» »

Rudarji bitcoina počasi obupujejo

1 2
3
»

kakob ::

euagrus je izjavil:


Sicer oba veva, kam spadas, tako, da se ni treba trudit. Rad bi samo, da ostali razumejo kaj si.


Aha ne bo šlo. Se mi je kar zdelo.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

kakob ::

PrihajaNodi je izjavil:

Zakaj ne prejemaš plače v BTC? Šef bi ti rekel na začetku: "tvoja plača je 0.5btc ja (se napiše decembra 2017 pogodba) in je zadeva rešena. Bi sprejel?


Halo, a ti misliš da si prvi ki je opazil da valute nimajo (in nemorejo, tudi če kdaj kakšna centralna banka trmasto poizkuša) fiksne vrednosti in misliš da nihče nima rešitve za to?

Noob.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kakob ()

MrStein ::

euagrus je izjavil:


Vedel sem, kaj se bo zgodilo z kriptovalutami (preveri mojo zgodovino, ce nisem nicka zamenjal vmes, bo jasno).

Ne veš, če si letos menjal nick ali ne?

No, naj ti pomagam:
Čas prve prijave
12.06.2018 13:31:39

Torej bo težka ta s tvojo zgodovino "genijstva"...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

euagrus ::

MrStein je izjavil:

euagrus je izjavil:


Vedel sem, kaj se bo zgodilo z kriptovalutami (preveri mojo zgodovino, ce nisem nicka zamenjal vmes, bo jasno).

Ne veš, če si letos menjal nick ali ne?

No, naj ti pomagam:
Čas prve prijave
12.06.2018 13:31:39

Torej bo težka ta s tvojo zgodovino "genijstva"...


Jah jebat ga. Prejsnjih ne mislim izdajat, sicer pa hvala za info, bo spet cas za menjavo.
In regione caecorum rex est luscus.
Ker me je nekaj slotechovcev sprasevalo:
https://github.com/cullum/dank-selfhosted

perci ::

Kakšne neumnosti si pa pisal, da te je bilo sram obdržati stare nicke? Take kot zdej?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

kakob ::

euagrus je izjavil:

MrStein je izjavil:

euagrus je izjavil:


Vedel sem, kaj se bo zgodilo z kriptovalutami (preveri mojo zgodovino, ce nisem nicka zamenjal vmes, bo jasno).

Ne veš, če si letos menjal nick ali ne?

No, naj ti pomagam:
Čas prve prijave
12.06.2018 13:31:39

Torej bo težka ta s tvojo zgodovino "genijstva"...


Jah jebat ga. Prejsnjih ne mislim izdajat, sicer pa hvala za info, bo spet cas za menjavo.



Poglej ga hudiča, bo _spizdil_ na drug nick.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

kakob ::

euagrus je izjavil:

(matthai, nocem prascem dajat keywordov, nalasc nisem uporabil pravih besed)



Tole je pa kar zaskrbljujoče btw. O Matthai-ju nimam prav visokega mnenja ampak če sodeluje s takimi osebami je res v podnu.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

aiam ::

euagrus je izjavil:



... Ker nisem pizda, da bi bil tiho.


Tole tvoje jamranje najbolj spominja na jamranje nekoga, ki je nasedel obljubam kakšnega slovenskega ico start-upa in šel fomo na vrat na nos kupovati kakšen VIB ali pa IPL takrat ko je bilo pri poročilih promoviranje... potem so pa vsi ostali pizde, ker niso bili isto glupi in so takrat raje prodajali namesto kupovali.

euagrus ::

perci je izjavil:

Kakšne neumnosti si pa pisal, da te je bilo sram obdržati stare nicke? Take kot zdej?


Anonimnost dragi op. Dejansko imam lepo navado, ki bi jo priporocal vsem (ki niso ravno samopromotorji), vsepovsod menjajte identiteto na nekaj mesecev.

aiam je izjavil:

euagrus je izjavil:



... Ker nisem pizda, da bi bil tiho.


Tole tvoje jamranje najbolj spominja na jamranje nekoga, ki je nasedel obljubam kakšnega slovenskega ico start-upa in šel fomo na vrat na nos kupovati kakšen VIB ali pa IPL takrat ko je bilo pri poročilih promoviranje... potem so pa vsi ostali pizde, ker niso bili isto glupi in so takrat raje prodajali namesto kupovali.


Se en projektor
:))
In regione caecorum rex est luscus.
Ker me je nekaj slotechovcev sprasevalo:
https://github.com/cullum/dank-selfhosted

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: euagrus ()

perci ::

Anonimnost dragi op. Dejansko imam lepo navado, ki bi jo priporocal vsem (ki niso ravno samopromotorji), vsepovsod menjajte identiteto na nekaj mesecev.

