» »

Qualcomm dosegel prepoved prodaje iPhona 7 in 8 v Nemčiji

Qualcomm dosegel prepoved prodaje iPhona 7 in 8 v Nemčiji

Slo-Tech - Qualcomm je po prepovedi prodaje vseh starejših modelov iPhona na Kitajskem dobil še eno veliko bitko. Iz podjetja so sporočili, da so v Nemčiji dosegli prepoved prodaje modelov iPhone 7 in 8. Gre za posledico razsodbe 20. decembra, v kateri je nemško sodišče ugotovilo, da Apple krši Qualcommove patente, ki se nanašajo na varčevanje z energijo. Qualcomm je moral položiti 1,34 milijarde evrov varščine, da je prepoved začela veljati, kar so sedaj storili.

To pomeni, da v Nemčiji omenjenih modelov ne sme prodajati niti Apple niti nihče drug. Pregled nemških spletnih prodajaln potrjuje navedbe, saj omenjenih modelov ni več mogoče dobiti. Seveda pa to ne preprečuje prodaje novejših modelov iPhone XR, XS in XS Max. Apple se bo na odredbo pritožil, a pritožba ne zadrži njene uveljavitve (tudi zaradi tega je moral Qualcomm položiti varščino).

V preteklosti je Apple uporabljal Qualcommove čipe v svojih telefonih, a so se odnosi med podjetjema od tedaj močno poslabšali. Apple toži Qualcomm tako v ZDA kakor na Kitajskem, kjer mu očita izsiljevanje in nepoštene poslovne prakse. Qualcomm ima dolgo zgodovino vsaj nesposdobnih, če ne nezakonitih praks. Apple sedaj uporablja Intelove čipe, Qualcomm pa toži Apple zaradi nespoštovanja patentov. V ZDA se je sicer ravno začelo 10-dnevno sojenje proti Qualcommu, saj Zvezna komisija za trgovino trdi, da Qualcomm zlorablja svoj prevladujoč položaj na trgu.

23 komentarjev

HotBurek ::

Kwa je to? Politika, pa posredno oglaševanje epla.

Bi že ad bloker rabu za brovsanje po st-ju.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Izi ::

Kje si pa tukaj našel politiko? Dva tehnološka giganta bijeta bitko na življenje in smrt. Obnašata se pa popolnoma isto kot dava stara zakonca, ki se ločita po 20 letih zakona. Nobene politike, samo bitka do zadnje kapljice krvi.
Tukaj ni dobrega in slabega. Oba sta enakovredno zlobna in slaba.

apolon ::

Pa kdo bi sploh še hotel kupiti nove te zastarele naprave(7, 8)? Že iphone X je zdaj že star.

klinker ::

V bistvu je to dobro za Apple, saj se bo vec XR/S/Max prodalo :)

c3p0 ::

Zaenkrat pričakovano ubogo kaže.

xda develope ::

apolon je izjavil:

Pa kdo bi sploh še hotel kupiti nove te zastarele naprave(7, 8)? Že iphone X je zdaj že star.

Glede na to da pri nas v nekaterih trgovinah prodajajo 6ko, obstajajo ljudje.

Izi ::

apolon je izjavil:

Že iphone X je zdaj že star.

Kaj ima starost veze? Ti kupiš novega. Važna je cena.
iPhone 6 - 300 €
iPhone 7 - 500 €
iPhone 8 - 700 €
iPhone X - 1000 €
iPhone Xs 512GB - 1450 € :))

Daleč največ za svoj denar dobiš z iPhone 6. Ta je pravzaprav edini Apple, ki se ga splača kupiti. Seveda pa za 300 € pri drugih firmah dobiš bistveno več.

SumTingWong ::

Trenutno se pod iPhone 7 ne kupuje novega ... 5S je za res osnovno uporabo, 6s že malenkost šteka na čase (tudi ob menjani bateriji), sedmica bo še nekaj časa zdržala.

Dimnik ::

Kaj pišeš bedarije? Od kdaj ajfoni štekajo? To dobiš največ za najmanj denarja...

SumTingWong ::

Spet ti :D Sej po vsej verjetnosti si sarkasticen ...

Imel se mesec dni nazaj iPhone 5S, backup phone, vem kaksno je delovanje. Kolegica ima iPhone 6s in pravi da je cedalje slabse delovanje.
Bi kupila XS, pa je obcutno predrag. Na iPhone 7 je brezveze menjat, osmica je 700€, XR je 800€ .... Na kaj naj potem uporabnik 6s menja (ce odstejemo Android, ki se ga uporabniki ajfonov otepajo).

Glugy ::

"V ZDA se je sicer ravno začelo 10-dnevno sojenje proti Qualcommu, saj Zvezna komisija za trgovino trdi, da Qualcomm zlorablja svoj prevladujoč položaj na trgu"

Kaj pa Nvidia al pa podjetja ki prodajajo RAM ? Aja ne to pa lahko spregledamo ker to so pa "naši".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

Magic1 ::

SumTingWong je izjavil:

Spet ti :D Sej po vsej verjetnosti si sarkasticen ...

Imel se mesec dni nazaj iPhone 5S, backup phone, vem kaksno je delovanje. Kolegica ima iPhone 6s in pravi da je cedalje slabse delovanje.
Bi kupila XS, pa je obcutno predrag. Na iPhone 7 je brezveze menjat, osmica je 700€, XR je 800€ .... Na kaj naj potem uporabnik 6s menja (ce odstejemo Android, ki se ga uporabniki ajfonov otepajo).

