» »

Zakaj je treba vsako dobro stvar uničit?

Zakaj je treba vsako dobro stvar uničit?

Temo vidijo: vsi
1 2
3
4

FormerUser ::

Saul Goodman je izjavil:


pardon za predlagan izbris. nja, mogoče. vendar je ta vzorec premajhen. ko je dizajn resnično slabši ali je očitno, da ga community ne bo prebavil, grejo tudi nazaj na "staro" verzijo. poznam primere iz prakse pri nekaterih straneh s pol miljona uporabniki+. backslash communitya je bil tako velik, da niso imeli izbire, kot da nov dizajn umaknejo ali dajo na voljo hkratno uporabo starega.

v primeru rtvslo.si v ozadju zagotovo spremljajo različne metrike, s katerih lahko razberejo, če so na pravi poti. jebiga, takih strani se ne dela za to, da bi pokazali kake presežke v dizajnu. njim je bolj pomembno danes, da bo UX na mobilcih karseda spedenan.


No, do sedaj se je pod člankom o prenovi nabralo 596 komentarjev, od tega velika večina divje kritičnih https://stari.rtvslo.si/znanost-in-tehn... Ta folk seveda ne predstavlja večine, ki obiskujejo MMC portal, je pa tisti, ki bo zaradi prenove najbolj prizadet, saj je aktivno angažiran-komentira pod članki, kar je na telefonu, ki mu je nova podoba pisana na kožo, pač težje. Morda je pa cilj te prenove ravno ta, da se znebijo komentatorjev, ki terjajo čas in denar za moderacijo, ne vem. Dvomim pa, da so katerekoli uporabnike kaj spraševali, enostavno so sledili trendu, najbolje bi bilo, da bi pustili delovati obe verziji, kar je tehnično očitno izvedljivo, ne vem pa koliko finančno obremenjujoče.

Saul Goodman ::

FormerUser je izjavil:

Saul Goodman je izjavil:


pardon za predlagan izbris. nja, mogoče. vendar je ta vzorec premajhen. ko je dizajn resnično slabši ali je očitno, da ga community ne bo prebavil, grejo tudi nazaj na "staro" verzijo. poznam primere iz prakse pri nekaterih straneh s pol miljona uporabniki+. backslash communitya je bil tako velik, da niso imeli izbire, kot da nov dizajn umaknejo ali dajo na voljo hkratno uporabo starega.

v primeru rtvslo.si v ozadju zagotovo spremljajo različne metrike, s katerih lahko razberejo, če so na pravi poti. jebiga, takih strani se ne dela za to, da bi pokazali kake presežke v dizajnu. njim je bolj pomembno danes, da bo UX na mobilcih karseda spedenan.


No, do sedaj se je pod člankom o prenovi nabralo 596 komentarjev, od tega velika večina divje kritičnih https://stari.rtvslo.si/znanost-in-tehn... Ta folk seveda ne predstavlja večine, ki obiskujejo MMC portal, je pa tisti, ki bo zaradi prenove najbolj prizadet, saj je aktivno angažiran-komentira pod članki, kar je na telefonu, ki mu je nova podoba pisana na kožo, pač težje. Morda je pa cilj te prenove ravno ta, da se znebijo komentatorjev, ki terjajo čas in denar za moderacijo, ne vem. Dvomim pa, da so katerekoli uporabnike kaj spraševali, enostavno so sledili trendu, najbolje bi bilo, da bi pustili delovati obe verziji, kar je tehnično očitno izvedljivo, ne vem pa koliko finančno obremenjujoče.


le čevlje sodi naj kopitar. spraševat trolle pod rtvslo komentarji za nasvete o novem dizajnu bi bilo skrajno neresno. sicer pa je star dizajn še vedno dosegljiv, vendar se ne spomnim iz glave pod-domene.

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

Večina komentarjev pod novicami na novičarskih MSM portalih so smeti. Pravzaprav je večina komentarjev na splošno smeti. Ker je večina komentatorjev vase samozagledanih nesposobnežev, ki se ne znajo niti izražati, kaj šele, da bi kaj pomembnega prispevali k vsebini (ki je večinoma niti razumejo ne). Zato se mi zdi smiselno komentarje gladko ukiniti. Ali pa jih vsaj pomakniti v ozadje.