A ime in priimek tudi menjaš na vsake par mesecev? Če hočeš bit anonimen, je treba. Ne vem pa, zakaj naj bi bila to lepa navada.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

euagrus ::

kakob je izjavil:

euagrus je izjavil:

(matthai, nocem prascem dajat keywordov, nalasc nisem uporabil pravih besed)



Tole je pa kar zaskrbljujoče btw. O Matthai-ju nimam prav visokega mnenja ampak če sodeluje s takimi osebami je res v podnu.


Matthai je bil omenjen, ker vem , da ve, o cem govorim. In nocem, da bi po pomoti dal material izkoriscevalcem ljudi. Sicer ga osebno ne poznam, je pa absolutno eden bokj inteligentbih oseb na tem forumu.

perci je izjavil:

Anonimnost dragi op. Dejansko imam lepo navado, ki bi jo priporocal vsem (ki niso ravno samopromotorji), vsepovsod menjajte identiteto na nekaj mesecev.

A ime in priimek tudi menjaš na vsake par mesecev? Če hočeš bit anonimen, je treba. Ne vem pa, zakaj naj bi bila to lepa navada.


Rade volje, pa to ne pase drzavi ;) Ampak absolutno sem tule na forumu dlje kot vecina od vas b)
In regione caecorum rex est luscus.
Ker me je nekaj slotechovcev sprasevalo:
https://github.com/cullum/dank-selfhosted

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: euagrus ()

krneki0001 ::

Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

kakob ::

A si malo falil temo?
Never take a financial advice from someone who works for a living.

krneki0001 ::

Nisem. Tudi policija je ocitno ze zacela kripto nategune iskat in jih malo preiskuje.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

kakob ::

One coin nima veze s kriptom. Saj še blockchaina nimajo (razen napisano na plakatih, ampak to ne šteje).
Never take a financial advice from someone who works for a living.

perci ::

No, če smo pošteni, večina kojnov nima lastnega blockchaina.

jype ::

perci je izjavil:

No, če smo pošteni, večina kojnov nima lastnega blockchaina.
Če smo pošteni tudi večina "investitorjev" iz sosednje teme ne loči med ERC20 žetonom in blockchainom.

kakob ::

Okej. One coin nima decentraliziranega tokena of any kind whatsoever.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

MrStein ::

euagrus je izjavil:


Matthai je bil omenjen, ker vem , da ve, o cem govorim. In nocem, da bi po pomoti dal material izkoriscevalcem ljudi. Sicer ga osebno ne poznam, je pa absolutno eden bokj inteligentbih oseb na tem forumu.

No, če ti tudi verjameš, da te laptop s kamero špijunira...
Ali da lahko z diska bereš podatke, ki jih ni...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

gruntfürmich ::

krneki0001 je izjavil:

Nisem. Tudi policija je ocitno ze zacela kripto nategune iskat in jih malo preiskuje.

če smo pošteni, in da je naslov filmčka na siol: 'Sebastian Greenwood med predstavitvijo kriptovalute Bigcoin v Aziji leta 2014', bi jst rekel da je človek velik dobrotnik; kot to vedno ponavljam.

če je folk takrat kupoval onecoin je imel dosti časa za prodajo da se zdaj sonči na bahamih...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

GizmoX ::

krneki0001 je izjavil:

GizmoX je izjavil:

Če bi bili nazaj prevrteni kilometri tako strašen problem...
Je problem. 70% evropskih avtomobilov ima prevrtene kilometre.
Kakšno izgubo ti to predstavlja? 100€? 1000€?
Koliko bi plačal (osebi, instituciji, storitvi, pač neki rešitvi), da bi prevrtavanje kilometrov postala stvar preteklosti? 1€? 10€?

Če bi bil to res tako strašen problem, bi 10.000 kupcev rabljenih vozil (1% od 1.000.000 osebnih avtov v Sloveniji) z veseljem dalo 100€ ob nakupu rabljenega avtomobila. Pa še prihranili bi!
Z milijonom evrov se da marsikaj narediti. Z 10.000€ pa še za programerja ne zaslužiš.
udirač => uni. dipl. inž. rač.

krneki0001 ::

Evropo na leto stane prevrtavanje kilometrov na avtomobilih približno 9 milijard evrov.
https://www.24ur.com/novice/slovenija/p...

Za ta denar pa se verjetno tako aplikacijo že splača napisat, pa kaj v zakone vpisat o prevrtavanju kilometrov.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

GizmoX ::

Očitno se bo počasi nekaj izcimilo iz tega...
udirač => uni. dipl. inž. rač.

Ghost7 ::

Glede mininga:

Če si investiral v opremo in reskiral ---> jeb*ga pogoltni slino in majnaj dokler HW ne odmre!

Namreč zadevo se igra na dolgi rok. Ko bo spet bum in evforija, boš dobil poplačan "pogum" (have faith).

