» »

Kam the faks na faks?

Kam the faks na faks?

CRTbraun ::

Dobr dan

Trenutno sem pred odločitvijo kam na faks in me mal skrbi da bom dejansk mogu na FDV alpa kj podobnega.
Moja matematka pa fizka sta katastrofa, kaj drugega razen kakšne angleščine pa slovenščine literature mi pa ne gre (za študij ang pa ni šans da bom napraskov dost točk).
Gruntam pa gruntam kam na faks pa mi nč pametnga kar bi me veselil ne pade na glavo, še hujš je pa da bom najvrjetneje mu okol 60-65 točk za vpis kar je groza... Če kj pomaga se znam zajbavat u linuxu pa tud računalniki (bolj hardware) mi grejo dobr od rok.

Kakšn nasvet? :8)

Furbo ::

Kakšen faks, pejd ploščice polagat, bo več keša.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

CRTbraun ::

Furbo je izjavil:

Kakšen faks, pejd ploščice polagat, bo več keša.

faks bi useen rd mu narjen :))

Cruz ::

Not bad pun.

Tako je: tudi, če ti ne gre matematika in fizika lahko z veliko volje(discipline) uspeš na faksu povezanem s tema predmetoma. Če imaš željo po takšnem faksu, se prvo vprašaj zakaj nisi uspešen pri teh2 predmetih. Morda se ne učiš zadosti. Morda je prva asociacija na ta2 predmeta nek iracionalen strah in dolgčas. Morda ti nikoli ni bilo razloženo na zanimiv/praktičen način in zaradi tega ne najdeš zanimanja.

Glede točk pa imaš še vedno čas, da izboljšaš. Tudi FDV sploh ni slaba izbira, če te to veseli. Se da dobiti dobro službo.

Malo se opazuj pa boš hitro dojel kakšen faks/kariera bi te veselila. Moj prijatelj je bil velik gamer. On je bil eden izmed tistih gejmerjev, ki preveč analizirajo in se osredotočijo na podrobnosti. Ko je opazil, da se v njem skriva ta interes do analize in posvečanja podrobnosti, se je odločil za študij računalništva. To ne pomeni, da se ta lastnost lahko izkoristi samo v računalništvu. Avtomatizacija procesov se mu je zdela zanimiva.

Torej; najdi eno svojo dobro lastnost in razmisli kako bi jo izkoristil.

Drugače pa najboljše, da se obrneš na šolsko svetovalno službo za kvaliteten nasvet.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

CRTbraun ::

Hvala za dober reply, sem že sam gruntov da bi šel do svetovalne službe :)

Kar se tiče matematke in fizke, so mi leta tega da sem se s temi predmeti matrov (ja, tud popravci) razvil nek odpor do njih, pa me na splošno sploh ne veselijo ne vem kako...

Invictus ::

Izgleda imaš problema tudi pri slovenščini...

Nisi napisal kaj te sploh veseli. Če je to nič, naredi vsem davkoplačevalcem uslugo in pojdi delat.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

CRTbraun ::

Invictus je izjavil:

Izgleda imaš problema tudi pri slovenščini...

Nisi napisal kaj te sploh veseli. Če je to nič, naredi vsem davkoplačevalcem uslugo in pojdi delat.

To da tipkam na nekmu forumi po domač pomen da mam slabo slovenščino...? Ok an.
Kar se pa dela tiče sem pa delov čez počitnce kar sm delov, in bi najprej rd dokončov faks...

neverlucky ::

Prakticna matematika je visjesolski studij in je ze od zacetka locen od ostalih programov. Najbrz si zamesal s smerjo pedagoska matematika.

Invictus ::

Kakorkoli... So se programi malo spremenili od mojih časov :).

Ker ima probleme z matematiko, naj se tega izogiba.

Da ne bo na koncu celo po kakem čudežu naredil faks, in potem dobil službo kot učitelj matematike. V Šolstvu je že zdaj dovolj zanič učiteljev matematike...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

perci ::

kako, ce vsi nesposobni chuck norrisi odpadejocze po prvem letniku?

