» »

NEO Telekoma Slovenije

NEO Telekoma Slovenije

««
17 / 34
»»

luuxiii ::

NEO uporablja DNS server v vlanu, in ne tistega ki ga ima modem...

Daniel ::

luuxiii je izjavil:

NEO uporablja DNS server v vlanu, in ne tistega ki ga ima modem...


V katerem VLANu, 3999? To mi je čisto novo. Sicer ne vidim nobene poante v tem ampak možno, da so šli na kak nov sistem, kjer lahko nadzirajo več stvari.

dussan ::

Še vedno pa ne vem, kako blokirati YouTube :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dussan ()

Daniel ::

dussan je izjavil:

Še vedno pa ne vem, kako blokirati YouTube :(


Nabaviš svoj router, recimo Mikrotik, modem vržeš v Bridge, na Mikrotiku skozi spustiš samo VLAN3999 in internet na porte od NEO, nastaviš DNS na IP od PiHole. In je okvirno to to. Seveda pa še zmeraj ne bo nobenega efekta, če dejansko pošiljajo DNS po ločenem VLANu, kar pač slišim prvič tole, zato čakam, da se izjasnijo tisti, ki to trdijo. Obenem moram povedati tudi, da z NEO nimam nobenih izkušenj in, da je to varianta, preko katere bi delal Telekomov Box. Naj pove še kdo, ki dejansko ima NEO in lahko preveri. Preveri tudi, če pri PiHole kje obstajajo nastavitve, za blokado ostalega DNS prometa.

luuxiii ::

Simpl, najprej sem poslušal promet z wiresharkom. Potrditev pa je v android update zipu.
setup.sh

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: luuxiii ()

Daniel ::

Meni tole bolj zgleda kot kak poseben DNS za VIDEO VLAN, kar načeloma nima nič z Youtubom. Seveda obstaja možnost, da se motim in so uvedli nek nov sistem, in zato mečejo stare boxe iz ponudbe.

flameir ::

Kaj je s tem neo internetnim predvajalnikom, po 10 sekundah vrže ven ?

plazo ::

Bi uporabil tole temo glede na težavo priklopa Soundbar na TV na katerem imam priklopljen NEO.
Imam tv:
toshiba-tv.com/bg-en/65u6863dg
in soundbar:
SONY ht-rt3

Trenutno imam:
NEO je priklopljen na TV preko HDMI na prazen vhod - npr. HDMI1, soundbar pa preko optičnega kabla na soundbar - zadeva sicer dela

rad bi pa priklopil soundbar preko HDMI ARC, in ko priklopim kabel na HDMI ARC na TV in potem zadaj na soundbar HDMI ARC out se ne zgodi nič oz. ni zvoka
gledam nastavitve na tv vendar ne najdem nič, kjer bi mu dal komando da predvaja zvok preko ARC.

Se komu kaj sanja, kako bi bilo najbolj optimalno povezano? so kakšne posebne nastavitve na NEO?

Hvala

KraitPay ::

KraitPay je izjavil:

Tisti ki imate Optiko; mi smo ravno spremenili paket na tisti B paket pri Telekomu. Prišel je serviser in menjal en del v modemu. Prvo vprašanje; kaj je menjal?
Drugo vprašanje, v bazi je moral nekaj "konfigurirati"; kaj točno bi moral konfigurirati.

Skratka odkar smo menjali paket in spremenili hitrost iz 100 na 350, TV kocka, še slabše med predvajanjem za 2s popolnoma zmrzne. Kje lahko iščem vzroke, preden kamorkoli kličem. Mi je pa žal da me ni bilo doma ko so konfigurirali stvari, ker zgleda da nekaj ne štima. Do sedaj je vse delovalo BP.


