» »

Rabim pomoc obvezno - PC ne dela

Rabim pomoc obvezno - PC ne dela

Noobysteve ::

Torej zacelo se je tako sin je igral igro ter ugasnil pc ko sm ga cez par sekund spet odprl zaradi obveznosti je pc zacel piskati
(Nadlezen glasen zvok) nato sem pc ugasnil ter ga se 3krat poskusil uzgat pc je se vedno deloval enako s enakim piskanjem
Po parih minutah (5min recimo)se je pc normalu zacel delovati samo na monitorjih je pisalo da ni signala kaj naj naredim!!!!?!?!

BlackMaX ::

Vsako piskanje ima nek pomen, bilo bi fajn da malo več poveš, katero matično ploščo imaš? Lahko posnameš zvok?

Noobysteve ::

Piskat je nehalo samo na monitorju napise brez signala.
Pa bi bilo mozno da bi bilo kaj staknjeno ali kaj podobnega?

Pa tle ne sprasujem zato da bo negdo hejtav ampak za pomoč

Zgodovina sprememb…

Meizu ::

Noobysteve je izjavil:

Piskat je nehalo samo na monitorju napise brez signala.
Pa bi bilo mozno da bi bilo kaj staknjeno ali kaj podobnega?

Pa tle ne sprasujem zato da bo negdo hejtav ampak za pomoč


Kaj to pomeni "hejtav"?

Noobysteve ::

Dobr na kratko bom povedal nisem pisal zato da mi zdaj posiljate nazaj sporocila kar se sploh ne tiče pomoči pri popravljanju pcja

Meizu ::

Daj napiši še enkrat pa uporabi kakšno piko in to. Saj veš, tako da se lažje razume.

Noobysteve ::

OK

Kaj lahko naredim?

Zgodovina sprememb…

Mare2 ::

Preveri kabel do montorja. :)

Pobes ::

Meni se zdi kot napaka na ramih. Bo treba to tvojo mašino malo opisat da ti bo kdo znal pomagat.

kloko ::

Meni se zdi kot napaka na grafični kartici. Bo treba to tvojo mašino malo odpret, da ti bo kdo znal pomagat.

mihagr ::

Preveri vse priključke (monitor, miš, tastatura, itd), če ne pomga, odpreš ohišje -ko je rač. Ugasnjen,
Narahlo pritisneš, pomaješ s prsti spominske module in drge konektorje, kartice, priključke na diskih, cd-jih
Nato škatlo zapreš in poiskusiš priżgati. Če ne deluje, boš moral poiskati nekoga, kise bolje spozna.

bobby ::

Ok, ko računalnik piska, s tem nekaj sporoča, na youtube najdi zaporedje, kako piska, koliko piskov je, so kratki, dolgi,.. ko morsejeva koda. potem pa ti bomo lahko pomagali, kaj da fuck tvoj računalnik sporoča, da mu ni všeč.

Takole na blef, neki piska, stavki brez repa in glave,..
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Unknown_001 ::

Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

filip007 ::

Piska ponavadi zaradi RAMa ali grafične, štej piske, koliko jih je in zaporedje.
Trevor Philips Industries

MIHAc27 ::

Glede na to, da je igral igre, malo sumim da se je pregrelo..predvsem grafika bi bila vsaj po moje glavni osumljenec.

Jaz bi PC najprej razelektril. Se pravi odklopit El. kabel, vmes parkrat pritisneš gumb za vklop in počakaš 5 minut. Potem priklopiš kabel in zmoliš Sv.Izidorju, zavetniku računalnikov.

Če ne pomaga bi odstranil grafično kartico. Če ima Pc še onboard ali vgrajeno probal če da sliko tam.
Naslednji korak pa bi bil rami. Če je več palčk bi odstranil vse razen ene, potem pa jih dodajal, če se bi PC zbudil.
Krivec bi bil lahko še kak napajalc, če je pa osnovna plošča si pa itak v k****.

blindb ::

Opcije:
- odnesi pc na servis
- pojdi po vasi in najdi kaksnega najstnika, ziher najdes nekoga ki bo znal odklopiti in priklopiti zadeve (mogoce bo pomagalo)
- poklici kaksnega prijatelja ki se malo spozna na pcje in ga vprasaj kaj lahko storis oz ce lahk pogleda
Mislim da bi morali uvesti davek na idiotizem.

Machete ::

CPU ventilator se vrti?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

ProGo ::

Prevod:
Torej, začelo se je tako: sin je igral igro ter ugasnil pc. Ko sem ga čez nekaj sekund zaradi obveznosti spet prižgal, je PC začel piskati (nadležen glasen zvok). Nato sem PC ugasnil, ter ga še trikrat poskusil prižgati. Še vedno je delal enako - z enakim piskanjem. Po nekaj minutah (recimo 5 minutah) je začel normalno delati, samo na monitorjih je pisalo, da ni signala. Kaj naj naredim!?

Meizu ::

Torej če na monitorjih ni signala ni glih začel normalno delat. Samo zato ker se ventilatorji obrnejo še ne pomeni da je s PCjem vse ok. Lahko bi bili rami, lahko je matična, lahko je GPU, lahko je procesor... Slednje se sicer le stežka pokvari, možno je pa vseeno.

