» »

Kako jim uspe, da ljudi prepričajo v nakup nepotrebnih stvari?

Kako jim uspe, da ljudi prepričajo v nakup nepotrebnih stvari?

1
2
»

krneki0001 ::

MostWanted je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Zakaj bi morali hoditi v trgovino vsak dan? 3 do 4x na mesec je dovolj. Enkrat v Italijo in Avstrijo po večino zadev, ki so cenejše kot pri nas, pri nas pa potem samo dokupiš tisto, česar nisi vzel v Italiji in Avstriji.

Dokler stane kila kvalitetnih makaronov v italiji 27 centov, pri nas pa 2 evra, se tukaj ne splača kupovat.


ti to resno?? mogoče neki prrmium,, drugače maš v eurospinu 2 kile pol eura. pa v sparu sbudget kila okol 60centov


Ja premium. Nimam želje po budget zadevah, ker so zanič.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Utk ::

Zato pa kupujes po 27 centov kilo.

krneki0001 ::

bbbbbb2015 je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Zakaj bi morali hoditi v trgovino vsak dan? 3 do 4x na mesec je dovolj. Enkrat v Italijo in Avstrijo po večino zadev, ki so cenejše kot pri nas, pri nas pa potem samo dokupiš tisto, česar nisi vzel v Italiji in Avstriji.

Dokler stane kila kvalitetnih makaronov v italiji 27 centov, pri nas pa 2 evra, se tukaj ne splača kupovat.


Naslednjič, ko bo razprodaja, ko boš kupoval pralni prašek, vzemi takega, ko imajo še najcenejši kalkuljator zraven. Da zračunaš amortizacijo avta. In ne boš rabil kroglic pri izračunu (kroglice sicer *ne* rabijo elektrike).

In ko se vsedeš v avto, potrkaj po kazalcu za gorivo. Ker tvoj se je verjetno zataknil in vedno kaže "polno". Normalno bi se to moralo spuščati proti rdečemu. Kontrolne lučke za gorivo ne rabiš. Pa še na elektriki pršparaš.


Ne kupujem praškov in mil, ker se ne umivam, je predrago. :))
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

kixs ::

bambam20 je izjavil:

kixs je izjavil:

Rocno res bolj malo uporabljam. Zato pa naglavno dosti vec. Mobitel je prirocen... a ni zamenjava za pravo stvar.



Seveda je. Tako kto so telefoni v večini primerov nadomestili ročno uro.


Da si svetim ko grem po stengah, je res dovolj mobitel in res ne rabis kaksne druge svetilke. Ce pa zelis kaj videt vec kot nekaj metrov proc, pa je mobitel neuporaben. Prav tako ko rabim prosti obe roki. Naglavno svetilko uporabljam prakticno dnevno. Na mobitelu pa le kdaj pa kdaj...

Imam dve rocni uri. Eno sportno, drugo klasicno. Ce imam katero nataknjeno, potem res ne gledam ure na mobitel. Je veliko lazje samo roko obrnit, kot pa mobitel vlect na plano.

Stari maček ::

Vsekakor je vsaka stvar bolj uporabna od cifre na TRR.

tikitoki ::

krho je izjavil:

Utk je izjavil:

Ker tisto, kar sem videl na lastne oči v ponedeljek, 31.12., je bilo podobno... vojnemu stanju. No kidding, bro'.

Jaz nisem nic videl, ker me ni blo niti blizu trgovine.

Jaz sem pa na žalost mora jit. Ker sem kupil premalo za silvestrsko večerjo. Ljudje so zmešani.. 2 dni so zaprte trgovine pa je parkirišče pred trgovino nabito polno.



Ti si bil pa del problema.

TheBlueOne ::

Kako jim uspe, da ljudi prepričajo v nakup nepotrebnih stvari?