Evo je prišel tehnik in menjal modem, kabel iz modema do ruterja; preveril kable do boxov pa ni našel nič napačnega. Nam pa po menjavi paketa TV zmrzuje, pogled za nazaj večino časa sploh ne deluje. Zvok ni sinhroniziran s sliko. Vsi porti so na Trunk, oba boxa imata direktno povezavo do Iskratelovega modema.
Sem večeraj zvečer naredil speedtest; pa je bil 350/3 , moral bi biti pa 350/100 (priključen direktno na modem preko kabla; brez torentov).

Ima kdo kakšno idejo?

NejcSSD ::

Zgleda mora pridt drug tehnik, da pri 3% doseganju uploada nič napačnega ne najde... Ne vem. In to na optiki
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Daniel ::

KraitPay je izjavil:

KraitPay je izjavil:

Tisti ki imate Optiko; mi smo ravno spremenili paket na tisti B paket pri Telekomu. Prišel je serviser in menjal en del v modemu. Prvo vprašanje; kaj je menjal?
Drugo vprašanje, v bazi je moral nekaj "konfigurirati"; kaj točno bi moral konfigurirati.

Skratka odkar smo menjali paket in spremenili hitrost iz 100 na 350, TV kocka, še slabše med predvajanjem za 2s popolnoma zmrzne. Kje lahko iščem vzroke, preden kamorkoli kličem. Mi je pa žal da me ni bilo doma ko so konfigurirali stvari, ker zgleda da nekaj ne štima. Do sedaj je vse delovalo BP.


Evo je prišel tehnik in menjal modem, kabel iz modema do ruterja; preveril kable do boxov pa ni našel nič napačnega. Nam pa po menjavi paketa TV zmrzuje, pogled za nazaj večino časa sploh ne deluje. Zvok ni sinhroniziran s sliko. Vsi porti so na Trunk, oba boxa imata direktno povezavo do Iskratelovega modema.
Sem večeraj zvečer naredil speedtest; pa je bil 350/3 , moral bi biti pa 350/100 (priključen direktno na modem preko kabla; brez torentov).

Ima kdo kakšno idejo?


Kaj sedaj dela še router v tej konfiguraciji, prej ga nisi omenjal? Kaj ti vzpostavlja PPPoE povezavo, router ali modem in kam je potem priklopljen računalnik?

KraitPay ::

Routerja takrat ni bilo oz. je bil izključen ravno zaradi tega, ker smo mislili da je router kriv.
Modem vzpostavlja komunikacijo. Router je kot malo boljša dostopna točka s svojim podomrežjem (mreža za PC in TV).

Ko sem delal test, sem router izključil in speedtest naredil direktno na modemu. Od tam tistih 350/3, prejle naredil test in je bil 350/100, ampak tv še vedno vsake toliko zmrzne (Boxi so povezani direktno v modem). Povezava je taka:

PORT1 : Laptop (drugače je bil povezan na WAN od zunanjega routerja)
PORT2 : BOX
PORT3 : BOX
PORT4 : NC

Vsi porti na Trunk. Sem pa opazil da je v statistiki za pakete zelo veliko zavrnjenih paketkov (paketov z napako?) na odhodni strani (upload).

bobiii16 ::

UTP kabel mora iz modema direkt na neo, nikakor pa ne prek stikala (switcha) enostaovano kot pasulj

bobiii16 ::

sploh pa ne vem Telekom ima en modem in en neo, o katerem routerju pa ti govoriš pa res nimam pojma

Gapi ::

Neo gre BP čez switch. Gre tudi brez modema z pravo opremo in konfiguracijo.
No person is rich enough,to buy back his past.

dvihtelic ::

bobiii16 je izjavil:

UTP kabel mora iz modema direkt na neo, nikakor pa ne prek stikala (switcha) enostaovano kot pasulj

Zakaj? Jaz imam vse 3 televizije preko switcha in deluje brez težav.

NejcSSD ::

Pri telekomu komot, kje drugje se že zakomplicira in mora bit direktno v modem. Vseeno je bolje direktno NEO - Modem povezava, da ti ne dela prometa po celi mreži če imaš na switchih še druge zadeve.

