekom jajc?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Klemzz ::

Xserces je izjavil:

Klemzz je izjavil:

Pri telekomu lahko zahtevaš Fritzov modem, sam imam trenutno najnovejšega FRITZ!Box 7590. Zaenkrat vse ok, razni kitajci so se vedno obešal.

proti plačilu seveda. Ni zastonj


Mislm da zarad 3€ na mesc ne boste obubozal.

Xserces ::

Obobozal ali ne ... samo povedal sem da ni zastonj. Problem?
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

starfotr ::

Seveda lahko kupiš Fritza in ga uporabiš.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A1 Kombo M (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
24678353 (20758) Tilen
»

ADSL vs VDSL

Oddelek: Omrežja in internet
294604 (3733) damirj79
»

Primerjava med Innbox in Fritzbox modemoma

Oddelek: Omrežja in internet
235680 (4239) OSA
»

Katera oprema pri tvojem ponudniku?

Oddelek: Omrežja in internet
234065 (2612) LordTado
»

LTE router?

Oddelek: Kaj kupiti
91514 (1101) Jurrbe

Več podobnih tem