» »

Bi pomagali majhnemu otroku v recimo trgovini, če je videti izgubljen?

Bi pomagali majhnemu otroku v recimo trgovini, če je videti izgubljen?

1
2
3

jype ::

vostok_1 je izjavil:

V času patriarhije se je dalo zmenit reči ja. V matriarhatu pa vlada strikten kodeks.
Ti res nimaš pojma.

krneki0001 ::

vostok_1 je izjavil:

@OP dilema: Že bil v takem primeru. Pomagal sem tako, da sem poklical eno žensko v bližini. Jz sm držal primerno distanco in bi fizično interveniral zgolj če mu preti neposredna nevarnost.
Dandanes se s takimi rečmi ni za zafrkavat.
Jype je morda imel srečo, da ni trofil nepravih ljudi.

No ajde...pri nas kjer smo še patriarhalci, gre nekako pomagat, v "bolj naprednih kulturah" pa se je boljše držat distance. Just in case.


Bolj napredne kulture kot je naša ni. Ostali so vsi 100 let za kamnito žlico. Sicer gremo mi tudi počasi nazaj, ker tok teh "kamnitih" prihaja sem, ampak jih bomo prisilili, da se bodo asimiliral, drgač bodo pa moral it nazaj v svoje zabačeno.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

perci ::

Vazelin verjetno, ko "pomaga" otrokom maha naokoli z vazelinom. Ni cudno, da ga skrbi obtozba pedofilije.

vostok_1 ::

krneki0001 je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

@OP dilema: Že bil v takem primeru. Pomagal sem tako, da sem poklical eno žensko v bližini. Jz sm držal primerno distanco in bi fizično interveniral zgolj če mu preti neposredna nevarnost.
Dandanes se s takimi rečmi ni za zafrkavat.
Jype je morda imel srečo, da ni trofil nepravih ljudi.

No ajde...pri nas kjer smo še patriarhalci, gre nekako pomagat, v "bolj naprednih kulturah" pa se je boljše držat distance. Just in case.


Bolj napredne kulture kot je naša ni. Ostali so vsi 100 let za kamnito žlico. Sicer gremo mi tudi počasi nazaj, ker tok teh "kamnitih" prihaja sem, ampak jih bomo prisilili, da se bodo asimiliral, drgač bodo pa moral it nazaj v svoje zabačeno.


Jype ti jih ne bo pustil vrnit nazaj.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

MasterTade ::

ccc takle nivo debate pa ni v čast temu forumu
Mors omnia aequat

perci ::

kaj pa pricakujes ob takem uvodnem postu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

poweroff ::

Zadeva je preprosto rešljiva. Ker je to Amerika, naj jih prijavi na socialno in predlaga odvzem otroka. Ker sta premalo skrbna starša, ki sta izgubila svojega otroka... >:D
sudo poweroff

vostok_1 ::

A ni ravno nekdo tu na forumu napisal...da starši morajo podpisat, da lahko gre otrok sam v ali domov iz šole?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

maco-maco ::

da starši morajo podpisat, da lahko gre otrok sam v ali domov iz šole

Do devetega leta je tako. Vsaj pri nas.

Pa tudi ta primer
Ta primer je res malo mimo. Ampak recimo drugi, za odtenek bolj sporen.

Lije kot iz škafa. Pelješ se z avtom. Ob cesti pešači otrok, ki gre iz šole. Do najbližjega naselja je še vsaj kilometer. Ustaviti in mu ponuditi prevoz ali ne?
je bedast.

Tudi v trgovini ne greš tujemu otroku brisat nosa ali mu iz šole pomagat nosit torbe.

Drugače pa preden pomagaš, vedno vprašaš, če potrebujejo pomoč. Saj ne začneš otroka kar tlačit v sport bili torbo ali mu ponujat lizik.
Kaj?

MasterTade ::

Če ne gre za primer življenjske ogroženosti, se ne bi obremenjeval. Bodo že
Mors omnia aequat

vostok_1 ::

Morda ne bi bilo napačno, če bi po večjih trgovinah namestili javjalnike za varnostnike, tko da ne rabiš tavat na okoli za najt koga, ampak da pridejo na kontrolo ali vsaj usmerijo kamero na lokacijo.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

perci ::

Nujno. Tako se bomo v SLO koncno lahko izognili vsem tem primerom izgubljenih otrok.

poweroff ::

Ja, teh primerov je res ogromno. Ampak lažnivi mediji o tem ne poročajo. Vlada pa vse zanika! :))
sudo poweroff

Unknown_001 ::

Ne vem, kaj sploh razmišljaš. Če obstaja sum, da se je dete izgubilo vprašaš, kje ima tastare. Če ne ve, ali pa je že na daleč vidno, da je zaradi tega objokan, ga spremiš do varnostnika/informacij/... oz. obvestiš zaposlene. Če je to na kateremkoli javnem mestu, ga pač v skrajnem primeru spremiš na policijsko postajo ali še bolje pokličeš policijo.