Jaz imam 3x8port switch in 2x NEO v modem. Ta tretji NEO je sicer v delavnici in redko v uporabi pa je na switchu
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

KraitPay ::

KraitPay je izjavil:

KraitPay je izjavil:

Tisti ki imate Optiko; mi smo ravno spremenili paket na tisti B paket pri Telekomu. Prišel je serviser in menjal en del v modemu. Prvo vprašanje; kaj je menjal?
Drugo vprašanje, v bazi je moral nekaj "konfigurirati"; kaj točno bi moral konfigurirati.

Skratka odkar smo menjali paket in spremenili hitrost iz 100 na 350, TV kocka, še slabše med predvajanjem za 2s popolnoma zmrzne. Kje lahko iščem vzroke, preden kamorkoli kličem. Mi je pa žal da me ni bilo doma ko so konfigurirali stvari, ker zgleda da nekaj ne štima. Do sedaj je vse delovalo BP.


Evo je prišel tehnik in menjal modem, kabel iz modema do ruterja; preveril kable do boxov pa ni našel nič napačnega. Nam pa po menjavi paketa TV zmrzuje, pogled za nazaj večino časa sploh ne deluje. Zvok ni sinhroniziran s sliko. Vsi porti so na Trunk, oba boxa imata direktno povezavo do Iskratelovega modema.
Sem večeraj zvečer naredil speedtest; pa je bil 350/3 , moral bi biti pa 350/100 (priključen direktno na modem preko kabla; brez torentov).

Ima kdo kakšno idejo?


Danes tekom dneva dobil mail, da je zadeva urejena. Kriva je bila periferija v centrali; po menjavi njihove periferije, zadeve sedaj delujejo brez težav. poskusil neote tudi preko 100Mbps mrežnega stikala, vse bp, brez kockanja in brez zmrzovanja.

Vuli ::

-

dvihtelic je izjavil:

bobiii16 je izjavil:

UTP kabel mora iz modema direkt na neo, nikakor pa ne prek stikala (switcha) enostaovano kot pasulj

Zakaj? Jaz imam vse 3 televizije preko switcha in deluje brez težav.


jaz tudi in to na 100mb switchu.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vuli ()

Daniel ::

KraitPay je izjavil:

KraitPay je izjavil:

KraitPay je izjavil:

Tisti ki imate Optiko; mi smo ravno spremenili paket na tisti B paket pri Telekomu. Prišel je serviser in menjal en del v modemu. Prvo vprašanje; kaj je menjal?
Drugo vprašanje, v bazi je moral nekaj "konfigurirati"; kaj točno bi moral konfigurirati.

Skratka odkar smo menjali paket in spremenili hitrost iz 100 na 350, TV kocka, še slabše med predvajanjem za 2s popolnoma zmrzne. Kje lahko iščem vzroke, preden kamorkoli kličem. Mi je pa žal da me ni bilo doma ko so konfigurirali stvari, ker zgleda da nekaj ne štima. Do sedaj je vse delovalo BP.


Evo je prišel tehnik in menjal modem, kabel iz modema do ruterja; preveril kable do boxov pa ni našel nič napačnega. Nam pa po menjavi paketa TV zmrzuje, pogled za nazaj večino časa sploh ne deluje. Zvok ni sinhroniziran s sliko. Vsi porti so na Trunk, oba boxa imata direktno povezavo do Iskratelovega modema.
Sem večeraj zvečer naredil speedtest; pa je bil 350/3 , moral bi biti pa 350/100 (priključen direktno na modem preko kabla; brez torentov).

Ima kdo kakšno idejo?


Danes tekom dneva dobil mail, da je zadeva urejena. Kriva je bila periferija v centrali; po menjavi njihove periferije, zadeve sedaj delujejo brez težav. poskusil neote tudi preko 100Mbps mrežnega stikala, vse bp, brez kockanja in brez zmrzovanja.