Tako da tole je vsekakor korak naprej. >:D
sudo poweroff

FormerUser ::

Saul Goodman je izjavil:


le čevlje sodi naj kopitar. spraševat trolle pod rtvslo komentarji za nasvete o novem dizajnu bi bilo skrajno neresno. sicer pa je star dizajn še vedno dosegljiv, vendar se ne spomnim iz glave pod-domene.

Torej ustvarjalci spletnih strani le-te delajo zase in za svoj okus, uporabniki in njihove zahteve jih pa ne brigajo?

FormerUser ::

poweroff je izjavil:

Večina komentarjev pod novicami na novičarskih MSM portalih so smeti. Pravzaprav je večina komentarjev na splošno smeti. Ker je večina komentatorjev vase samozagledanih nesposobnežev, ki se ne znajo niti izražati, kaj šele, da bi kaj pomembnega prispevali k vsebini (ki je večinoma niti razumejo ne). Zato se mi zdi smiselno komentarje gladko ukiniti. Ali pa jih vsaj pomakniti v ozadje.

Tako da tole je vsekakor korak naprej. >:D


Forumi so povečini pač cyber gostilne, kjer bolj ali manj pametni ljudje premlevajo bolj ali manj pametne zadeve. Če se nacionalki zdi, da ničesar ne prispevajo, naj jih pač ukinejo, saj jih tudi BBC, pa še mnogi drugi relevantni mediji, nimajo. Sicer so bili pa komentarji že sedaj potisnjeni v ozadje, je bilo treba posebej klikniti, da so se prikazali, problem je, da je tudi sicer portal precej manj pregleden in uporaben kot do sedaj.

louser ::

Dizajn na telefonu je super, na računalu pa za resnejše branje itak postavim v portretni način.
Kar se tiče računala, tudi v vodoravnem načinu izgleda bolje kakor poprej.

poweroff ::

FormerUser je izjavil:

problem je, da je tudi sicer portal precej manj pregleden in uporaben kot do sedaj.

To se da izmeriti. Verjetno so to tudi storili.
sudo poweroff

FormerUser ::

poweroff je izjavil:

FormerUser je izjavil:

problem je, da je tudi sicer portal precej manj pregleden in uporaben kot do sedaj.

To se da izmeriti. Verjetno so to tudi storili.

So izmerili, ja, da večina gleda na telefonu in se temu prilagodili, tisti na računalnikih si pa naj prste znucajo od vsega scrollanja, ko jih šmirgla.

leiito ::

FormerUser je izjavil:

Za razliko od mnogih, ki so zelo kritični, se meni zdi naša nacionalna rtv zelo solidna ustanova, s široko ponudbo različnih vsebin in tudi najbolj profesionalnimi standardi poročanja.

Če že gledam tv potem je to najverjetneje nacionalka, tudi njihovi radijski kanali nimajo resne konkurence in mmc se mi je zdel najboljši novičarski portal v Slo, ena od dnevnih rutin mi je bila, da sem skočila tja, prečekirala vremenska okenca, preletela novice, kliknila na kakšno, ki me je bolj zanimala....

Danes pa so predstavili svojo novo podobo, ki je katastrofalna, debilno veliki fonti in slike čez pol strani, preden poskrolam do dna, me že skoraj roka boli in me vse mine... Razumem, da želijo vsebino prilagoditi gledanju na manjših zaslonih, po tej poti gredo tudi ostali portali (Siol, Finance...) ampak ali se res ne da imeti verzije tudi za normalno uporabo na osebnih računalnikih, ki sedaj izgleda kot da je namenjena otrokom ali slabovidnim ljudem in veliko manj pregledna ter zoprna za brskanje.