Vsaj toliko odgovoren si lahko, da opozoriš.


ZAKON O NALOGAH IN POOBLASTILIH POLICIJE (ZNPPol)

https://www.uradni-list.si/glasilo-urad...

4. Člen
(1) Naloge policije, ki izhajajo iz njenih temeljnih dolž­nosti, so:
- varovanje življenja, osebne varnosti in premoženja ljudi,
- preprečevanje, odkrivanje in preiskovanje kaznivih dejanj in prekrškov, odkrivanje in prijemanje storilcev kaznivih dejanj in prekrškov, drugih iskanih ali pogrešanih oseb ter njihovo izročanje pristojnim organom in zbiranje dokazov ter raziskovanje okoliščin, ki so pomembne za ugotovitev premoženjske koristi, ki izvira iz kaznivih dejanj in prekrškov, ...

43. Člen
(1) Policija išče osebe, ki so pogrešane in je glede na okoliščine mogoče domnevati, da potrebujejo pomoč, ter druge osebe, če tako določajo drugi zakoni.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Unknown_001 ::

jype je izjavil:

A te ni strah, da te bodo obtožili pedofilije, če boš iskal take reči?


Njega je strah, da ga bodo njemu podobni prijavili na CIA, FBI, MI6, MI5, UDBO, STASI, GESTAPO, KGB, FSB...

Preganjavica pač...
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Samael ::

Vazelin je izjavil:

Trgovina je bil samo primer. Imaš druge lokacije, npr. greš planinarit in na veliki planini na eni stezi v šumi srečaš histeričnega otroka.

A si ti čisto zmešan, al kaj ti je? Pa valjda, da če boš na eni stezi v šumi srečal histeričnega otroka, da ga boš napotil v še bolj odročno goščo. Ker kaj če ga slučajno prehitro najdejo in te bo znal opisati, pa da si šel samo mimo?!! A si pomislil na to? Nisi ane.
Tako, da drugič le ukrepaj.

Ok, na resno noto ... dejansko me preseneča, iz česa vse se da tu na forumu narediti problem. Pa ne vem točno, čemu botruje to? Preveč visenja na netu, novice, filmi ...? Ker stvari v življenju nekako ne potekajo povsem tako, kot tvoji strahovi. Verjemi - preverjeno. Tako, da le pogumno, pomagaj, pa ti ne bo hudega skozi življenje.

jype ::

perci je izjavil:

Nujno. Tako se bomo v SLO koncno lahko izognili vsem tem primerom izgubljenih otrok.
Čudi me, da sploh še obstajamo kot civilizacija, glede na to, da trenutno tega še nimamo.

Unknown_001 ::

Samael je izjavil:



Ok, na resno noto ... dejansko me preseneča, iz česa vse se da tu na forumu narediti problem. Pa ne vem točno, čemu botruje to?


Opravilna nesposobnost...
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

jype ::

Unknown_001 je izjavil:

Opravilna nesposobnost...
Besedna zveza odlično opiše nazije na tem forumu.

Vsi se trudijo ustvariti probleme za svoj endslösung.

SimplyMiha ::

Spet govoriš o sebi v tretji osebi.

jype ::

Ne, le ti "bereš med vrsticami":

SimplyMiha ::

Samo naci ima toliko naci materiala.

Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And if you gaze long enough into an abyss, the abyss will gaze back into you.

Friedrich Nietzsche

Zgodovina sprememb…

jype ::

Know your enemy.

vostok_1 ::

jype je izjavil:

Know your enemy:




fixt
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

kuglvinkl ::

V Nami, v pritličju, se prav easy way out, je mulc enkrat zginil med policami. Najbrž je to med top 10 zahebanih 5 minut mojga življenja. Potem sem ga našel pri varnosntiku. Jasno, da se pomaga, 300 kosmatih.

Ene stvari so res enostavne, če imaš svoje otroke.
Your focus determines your reallity

FormerUser ::

poweroff je izjavil:

Ta primer je res malo mimo. Ampak recimo drugi, za odtenek bolj sporen.

Lije kot iz škafa. Pelješ se z avtom. Ob cesti pešači otrok, ki gre iz šole. Do najbližjega naselja je še vsaj kilometer. Ustaviti in mu ponuditi prevoz ali ne?

Ne, razen če ga poznaš ali te sam štopa, vprašanje, če bi se sploh želel peljati s tabo. Tudi v Sloveniji imamo primere, ko so pedofili vabili otroke v avtomobile, tako da starši, vsaj nekateri, učijo otroke naj ne prisedajo k neznancem.

bambam20 ::

Vazelin je izjavil:

Ne gre za dejanski ampak hipotetičen primer.