Ko bi vsaj povedali katera periferija. Tako pa se take težave pojavljajo zmeraj znova in zmeraj znova je treba težavo reševati od začetka. Imam ravno eno situacijo kjer nisem 100% če je težava v Telekomu ali v WiFi bridge ki nosi v sebi Multicast, kar že samo po sebi kliče po težavah. Obenem pa nimam možnosti preverbe, ker je v lasti tretje osebe.

divx man ::

Lep pozdrav,

Moje vprašanje se navezuje na NEO Lite aplikacijo.

Zadevo sem namestil na Chromecast z Google TV v domačem omrežju in zadeva deluje BP. V bistvu sem celo izklopil NEO box, ker mi bolj sede uporaba andorid TV-ja zaradi boljše izbire dodatnih aplikacij.

Kot je bilo že nekaj strani nazaj rečeno, naj bi po aktivaciji zadeva delovala tudi v drugem omrežju. Tako sem svoj Chromecast izklopil in ga odnesel na vikend, kjer imam Huawei LTE router in pač 4G internetno povezavo (LTE povezava preko Telekoma Slovenije). Chromecast povežem na TV in nato še z internetom in ves vesel ugotovim da zadeva deluje. Po nekaj urah (včasih tudi nekaj dneh) pa se v aplikaciji izpiše napis "napaka" in TV več ne deluje. Po brskanju tehnične pomoči Telekoma Slovenije, naj bi bila ena možnost da ni internetne povezave (kar seveda ne drži), druga pa da je aplikacija zunaj omrežja v katerem je NEO box (to drži).

Nato se odpravim domov in zadevo zopet priklopim na domač WI-FI in domač TV. Vklopim NEO TV lite in televizija zopet deluje (ne pozabite, da imam NEO box kompletno izklopljen iz omrežja in elektrike), torej aplikacija in NEO box še zmeraj nista v istem omrežju.

Mogoče kdo ve zakaj pride do te težave? Razmišljam da ima neko povezavo z LTE internetom?

Lep pozdrav

Daniel ::

Postavi si VPN v svoje domače omrežje. Huawei B535 celo podpira L2TP povezavo, vendar boš doma rabil ustrezno opremo.

divx man ::

Hvala za hiter odgovor.

Tole z VPN mi je nekako logično da bo delalo, vendar bolj me čisto tako informativno zanima, če je kdo raziskoval delovanje aplikacije oz. na kaj točno se parametri v aplikaciji vežejo, da potem "dovolijo" oz. "ne dovolijo" TV stream-a?

Ker po moji logiki delovanja - po tem ko je zadeva prenehala delat na vikendu (sem poskušal tudi z resetom na vikendu tako routerja kot chromecasta, brez uspeha), nebi smelo delati tudi doma, dokler nebi priklopil NEO boxa in bi ga aplikacija zaznala v omrežju.

LP, Miha

Tody ::

Set ip-jev kateri so različni za mobilni in stac internet

rejven ::

#Divxman

Ja to se dogaja kake dobre pol leta po mojem občutku, sam sem na vikendu rešil z vpnjem, drugače pa kak star apk potegn dol (1leto+), če je v appu not, da preverja potem bi to moral rešit zadevo (pa izklopi samodejno posodabljanje).

Aja glede vpn povezave, ker zgubi res vsake par dni si magar postavi wireguard server doma, in wireguard app na chromecasta, ki ga zalufaš samo takrat, ko rabiš, da si v lokalnem omrežju. Po moje boljš k always on, ker pol komplet promet prek doma vožiš, za kar pa ni potrebe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: rejven ()

Daniel ::

Če ima doma dosti hiter internet ni nobenega problema, če gre vse čez VPN domov. Je pa seveda vse skupaj stvar izbire. Meni pride precej prav, ker imam doma še PiHole, ki mi malce olajša življenje, kolikor je pač uspešen.

rejven ::

Ja to je po želji. Je pa tako če maš na obeh straneh podobno povezavo (rečmo 350/100), boš mel na drugi maks 100, pa še kdo ki je trenutno na drugi lokaciji ti lahk upload doma zafila. Odvisno od potreb pač.

d4vid ::

TL;DR.

