» »

Kloniranje/kopiranje avto ključa

Kloniranje/kopiranje avto ključa

Kamran ::

Eden lep pozdrav vsem ! :D

(po dolgem času)

Zanima me (vsaj) kje v LJ (ali njeni najbližji okolici) bi se dalo najcenejše skopirati/klonirati avto ključ ?

Gre se za Peugeot 308 SW letnik 2010. Zanima me kopija tako rezervnega ključa kot tistega, ki ti lahko tudi na daljavo zaklepa/odklepa samo vozilo.

Namreč pri mojem glavnem mi je ohišje skoraj popolnoma razpadlo, a vem kje dobiti nadomestno plastiko in postopek zamenjave. Vsaj upam, da se mi ne bo že tukaj kaj zataknilo.

Kritično je predvsem dobro programiranje, sam ključ (kovinski del) mi itak lahko načeloma katerikoli ključavničar naredi dobro identično kopijo za poceni denar (ali ne ?). :|

Za ta daljinski ključ mi je zanimivo tole, če bi si naročil, ker potem bi me samo programiranje bistveno manj stalo (poleg še samega vreza ključa), ali pač ? Priznam bolj bežno poznam reči, tako da, če moram biti kje še posebej pozoren, bom vesel vsakršnega nasveta.

Torej... kakšna priporočila kam naj se obrnem ? Kakšne so kaj Vaše izkušnje (kje ste bili zadvoljni, koga naj se izogibam,...) ? :)

Zraven pa prinesem ključa, osebno izkaznico, vozniško in prometno dovoljenje, ne ?

Hvala Vam za Vaše (konstruktivne) nasvete in Srečno Novo leto 2019 mimogrede. 8-)
  • spremenil: Kamran ()

profii ::

Kupiš plastiko, katero si dal v link in po postopku preložiš ključ (kovinski del in vezje). Tako ti mora delati kakor da bi imel original ključ.

anketar ::

kokr mi je znano, se kup prazno ohišje, iz starga se prenese un mali čip, ključavničar pa ti izdela kovinski del, nevem zakaj bi mel 4 ključe, razen, če si deliš s familijo pa hočeš, da ma vsak svoj ključ

Uporabnik ::

Ne vem točno kaj to pomeni popolnoma razpadlo, ampak tale zadeva reši precej zadev... https://sugru.com/

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

Programira se avto, ne ključa.

Kupiš prazen ključ, potem ti pa na servisu (ali kdo drug s servisnim kablom) ta ključ dodajo v avto. Rabiš pa kartico, ki je bila zraven original ključev.

Najceneje je, če pri Kitajcih naročiš komplet daljinec z rezanjem (dodatno $4). Za odrez je dovolj je samo fotografija obstoječega ključa.

Zgodovina sprememb…

Kamran ::

anketar je izjavil:

nevem zakaj bi mel 4 ključe, razen, če si deliš s familijo pa hočeš, da ma vsak svoj ključ

To je tudi eden izmed razlogov zakaj bi si dal obstoječa dva ključa skopirat. :)

darkolord je izjavil:

Programira se avto, ne ključa.

Kupiš prazen ključ, potem ti pa na servisu (ali kdo drug s servisnim kablom) ta ključ dodajo v avto. Rabiš pa kartico, ki je bila zraven original ključev.

Aha... kakšno kartico to ? Sam sem zraven dobil samo original ključa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kamran ()

darkolord ::

Tako:


Če je nimaš, lahko to kodo pridobijo na servisu (verjetno ti še malo zaračunajo). Dobiš jo tudi na raznih forumih, tako da pošlješ svoj VIN, pa ti prijazni neznanec potem pošlje to kodo.

Kamran ::

Koliko pa to kaj pride/stane, da ti to naredijo ? V mislih imam nasplošno, da ti izdelajo kopijo daljinskega in rezervnega ključa. Kje v LJ ali blizu je najbolj ugodno ? Koliko je kaj razlika glede na uradni servis ali pa kakšnega zasebnika, da ti naredi ? Pa kje je dobra storitev pa to... :P

Zadnjič sem čisto tako, ker sem bil blizu, šel vprašat enega tam pri Gospodarskem Razstavišču, pa mi je rekel, da za rezervni ključ pride okoli 80 €, za daljinskega pa 280 €, da naredi kopijo. :O

darkolord ::

Mislim, da si si že sam odgovoril. Na uradnem servisu so cene celega ključa zelo drage.

Če se ti ne mudi zelo, je najboljša rešitev, da greš na servis po kodo (cena 0-20 eur), pri kitajcih naročiš komplet ključ z rezanjem (cca. 10 eur), potem pa se vrneš na servis, da ti ključe vnesejo v avto. Slednje ti lahko naredim tudi jaz za eno kokakolo (sem iz KP, ampak sem 1x tedensko v LJ).

Zgodovina sprememb…

Kamran ::

Mudi se mi ne, se pa zanimam za tole preventivno malce prej, zato da takrat, ko bom moral to naredit, da ne bom nekaj hitel.

Se da mogoče to 4-mestno kodo kako dobiti preko kakšnega OBD bralnika, ki ga priklopim na vhod v avtu in tako preberem ? :P

Nekje sem še bral, da menda rabiš tudi mehansko kodo, ki je potrebna za izdelavo samega kovinskega dela ključa, da ti tako tista naprava izreže identičen ključ. Ali je čisto dovolj, da s sabo prineseš original ključ ?