Enkrat smo že za*ebal, ko smo ugasnil mining grafične, čez par mesecev je bil pa bum, in če bi tiste pol leta še majnal, bi imel danes precej več od tega, kot pa tisto elektriko. Pač treba je zoptimizirat, majnat coine, ki so za grafične lahki. Bitcoin je za nas (zaradi predrage elektrike) nerentabilen, ker je prezahteven s premalo "gaina".

Sam kot "računalničar" sem investiral v minig rig že iz razloga, da sem preizkusil tehnologijo in čez 20 let rekel, (četudi gre vse nekam) "Bil sem del tega!", nekaj sem se tudi naučil.

Pa še to: ure elektrike in zabitja pred računalnikom zaradi igric iz katerega ne potegneš na dolgi rok nič, je definitivno slabše kot pa nič iz miniga ampak si iz tega potegnil določen del znanja in izkušenj. HW si v obeh primerih kupil. Če takoj nehaš, recimo da imaš 4 grafične, dve prodaš za še vedno lepo ceno, dve pa v gaming računalnik.

Hint! Področje strojnega učenja? Grafične so kot nalašč zato. Za tiste ki vas to zanima.

Invictus ::

Kaj si zdaj delaš reklamo za svojo staro robo?

Strojno učenje se lahko učiš kjerkoli, samo malo počasneje :D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Vazelin ::

Ghost: če verjameš v zgodbo, da se lahko boom ponovi, potem se ti splača še naprej žgat grafe na polno.:D Mogoče, ampak le mogoče, boš nekoč bogato poplačan, ko boš buildal shitcoine, ki bodo kripto depresijo večletno preživeli in obstali.

Qcube ::

Se ne splača žgat na polno če greš lahko v menjalnico in kupiš kojn po nižji ceni kot plačaš za elektriko.

Ghost7 ::

Invictus je izjavil:

Kaj si zdaj delaš reklamo za svojo staro robo?


Strojno učenje se lahko učiš kjerkoli, samo malo počasneje :D.

Tudi prav (btw je ŠE ne prodajam).

Mogoče res, pač hint. Zdej si se samo v to vtaknil :D

Ko vključiš v to fiziko, bilogijo, kemijo... ti hitro postane jasno, da nisi dovolj potrpežljiv, da bi čakal na CPU ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost7 ()

Vazelin ::

Qcube je izjavil:

Se ne splača žgat na polno če greš lahko v menjalnico in kupiš kojn po nižji ceni kot plačaš za elektriko.

itak verjetno starši plačajo elektriko -> torej 0 stroška:)):D

Ghost7 ::

Vazelin je izjavil:

Ghost: če verjameš v zgodbo, da se lahko boom ponovi, potem se ti splača še naprej žgat grafe na polno.:D Mogoče, ampak le mogoče, boš nekoč bogato poplačan, ko boš buildal shitcoine, ki bodo kripto depresijo večletno preživeli in obstali.


Da.
Na to računam(o).
Prvih 10 coinov mislim, da niso ravno "shitcoini".

Qcube je izjavil:

Se ne splača žgat na polno če greš lahko v menjalnico in kupiš kojn po nižji ceni kot plačaš za elektriko.

Lahko, itaq, stvar posameznika.




Vazelin je izjavil:

Qcube je izjavil:

Se ne splača žgat na polno če greš lahko v menjalnico in kupiš kojn po nižji ceni kot plačaš za elektriko.

itak verjetno starši plačajo elektriko -> torej 0 stroška:)):D


Vazelin, če slučajno namiguješ (tudi) name, sem na svoje, v svojem stanovanju, za katerega plačujem že nekaj let "puf".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost7 ()

Furbo ::

Ghost7 je izjavil:

Glede mininga:

Če si investiral v opremo in reskiral ---> jeb*ga pogoltni slino in majnaj dokler HW ne odmre!

Namreč zadevo se igra na dolgi rok. Ko bo spet bum in evforija, boš dobil poplačan "pogum" (have faith).

Er, to je popolna oslarija.

Če neprofitno rudariš, to pomeni, da jih lahko ceneje kupiš, kot pa sam narudariš.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Qcube ::

Edino kar se včasih splača z mining rigom je da majnaš kojn točno, mislim na sekunde točno, ob izidu ko je težavnost skoraj 0. Samo itak večina jih propade že takoj na začetku, oz. zbežijo ko prodajo masternode.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Leto dni kasneje: bitcoin -84 odstotkov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
8726097 (15915) Aquafriend
»

Nvidia: prodaja grafičnih kartic za rudarjenje zanemarljiva

Oddelek: Novice / Kriptovalute
3411644 (8591) Truga
»

Ko je Kodak napovedal kriptovaluto, je delnica poskočila (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
5526876 (23535) Morientes
»

Za rudarje odslej dvakrat manj bitcoinov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
5121255 (17555) Matevy
»

Ena skupina pridobila nadzor nad 51 odstotki rudarjenja bitcoinov

Oddelek: Novice / Kriptovalute
57324 (5066) Baja

Več podobnih tem