Zanima me NEO Lite aplikacije. Potrebuješ NEO box, potem pa android box s Neo lite aplikacijo, če prav razumem.
Mam 2 vprašanji:
- lahko na Android boxu gledaš drug program, kot na neo box, ali samo na obeh enako?
- koliko Neo Lite aplikacij lahko vežem na en NEO in koliko jih lahko gledam hkrati?

Pa še posebej, koliko je doplačila za drugi/tretji NEO?
Imam A1 in sem čedalje bolj nezadovoljen tako s podporo kot s storitvami in njihovimi boxi. Razmišljam o telekomu, ker druge alternative (s TV) praktično nimam.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

NejcSSD ::

1,5€ na mesec vsak Neo Lite, seveda lahko gledaš drug program, meni dela tut na drugi lokaciji bp. Za pravi Neo Box je pa 3€ mesečno od 2. naprej
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Joze_K ::

https://www.telekom.si/pomoc-in-podpora...

Neo lite lahkjo imaš do 5 naprav, plača se samo ena cena 1,5€ na mesec, deluje neodvisno od Boxa.

Mi imamo Box nonstop ugasnjen, gledamo samo Neo lite. Zadovoljni.

TOP ::

Ali ima kdo Neo Lite inštaliran na Android TV.Jaz se inštaliral klasični Neo in vse normalno dela v programu,ko pa daš prikaz programa pa ne pokaže slike,ampak vrže ven.Zato se ne upam probat Neo Lite,da ne bo isto delalo.Kaj menite.

Joze_K ::

Jaz imam Neo lite na 3 TVih android..
deluje odlično.. vse krmiljeno preko daljinca od TVjev.
(edino nima VOICE komand, kar pa že na NEO boxu nismo uporabili)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Joze_K ()

Scorpy84 ::

Joze_K je izjavil:

Jaz imam Neo lite na 3 TVih android..
deluje odlično.. vse krmiljeno preko daljinca od TVjev.
(edino nima VOICE komand, kar pa že na NEO boxu nismo uporabili)


Le, da je slika dosti slabša, kot če gledaš prek box-a, ne vem kako da nisi opazil in da ga ne uporabljaš, ker bi ga lahko isto uporabljal prek daljinca na tv-ju, že zaradi same kvalitete slike. Prvo kar opazim, ko kamera od blizu spremlja premikajoč objekt, naj bo to človek ali predmet, se okolica precej popači, kot bi padla ločljivost. Pri nogometu je to malo opazno,pri box-u je vse bolj tekoče, tudi gibanje žoge je precej lepše, ne tako umetno če uporabljaš to funkcijo na tv-ju. Pri košarki je precej moteče, ko gledaš ponovljene akcije ali potek tekme, ko je kamera ob igrišču. Včasih sploh ne veš kam gre žoga, ostali igrači so na trenutke en sam zmazek, tudi pri vsebinah z podnapisi opaziš kako obdržijo ostrino, ozadje pa se popači. Dopuščam možnost da so kaj v tem času popravili, vsaj glede gibanja objekta, ker zdaj že ene 2-3 mesece ne uspem prav pogledati tv in do konca pogledat bilo kaj. Je pa smešno, da sem zdaj en dan pri starših gledal na 09 letnik lcd tv, kjer je ta box priklopljen in je slika veliko lepša, sploh barve, ostrina, gibanje, kot na leto dni starem tv-ju kjer imam ta neo lite in tv ni bil ravno poceni. Tudi če dam vse kar je možno za izboljšavo, kar ta tv premore od gladkega gibanja, kontrast, barve, ni da ni, ga bo star tv s tem box-om premagal. Seveda se zna stvar obrniti, če bi dal box na nov tv, ker se že pri netflixu vidijo razlike, v prid novem tv-ju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Scorpy84 ()