Problemi RTV Slovenija so pristranskost, bias je po 30 letih še vedno skrajno levo, neracionalnost, samo na davkoplačevalski pogon se lahko vzdržuje nepotrebno velik aparat zaposlenih, domača produkcija je bedna na vseh področjih, dovolj je pogledati športne prenose ali serije, dvomim, da so že kdaj kako prodali na prostem trgu, spletna stran je samo posledica negativne kadrovske selekcije, kulture mediokritet in korupcije.

BBC sicer ni nič boljši, kar se biasa tiče, ampak vsaj živali obvladajo in razumejo, da če prejemaš davkoplačevalski denar, ne moreš še z reklamami težit, ne samo zaradi naročnikov, ampak zaradi odvisnosti od oglaševalcev. RTV je ostanek nekih drugih časov, prej ko ga odnese voda, bolje bo za vse.

Zdravilo za te bolezni je prosti trg, če so res tako dobri, kot trdijo, bojo ljudje prostovoljno plačevali njihov servis, če ga pa ne bojo, si pa privilegija niti ne zaslužijo.

jype ::

Was? Was für eine Sprache hat sie eigentlich benutzt?

Pa tak domoljup.

cekr ::

Komentarji pod novicami? So res potrebni?
ARD? ZDF? ORF? ...
Ne vidim jih? So ljudje kaj prikrajšani? Niso.
So v veliki prednosti, ker ne zabijajo časa za nepotrebne reči.
Pri nas je namen komentiranja samo povečanje obiska strani zaradi kreganja, vsebina članka je nepomembna.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

kuall ::

FormerUser je izjavil:

So izmerili, ja, da večina gleda na telefonu in se temu prilagodili, tisti na računalnikih si pa naj prste znucajo od vsega scrollanja, ko jih šmirgla.

A po tvoje bi se morala večina prilagoditi manjšini?
Nismo več v komunizmu.

joze67 ::

leiito je izjavil:

Zdravilo za te bolezni je prosti trg, če so res tako dobri, kot trdijo, bojo ljudje prostovoljno plačevali njihov servis, če ga pa ne bojo, si pa privilegija niti ne zaslužijo.
Prosti trg bo v generaciji izbrisal slovenščino.

poweroff ::

FormerUser je izjavil:

poweroff je izjavil:

FormerUser je izjavil:

problem je, da je tudi sicer portal precej manj pregleden in uporaben kot do sedaj.

To se da izmeriti. Verjetno so to tudi storili.

So izmerili, ja, da večina gleda na telefonu in se temu prilagodili, tisti na računalnikih si pa naj prste znucajo od vsega scrollanja, ko jih šmirgla.

Verjamem, da si sposobna napisati kratko analizo s kritiko te prenove in jim poslati na RTV. S pripombo da znaš ti narediti bolje. Pa dodaj še reference, da ti bodo lažje verjeli.
sudo poweroff

PARTyZAN ::

Meni je pa prenovljen portal všeč. Manj natrpano, več fokusa na vsebino. Komentarjev na slovenskih novičarskih portalih že dolgo ne berem več, ker so milo rečeno - zanič.

FormerUser ::

poweroff je izjavil:


Verjamem, da si sposobna napisati kratko analizo s kritiko te prenove in jim poslati na RTV. S pripombo da znaš ti narediti bolje. Pa dodaj še reference, da ti bodo lažje verjeli.

In prav gotovo bodo moje mnenje tudi upoštevali, tako kot so kritiko 100+ ljudi, ki jim že od predstavitve nove strani govorijo, da je za desktop uporabo slaba.

Vazelin ::

Slaba stran za spletne trole:
- ni vec oznaceno koliko komentarjev je direkt ob novici
- komentarje so pomaknili nekam tja ... čist dol

Imo se bo zmanjšal obisk mmc rtv. Do sedaj je folk na veliko požiral komentarje, čeprav so bile smeti

FormerUser ::

kuall je izjavil:

FormerUser je izjavil:

So izmerili, ja, da večina gleda na telefonu in se temu prilagodili, tisti na računalnikih si pa naj prste znucajo od vsega scrollanja, ko jih šmirgla.

A po tvoje bi se morala večina prilagoditi manjšini?
Nismo več v komunizmu.