Samo dve možnosti sta, ali prešaltaj firmo, ali $$$.
Magic

bambam20 ::

Izi je izjavil:

apolon je izjavil:

Že iphone X je zdaj že star.

Kaj ima starost veze? Ti kupiš novega. Važna je cena.
iPhone 6 - 300 €
iPhone 7 - 500 €
iPhone 8 - 700 €
iPhone X - 1000 €
iPhone Xs 512GB - 1450 € :))


Starost je vse. Ko pride nov model ven, staremu občutno pade cena. iphone 8 za 700€? Za če dobiš zanj 400€ si dober.

Matthew ::

700 eur stane nov iPhone 8. Rabljeni pa so seveda obcutno cenejsi.

bambam20 ::

Matthew je izjavil:

700 eur stane nov iPhone 8. Rabljeni pa so seveda obcutno cenejsi.


Nekdo mora preplačat, da se lahko potem kupi po sprejemljivi ceni. Iphone 8 ni vreden 700€.

MrStein ::

Ceno določi trg.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

poweroff ::

Apple toži Qualcomm tako v ZDA kakor na Kitajskem, kjer mu očita izsiljevanje in nepoštene poslovne prakse.


LOL, pošteni Apple je bil tarča izsiljevanja in nepoštenih poslovnih praks... :))
sudo poweroff

megla_ ::

Samo enkrat sem dal 500€ za telefon (Xperia Z3), takrat mi je bilo žal, ampak po 4 letih še vedno dela dobro in se mi zdi, da sem s tem nekako upravičil ceno.
Mi je pa to še vseeno neka konkretna cena. A sem samo jaz tako škrt? Res ne zastopim zakaj bi rabil 6GB RAMa na telefonu, niti 8-jedrni procesor, kaj se dandanes dela na telefonih?

hojnikb ::

SumTingWong je izjavil:

Spet ti :D Sej po vsej verjetnosti si sarkasticen ...

Imel se mesec dni nazaj iPhone 5S, backup phone, vem kaksno je delovanje. Kolegica ima iPhone 6s in pravi da je cedalje slabse delovanje.
Bi kupila XS, pa je obcutno predrag. Na iPhone 7 je brezveze menjat, osmica je 700€, XR je 800€ .... Na kaj naj potem uporabnik 6s menja (ce odstejemo Android, ki se ga uporabniki ajfonov otepajo).

seveda je slabše delovanje, če throttla zarad baterije. izklopiš throttlanje ali pa zamenjaš baterijo in bo ko nov.
#brezpodpisa

c3p0 ::

megla_ je izjavil:

Samo enkrat sem dal 500€ za telefon (Xperia Z3), takrat mi je bilo žal, ampak po 4 letih še vedno dela dobro in se mi zdi, da sem s tem nekako upravičil ceno.
Mi je pa to še vseeno neka konkretna cena. A sem samo jaz tako škrt? Res ne zastopim zakaj bi rabil 6GB RAMa na telefonu, niti 8-jedrni procesor, kaj se dandanes dela na telefonih?


Pa 3 objektive. Cene so šle v nebo, tudi meni je za telefon, ssh in mail klient (ostalo ni nujno potrebno) škoda dati več kot 600€, pa še to nekje na 4 leta. Ampak ceno določa trg, ne mi smotrni uporabniki aka. "škrtice". Zato bo zrasel budget trg, pocophone ipd. modeli se zelo dobro prodajajo.

shadeX ::

megla_ je izjavil:

Res ne zastopim zakaj bi rabil 6GB RAMa na telefonu, niti 8-jedrni procesor, kaj se dandanes dela na telefonih?


Z "zahtevnješim" softwerom sčasoma pridejo tudi HW zahteve. Nič ni narobe če imaš danes hitrejši ali več jederni procesor. Če imaš telefon na dolgi rok, ti pride kasneje to še kako prav.

kanarin ::

Ja, samo koliko je to "kasneje"? Se mi zdi da dandanes malo zahtevnejših uporabnikov uporablja isti telefon 4 leta in več. Razvoj je pač izjemno hiter, tako po specifikacijah (recimo kamere) kot dizajnu. A koga dandanes res še privlači Iphone serija 6-8 - s tistimi ogromnimi in bezli in (vsaj pri običajnih modeli) smešna velikost ekrana za današnje standarde ? Mogoče so primerni za kakšne manjše (ženske) ročice za večino ostalih pa verjetno ne več.

shadeX ::

Ja, samo koliko je to "kasneje"?


To je lepo poznat pri Androidu. Kupi danes flagship, ga boš imel za nekaj let. Kupi nek low budget Android za manj kot 150EUR, boš naslednje leto že jokal da je počasen.

A koga dandanes res še privlači Iphone serija 6-8


Serija 6-8 (kar ni PLUS) je top tako po obliki kot po velikosti. To kar Apple zdej daje ven (od X naprej) je katastrofa... way preveliko. Telefon moraš držat in uporabljat z eno roko, ne pa z obemi.

Če bo šel trend v tej smeri izbire sploh ne bo več in bomo nosili tablice po žepih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple vs. Qualcomm in zakaj so v novih iPhonih Intelovi modemi

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
298343 (6003) MrStein
»

Kitajsko sodišče prepovedalo prodajo skoraj vseh iPhonov

Oddelek: Novice / Tožbe
3717125 (8430) Furbo
»

Dva tedna po prepovedi prodaje na Kitajskem Apple še vedno prodaja iPhone

Oddelek: Novice / Tožbe
76566 (2954) oiwedfhjweif
»

Broadcom želi kupiti Qualcomm

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
2110577 (8156) ZigaZiga

Več podobnih tem