Ok, bom imel tvojo ponudbo v mislih. Hvala ! :D

darkolord ::

Ne, te kode se ne da enostavno prebrati prek OBD. Če ne ne bi imela ta koda nobenega smisla, ker bi jo nepridipravi kar sproti prebrali. Računalnik je treba vzeti iz avta, ga razstaviti in prebrati vsebino čipov in jo dekodirati.

Mehansko kodo naročiš skupaj s to kodo, pa bo ista cena (računali bojo en zahtevek za oboje).

Sicer mehanske kode ne rabiš, za kitajce je dovolj že samo fotografija ključa. Sklepam, da je potem tudi ključavničar ne rabi, če že hočeš to izrezati lokalno.

Zgodovina sprememb…

Rdeca kapica ::

Pozdravljeni

Pridružujem se temi, ker vidim, da ste malce izgubljeni. Sem imel podoben primer z mojim Citroenom pa mi je električar skor trajno zajebou avto s kitajskim ključem/vezjem, kakorkoli. Računalnik naj se ne bi odzival na nov ključ, neki tazga, avto ni več vžal. V glavnem, prjatu mi je svetoval, da se s tem ukvarja en tip na Ptuju - v samem centru Ptuja. Mislim da ga kličejo Ibro, neki tazga. Sem ga poklical, še isti dan z avtovleko odpelu avto k njemu, dečko je zadevo rešu v parih minutah. Preko obd-ja je z računalnikom nekakšnim poiskal kodo in to v parih sekundah, potem izrezal ključ, ga dodal kot novega in avto je vžgal. Vse je potekalo gladko, zraven mi je razlagal kaj počne, ker je verjetno videl, da me grozno skrbi za avto, ker sem se bal, da bo res odprl cel računalnik, pa še mi on kaj zajebu. Dečko je čist spontano to rešil tako, kot na servisu. Kar se pa cene tiče, mi je pa v vzel pol manj kot so mi rekli na servisu. Ne vem, s kom vi delate, jaz sem verjetno naletel na tapravega. Preveč sem dal za avto, da bi se igral z avto-računalnikom.

Zdaj po dobrih 6mescih je pa tašča izgubila vse ključe od Mazde. Sploh nisem razmišlu, peljal sem avto tja, rešli smo v slabe pol ure - odklep vozila in izdelava dveh novih ključev. Ogledali smo si Ptuj in se po obilnem kosilu odpravili domov. V glavnem, jst priporočam njega.

Pa lep pozdrav, Robert

2f4u ::

Usijal sem ključ,
.......daljinec za C4 Cactus Citroen 2018.

Sedaj imam rezervnega toda zaradi uporabe rabim dva. Servis hoce imet 260eu.

Kje in kako bi prisel do kaksnega drugega, rabljenega pa preprogramiramo. Dokumentacijo avta in razne kode imam.

Predlog?
T

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2f4u ()

celje ::

Rdeca kapica je izjavil:

Pozdravljeni

Pridružujem se temi, ker vidim, da ste malce izgubljeni. Sem imel podoben primer z mojim Citroenom pa mi je električar skor trajno zajebou avto s kitajskim ključem/vezjem, kakorkoli. Računalnik naj se ne bi odzival na nov ključ, neki tazga, avto ni več vžal. V glavnem, prjatu mi je svetoval, da se s tem ukvarja en tip na Ptuju - v samem centru Ptuja. Mislim da ga kličejo Ibro, neki tazga. Sem ga poklical, še isti dan z avtovleko odpelu avto k njemu, dečko je zadevo rešu v parih minutah. Preko obd-ja je z računalnikom nekakšnim poiskal kodo in to v parih sekundah, potem izrezal ključ, ga dodal kot novega in avto je vžgal. Vse je potekalo gladko, zraven mi je razlagal kaj počne, ker je verjetno videl, da me grozno skrbi za avto, ker sem se bal, da bo res odprl cel računalnik, pa še mi on kaj zajebu. Dečko je čist spontano to rešil tako, kot na servisu. Kar se pa cene tiče, mi je pa v vzel pol manj kot so mi rekli na servisu. Ne vem, s kom vi delate, jaz sem verjetno naletel na tapravega. Preveč sem dal za avto, da bi se igral z avto-računalnikom.

Zdaj po dobrih 6mescih je pa tašča izgubila vse ključe od Mazde. Sploh nisem razmišlu, peljal sem avto tja, rešli smo v slabe pol ure - odklep vozila in izdelava dveh novih ključev. Ogledali smo si Ptuj in se po obilnem kosilu odpravili domov. V glavnem, jst priporočam njega.

Pa lep pozdrav, Robert


kako pa ostali pridemo do Ibra?

floyd1 ::

AM ključi, Maribor.

Moja je izgubila edini ključ od avta.
Zjutraj sem jih poklical, javil št. karoserije, popoldan je prišel tip z laptopom in novim ključem (navadnim, ne daljinskim) do avta in po nekaj minutah je bila zadeva rešena.
Na uradnem servisu bi trajalo kak teden ali celo več. Ne spomnim se točno cene, ni pa bilo malo (ca. 150? eur). Ampak zvečer je avto že bil doma.

c3p0 ::

celje je izjavil:


kako pa ostali pridemo do Ibra?


Google 1. zadetek? https://avtokljuci.com/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ključ za avtomobil? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5721481 (8580) donvito
»

Nov kljuc za toyoto?

Oddelek: Na cesti
122026 (1351) J.McLane
»

Novega bmwja ukradejo v treh minutah (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
9829288 (21439) šernk
»

Rezerva ključa avtomobila

Oddelek: Na cesti
143664 (3206) St235
»

Zlomljen avtomobilski ključ

Oddelek: Na cesti
125352 (4921) SkIDiver

Več podobnih tem