» »

Kako povezati tv in soundbar,prosim pomoč

Kako povezati tv in soundbar,prosim pomoč

karamanica ::

Zdravo

potreboval bi pretvornik iz 3. 5mm na zvocne kable. vsaj tako mi je "strokovnjak" na philips. si svetoval. imam sicer na novo kupljen soundbar ampak ga ne morem povezati na tv z navadnim rca kablom kateri je bil prilozen sounbaru.

no konkreten nasvet svetovalca iz philipsa je bil taksen:
pri vasem modelu televizije so rdeci/beli priklopi namenjeni samo vhodnemu signal, preko njih signal ne izhaja.
da bi povezali zvocni sistem z rdecim/belim kablom priporocamo pretvornik iz 3. 5mm na zvocne kable
lahko pa povezete tudi preko digitalnega izhoda ali pa hdmi povezave


prosim za pomoc kako in s katerim kablom povezati tv in soundbar. tv nima optike, soundbar pa nima hdmi,. hmmm

moj tv: https://www.philips.si/c-p/37pfl4606h_5...

moj soundbar: https://majorityonline.co.uk/products/s...

hvala
  • polepsal: Mavrik ()

fosil ::

Najbolj enostavno s takim
Tako je!

T743 ::

Ali pa preko digitalnega pretvornika za digitalno povezavo, ki bi morda dala boljši zvok:
https://www.amazon.co.uk/Tendak-Optical...
Ter ustreznima kabloma glej frequently bought together.

marS ::

Sorry šele zdaj videl da nimaš HDMIja. Torej, najboljš prek konverterja.

Odvisno od soundbara in od TV-ja kakšni priključki so na razpolago. Na TVju (Philips) imam 3 HDMIje, 1xRCA in 1xoptični in/out in Bluetooth. Na Yamaha soundbaru imam 1xHDMI, Bluetooth in 1x optični in 1xRCA. Prek HDMI sem imel težave povezat, ni mi deloval skozi IPTV zvok, vse ostalo je. RCA se mi zdi že mal outdated. Na optični pa mi je delovalo brez greške. Ja, na Bluetooth sem imel težave ker ima zvok zamik in je bil drugačen zamik če sem gledal iz mediaplayerja (Xtreamer) ali iz IPTV. Najlažje na optični kabel in vse deluje OK. Vsaj meni, no.
...no more heroes...
https://ilbis.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: marS ()

hitriamis ::

Pozdravljeni,

prosim za pomoč, rad bi pripeljal zvok iz TV Samsung UE66NU7172U na ojačevalec Pioneer SX-10AE do katerega so speljani HDMI,Kabel Audio 3,5mm M 2 x Cinch M. Kablov ne morem dodajat saj je na letni terasi in je ze vse pod fasado.

Kaj bi bila najcenejša rešitev? Zdaj ojačevalec nima HDMI priklopa, in ne vhoda za optičen zvočni kabel. Gledal sem že neke pretvornike iz HDMI na RCA, ima kdo kakšne izkušnje ali kakšen boljši predlog?

Hvala.

Han ::

Menjaj ojačevalec za takšnega, ki ima HDMI in DTS dekoder, ker ta Samsung ne dekodira DTS Audio.

hitriamis ::

In potem povežem samo prek hdmi kabla,izklopim na tv primarni zvočnik oziroma zamenjam source na hdmi? predlagaš morda kakšen
primeren ojačevalec (imam 4 zvočnike) . Hvala za vso pomoč.

hitriamis ::

Mavrik ::

hitriamis je izjavil:

In potem povežem samo prek hdmi kabla,izklopim na tv primarni zvočnik oziroma zamenjam source na hdmi? predlagaš morda kakšen
primeren ojačevalec (imam 4 zvočnike) . Hvala za vso pomoč.


HDMI-ARC vhod izbereš, ja.

Čeprav, se mi zdi to malo draga rešitev, zakaj ne kupiš nekaj takega: https://www.mimovrste.com/ostali-kabli-... , daš priklopiš to škatlico na TV preko optičnega izhoda in potem samo v njo vtakneš obstoječi RCA/3.5mm kabel?

Sklepam da kaj več kot stereo ne rabiš.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Han ::

Takšen ceneni pretvornik (toslink -> RCA) potrebuje še napajanje, poleg tega ne bo dekodiral DTS.

