» »

eBay vračilo DA/NE

eBay vračilo DA/NE

7student7 ::

V začetku novembra sem naročil dron preko ebay, vendar ker ga do roka 23.11. nisem dobil sem na eBayu sprožil povračilo.
Povračilo sem dobil, prav tako pa je včeraj tudi prišel dron, kje se obiral toliko časa nimam pojma.
Me je pa seveda kontaktiral prodajalec...
"Hello, I'm sorry but if you do not intend to pay or return the drone we must proceed with a lawsuit that will have a serious impact on you, think about it, not the first to try to run this kind of scam that is now obsolete and easily punishable required to return money or drone, otherwise it will be considered online scam according to the regulations of our country applicable to Slovenia, also your PayPal account and the card linked to it could be blocked even before the conclusion of the practice, if you do not want to have this kind of problems it is advised to pay or return the drone, we will send the staff to pick it up directly to his house however the drone must be sealed and never used, best regards."
Zanima me kaj sedaj, ga lahko obdržim ali ne ?

neverlucky ::

Dron si dobil, ce dobro deluje in si z njim zarovoljen ga tudi placaj?

PunkDude ::

Če ga misliš obdržat ga plačaj. V nasprotnem primeru ga vrni. Kaj ti tu ni jasno?

Samael ::

Mimogrede, a si naročeval s kitajske? (prodajalčev mail mi ne deluje ravno kitajsko "ponižen" :)
V primeru da si, je kakšen mesec čakanja povsem razumljiv, v nov-dec obdobju masovnih popustov, obdarovanj itd ... pa tudi nekoliko dlje. Ker ne vem, s kje si naročil (pa tudi, če si doplačal kakšno posebno/expedited poštnino itd..), te ne bom ničesar obtoževal :) ampak če je bilo s kitajske z njihovo "normalno" shipping metodo, je ta en mesec pa še kakšen dan zraven, da paket pride do slovenije, nekaj povsem običajnega in daleč od tega, da bi za "zamudo" obtoževali trgovca.

Kakorkoli pač že, a nas resno sprašuješ, če lahko brez posledic ogoljufaš trgovca?

St235 ::

7student7 je izjavil:

V začetku novembra sem naročil dron preko ebay, vendar ker ga do roka 23.11. nisem dobil sem na eBayu sprožil povračilo.
Povračilo sem dobil, prav tako pa je včeraj tudi prišel dron, kje se obiral toliko časa nimam pojma.
Me je pa seveda kontaktiral prodajalec...
"Hello, I'm sorry but if you do not intend to pay or return the drone we must proceed with a lawsuit that will have a serious impact on you, think about it, not the first to try to run this kind of scam that is now obsolete and easily punishable required to return money or drone, otherwise it will be considered online scam according to the regulations of our country applicable to Slovenia, also your PayPal account and the card linked to it could be blocked even before the conclusion of the practice, if you do not want to have this kind of problems it is advised to pay or return the drone, we will send the staff to pick it up directly to his house however the drone must be sealed and never used, best regards."
Zanima me kaj sedaj, ga lahko obdržim ali ne ?


smeš ne, zdaj je pa pač odvisno kak človek si. Korektno bi bilo, da plačaš kar si dobil. Lahko pa si seveda pizda in se narediš neumnega.

Da bi prišlo do dejanskih pravnih posledic, kjer te bo random kitajska trgovina tožila je praktično nemogoče (razen če se pogovarjamo o par tisoč EUR vrednem dronu). Lahko pa ti zagrenijo življenje in fašeš kak ban na paypalu ali ebay.

Je pa to kaznivo dejanje zatajitve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

7student7 ::

Prodajalec je iz Italije. Plačal sem dodatno poštnino da bi ga dobil do roka, ker je bil namenjen kot darilo. Seveda sem za darilo kupil drugega :)
Tega bom pa najprej sprobal in da vidim kakšen je.
Bil je cca 200€.

shadeX ::

however the drone must be sealed and never used, best regards


Če ga ne boš plačal ga vrni nedotaknjenega. Če si ga že odprl, ga boš moral plačat.

Machete ::

Btw italijanska pošta in/out je na ravni afganistanske, mogoče celo slabša, zato tudi kitajska časovnica. Pol prodajalcev na ebayu niti ne pošilja v Italijo.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

7student7 ::

Če mu želim nakazati, ali to storim preko ebaya ?
Mogoče ve kdo ve na kakšen način ?