Smrekar1 ::

CRTbraun je izjavil:

Dobr dan

Trenutno sem pred odločitvijo kam na faks in me mal skrbi da bom dejansk mogu na FDV alpa kj podobnega.
Moja matematka pa fizka sta katastrofa, kaj drugega razen kakšne angleščine pa slovenščine literature mi pa ne gre (za študij ang pa ni šans da bom napraskov dost točk).
Gruntam pa gruntam kam na faks pa mi nč pametnga kar bi me veselil ne pade na glavo, še hujš je pa da bom najvrjetneje mu okol 60-65 točk za vpis kar je groza... Če kj pomaga se znam zajbavat u linuxu pa tud računalniki (bolj hardware) mi grejo dobr od rok.

Kakšn nasvet? :8)


Kakšna višja šola z visoko praktično vrednostjo, poslovni sekretar ali kaj podobnega. Če bi res rad univerzitetno izobrazbo (glede na opisano ne priporočam) razmisli o prevajalstvu, če je tam omejitev kaj bolj zmerna.

markoxxx ::

kmet je pač kmet, programer pa pač incestnik ane

squid2g ::

To koliko točk boš imel sedaj definitivno ne moreš vedeti. Če bi rad šel na kateri faks kjer potrebuješ več točk se za to potrudi in začni že sedaj. Smo šele decembra in svoj uspeh najbrž lahko z delom še vedno popraviš na recimo 4. V tretjem letniku predvidevam da si imel zaključeno 2? Ne vem na kateri šoli si ampak matura v splošnem ni nekaj posebno težka in če se boš vzel v roke jo boš pisal boljše od pričakovanj.

Sam sem v tretjem letniku tudi imel popravni iz fizike in fizika mi je definitivno bil najbolj neumen predmet. Sicer je večji del sovraštva do fizike doprinesla nadpovprečno zoprna profesorica (ŠCNG, če koga zanima). Mislil sem že da bom pač preprosto moral it na višjo ali pa Maribor ker za FRI ne bom nabral dosti točk. Nekako sem se vzel v roke in začel brigat za ocene in 4. letnik mi je uspelo zaključiti s oceno 4. Tudi vse predmete na maturi sem pisal 4, kar je bilo kar presenetljivo. S kratka sem imel 4 točke več kot so bile potrebne za sprejem in tako sem sedaj študent na FRI.

Ne obupuj že sedaj ampak se rajši vzemi v roke in prenehaj z jamranjem. Stopi do profesorjev in jih vprašaj kaj lahko narediš da boš imel zaključeno 4, piši dobro ostale teste in če boš pridno delal ti bo uspelo. Ko profesor vidi, da se nekdo res trudi ti bodo najbrž dali priložnost.

Lp

Furbo ::

CRTbraun je izjavil:

Furbo je izjavil:

Kakšen faks, pejd ploščice polagat, bo več keša.

faks bi useen rd mu narjen :))

Zakaj? Diplomiran folk je po 5€ na šopek, medtem ko so keramičarji iskana roba.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

SimplyMiha ::

Diplomiran keramičar še toliko bolj.

jb_j ::

Mogoče bi bil boljši naslov:

Kam da fak(s), na faks?

(samo sem persona non grata, tako, da moje mnenje ne šteje tako dobro, kot od ostalih)
nisem pač BFF adminov

korenje3 ::

Furbo je izjavil:

Kakšen faks, pejd ploščice polagat, bo več keša.


odvisno, če bo SP (15-40EUR/m2 - 150-400EUR/h) al pa za drugega delal (4-5EUR/h).

Za s.p. bi bilo pa fajn na ekonomski faks.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

Furbo ::

Kakšen ekonomski faks? Iz tam pridejo sami bedaki, ki na vsako stvar gledajo, kot nepotreben strošek. Diplomiranih ekonomistov je kot listja in trave.

Ekonomski faks ali 4-5 let izkušenj in toliko prej v penzijo?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Cruz ::

jb_j je izjavil:

Mogoče bi bil boljši naslov:

Kam da fak(s), na faks?

(samo sem persona non grata, tako, da moje mnenje ne šteje tako dobro, kot od ostalih)
nisem pač BFF adminov


Še boljše bi bilo "Kam the fak(s)?". :)
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Študent naj bo ali Kako in kam na fakulteto!!! (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Šola
466341190 (3382) nejc_nejc
»

Sem pri 39 prestar za faks? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5611422 (8155) Okapi
»

Vrnitev v šolo

Oddelek: Šola
286040 (5036) para!
»

kaj študirati

Oddelek: Šola
204437 (3745) PacificBlue

Več podobnih tem