» »

Nov telefon

Nov telefon

«
1
2

janko934 ::

Ravno 2 leti si lastim Huawei P9 Lite, ki mi počasi, a vztrajno pobira živce. Zadnje čase deluje počasneje in se zatika. Med tem sem ga formatiral, posodobil itd. a je po tem dejansko še slabše. Moti me, ker ne morem dinamično delati.

Najraje bi kupil kar novega in tega prodal. Kaj se trenutno prodaja ugodno, da bo obrok npr. 24 x 10 €? Koliko dobim ta tole na Bolhi? Vseskozi imam plastični etui, torbico ter zaščitno steklo in v škatli vse, kar paše zraven.

Veliko brskam po spletu in prebiram maile, tako da je to ključno. Sicer pa se mi zdi glede velikosti tole kar dovolj. Ne vem, če ne bi bil večji že prevelik. Ali pa morda le ne.

Bye ::

Izogibaj se vsega, kar nosi v imenu "Lite". Kupi premium telefon. Boljše par let rabljeni flagship kot nova jajca.

Dimnik ::

Tole je bilo na začetku izdaj, eedaj več ne velja za lite....npr, mi8 lite ima sd 660, ki je zelo odziven, sem imel mi note 3 z sd660 in telefon leti kot strela, mate 20 lite, je tudi odzivna zadeva, kirin 710 je kot.sd 660...

grimth ::

Vsi telefoni po nekaj letih "delajo počasi" , zato ker se baterija po X polnjenih slabša, in telefon potem niža frekvence procesorja zato da ti telefon ne crkne po 1 uri uporabe. Vsak človk hoče da mu telefon zdrži čez celi delovni dan, to je pač kompromis.

Drugi razlog je lahko tudi, da ti manufacturer preko updatov umetno poneumlja telefon zato da se ljudje odločijo za ponovni nakup. To je velik biznis, od tebe se pričakuje da vsako leto kupiš nov telefon, a ti to ne veš? :D

Na ebayu kupiš novo baterijo za tvoj mobi, jst vedno kupim novo baterijo takrat ko kupim nov telefon (kar je na vsakih 5-7 let), in pač zamenjam po potrebi.

janko934 ::

A nova baterija bo rešila počasno delovanje? Baterija zdrži cel dan in več niti ne potrebujem. Scena tega Lite-a pa je, da se baterije med drugim ne da vzeti ven, ampak ga je potrebno povsem razstaviti.

Torej mi priporočate, da vztrajam s tem in ne kupujem naprej. Ne vem, razvadil sem se, da telefon deluje tekoče, pa čeprav tole ni nikoli bil top model.

hojnikb ::

Če hočeš tekoš telefon tudi po 2-3 updejtih, bo treba it na iOS. Kakšen iphone 6S ali 7 se da že dobit za ugodno ceno in bo muchos bolše, če nisi res zahteven uporabnik. Pa če je baterija fuč, ti apple da vsaj opcijo ali hočeš throttlat al ne :)
#brezpodpisa

Mavrik ::

grimth je izjavil:

Vsi telefoni po nekaj letih "delajo počasi" , zato ker se baterija po X polnjenih slabša, in telefon potem niža frekvence procesorja zato da ti telefon ne crkne po 1 uri uporabe. Vsak človk hoče da mu telefon zdrži čez celi delovni dan, to je pač kompromis.


Tole je precejšenj bullshit - Apple je sicer res upočasnjeval telefone zaradi baterij, ampak večina drugih proizvajalcev pa tega ni počela. Problem je predvsem izjemno poceni eMMC pomnilnik, ki se sčasom izrabi in upočasni. In tu nekako nimaš druge izbire, kot kupiti telefon z dobrim in kvalitetnim notranjim pomnilnikom - to pa so predvsem high-end telefoni zadnjih generacij. Poceni telefoni, Huawei in ostali kitajci še vedno vgrajujejo eMMC (ker šparajo pri stroških zato da ti lahko dajo poceni telefon), ki bo po letu ali dveh neuporabno počasen.

hojnikb je izjavil:

Če hočeš tekoš telefon tudi po 2-3 updejtih, bo treba it na iOS. Kakšen iphone 6S ali 7 se da že dobit za ugodno ceno in bo muchos bolše, če nisi res zahteven uporabnik. Pa če je baterija fuč, ti apple da vsaj opcijo ali hočeš throttlat al ne :)


A to po tistem ko ti Apple namesti "posodobitev", ki upočasni telefon? Right.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Dimnik ::

hojnikb je izjavil:

Če hočeš tekoš telefon tudi po 2-3 updejtih, bo treba it na iOS. Kakšen iphone 6S ali 7 se da že dobit za ugodno ceno in bo muchos bolše, če nisi res zahteven uporabnik. Pa če je baterija fuč, ti apple da vsaj opcijo ali hočeš throttlat al ne :)


Ha ha ha.....

PacificBlue ::

iPhone niti ne pride v upoštev zaradi pogoja 24x10:). Vsaj kar se novih aparatov tiče.