Invictus ::

Uporabi Paypal...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

matobeli ::

Povej kitajcem da jim ga lahko vrneš če ti krijejo stroške poštnine.

Ali pa jim ponudi da ga obdržiš in jim plačaš npr 70% vrednosti ker je prišel prepozno. Načeloma bodo zadovoljni da so sploh kaj dobil.

Obvezno se dogovarjaj preko ebaya, ne prek emaila.

Machete ::

Ti kitajci so Italijani, površno bereš o tem čemur odgovarjaš :D
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

7student7 ::

Invictus je izjavil:

Uporabi Paypal...

A preko VISA pa ni zaželjeno ?

buttcrack ::

kako pa paypal deluje?

kixs ::

Naj ti sporoci PayPal naslov in potem gor placaj kot storitev/goods.

matobeli ::

Machete je izjavil:

Ti kitajci so Italijani, površno bereš o tem čemur odgovarjaš :D


Hahaha, sej sem dejansko prebral tisti del, ampak ni blo šans sprocesirat. Dolgi rok poštnine, dron, ebay... Kdo to iz Italije naroča :))

tikitoki ::

Mislim, da bi se OP moral vprasati glede svojih moralnih vrednot. Prodajalec je bil fer in povrnil kupnino, ko ni dobil drona v roku. On pa zeli sedaj neplacan izdelek obdrzati.

Lahko pa ga vprasas za popust za nevscenosti, ki si jih utrpel. AL pa enostavno vrnes dron.

7student7 ::

tikitoki je izjavil:

Mislim, da bi se OP moral vprasati glede svojih moralnih vrednot. Prodajalec je bil fer in povrnil kupnino, ko ni dobil drona v roku. On pa zeli sedaj neplacan izdelek obdrzati.

Lahko pa ga vprasas za popust za nevscenosti, ki si jih utrpel. AL pa enostavno vrnes dron.

Sej nisem rekel da ne bom plačal.
Vsekakor bom rekel za popust.
Mi je pa zjebal situacijo, ker sem mogel kupiti drug dron (če napiše da bo do takrat naj se prodajalec tega drži).
Če bi bil žleht mu lahko rečem da sem paket zavrnil in ga naj išče kjer če !!!

shadeX ::

Prodajalec je bil fer in povrnil kupnino, ko ni dobil drona v roku.


Mislim da prodajalec ni prostovoljno vrnil kupnine ampak je to delo Ebaya. (popravite me če se motim)

Mi je pa zjebal situacijo, ker sem mogel kupiti drug dron (če napiše da bo do takrat naj se prodajalec tega drži).


Kako naj se prodajalec tega drži če pa od njega niti ni odvisno nič. Ko on paket pošlje je zadeva za njega zaključena, in če ga je poslal takoj ko si ga kupil je on naredil popolnoma vse kar je lahko.

Če bi bil žleht mu lahko rečem da sem paket zavrnil in ga naj išče kjer če !!!


Paket ima sledilno številko. Ti si ob prevzemu paket tudi podpisal. Prodajalec ve da je dron pri tebi doma, zato ti je pa tudi poslal E-mail.

Plačaj dron ali pa ga vrni nedotaknjenega.

buttcrack ::

če ti prodajalec garantira dostavo med x in y, pride pa ob z, žal ni naredil vsega kar bi lahko.

če bi dal na DHL ipd, ti tam oni garantirajo kdaj pride pošiljka in njih pol lahko gnjaviš, tako pa je dal s kočijo in je kar je.

če bo fer, bo kakšen % požalval...

7student7 ::

shadeX je izjavil:

Prodajalec je bil fer in povrnil kupnino, ko ni dobil drona v roku.


Mislim da prodajalec ni prostovoljno vrnil kupnine ampak je to delo Ebaya. (popravite me če se motim)

Mi je pa zjebal situacijo, ker sem mogel kupiti drug dron (če napiše da bo do takrat naj se prodajalec tega drži).


Kako naj se prodajalec tega drži če pa od njega niti ni odvisno nič. Ko on paket pošlje je zadeva za njega zaključena, in če ga je poslal takoj ko si ga kupil je on naredil popolnoma vse kar je lahko.