Daniel ::

Scorpy84 je izjavil:

Joze_K je izjavil:

Jaz imam Neo lite na 3 TVih android..
deluje odlično.. vse krmiljeno preko daljinca od TVjev.
(edino nima VOICE komand, kar pa že na NEO boxu nismo uporabili)


Le, da je slika dosti slabša, kot če gledaš prek box-a, ne vem kako da nisi opazil in da ga ne uporabljaš, ker bi ga lahko isto uporabljal prek daljinca na tv-ju, že zaradi same kvalitete slike. Prvo kar opazim, ko kamera od blizu spremlja premikajoč objekt, naj bo to človek ali predmet, se okolica precej popači, kot bi padla ločljivost. Pri nogometu je to malo opazno,pri box-u je vse bolj tekoče, tudi gibanje žoge je precej lepše, ne tako umetno če uporabljaš to funkcijo na tv-ju. Pri košarki je precej moteče, ko gledaš ponovljene akcije ali potek tekme, ko je kamera ob igrišču. Včasih sploh ne veš kam gre žoga, ostali igrači so na trenutke en sam zmazek, tudi pri vsebinah z podnapisi opaziš kako obdržijo ostrino, ozadje pa se popači. Dopuščam možnost da so kaj v tem času popravili, vsaj glede gibanja objekta, ker zdaj že ene 2-3 mesece ne uspem prav pogledati tv in do konca pogledat bilo kaj. Je pa smešno, da sem zdaj en dan pri starših gledal na 09 letnik lcd tv, kjer je ta box priklopljen in je slika veliko lepša, sploh barve, ostrina, gibanje, kot na leto dni starem tv-ju kjer imam ta neo lite in tv ni bil ravno poceni. Tudi če dam vse kar je možno za izboljšavo, kar ta tv premore od gladkega gibanja, kontrast, barve, ni da ni, ga bo star tv s tem box-om premagal. Seveda se zna stvar obrniti, če bi dal box na nov tv, ker se že pri netflixu vidijo razlike, v prid novem tv-ju.


Nič ti ne pomaga nov TV, če je slika preveč stisnjena. To je sicer OK na manjših televizorjih, od velikosti 50+ pa zadeva postane že nekoliko problematična. 5 ali 12 Mb stream in 32 ali 55+ tv so pač povsem različne stvari. Je pa seveda odvisno od operaterja kaj omogoča na določenih omrežjih, saj marsikje na bakru pač ne moreš ponuditi to, kar lahko na optiki.

Scorpy84 ::

Tudi na 32 je za en drek, je skoraj isto ce gledam na 49 ali 32, sej ko slika stagnira, recimo da gledas dnevnik in voditelja, skoraj reces, da je lepa. Gibanje vse pokvari ja, ampak 1,5 evra pa namesto dodatnih box-ov se pa vseen splaca, sploh ce ne gledas toliko. Sport pa ce ze, gledam zdaj vecinoma pri fotru.

sirotka ::

Gledam na 65" in nisem opazil slabše kvalitete slike v neo lite naprav neo boxu.

Robert ::

Kako je zdaj z NEO Lite naročnino - ali ena naročnina velja za do 5 naprav ali je za vsako napravo posebej potrebno plačati 1,5 € ?

Gogo ::

Telekom ima akcijo za zamenjavo starega paketa za novi Neo pakete ob vezavi. Imam Modri paket in stari box. Dela bp. Se mi splača zamenjati box za novi Neo? Vezava ni problem.
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gogo ()

Invictus ::

Ne, se ti ne splača.