No, če ti kot demokracijo razumeš to, da večina ignorira manjšino in se na njeno mnenje gladko pos*rje, potem si že v osnovi zgrešil bistvo. Zakaj ne bi zasledovali cilja, da bi bilo čim več ljudi zadovoljnih, tehnologija to očitno omogoča, saj bo stara verzija vzporedno delovala še 1 leto, problem je očitno v aroganci.

c3p0 ::

Vazelin je izjavil:


Imo se bo zmanjšal obisk mmc rtv. Do sedaj je folk na veliko požiral komentarje, čeprav so bile smeti


Skrajni čas, da uvedejo še auto-refresh strani, kot ga ima Delo, če že ni.

MostWanted ::

grozno nepregledno, prej je blo še barvna shema da si vedel kje je kaj. prvo zgoraj aktualne novice, potem leva stran, svet-slovenija, še spodaj svet filma umetnost...
desno šport, zabava. zdaj pa kr nametane novice da ne veš ka je kaj pa kje je kaj. brezveze

WhiteAngel ::

Mene moti trend shitload javascripta, da se vsebina pravilno prikaze - nekaj, kar bi se moralo s CSS izvesti. Tudi tisti efekt bluranja slik se mi zdi neumen.

Za komentarje pa ne bi rekel, da so smeti. Naj bodo tam, saj imamo svobodo govora. Tudi admini (cenzorji :) ) so delali dobro. Nekdo je omenil, da avstrijski in nemski portali nimajo komentiranja - to je kar zalostno, ja.

kuall ::

FormerUser je izjavil:

No, če ti kot demokracijo razumeš to, da večina ignorira manjšino in se na njeno mnenje sgladko pos*rje, potem si že v osnovi zgrešil bistvo. Zakaj ne bi zasledovali cilja, da bi bilo čim več ljudi zadovoljnih, tehnologija to očitno omogoča, saj bo stara verzija vzporedno delovala še 1 leto, problem je očitno v aroganci.


Z novim izgledom je več ljudi zadovoljnih. Tvoja komunistična miselnost pa je, da se mora večina prilagajat neki zblojeni manjšini, ki se ima za elito in ki misli da ve, kaj je dobro za po njihovem neumno večino. Prilagodi se novostim in nehaj jamrat.

WhiteAngel je izjavil:

Mene moti trend shitload javascripta, da se vsebina pravilno prikaze - nekaj, kar bi se moralo s CSS izvesti. Tudi tisti efekt bluranja slik se mi zdi neumen.


Tisto bluranje ni zaradi izgleda ampak najverjetneje zaradi javascript frameworkov, ki dinamično naložijo vsebino (slike) iz interneta šele, ko uporabnik priscrolla do vsebine. Mau je neumno ja, pretiravajo, meni gre tudi na živce zato, ker stran počasneje dela. Moraš čakat za vsako slikco, da se naloži, namesto da bi se cela stran lepo naložila.
Js frameworki so za instantno interakcijo uporabnika s podatki iz strežnika, ne pa za takole preseravanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

FormerUser ::

kuall je izjavil:



Z novim izgledom je več ljudi zadovoljnih. Tvoja komunistična miselnost pa je, da se mora večina prilagajat neki zblojeni manjšini, ki se ima za elito in ki misli da ve, kaj je dobro za po njihovem neumno večino. Prilagodi se novostim in nehaj jamrat.


Gotovo boš zmogel link do ankete, ki kaže, da je večina ljudi zadovoljnih s prenovo, kajne, ker iz več kot 600 komentarjev pod člankom tega pač ni razbrati. Sicer se pa brigaj zase ker jaz sem se že prilagodila in to tako, da novega portala ne obiskujem.

cerial ::

Pri prenovah/postavljanju strani je velika tezava lovljenje kompromisa med prilagoditvijo na velikost zaslona (od 5''do 24'') ter prilagoditvijo na metodo vnosa (click vs touch). pri tem so strani bolj ali manj uspesne.. vglavnem pa rata ven neka srednja zalost, saj je razpon res velik. osebno sem bil precej bolj navdusen nad locenimi stranemi, ce se se spomnete, rtvslo. si/pda, ali pa m. promet. si.
fokus je bil na osnovnih informacijah in textu in tisto je delovalo dobro. sedaj resda zgleda bolje na mobilnih zaslonih, je pa cena placana pri velikih. tega se ne bomo znebili

