» »

Težava pri zagonu

Težava pri zagonu

miko22 ::

Mam težavo nekaj časa, ki se pojavlja vedno bolj pogosto.
Namreč, ko se mi zažene računalnik, občasno se ne boota tako kot bi moral. Ni slike na monitorju(mam 2 monitorja), računalnik pa kao vklopljen. Pol resetiram in se boota normalno.
Kaj bi to bilo? grafična? matična?

Pa še drugi problem. Danes vstavil nov disk. Namučil sem se da mi je bios zaznal zadevo.
Vsi ostali diski so pod črkami P, ta pa ima sedaj oznako S. Je to kaj pomembno? Drugače dela ok sedaj, samo mi ni jasno zakaj mi diska ni takoj zaznal. Čudi me tudi da je disk zaznan v biosu pod boot, pod sata nastavitve pa ga ni. Zakaj ne?

Ales ::

Ok, par vprašanj glede diska:

- kateri model diska je ta nov in kam točno si ga priklopil

- kako to misliš, vsi ostali diski so pod črkami P? P je ena črka, ne več njih. Koliko diskov pa imaš, poleg tega novega? In kje prikazuje te oznake P in S, v BIOS-u ali...?

Za boot pa težko reči, lahko je marsikaj. A da med neuspelim bootom računalnik karkoli od sebe, kak zvok? A je kaj v delovanju še drugače, razen da ni slike, kak zvok ventilatorja, diska, karkoli neobičajnega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

miko22 ::

Disk je TALE.
Priklopil sem ga na SATA priklop. V biosu so črke P(ostala dva diska) in ta ima oznako S.
Boot pa samo slike ni. Monitor utripa enako kot da je računalnik ugasnjen, kljub temu da dela. Nobenih zvokov.

miko22 ::

Evo tole je v bios-u
 KLIK

KLIK

r3dkv1c4 ::

napajalnik je?
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

filip007 ::

Testiraj vsak RAM posebej, sem imel podobne težave.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

miko22 ::

Napajalnik je 600w
Rami so novi. Enako je bilo na starih in sedaj novih.
Niti ne vem ali samo slike ne pokaze(grafika) ali niti ne pride do zagona. Ker niti biosa ne vidim domnevam da je nekaj strojno.

DeeCoy ::

Če je napajalnik 600W to ne pomeni nič.. Če je nek star LC power lahko ma nazivnih 2000 pa ne bo nič pomagalo.
V mojih primerih je bila večinoma kriva grafična.

mihagr ::

Miko22
Kako ne vidis biosa, saj si dal sliko prikjlucenih naprav v biosu. Torej po vrsti odklopi, kar si priklopil.
V bios moras priti, drugace ne bo nic. Pa mimogrede, tiste crke pred diski oz eno je verjetno cd pogon,
Pomenijo na katerem prikljucku je disk. P pomeni paralel ata, s pa serial ata.

miko22 ::

Saj pravim, da se to pojavlja občasno, pa pol ko resteriram, se ponavadi normalno boota. Zato ne vem kaj je to, da večinoma dela ok, 2 na teden pa ne.
zakaj imam pol P in S, če so pa vsa ne sata priklop?

Mimogrede, sedaj ko imam nov disk, mi tudi tega windows kaže, da ga lahko varno odstranim kot kak usb. Tega pri drugih diskih ni možno. Nekaj ni uredu, pa ne vem kaj.

miko22 ::

Evo, sem si sposodil en napajalnik in zadeva še vedno dela enako, torej je fuč matična.
Zdaj pa problem: kupil letos dodanih 8 Gb Ram ddr3, zdaj pa ne dobim plate, kjer bi šel gor procesor 1155 z ddr3
ne bi rad kupoval še 1x novih ramov.
Rabljena plata ne pride v poštev.


Eh, podnožje 1155 in 1151 ni isto, ne? Torej mam velik problem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miko22 ()

DeeCoy ::

Nimaš. Vzameš rabljeno z bolhe za par 10€.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Menjava maticne, procesorja in rama (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
604897 (3801) creed
»

HP 4720s - Ne zazna novega diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
383168 (2631) N0t0ri0us
»

Računalnik se resetira (forever)

Oddelek: Pomoč in nasveti
291758 (1242) GTX970
»

Priklop drugega SATA diska

Oddelek: Strojna oprema
202780 (2364) amigo_no1
»

Zamenjal ohišje zdej pa ne dela?

Oddelek: Pomoč in nasveti
261731 (1375) mkonci

Več podobnih tem