Kupi redmi S2 ali note 5 pa vzami čez leto dni spet nov telefon. Boš zdaj prisparal vsaj 100eur pa se delalo bo vse normalno.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

shadeX ::

A to po tistem ko ti Apple namesti "posodobitev", ki upočasni telefon? Right.


Mogoče še kakšen bolj pameten razlog, zakaj ne it na iOS?

Ta s posodobitvijo je že izrabljen, uporabniki smo že kdaj dobili možnost vpogleda v zdravje baterije in kontrolo če želimo upočasniti telefon na račun počasnejšega praznenja baterije.

TheBlueOne ::

shadeX je izjavil:

A to po tistem ko ti Apple namesti "posodobitev", ki upočasni telefon? Right.


Mogoče še kakšen bolj pameten razlog, zakaj ne it na iOS?



Ker je predrag in ker ima neumne omejitve kakor da za glasbo potrebujes iTunes, da ne mores prosto prenasati datotek, da so aplikacije drage, da so popravila draga in da ti vsak drug Apple uporabnik kot zdravilo za vse tegobe svetuje, da kupis se njihov pc itn., ker samo tako dela na Apple nacin. One Drive pravtako ni delal briliantno....

Sem ga imel eno leto in nikoli vec. Sel nazaj na Xperie Compact, ki so pravtako dovolj mocne, da delajo se dolga leta.

Pozabil, da ima pateticno slabo baterijo naprem trenutni Xperiji Compact (za polovico cene). Imam se danes povsod kaksen kabel za polnjenje (sluzba, avto, doma, pri starsih).

Verjetno je se kaj, ampak na hitro se ne spomnem.

Zgodovina sprememb…

Mavrik ::

shadeX je izjavil:

A to po tistem ko ti Apple namesti "posodobitev", ki upočasni telefon? Right.


Mogoče še kakšen bolj pameten razlog, zakaj ne it na iOS?

Ta s posodobitvijo je že izrabljen, uporabniki smo že kdaj dobili možnost vpogleda v zdravje baterije in kontrolo če želimo upočasniti telefon na račun počasnejšega praznenja baterije.


Ne vem, nisem marketingar da bi vas prepričeval v nekaj. Ne maram edino širjenja neumnosti in zavajanja. Upočasnjevanje se je namreč pojavilo v kernelu tudi za iPhone X.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

chort ::

Še en glas za Sony Xperia Compact.
Prej sem imel Z1 Compact, kupljeno takoj ko je ven prišel njen naslednik, za rabljeno par dni reci piši 200EUR.
Pred enim tednom sem na Amazonu spet ujel akcijo in kupil dva komada XZ1 Compact po 200EUR vsaka, tokrat nove.
Dobra stran teh telefonov je, da imajo flagship specifikacije in hitrost, a precej manjši zaslon in enako baterijo - so hitri, baterija pa traja običajno dva dni ali več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: chort ()

Egidij88 ::

Glej gearbest temo. Poco, OnePlus 6, Mi8, Mi A2 itd...

janko934 ::

Najraje bi telefon prodal, dokler zanj dobim vsaj še kaj. Sem tudi pred leti imel "slabe" telefone. Take, ki so bili novi po max 100 €. Sedaj pa, predvsem zaradi službe, potrebujem zadevo, ki deluje tekoče. Saj kamere in podobno imajo že vsi dovolj dobre.

Sem pa si pred leti lastil Xperio. Ne vem, katera je ravno bila, a telefon je deloval odlično. Cena malce dražja.
Probal sem tudi s Kitajci, a tam je bilo razvidno, da nivo delovanja hitro pade. Po parih mesecih je bilo precej slabše, medtem ko so ti "nekitajci" delovali praktično na istem nivoju zelo dolgo. Da niti ne govorim o Xperii - po enem letu (ali še več) praktično nov telefon.

Gledam malo na hitro. Tele XZ1 so okoli 350 €. Poleg nove kupim le še od nekoga, ki jo je res le kupil in pustil zapakirano v škatli. Nova za 200 € pa bi bil izvrsten nakup. Če bo seveda še kje taka akcija. Do tja nekje bi se tudi stegnil - 250 € oz. kakor sem dejal 24 x 10 €.

TheBlueOne ::

janko934 je izjavil:

Najraje bi telefon prodal, dokler zanj dobim vsaj še kaj. Sem tudi pred leti imel "slabe" telefone. Take, ki so bili novi po max 100 €. Sedaj pa, predvsem zaradi službe, potrebujem zadevo, ki deluje tekoče. Saj kamere in podobno imajo že vsi dovolj dobre.

Sem pa si pred leti lastil Xperio. Ne vem, katera je ravno bila, a telefon je deloval odlično. Cena malce dražja.
Probal sem tudi s Kitajci, a tam je bilo razvidno, da nivo delovanja hitro pade. Po parih mesecih je bilo precej slabše, medtem ko so ti "nekitajci" delovali praktično na istem nivoju zelo dolgo. Da niti ne govorim o Xperii - po enem letu (ali še več) praktično nov telefon.