Če bi bil žleht mu lahko rečem da sem paket zavrnil in ga naj išče kjer če !!!


Paket ima sledilno številko. Ti si ob prevzemu paket tudi podpisal. Prodajalec ve da je dron pri tebi doma, zato ti je pa tudi poslal E-mail.

Plačaj dron ali pa ga vrni nedotaknjenega.


Kako ni odvisno od njega. Imel sem dve opciji:
- free (dostava nekje 1.12.2018)
- plačilo poštnine (dostava do 23.11.2018)
Naj potem on napiše in izpolni obljube kot jih prodaja !!!

Poleg tega mi pa tudi on malo bluzi:
Nov. 22 :The seller sent a message
CommentsGood morning, when he bought the drone I had finished those in the warehouse, for this I had asked to cancel the sale, but then we saw that we could send from another warehouse, the courier is GLS IT and the order passes from Belgium before arriving to your country, as it does not seem satisfied despite our efforts, we will send other gadgets as propellers or other items, or we will reimburse shipping costs, choose you what you prefer, even if we have this problem with shipping, we are doing everything possible to make her happy, best regards.
Nov. 22 :You sent a message
CommentsAre you from Italy ? And you sent dron via flyexpress to Puurs,Belgium ? Why ? Do you know I paid the + £6.87 postage !!! Regards,

kalorijagr ::

V vsakem primeru boš storil kaznivo dejanje zatajitve, če ne vrneš predmeta. To pa ni hec, če imaš kartoteko zaradi drončeka :)

profii ::

V štartu bi lahko zadevo zavrnil in bi šla direktno nazaj k prodajalcu.
Nisem zasledil, si imel sledilno številko?

kixs ::

Sej ti je napisal, da je bil ta izdelek na drugi lokaciji in je slo preko Belgije.

Na eBayu pise kdaj naj bi izdelek prisel - to je okvirni rok. Od tega roka sicer eBay steje 45 dni za moznost pritozbe.

Prodajalec je bil fer in povrnil kupnino, ko ni dobil drona v roku.


Mislim da prodajalec ni prostovoljno vrnil kupnine ampak je to delo Ebaya. (popravite me če se motim)


eBay pritozbe ne resuje od zacetka, pac pa samo, ce se ne uspeta kupec in prodajalec dogovoriti. V tem primeru mi deluje, da je kupec sam vrnil kupnino brez posredovanja eBaya.

GLS ima vedno sledilno stevilko.

stara mama ::

7student7 je izjavil:


Poleg tega mi pa tudi on malo bluzi:
Nov. 22 :The seller sent a message
CommentsGood morning, when he bought the drone I had finished those in the warehouse, for this I had asked to cancel the sale, but then we saw that we could send from another warehouse, the courier is GLS IT and the order passes from Belgium before arriving to your country, as it does not seem satisfied despite our efforts, we will send other gadgets as propellers or other items, or we will reimburse shipping costs, choose you what you prefer, even if we have this problem with shipping, we are doing everything possible to make her happy, best regards.
Nov. 22 :You sent a message
CommentsAre you from Italy ? And you sent dron via flyexpress to Puurs,Belgium ? Why ? Do you know I paid the + £6.87 postage !!! Regards,

V bistvu oba skupaj bluzita!
On rabi denar ali robo nazaj pa se poslužuje primitivnih prijemov, ti pa tudi, če misliš da jo lahko odneseš z brezplačnim dronom.
Zaradi takih kot si ti, je dostkrat: "Seller does not ship to Slovenia"!!
Ekologija™ in Trajnost™

Manu ::

Odpiši mu, da mu boš vrnil kupnino* in od nje odštel tisto dodatno poštnino, ki si mu jo plačal (zaradi katere bi moral dobiti izdelek prej, pa nisi). Potem počakaj na odgovor.
Verjetno se da dogovoriti z njim.

Sploh ne pomisli na to, da bi bil nepošten. Vse se plača, vse se vrača. Vsako dejanje pusti za sabo posledico. Zato se nepoštenja, s svoje strani, izogibaj.