Ste v nekem trgovskem centru/parku in tam je majhen otrok (par let) videti izgubljen. Kaj bi naredili?
a) Bi pomagali in tvegali, da boste označeni za malodane pedofila. Ker vemo, da tujega otroka skorajda ne smeš več pogledati, kaj šele da ogovoriš ali se ga dotakneš -


Ena sama bedarija je tvoje razmišljanje. Za biti pedofil moraš otroka prijeti nekje drugje in ne za roko. lol.

Vazelin ::

Pa daj preberi si na tistmu linku od cnn LoL.
Pomagal otroku, uničili so mu lajf

Samael ::

Ja, pač se je nekje nekoč zgodilo, in kaj zdaj? Te je stvar, ki si jo prebral zaznamovala? Težko spiš, se potiš, imaš zvišan srčni utrip? Kolikokrat si pa sedmico na lotu zadel? Pa kolikokrat te je zadela strela? Pa greš sploh kdaj ven, ko dežuje?
Mislim no, daj, takšen cirkus zganjati, ker si enkrat nekje nekaj prebral ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Vazelin ::

Samuel: upam da pomagaš vreščečemu otroku sredi cotyparka in te potem starši obsodijo v medijih da si ugrabil otroka,

Get off the high horse LOL

Samael ::

Daj ne dramatiziraj.
Neverjetno težko je imeti resno debato z nekom tvoje sorte ...
Pač ok, odločil si se da boš za vsako ceno držal svojo pozicijo, trmoglavil, si ne pustil nič pojasniti in v debati vztrajno igral neke vrste klovna. Potrudili smo se in ti razložili, da stvari v življenju zunaj interneta običajno ne potekajo povsem tako, kot si domišljaš. In kaj zdaj pričakuješ od nas ostalih?
Bi ti mogoče pomagalo, če bi šel kdaj ven med ljudi?

Vazelin ::

Samael: svet je krut;)

Samael ::

Aja, pa prosim ne zamenjuj me za Samuela. S-A-M-A-E-L
Bo šlo? :)
Samuel je (bil? zadnje čase ga ne videvam več tu) en prav izredno težak osebek. Mogoče celo za kanček bolj kot ti (ki si večino časa zgolj nadležen).
Jaz, Samael, sem po večini pač ... prijazen. No, saj vidiš ... :D

Vazelin je izjavil:

Samael: svet je krut;)

Ja kaj se ti pa tako težkega dogaja v življenju no? Pa od kje vsi ti tvoji strahovi? Mogoče bi si pa moral poiskati strokovno pomoč? Ne bomo te obsojali zaradi tega.
Ne vem, ni mišljeno zlonamerno, zgolj razmišljam ...

Vazelin ::

Triggered samael os triggeres:)

poweroff ::

FormerUser je izjavil:

poweroff je izjavil:

Ta primer je res malo mimo. Ampak recimo drugi, za odtenek bolj sporen.

Lije kot iz škafa. Pelješ se z avtom. Ob cesti pešači otrok, ki gre iz šole. Do najbližjega naselja je še vsaj kilometer. Ustaviti in mu ponuditi prevoz ali ne?

Ne, razen če ga poznaš ali te sam štopa, vprašanje, če bi se sploh želel peljati s tabo. Tudi v Sloveniji imamo primere, ko so pedofili vabili otroke v avtomobile, tako da starši, vsaj nekateri, učijo otroke naj ne prisedajo k neznancem.


Kaj pa če je to sredi noči? Lahko se mu je kaj zgodilo in je v šoku? Ustaviš, ali greš dalje?
sudo poweroff

jype ::

Vprašaš vedno lahko. Nikjer ne piše, da otroka moraš ugrabiti ali zlorabiti, če prisede.

Če si s kolesom, te dileme seveda sploh nimaš.

ProGo ::

jype je izjavil:

Vprašaš vedno lahko. Nikjer ne piše, da otroka moraš ugrabiti ali zlorabiti, če prisede.

Če si s kolesom, te dileme seveda sploh nimaš.


Kako da ne? Kaj pa tandemsko kolo? Ali kolo s prikolico spredaj, kot jih imajo na Nizozemskem? Precej ozkogledno razmišljanje.

perci ::

Sem vedu, da jype v resnici noce pobrat otrok v stiski. Zato je pa kolesar, da ima izgovor :).

ziga1990 ::

a kaj ostali imamo pa bele kombije z napisom zastonj sladkarije notri?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Mehmed ::

To je tud en stereotip.
Niso vsi kombiji beli.

shadeX je izjavil:

Creepy AF and not funny at all.