Jaz bi segel malo globlje v žep in nabavil današjim razmeram dorasel receiver, z WiFi, bluetoothom in internetnim radiem. Med cenejšimi se odlično obnese Yamaha RX-V485, ki jo dobiš za dobrih 350 eur (Avstrija, Nemčija). V prodaji je tudi prejšnji model RX-V483, vendar ni nič cenejši.

hitriamis ::

Potrebujem samo zvok, torej od tv do receiver imam speljan ta kabel https://www.mimovrste.com/audio-video-k..., RCA cinch priklopim na ta digitus pretvornik in se kupim samo dodaten optičen kabel katerega priklopim iz pretvornika na tv. Na drugi strani pa imam aux izhod na katerem je priključen ta podaljšek https://www.mimovrste.com/audio-video-k... ga priključim recimo na line 1 izhod na reciverju...

hvala za vašo pomoč, če ta zadeva deluje je vsekakor cenejša rešitev...

Han ::

Če je kabel, ki je speljan od receiverja do TV, obrnjen tako, da ima pri TV navaden 3,5 mm stereo priključek, boš moral nanj priklopit omenjeni "podaljšek", ki ga imaš na drugi strani. Ta podaljšek potem priklopiš na Digitusov pretvornik, v katerega povežeš še optični (toslink) kabel in priklopiš v TV.

Če boš gledal posnetke z DTS zvokom z USB ključa ali drugega zunanjega medija, lahko pričakuješ "temo".

Še povezava do sheme priklopa na enakem, a bolj profi protvorniku:

https://playroom.si/Hi-Fi-avdio-sistemi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

WRC555 ::

Da ne odpiram nove teme, bom kar tukaj vprašal.

Imam tv z vgrajenim soundbarom.
Ko pa tv povezem z receiverjem preko izhoda za slušalke, soundbar na televiziji ne dela več, ampak delajo samo zvočniki preko receiverja.

Ali obstaja kakšen adapter, ki bi omogočal, da bi deloval tudi soundbar.

PS: na prejšnji televiziji sem imel identično povezavo, ampak so delovali istočasno zvočniki na tv in na stolpu.

borisk ::

Zdravo!

Starši imajo TV, ki je namontiran na steni, ki je odprta proti jedilnici in kuhinji, posledično je zvok prece slab, ker je na eni strnai precej odprto.
potrebovala bi nek sound bar, ki bo namontiran pod TV, ki je namontiran na vrtljivem nasilcu, tako da se da tv obrnit na 90° glede na steno.

Zdej sama izbira soundbara niti ni problem, zanima pa me, kako to povezat, po možnosti tako, da ne rabiš uporabljat dalinca za vklop in izklop soundabara in nastavitev glasnosti, se pravi v vsakem primeru odpade analogni izhoh na tvju (3,5mm, ali činč), a HDMI ali tisti optični kabel podpira opravljanje preko dalinca od TVja?

Mavrik ::

Za to boš rabil HDMI-ARC in HDMI-CEC. Preko optičnega kabla ne bo šlo. Preveri če TV podpira HDMI-ARC (CEC podpirajo skoraj vsi taki TVji), potem pa povežeš s HDMI kablom na pravi izhod.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Han ::

Nekateri soundbari, npr. JBL, se vklopijo/izklopijo tudi na navaden 3.5M avdio ali optični kabel, ko pač dobijo zvočni signal. Jakost zvoka lahko v tem primeru nastavljaš normalno prek TV daljinca.

Se pa poraja vprašanje, kako zmontirat takšen soundbar na vrtljiv nosilec...

Sp1ke ::

Super, bi tudi jaz tukaj vprašal za nasvet kako priklopiti TV Philips PUS6501/12 in reciever Marantz SR4400.
Na TV izhodi
 slika TV

slika TV


in na recieverju
 slika rec

slika rec



Potrebujem tudi jaz kakšen pretvornik? Poskusil sem z navadno belo/rdečimi kabli in pa rumeno/belo/rdečimi kabli in ne duha ne sluho o kakšnen zvoku razen šumenja. Hvala za pomoč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sp1ke ()

Sp1ke ::

Hmm, ker sem imel dosti časa sem se malo poglobil v zadevo, videl da ima TV dig audio out in reciver dig. in. z že vgrajenim DTS decoderjem. Pomeni, verjetno ne potrebujem pretvornikov, ampak kljub vsemu ostaja problem isti. Na sprejemniku še vedno piše analog in tudi zvoka ne da nobenega. Mi lahko kdo prosim pomaga. Pregledal nastavitve na TV, ne vidim nič kar bi spremenilo zadevo.