Moj troubleshoot sistem je ta, da poskušam odklapljat stvari ali pa iz drugega računalnika izposojati komponente za katere vem, da delujejo, dokler ne izločim problematika.

Za začetek bi lahko iz GPUja preusmeril signal na interni GPU na matični, če le-ta obstaja. Drugače pa kakšnega prijatelja vprašat, če mu slučajno doma prah nabira kakšna stara grafika in s tem potem sprobat. Isto za RAM. Z matično je težje ker je obviously treba zamenjat ne sam plato ampak s tem tudi verjetno procesor, če bo testna plata imela drug socket.

Če nič od tega ne moraš sam narest doma, je treba kišto nest na servis kjer se lahko grejo takšen sistem eliminacije.

Če niti do biosa ne prideš, potem je definitivno nekaj narobe. Niti memtesta ne moreš izpeljat.

Edit: Iz podanih informacij lahko z gotovostjo izjavim le, da je najverjetneje z diskom vse ok. Pa še to ne vemo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Mato989 ::

Nakverjetneje je grafa glede na to da je mulc igral igre....

Prvo probaj kot so rekli dat na integrirano grafo zgoraj na motherboardu ce nimas tega si nafukal cez praznike
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

vostok_1 ::

Grafa...če pravi da ni signala na monitorju.
Vrži jo vn in preklopi na integrirano, zadaj na matični.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Meizu ::

vostok_1 je izjavil:

Grafa...če pravi da ni signala na monitorju.
Vrži jo vn in preklopi na integrirano, zadaj na matični.


Signala na monitorju ni lahko zaradi veliko več razlogov kot le grafa.

bobby ::

Prevod: fucking povej ze, kako piska! Neprekinjeno, prekinjeno, koliko dolgih, koliko kratkih,... Karkoli!
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

FrRoSt ::

Praznike boste preživeli v starem, pristnem in prisrčnem vzdušju.... :D:D;)

Lahko pa pišeš dobremu možu Božičku za novi PC! :))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Gagatronix ::

Vas je pa OP scat peljal s tole storijo.

Prevod: mulc je zjebu komp in ga hoce porihtat preden foter pogrunta.

Hint: Datum in cas registracije, nacin izrazanja, mail registracije.


On topic:

Tocn tko, povej ze kako tocn piska. Ce ne znas povedat pa posnem s telefonom pa dej na youtube.

Meizu ::

Gagatronix je izjavil:

Vas je pa OP scat peljal s tole storijo.

Prevod: mulc je zjebu komp in ga hoce porihtat preden foter pogrunta.

Hint: Datum in cas registracije, nacin izrazanja, mail registracije.


On topic:

Tocn tko, povej ze kako tocn piska. Ce ne znas povedat pa posnem s telefonom pa dej na youtube.


Sicer pohvalno, imaš dobre detektivske veščine, sam iskreno, who cares. Mulc al ne mulc, bi rekla včasih ena naša profesorica kemije iz srednje šole, piše pa k' dab' kure twist plesale.

Gagatronix ::

"k' dab' kure twist plesale" :))

@OP: Poslusaj kolikokrat piska, kako dolgi so piski, in kaksno je zaporedje, potem pa nam to napisi. Nimamo kristalnih krogel. :)

Machete ::

Glede na to, da se ni javil od prvega posta, verjetno že lepo veka v kotu na koruzi brez interneta. In ja tui jaz si fotra s takim postom in nickom ne predstavljam, čeprav danes je tudi to možno..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

ziga1990 ::

^^to ali pa ga je oče dobil in mu telefon vzel
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

D3m ::

ziga1990 je izjavil:

^^to ali pa ga je oče dobil in mu telefon vzel


At OP's house:

|HP EliteBook|R5 6650U|

Glugy ::

Katero igro je pa igral? Sprašujem zato ker se nekatere igre zanašajo predvsem na procesor nekatere druge pa izrazito na grafično kartico. Drgač pa možno da ti PC ne piska več ker se je ohladil. Moj star PC je vedno piskal samo polet ( bi ga mogu očistit praha ) ; ko sm ga ugasnil pa počakal par urc je bil spet ok brez piskanja. Od tod piskanje.
Verjetn pa zato nimaš video signala ker karkol se je že pregrelo zdej ne deluje; najverjetneje grafična kartica. Lahko probaš z VGA kablom prklopit če imaš VGA vhod ( torej stari kabel za monitor ; če to tvoj monitor in PC omogočata ).

Lahko tud mal povprašaš sina če je slučajno kej navijal PC ; torej "overclockal".

opeter ::

Niti se več ne oglasi. Trololo?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

filip007 ::

Nov uporabnik, nekdo nas je obrisal pod nosom in prodal miš v žaklju.
Trevor Philips Industries

Gagatronix ::

Kar sem jaz ze takoj na zacetku tudi povedal, pa je Zheegec veselo pobrisal.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sestavil komp a ne dela... (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
517562 (5356) barocco
»

Težave z matično ploščo in novo grafično kartico

Oddelek: Pomoč in nasveti
102396 (1953) Mitch
»

Sestavljen računalnik - ni slike (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
12325235 (23559) mihibo5
»

PC več ne deluje

Oddelek: Pomoč in nasveti
292638 (2382) Pro_moted
»

Računalnik problem. prosim za pomoč.

Oddelek: Strojna oprema
61774 (1652) kikicar

Več podobnih tem