» »

Problem z SSD-jem

Problem z SSD-jem

nazri ::

Pozdravljeni,

včeraj sem kupil ssd za moj stari računalnik ki ga še vedno občasno uporabljam vendar ga ta ne zazna. Ponavadi napiše Master hard disk error, Press F1 to resume. Disk sem sprobal tudi na mojem zdajšnem računalniku in deluje normalno. Probal sem tudi zamenjati kable in sata vhode (na istem vhodu in z istimi kabli mi zazna dvd-rom). Občasno mi disk v BIOS-u celo zazna, ampak včasih samo delno včasih samo ime diska ali pa velikost, nekajkrat pa tudi vse podatke. Je mogoče samo kriva kakšna nastavitev v BIOS-u, ali pa so potrebni updata? Prišel sem tudi v Windowse s primarnim HDD in tudi tam pod device manager ne najde ssd diska. Moja matična plošča je ECS g31t-m in uporablja sata 3gb/s. (Disk piše da je backward compatible)

Hvala vnaprej za pomoč :)

Han ::

Če imaš naložen zadnji BIOS na plati in zadnji firmware na SDD, slednji žal pač ni kompatibilen...

nazri ::

BIOS je isti kot takrat ko sem kupil tisti računalnik cca 10 let nazaj.

Mare2 ::

nazri je izjavil:

BIOS je isti kot takrat ko sem kupil tisti računalnik cca 10 let nazaj.

Pobrskaj za zadnjim BIOS-om. :)

https://www.google.com/search?client=fi.....0i203j0i22i30l9.13710.16293..16571...1.0..0.150.643.2j4......0....1..gws-wiz.......0i19j0i22i30i19j33i160.95GlHLOaOk0

hojnikb ::

kater ssd ?
#brezpodpisa

nazri ::

Glede na to da BIOS-a še nikoli nisem updatal je mogoče kaj na kar moram biti pozoren? Našel sem zadnjo verzijo in notri sta dve exe datoteki ena AFUWIN in ena AFUDOS. Najbrz samo zaženem v windowsih AFUWIN in to je to?

hojnikb je izjavil:

kater ssd ?


SSD je kingston a400 120gb

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nazri ()

nazri ::

Sem posodobil BIOS in na začetku ga je celo zaznalo pa prišlo v windowse ampak pod device manager ga ni bilo videt, potem sem še enkrat pogledal v BIOS so bile neke čudne informacije glede velikosti diska, potem ga pa spet ni zaznalo več:(

hojnikb ::

bios si resetnu ?
si probu razlicne sata porte na plati ?
ahci je vklopljen ?
#brezpodpisa

nazri ::

BIOS sem dal load defaults, sata porte sm tud vse probu in z drugim kablom. Ahci pa nikjer v biosih ne najdem

nazri ::

V biosih mi ponavadi zazna disk


Boota pa nikoli




Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nazri ()

hojnikb ::

ce latest bios ne pomaga, potem verjetno ni kompatabilen. bo treba kupit kej druga.
#brezpodpisa

nazri ::

A nebi moglo kaj pisat na škatli preden kupiš da veš s čim je kompatibilno? Edino kar pise je backward compatible with SATA 3gb/s. Je potem edina opcija ki jo lahko še probam posodobitev ssd firmwarea?

hojnikb ::

lahko. Nemore pa ssd proizvajalc testirat vse mozne buggaste plate na tem planetu.
#brezpodpisa

MadMax ::

QVL se recimo da najde za oboje.
Za dotični SSD bi najbrž našel QVL za kar nekaj dandanašnjih platk.

Proizvajalec tvoje mamaplate pa že vsaj 7 let niti BIOSa ni updejtal, kaj šele poskrbel za SSD QVL.
In zdaj je proizvajalec SSDja kriv? Japajade...

Nerodna reč, vsekakor. Je pa težko pri čemurkoli biti vnaprej 100%, kaj šele v par generacij globokem prepadu...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

nazri ::

Aha škoda, potem najbrž ni rešitve za mojo staro plato... Hvala vsem za pomoč:)

MadMax ::

Če si to kupil v fizični štacuni ki tudi kaj pošraufa, jih morda nahecaš da prineseš kišto tja in probajo s parimi različnimi SSDji.
Ako si kupil prek neta pa morda vračaš in kupuješ različne, dokler ne obupaš. Ni ravno lepo, a...
Je pa računalnik že precej v letih in bo marsikaj počasno SSDju navkljub, zato pomislek o smiselnosti...
(so pa cene SSDjev tako nizke trenutno, da si enostavno moral probat podaljšat mu življenje še za kako leto ali dve)
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMax ()

pegasus ::

ECS plate imajo probleme tudi z nekaterimi navadnimi sata diski, tako da je zagotovo problem v sata čipovju oz. biosu na plati. Za kaj več kot res osnovno uporabo bi jih odsvetoval.

DINAMIK ::

@zrina7 tukaj si poglej,če je tudi tvoj računalnik https://www.crucial.com/usa/en/upgrades...

nazri ::

DINAMIK je izjavil:

@zrina7 tukaj si poglej,če je tudi tvoj računalnik https://www.crucial.com/usa/en/upgrades...


Sem našel mojo matično in vidim da podpira nekatere ssd diske, samo trenutno ne morem zapravljat za nove komponente:) Tega od kingstona pa najbolje da uporabim na mojem zdajšnjem računalniku. Bom namestil gor OS pa da vidim kakšna je razlika. Vrnit ga itak ne morem ker je škatla taka da jo moraš čist raztrgat da ga dobis vn:))

MadMax ::

Ni treba raztrgat, samo en pravi rez z "olfa" nožem je dovolj 8-)
A zdaj je itak prepozno... ;)
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

MrStein ::

To (škatla , ohišje, pakiranje) nima vpliva na vračanje.

Samo za info.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Pentium ::

Sem imel podoben problem s Kingstonom na enem prenosniku s 1.gen Core i5 procesorjem.
Včasih ga ni zaznalo ob zagonu ali ob restartu.

Notri sem dal Samsung Evo 860 in od takrat naprej tudi ni problemov.
Tudi na določenih zelo starih platformah (npr. Intel 915-945 čipovje), delujejo Samsung-i kot morajo, ko kakšen cenejši brand ni zanesljiv.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Počasen SSD (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
10721000 (8267) nsa_ag3nt
»

Nov SSD, star računalnik - Problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
412979 (1212) alkoo
»

SSD problem

Oddelek: Strojna oprema
151893 (1478) Machete
»

SSD upgrade: BIOS najde disk, windows inštalacija ne (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
6518689 (927) Mare2
»

Navijanje E2160 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
543810 (3051) Meizu

Več podobnih tem