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: imagodei ()

kuall ::

FormerUser je izjavil:

Gotovo boš zmogel link do ankete, ki kaže, da je večina ljudi zadovoljnih s prenovo, kajne, ker iz več kot 600 komentarjev pod člankom tega pač ni razbrati. Sicer se pa brigaj zase ker jaz sem se že prilagodila in to tako, da novega portala ne obiskujem.


Večina ljudi se ne ukvarja s takimi dolgočasnimi banalnostmi in se lepo prilagodi novi situaciji kot vsak normalen človek, ne pa neha obiskovat stran samo zato, ker je spremenila izgled.
Ti pa verjamem, da lajajo komentatorji na teh straneh, saj drugega ne znajo. Mogoče pa je res bolje, da nehaš obiskovat te strani, ker izgleda, da si iz tam dobila slabo navado lajanja. Se te sliši tudi če govoriš normalno, veš.

FormerUser ::

kuall je izjavil:

FormerUser je izjavil:

Gotovo boš zmogel link do ankete, ki kaže, da je večina ljudi zadovoljnih s prenovo, kajne, ker iz več kot 600 komentarjev pod člankom tega pač ni razbrati. Sicer se pa brigaj zase ker jaz sem se že prilagodila in to tako, da novega portala ne obiskujem.


Večina ljudi se ne ukvarja s takimi dolgočasnimi banalnostmi in se lepo prilagodi novi situaciji kot vsak normalen človek, ne pa neha obiskovat stran samo zato, ker je spremenila izgled.


Kolikokrat še moram ponoviti, da problem ni v izgledu ampak v funkcionalnosti, nepreglednosti, scrollanju do onemoglosti? Če ste vi pripravljeni požreti vsak dr*k, ki vam ga servirajo, in se povrhu še pretvarjati, da gre za kaviar, ga jaz pač nisem.

Gagatronix ::

Lepo beri novice na STA, od koder jih tako ali tako povzemajo vsi ostali mediji.

Egidij88 ::

Kakšno skrolanje. Saj je lep meni na vrhu in ni treba skoraj nič skrolat. Na domači strani je 11 novic na ekranu, pod vsako kategorijo pa 6. Plenty.

poweroff ::

FormerUser je izjavil:

In prav gotovo bodo moje mnenje tudi upoštevali, tako kot so kritiko 100+ ljudi, ki jim že od predstavitve nove strani govorijo, da je za desktop uporabo slaba.

Torej, lahko da imaš svoje mnenje, vendar če bodo metrike pokazale, da je večini ljudi prenova všeč (se pravi: obisk se poveča, povprečen čas ko ga ljudje preživijo na portalu se podaljša, itd.), potem sem prepričan, da se bo prenova obdržala.

Če bodo pa metrike pokazale, da prenova ni OK, bodo pa verjetno popravili. Razen, če jim je vseeno za obisk.

FormerUser je izjavil:

Zakaj ne bi zasledovali cilja, da bi bilo čim več ljudi zadovoljnih, tehnologija to očitno omogoča, saj bo stara verzija vzporedno delovala še 1 leto, problem je očitno v aroganci.

Saj verjetno so naredili kakšno analizo in ugotovili, da je večina ljudi zdaj bolj zadovoljnih. Ker po navadi se na tak način dela grafične prenove, vsaj na večjih sistemih. Se precej natančno izmeri ali je nov design boljši ali ne.

FormerUser je izjavil:

No, če ti kot demokracijo razumeš to, da večina ignorira manjšino in se na njeno mnenje gladko pos*rje, potem si že v osnovi zgrešil bistvo.

Pozabljaš, da tukaj ni demokracije. Demokracija velja v politični ureditvi. Pri npr. spletnemu portalu pa demokracije ni. PRav tako pri matematiki.