Edit: daljinec od recieverja lahko upravlja TV, torej to je povezano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sp1ke ()

tilend28 ::

Pozdravljeni,
Prosim za pomoč.

Imam soundbar JBL 2.1,priklopljenega preko hdmi ARC. Moti me to, soundbar ne, da maximuma zvoka od sebe ko je povezan na HDMI, pa ko poslušam glasbo preko telefona povezanega preko blutooth na soundbar je zvok skora 1x glasnejši.
Prosim za kakršne koli informacije, saj se mi zdi škoda, sa nebi izkoristil maximuma.

Han ::

Kam je povezan prek HDMI: na TV, na ojačevalec, na receiver...? Kateri TV, kateri soundbar? Je na obeh naložen zadnji firmware? Kateri HDMI kabel (verzija)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

tilend28 ::

Han pozdravljen,

Tv- Sony KD65XD7505
Soundbar: JBL 2.1 + Deep Bass
HDMI- High Speed hdmi cable with Ethernet

Povezano imam pa tako da gre iz Neo- boxa hdmi v Saundbar v Hdmi in, ter iz soundarja hdmi out v tv Hdmi Arc.
Tv in soundbar sta posodobljena.

mpu2Q7 ::

hdmi kabel je ok? lahko, da ne podpira? kaj če (začasno) poskusiš preko priloženega optičnega, da se ostale domneve izloči? ali pa podobne rešitve poiščeš...

link_up ::

Kaj pa, ce bi ti en source iz usbja zavrtel pa preveril jakost? pa neo je na ful volume? neo na tv in tv arc na sb?
In and Out

Furbo ::

tilend28 je izjavil:

Han pozdravljen,

Tv- Sony KD65XD7505
Soundbar: JBL 2.1 + Deep Bass
HDMI- High Speed hdmi cable with Ethernet

Povezano imam pa tako da gre iz Neo- boxa hdmi v Saundbar v Hdmi in, ter iz soundarja hdmi out v tv Hdmi Arc.
Tv in soundbar sta posodobljena.

Zakaj ne gre Neobox na kakega od TV vhodov, iz TV ven pa v soundbar?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

edi123 ::

Imam soundbar Samsung hw-q600 in ob priklopu TVja in soundbara preko HDMI(arc) mi kaže samo "TV SPK". In nikakor ne morem usposobit da bi zvok igral preko soundbara, probal sem že vse mogoče, druge HDMI izhode vse nastavitve na TVju ter EON(Telemach) sem prestavil, izklopil(resetiral) TV ter soundbar itd... Ima kdo, kakšno idejo? Sem že iskal po googlu in ne najdem rešitve. Imam pa kar pošteno star TV cca. 13 let Philips 42pfl5604h/12.

Ampak kolikor berem HDMI(arc) more imeti minimum verzijo HDMI 1.4 moj Philips pa še je HDMI 1.3, če je to problem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi123 ()

marS ::

Če ima možnost probaj prek optičnega audio kabla...
...no more heroes...
https://ilbis.com/

Han ::

Mogoče je problem v neustreznem ali defektnem HDMI kablu.

Škorc ::

Živjo,

preveri, če tvoj TV podpira ARC. Če ima navaden HDMI, TV sprejema zvok iz zunanjih naprav, ven pa ga ne pošilja. To je funkcija ARC.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri Soundbar - je vredno nakupa? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
22350579 (16949) naruto2
»

zvocniki Bluetooth TV & PC

Oddelek: Zvok in slika
161990 (1174) helo
»

Sistem 5.1 domači kino

Oddelek: Zvok in slika
486407 (5160) edi45
»

Priklop 2.1 zvočnikov (jack) na novejši TV (brez jacka)

Oddelek: Zvok in slika
264591 (4273) LooK
»

Budget surround soundsystem za dnevno

Oddelek: Zvok in slika
475933 (4718) Bearrorist

Več podobnih tem