Neo je poln bugov...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

dvihtelic ::

Invictus je izjavil:

Ne, se ti ne splača.

Neo je poln bugov...

In kateri so ti bugi? Namreč imam 3x tv z Neo in nimam nobenih težav.

Masayoshi ::

A pri Neo na telefonu komu dela chromecast? Imam testno pa mi vedno javi napaka...

Scorpy84 ::

Mene tudi zanima kateri bugi, ker pri nam dela vse ok.

Neo drugace nima chromecast. Prek aplikacije na telefonu izberes kaj bi gledal na tv in je bolj kot daljinec, ker lahko samo programe in ogled nazaj pogledas. Deluje samo na box-u, na neo lite ne deluje.

Masayoshi ::

Eh podn pol. Telemach in t2 imata to in je zelo uporabno. Jah naj kar imajo pol tale neo...

dunda ::

Tudi meni NEO dela brez težav. No, nisem prav hud uporabnik, ampak kar uporabljam, mi deluje BP.
https://www.kacnje.eu

Robert ::

Robert je izjavil:

Kako je zdaj z NEO Lite naročnino - ali ena naročnina velja za do 5 naprav ali je za vsako napravo posebej potrebno plačati 1,5 € ?


Pravkar preveril na Telekomu, NEO Lite naročnina (1,49€) velja za do 5 naprav.

Kanuc ::

Napaka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kanuc ()

ATRUM ::

Težave z Neoboxom

Že več kot leto dni mi je delalo b.p.
Vlc mi najde omrežni disk in vse folderje b.p.
zdaj dva dni pa ko odprem vlc vse ok ko pa odprem iskanje po omrežju mi ugasne vlc in me da nazaj na tv.

resetiral nastavitve vlc - isto
resetiral komplet neobox na tovarniške nastavitve - isto
izklopil iz omrežja vse samo neo pustil - isto
resetiral router in modem - isto

Enostavno noče brskat po omrežju.
Če mu dodam ročno ip SMB-ja javi da ni nič tam
Vlc na prenosniku in hišnem pc-ju pa b.p. najde.

Ali je že kdo imel podoben primer?
Ali kdo ve če je bila kaka posodobitev neoboxa.

KTr1sk ::

Gogo je izjavil:

Telekom ima akcijo za zamenjavo starega paketa za novi Neo pakete ob vezavi. Imam Modri paket in stari box. Dela bp. Se mi splača zamenjati box za novi Neo? Vezava ni problem.

Lahko uporabim akcijsko ceno če že imam enak paket, samo ceno bi rad znižal?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Invictus ::

dvihtelic je izjavil:

Invictus je izjavil:

Ne, se ti ne splača.

Neo je poln bugov...

In kateri so ti bugi? Namreč imam 3x tv z Neo in nimam nobenih težav.

Gledanje nazaj je počasno, že 2x se mi je Neo popolnoma sesul, odziv napave na nivoju crknjenega konja.

No ja, vsaj dražji modem sem izsilil, ampak TV storitev ni vredna piškavega oreha. T-2 nadmudri to škatlo B.P.

Preveč sranja so dali na ta Neo Box, ki tam nima kaj početi.

Dela pa super na telefonu, boljši user interface kot na boxu...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

KuntaKinte ::

počasno ni,samo ne znaš,kurzor nastaviš na črto in previješ v par sekundah
««
17 / 34
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Deco X60 (3pack) in NEO

Oddelek: Omrežja in internet
19989 (336) KTr1sk
»

Katero omrežno stikalo za več TV-jev in PC-jev

Oddelek: Omrežja in internet
16995 (630) krepki
»

Telekom Neo in Asus router (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7619819 (8175) Ghost007
»

Siol TV preko layer 2 switcha

Oddelek: Omrežja in internet
3910315 (3702) Daniel
»

Telekom NEO/BOX priklop težave

Oddelek: Pomoč in nasveti
166099 (5830) Klemzz

Več podobnih tem