Na polju političnega lahko opletamo z raznimi napol norimi idejami in vpijemo o demokraciji. Na polju znanosti, designa, itd. pa demokracije ni. Tam štejejo dejstva.

Tako da, če ti prenovljena stran ni všeč, imaš na voljo tri možnosti:
- prepričaš lastnika zakaj je smiselno stran izboljšati
- stran prenehaš obiskovati
- narediš svoj novičarski portal in tam implementiraš svoj design.
sudo poweroff

FormerUser ::

Gagatronix je izjavil:

Lepo beri novice na STA, od koder jih tako ali tako povzemajo vsi ostali mediji.

Sem imela lep namen potem pa ugotovila, da so tudi oni prenovili stran in naredili podoben zmazek. Ali obstaja morda kakšna stran s seznamom vseh slovenskih novičarskih portalov?

Gagatronix ::

Lahko si pa nalozis extension Clearly. Pomaga.

FormerUser ::

poweroff je izjavil:


Torej, lahko da imaš svoje mnenje, vendar če bodo metrike pokazale, da je večini ljudi prenova všeč (se pravi: obisk se poveča, povprečen čas ko ga ljudje preživijo na portalu se podaljša, itd.), potem sem prepričan, da se bo prenova obdržala. Če bodo pa metrike pokazale, da prenova ni OK, bodo pa verjetno popravili. Razen, če jim je vseeno za obisk.

Prenova se bo v vsakem primeru obdržala, edino vprašanje ostaja kako dolgo bodo pustili vzporedno živeti stari model.Še vedno me zanima odgovor na vprašanje kako velik finančni zalogaj je ohranjanje obeh, če ni prevelik, bi se verjetno dalo, ob dovoljšnjem pritisku, kaj zlobirati, za začetek poskusiti pri Varuhu gledalčevih pravic.

poweroff je izjavil:

Saj verjetno so naredili kakšno analizo in ugotovili, da je večina ljudi zdaj bolj zadovoljnih. Ker po navadi se na tak način dela grafične prenove, vsaj na večjih sistemih. Se precej natančno izmeri ali je nov design boljši ali ne.

Me res zanima kje se ta množica zadovoljnih skriva, ker na samem MMC-ju je 90% ocen negativnih.

poweroff je izjavil:


Na polju političnega lahko opletamo z raznimi napol norimi idejami in vpijemo o demokraciji. Na polju znanosti, designa, itd. pa demokracije ni. Tam štejejo dejstva.

Bi rekla, da gre v tem primeru bolj za stvar okusa kot pa znanosti.

poweroff je izjavil:

Tako da, če ti prenovljena stran ni všeč, imaš na voljo tri možnosti:
- prepričaš lastnika zakaj je smiselno stran izboljšati
- stran prenehaš obiskovati
- narediš svoj novičarski portal in tam implementiraš svoj design.

In sem tudi že povedala katero bom izbrala.


Zveniš kot Šiško.

Xoxo, kakšna brca v meglo.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: Mavrik ()

Gagatronix ::

za začetek poskusiti pri Varuhu gledalčevih pravic


A se hecas al si dejansko tko motena? Kaksen varuh gledalcevih pravic? Ko da bi se pritozevala da ti ni vsec fasada sosedove hise ki jo gledas vsakic ko gres zjutraj na avtobusno postajo.

FormerUser ::

Gagatronix je izjavil:

za začetek poskusiti pri Varuhu gledalčevih pravic


A se hecas al si dejansko tko motena? Kaksen varuh gledalcevih pravic? Ko da bi se pritozevala da ti ni vsec fasada sosedove hise ki jo gledas vsakic ko gres zjutraj na avtobusno postajo.

Kaj točno ti ni jasno? Kakšna fasada? Jaz nisem plačala sosedove fasade, nacionalko pa plačujem in Varuh je tam zato, da obravnava naše pritožbe.