FormerUser ::

poweroff je izjavil:

FormerUser je izjavil:

poweroff je izjavil:

Ta primer je res malo mimo. Ampak recimo drugi, za odtenek bolj sporen.

Lije kot iz škafa. Pelješ se z avtom. Ob cesti pešači otrok, ki gre iz šole. Do najbližjega naselja je še vsaj kilometer. Ustaviti in mu ponuditi prevoz ali ne?

Ne, razen če ga poznaš ali te sam štopa, vprašanje, če bi se sploh želel peljati s tabo. Tudi v Sloveniji imamo primere, ko so pedofili vabili otroke v avtomobile, tako da starši, vsaj nekateri, učijo otroke naj ne prisedajo k neznancem.


Kaj pa če je to sredi noči? Lahko se mu je kaj zgodilo in je v šoku? Ustaviš, ali greš dalje?

Ustaviš in skozi odprto okno vprašaš ali je vse vredu. Če smo pa že pri "filmskih" scenarijih je pa lahko to tudi past in te v zasedi čakajo romunski "podjetniki".

Samael ::

Mehmed je izjavil:

To je tud en stereotip.
Niso vsi kombiji beli.

shadeX je izjavil:

Creepy AF and not funny at all.


Pa tudi prav v duhu s časom ni ... Evo.

vostok_1 ::

Vazelinov strah ni povsem odveč.

Je pa res, da je mnogo faktorjev kako te percipirajo. Če zgledaš kot 100kg klošar na kolesu, ki neki gnjavi prestrašenega otroka na plaži...you're pretty much done for.
Če si nek lepotec v poslovni obleki z laptopom v roki, skoraj sigurno ti ne bo hudega.
Vrjetnost, da je en ali drugi pedofil je skoraj enaka.

Večina ljudi je zelo površinskih in padejo na prvo žogo. Saj vidite kako popularen je clickbait na spletu.
Pa saj ni en zgoraj govoru kako bi nekomu z dvigalko lobanjo počil?
Slučajno naletiš na nekega izgubljenega otroka kakega bolj "južne" omare s kratkim sprožilcem, ki je v bližini.

Moj nasvet...če ste moški previdno. Ženske so praktično imune na to.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Samael ::

vostok_1 je izjavil:

Vazelinov strah ni povsem odveč.

Kaj da ni odveč? Ne govori neumnosti, seveda je POVSEM odveč. Kot da bi te bilo na poti do bližnjega Mercatorja čez cesto vedno, ko padejo prve kapljice dežja, strah, da te zadane strela.
Pa dejansko razmišljaš o tem? Te dejansko je strah tega, da bi te tistih par metrov na poti do trgovine zadela strela?
Ker če te je, imaš v življenju sam s seboj en bistveno večji problem, kot pa da bi te ob pomoči izgubljenemu otroko obtožili pedofilije.

vostok_1 ::

Pravim, da sem bil v takem scenariju, v bistvu še bolj neprijetnem kot OPjev. Ampak naredil sem by the book, and all is well.
In tega se mislim še naprej držat.
Saj lepo bi bilo, da ljudje ne bi bili bedaki, ampak žal vedno bolj so.

Vi pa svobodno kot želite. Just don't say you haven't been warned.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Samael ::

Ma kaj bluziš pa teoretiziraš. To je navaden namišljen bullshit, ki nima nobene veze z življenjem. A nimamo na forumu neko drugo temo, namenjeno domišlijskim spisom?
Bodi predvsem človek kot se spodobi, pa je.

kuglvinkl ::

A mogoč govorimo o strahu pred seboj? Sam vprašam.
Your focus determines your reallity

vostok_1 ::

Ne, ne govorimo o tem. Še posebej ne, ko dejansko želiš pomagat.
Ampak teoretizirate predvsem tisti, ki še niso bili v taki situaciji.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

ziga1990 ::



malo na to temo
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

vostok_1 ::

ziga1990 je izjavil:



malo na to temo


Rezultati so točno taki, kot sm jz napovedal.

Ustavili so se: ženske, očetje z otroci, pari.

Moški sami pa ne, ker se večina boji izpast creepy.

Jebat ga, svet ni pošten and this is the reality we live in.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nizozemski raziskovalci z virtualno deklico odkrili več tisoč spletnih pedofilov (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Varnost
17947657 (40990) imagodei
»

V brazilskem mestu osnovnošolce opremili s čipi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / NWO
11827306 (23186) outlawman
»

Evroposlanec predlaga namestitev "črne skrinjice" v vsako računalo, telefon, tablico (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Varnost
13431391 (25580) MrStein
»

Francoski zakon o cenzuri interneta LOPPSI 2 sprejet (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / NWO
6121810 (19912) Grey

Več podobnih tem