_____________________________________________________________________
*če bi rad ohranil drona, oz. ga ne moreš, ker si ga že odprl. (Sicer pa ne vem zakaj si šel odpirat škatlo, če si kupnino dobil povrnjeno.)
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

Furbo ::

7student7 je izjavil:

Poleg tega mi pa tudi on malo bluzi:
Nov. 22 :The seller sent a message
CommentsGood morning, when he bought the drone I had finished those in the warehouse, for this I had asked to cancel the sale, but then we saw that we could send from another warehouse, the courier is GLS IT and the order passes from Belgium before arriving to your country, as it does not seem satisfied despite our efforts, we will send other gadgets as propellers or other items, or we will reimburse shipping costs, choose you what you prefer, even if we have this problem with shipping, we are doing everything possible to make her happy, best regards.
Nov. 22 :You sent a message
CommentsAre you from Italy ? And you sent dron via flyexpress to Puurs,Belgium ? Why ? Do you know I paid the + £6.87 postage !!! Regards,

Model ga je flegma naročil iz kitajske na tvoj naslov.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

facepalm ::

jaz bi mu hladnokrvno odgovoril, da sem paket odprl in da bi ga rad vseeno vrnil, ker ga ne rabim.
Seveda bi zahteval tudi vracilo stroskov vracila.
Ce se strinja ok, pocakas njegovo nakazilo in posljes. V nasprotnem primeru naj lezi dron v skatli in pocakaj kako bo urgiral ebay.

Ce pa ga mislis obdrzati mu nakazi kupnino brez postnine.

LeQuack ::

Only in Slovenia.
Quack !

7student7 ::

Sem se zmenil za 10% popusta in mu nakazal preko PP. Tako da sva oba zadovoljna.

amacar ::

10% mu itak ebay pobere, tako da ga je tip prodal za isto ceno kot ponavadi. Volk sit in koza cela.

matobeli ::

10% pobere navadnim smrtnikom ki prodamo 1 zadevo na 100let.

Kitajc z gazillion izdelki pa ima druge pogoje in izračune.

amacar ::

Italije ;)

perci ::

Kitajc iz Italije :)

Machete ::

Torej Tržačan :)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

ziga1990 ::

kitajski dron za cca 200€ zakaj ga pa misliš imet?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

7student7 ::

Da bom sosedo gledal ko se tusira .... kaj pa ni ok z kitajskim dronom...

ziga1990 ::

^^ nič novš snemal sosede ker boš težko kaj videl, sem jaz doma probal v svojo sobo pogledat pa nič nisem videl.

Samo to da je kitajc ni problem samo kot pravijo toliko denarja toliko muzike
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

7student7 ::

Jest pa mislim da je za zacetnika tole cisto OK link + dodatna baterija za 200€.

ziga1990 ::

ni slabo
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

mikhaair ::

Italijanska pošta so mišljene vse možne ali le njihova državna? Ker DHL, UPS itd. delujejo

Machete ::

Ne vem točno kaj sprašuješ, ampak italijanska pošta je samo ena.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

BorutO ::

Da ne odpiram nove teme, bom kar tu vprašal. Sodelujem na enem bidu, ki mi gre zaenkrat kar dobro. Zanima me sledeče. Če plačam s kreditno kartico ebay uporabniku, a je po vaše dobro, da mu plačam preko paypala ali kar direktno iz kreditne kartice - imam namreč spletno bančništvo, kjer mi isto dela izpiske o transakcijah, kot dokazilo. Ali ima paypal boljše dokazilo?

Saul Goodman ::

plačuj s paypal, kjer isto plačaš s kreditno, le prek posrednika (paypal). če ne boš plačal prek paypala, ne boš imel buyer protection. kar pomeni, da boš imel več dela, če te bo prodajalec nategnil.

dice7 ::

Placas lahko preko paypala tudi brez, da bi potreboval uporabniski racun


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoč - kako prodajalcu iz eBaya vrniti denar?

Oddelek: Kaj kupiti
252552 (1830) Bojan xxxx
»

Paypal-Bolha goljufija? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9216699 (9018) Furbo
»

Geekbuying garancija

Oddelek: Loža
455381 (3733) N0t0ri0us
»

Bolha, kupec iz Amerike

Oddelek: Pomoč in nasveti
313906 (2396) toplakd
»

Kako do vračila denarja na ebay-u

Oddelek: Pomoč in nasveti
101863 (1702) St235

Več podobnih tem