Gagatronix ::

Placujes nacionalko tako kot jo mi vsi v prakticno vseh drzavah po svetu. Ko sem zivel v Nagoyi so me NHK skusali prepricati, da moram placati ~30 eur na mesec ker naj bi kao imel satelitsko TV ceprav je bilo stanovanje v lasti firme in nisem imel ne satelitske, ne kabelske. In so mi vsak teden puscali listke v kaslcu. Sem se sekiral ? Jebiga, nacionalke se iz tega financirajo povsod. Nisi pa ti neka avtoriteta, ki bi lahko gagala kako mora NJIHOVA LASTNINA izgledat.

xmetallic ::

FormerUser je izjavil:

No, če ti kot demokracijo razumeš to, da večina ignorira manjšino in se na njeno mnenje gladko pos*rje, potem si že v osnovi zgrešil bistvo. Zakaj ne bi zasledovali cilja, da bi bilo čim več ljudi zadovoljnih, tehnologija to očitno omogoča, saj bo stara verzija vzporedno delovala še 1 leto, problem je očitno v aroganci.

Problem je v tvojem nepoznavanju demokracije, in tehnologije. Lahko se ponudiš RTV-ju da boš plačevala vse stroške povezane z obratovanjem stare strani. Strežniki niso zastonj, elektrika ni zastonj, kader, ki vse to mora vzdrževati tudi ni zastonj. Zato pač nihče nima aktivne 4 različne verzije ampak samo najnovejšo.

louser ::

Saj je zmerom problem, ko se posodablja katera izmed storitev.
Kot če bi hotel ta novo Katro, ki bi bila še zmerom ista, znotraj bi bila zgolj bolj udobna, tebi pa se ne bi dopadli zaobljeni robi.

FormerUser ::

Gagatronix je izjavil:

Placujes nacionalko tako kot jo mi vsi v prakticno vseh drzavah po svetu. Ko sem zivel v Nagoyi so me NHK skusali prepricati, da moram placati ~30 eur na mesec ker naj bi kao imel satelitsko TV ceprav je bilo stanovanje v lasti firme in nisem imel ne satelitske, ne kabelske. In so mi vsak teden puscali listke v kaslcu. Sem se sekiral ? Jebiga, nacionalke se iz tega financirajo povsod. Nisi pa ti neka avtoriteta, ki bi lahko gagala kako mora NJIHOVA LASTNINA izgledat.

Sem že večkrat povedala, da se mi zdi nacionalna rtv, ki je financirana iz javnih sredstev, ne samo dobra ampak nujna zadeva, ampak tukaj ne gre za njihovo lastnino temveč lastnino vseh nas, ker državljani smo delničarji države in vseh njenih institucij in prav je, da imamo tudi določen vpliv nanje. Ravno s tem razlogom je bila zasnovana funkcija Varuha gledalčevih pravic in folk se nanj obrača za vsak prdec torej je pravi naslov tudi za pripombe glede prenovljenega portala. Glede na to, da je nezadovoljnih uporabnikov veliko, bi se dejansko lahko kaj konkretnega doseglo, vendar v to seveda dvomim, ker aktivno državljanstvo ni ravno slovenska značilnost, še za pomembnejše stvari se narod ne zbuni ampak raje upogne hrbet in sprijazni s situacijo.

Gagatronix ::

Ne, draga Hipatija, portal RTVSLO je last RTVSLO. Prej ko ti bo to jasno, lazje ti bo.

FormerUser ::

Gagatronix je izjavil:

Ne, draga Hipatija, portal RTVSLO je last RTVSLO. Prej ko ti bo to jasno, lazje ti bo.


RTVSLO je pa v lasti države, država je pa v lasti državljanov, jaz sem pa državljanka SLO in tako solastnica MMC-ja.

krneki0001 ::

FormerUser je izjavil:

Gagatronix je izjavil:

Ne, draga Hipatija, portal RTVSLO je last RTVSLO. Prej ko ti bo to jasno, lazje ti bo.


RTVSLO je pa v lasti države, država je pa v lasti državljanov, jaz sem pa državljanka SLO in tako solastnica MMC-ja.