Ni mogoce odgovoriti na hitro, o tem je kar nekaj knjig. So razne metode, praviloma prilagojene na ciljno skupino ali pa prodajalci izsolani za metode, ki delujejo na vecino populacije kjer prodajajo ali pa na demografsko skupino. Tocnih metod se praviloma ne zavedajo niti sami prodajalci, ceprav so knjige o tem lahko dostopne. Ce je kdo preprican, da na to vprasanje lahko odgovori na hitro v forumskem stilu in je preprican, da ima prav, potem si lahko preprican, da nima pojma in pozna v najboljsem primeru eno metodo.

krneki0001 ::

Nihče ni napisal, kaj so te nepotrebne stvari.
Recimo naglavna ali ročna svetilka je pri meni vsak dan v uporabi vsaj eno uro, pri nekom pa totalno nepotrebna stvar, ki je ne rabi in je nikoli ne uporablja. Torej ali je ta svetilka potem nepotrebna stvar?
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

TheBlueOne ::

krneki0001 je izjavil:

Nihče ni napisal, kaj so te nepotrebne stvari.
Recimo naglavna ali ročna svetilka je pri meni vsak dan v uporabi vsaj eno uro, pri nekom pa totalno nepotrebna stvar, ki je ne rabi in je nikoli ne uporablja. Torej ali je ta svetilka potem nepotrebna stvar?


Verjetno je misljeno, da te nek prodajni pristop preprica da kupis nekaj, kar si prej nisi zelel in po nakupu ni v redni uporabi oziroma ne doseze pricakovane funkcionalne vrednosti.

kixs ::

TheBlueOne je izjavil:

[
Verjetno je misljeno, da te nek prodajni pristop preprica da kupis nekaj, kar si prej nisi zelel in po nakupu ni v redni uporabi oziroma ne doseze pricakovane funkcionalne vrednosti.


Takih stvari imam cel kup. Enostavno ni casa, da bi se vsaki reci posvetil vec kot nekaj ur letno (ali manj). Ampak to se ne pomeni, da mi je kdo kaj vsilil - morda pred leti, ko sem se s temi recmi zacel ukvarjat... zdej pa cakajo na lepse case :lol:

maco-maco ::

Je ravno danes en prevod članka iz Guardiana: Kako oglaševalci nadzirajo naše misli.
Kaj?

TheBlueOne ::

kixs je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

[
Verjetno je misljeno, da te nek prodajni pristop preprica da kupis nekaj, kar si prej nisi zelel in po nakupu ni v redni uporabi oziroma ne doseze pricakovane funkcionalne vrednosti.


Takih stvari imam cel kup. Enostavno ni casa, da bi se vsaki reci posvetil vec kot nekaj ur letno (ali manj). Ampak to se ne pomeni, da mi je kdo kaj vsilil - morda pred leti, ko sem se s temi recmi zacel ukvarjat... zdej pa cakajo na lepse case :lol:


Verjetno te zanje ni preprical prodajni pristop ampak tvoj optimizem. :) Glede na naslov teme in tvoj opis dvomim, da so tvoji primeri reprezentativni ampak ne izkljucujem moznosti.

Pri tem "Kako jim uspe, da ljudi prepričajo v nakup nepotrebnih stvari?" ne gre gledati na tiste nekaj primerov doma. Cela zgodba okrog prodaje in psihologije je praviloma vidna samo v obratnem smislu. Skupek majhnih vzvodov, ki ga lahko identificiras samo, ce imas pregled in statistiko uspesnosti.

Je pa kar nekaj bolj primitivnih vzvodov, ki jih pozna skoraj vsak, kakor delanje slabe vesti z brezplacnimi izdelki pri predstavitvah, nagradah za gostitelja, ce ostali kaj kupijo itn. Ampak to so samo tiste bolj nezanimive in splosno znane metode in niso niti vrh ledene gore, kaj sele celota.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Ask Tomson (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
48363960 (37886) bluefish

Kateri sesalnik kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
309143619 (63301) perci
»

Naglavna luč (headlamp)

Oddelek: Loža
347745 (5406) specing

Več podobnih tem