» »

Kako to legalno izpeljati?

Kako to legalno izpeljati?

GummyBear ::

Bolj za hobi kot za kaj resnega sem začel razvijati neko aplikacijo. Zdaj se je ponudil kolega, da bi na hitro sklikala še spletno stran in začela aplikacijo prodajati po naročilu. Jaz imam gostovanje že od prej zakupljeno, aplikacija je trenutno na 90%, kolega pa ima s.p., zato bi to lahko brez problema prodajal. Edina morebitna ovira je, da kolega nima registrirane dejavnosti programiranja, ampak počne nekaj čisto tretjega.

Zanima me, kako je to videti z malo drugačnega vidika: Moj kontakt na spletni strani in tudi gostovanje je registrirano name. Ne bi rad, da pride do kakšne inšpekcije (recimo iz nevoščljivost) in je videti, kot da jaz nekaj prodajam brez s.p-ja, brez računa itd., ker dejansko s prodajo nimam nič - samo aplikacijo sem razvil. Se je varno iti take stvari, čeprav dejansko prodaja kolega? Ali je boljše vse prepustiti kolegu - se pravi on odpre svoje gostovanje (dodaten strošek) in objavi svoj kontakt na spletni strani?

vostok_1 ::

Dokler ne piše na strani "buy here" "cena" itd. se načeloma lahko prešvercaš skozi.

Če pa želiš it legalno skozi raje predaj frendu. Gostovanje, odvisno od potreb, spet ni tako grozno drago.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

GummyBear ::

OK, hvala za informacije. Torej, brez problema se lahko izdela spletna stran, ki služi samo za namen predstavitve aplikacije. Verjetno tudi če dam nekam link "Try now" (preveri zdaj) verjetno ne bi smelo biti težav, saj s tem neposredno ne namigujem na prodajo.

Saj verjetno bom res pustil kolegu to, ker bo tako najbolj varno.

vostok_1 ::

Zgolj za opis, support itd. ne bi smel biti problem.
Try now, pa je v sivi coni. Try now and buy later?
To se že lahko smatra kot oglas.

Je pa tako, da inšpekcija lahko vzame pod drobnogled in ta ima precej poljubna merila oz. preda sodniku, ki preuči zadevo in te lahko kaznuje.
Rdeča nit je...ali ti neprijavljeno služiš s tem kar počneš.

Furanje plausible denial je tanka vrv.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spletna stran - pridobitev izvorne kode

Oddelek: Pomoč in nasveti
445272 (3540) Ales
»

Delo na črno pod krinko

Oddelek: Loža
444839 (2511) c3p0
»

SPAM E-mail z mojega računalnika

Oddelek: Omrežja in internet
8979 (712) M&M
»

Cena manjše spletne trgovine

Oddelek: Izdelava spletišč
4217163 (16035) Spy
»

spletna prodaja (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
554797 (3511) bluefish

Več podobnih tem