Kot državljanka si solastnica samo ko je treba kaj dokapitalizirat, drugače ne.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

kuall ::

Dokaz da nisi solastnica: Če bi bila solastnica bi lahko svoj delež prodala.
To je isto, kot da bi rekla, da si solastnica vlade.
MMC je državna storitev. Posredno lahko vplivaš na to, kaj bodo tam dajali preko volitev. Potem pa je samo od njihove dobre volje odvisno ali te bodo poslušali.
Lepo je imet stvari v glavi razjasnjene, je tako lažje živeti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

Unknown_001 ::

Država je lastnik in država NUDI javne storitve državljanom.

To je vsa fora.

Če bi rad posameznik vplival na državo, se udeleži volitev in referendumov. V nasprotnem primeru se norčuje iz demokracije.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

LeQuack ::

Unknown_001 je izjavil:

Država je lastnik in država NUDI javne storitve državljanom.

To je vsa fora.

Če bi rad posameznik vplival na državo, se udeleži volitev in referendumov. V nasprotnem primeru se norčuje iz demokracije.


Ne moreš voliti na podlagi laži in napačnih informacij, to ni nobeno odločanje, ampak loterija.
Quack !

Unknown_001 ::

LeQuack je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Država je lastnik in država NUDI javne storitve državljanom.

To je vsa fora.

Če bi rad posameznik vplival na državo, se udeleži volitev in referendumov. V nasprotnem primeru se norčuje iz demokracije.


Ne moreš voliti na podlagi laži in napačnih informacij, to ni nobeno odločanje, ampak loterija.


Voliš kakor ti veleva vest.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Mavrik ::

poweroff je izjavil:


Na polju političnega lahko opletamo z raznimi napol norimi idejami in vpijemo o demokraciji. Na polju znanosti, designa, itd. pa demokracije ni. Tam štejejo dejstva.

Tako da, če ti prenovljena stran ni všeč, imaš na voljo tri možnosti:
- prepričaš lastnika zakaj je smiselno stran izboljšati
- stran prenehaš obiskovati
- narediš svoj novičarski portal in tam implementiraš svoj design.


Zanimivo da si izpustil najbolj efektiven način vpliva na podjetja v modernem kapitalizmu: Glasno in jasno deljenje mnenja z drugimi strankami in vpliv na njih da naj kupijo kaj drugega. Presenetljivo koliko vas preprosto pozabi da je to nujen in pomemben del tržnega gospodarstva in način kako se od podjetij zahteval, da služijo strankam.

(Pa presenetljivo koliko ljudi sem moral v tej temi pobrisati ker so osebno napadali in žalili druge zaradi izražanja mnenja o spletni strani.)
The truth is rarely pure and never simple.

FormerUser ::

Unknown_001 je izjavil:

Država je lastnik in država NUDI javne storitve državljanom.


In kdo je lastnik države? Hint: 3. člen Ustave: V Sloveniji ima oblast ljudstvo.

kuall ::

Ti misliš, da si solastnica rtvslo zato, ker so včasih komunisti delali propagando, da je vse last od vseh. Dobro so ti komunisti sprali možgane.

FormerUser ::

Kdo je lastnik države, ki je ustanovila rtv? Ali so državni uslužbenci v naši službi ali mi v njihovi?

zmaugy ::

jype je izjavil:

Ampak lastnik RTV Slovenija si ti.


Lastnik RTV SLO je v slovenski tradiciji tisti, ki jo trenutno upravlja. To je slovenski Bog i Batina princip upravljanja podjetij, ki niso privatizirana. To se pravi lastnik prav gotovo nisem jaz ampak menedžment in morda tisti, ki so ta menedžment neposredno in posredno nastavili. Pa ne mislim posredno - tipa volitve - ampak posredno - tipa šepetanje odločevalcem na uho.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenovljena spletna stran rtvslo.si - mnenje

Oddelek: Izdelava spletišč
282845 (1042) MrStein
»

24ur ni več najbolj obiskana spletna stran (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6110061 (6781) korenje3
»

Alternativa Rtvslo.si

Oddelek: Loža
428790 (6590) m4cer
»

Ukinitev obveznega RTV prispevka (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27661443 (47195) RejZoR

Več podobnih tem