Gledam malo na hitro. Tele XZ1 so okoli 350 €. Poleg nove kupim le še od nekoga, ki jo je res le kupil in pustil zapakirano v škatli. Nova za 200 € pa bi bil izvrsten nakup. Če bo seveda še kje taka akcija. Do tja nekje bi se tudi stegnil - 250 € oz. kakor sem dejal 24 x 10 €.


Morda ti proda chort. :) Trenutno so okoli 300€ na amazonu.

Stari maček ::

Egidij88 je izjavil:

Glej gearbest temo. Poco, OnePlus 6, Mi8, Mi A2 itd...

Trenutno best buy so vsekakor Xiaomiji. Imam Pocota F1 6/128 in sem neizmerno zadovoljen. Prej sem uporabljal iPhone in Samsung Note linijo, da ne bo kakšnih nesporazumov...

hojnikb ::

Mavrik je izjavil:

grimth je izjavil:

Vsi telefoni po nekaj letih "delajo počasi" , zato ker se baterija po X polnjenih slabša, in telefon potem niža frekvence procesorja zato da ti telefon ne crkne po 1 uri uporabe. Vsak človk hoče da mu telefon zdrži čez celi delovni dan, to je pač kompromis.


Tole je precejšenj bullshit - Apple je sicer res upočasnjeval telefone zaradi baterij, ampak večina drugih proizvajalcev pa tega ni počela. Problem je predvsem izjemno poceni eMMC pomnilnik, ki se sčasom izrabi in upočasni. In tu nekako nimaš druge izbire, kot kupiti telefon z dobrim in kvalitetnim notranjim pomnilnikom - to pa so predvsem high-end telefoni zadnjih generacij. Poceni telefoni, Huawei in ostali kitajci še vedno vgrajujejo eMMC (ker šparajo pri stroških zato da ti lahko dajo poceni telefon), ki bo po letu ali dveh neuporabno počasen.

hojnikb je izjavil:

Če hočeš tekoš telefon tudi po 2-3 updejtih, bo treba it na iOS. Kakšen iphone 6S ali 7 se da že dobit za ugodno ceno in bo muchos bolše, če nisi res zahteven uporabnik. Pa če je baterija fuč, ti apple da vsaj opcijo ali hočeš throttlat al ne :)


A to po tistem ko ti Apple namesti "posodobitev", ki upočasni telefon? Right.


iOS 12.1 in iPhone 6; vse leti kot puter, throttle se se vedno da izklopit (preverjeno).

In ni razloga, da to ukinejo, glede na outcry v preteklosti.

Dimnik je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Če hočeš tekoš telefon tudi po 2-3 updejtih, bo treba it na iOS. Kakšen iphone 6S ali 7 se da že dobit za ugodno ceno in bo muchos bolše, če nisi res zahteven uporabnik. Pa če je baterija fuč, ti apple da vsaj opcijo ali hočeš throttlat al ne :)


Ha ha ha.....

hahaha je ko mas highend androidnez outdated v 2 letih.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

hojnikb ::

Problem je predvsem izjemno poceni eMMC pomnilnik, ki se sčasom izrabi in upočasni. In tu nekako nimaš druge izbire, kot kupiti telefon z dobrim in kvalitetnim notranjim pomnilnikom - to pa so predvsem high-end telefoni zadnjih generacij. Poceni telefoni, Huawei in ostali kitajci še vedno vgrajujejo eMMC (ker šparajo pri stroških zato da ti lahko dajo poceni telefon), ki bo po letu ali dveh neuporabno počasen.


Tu ne gre za problem izrabe (ce bi bil to problem, bi bilo veeeliko vec corruptov android sistema) ampak enostavno za odsotnost trim komande, ki bi popucala dirty bloke, kar pomen da se more blok brisat last minute (aka takrat ko pises na lbja, ki so bli brisani).
Pa seveda; kontroerji v teh 4.5 (ali 4.41) emmcjih so zelo primitivne narave (8 bitni risci ponavad), torej tezko hendlajo garabge collection, write amplification, updejtanje ftl tabel itd zram pa bi se mel spodbn random performance. Vse to brez drama, z minimalno srama in zapakirano v 30c vreden cip.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

oiwedfhjweif ::

Tako iOS kot Android sta v smislu telefoniranja jajce. Eden ima ene napake za znoret, drugi druge. Vprašanje je samo ali boš dal za igračko 100€ ali jurja in več.
*V čakanju na nov business oriented OS.

P9 lite ni vreden baš nešto, po moje je še najbolj smiselno, da ga nekdo iz familije erba.

bmwwww ::

Stari maček je izjavil:

Egidij88 je izjavil:

Glej gearbest temo. Poco, OnePlus 6, Mi8, Mi A2 itd...

Trenutno best buy so vsekakor Xiaomiji. Imam Pocota F1 6/128 in sem neizmerno zadovoljen. Prej sem uporabljal iPhone in Samsung Note linijo, da ne bo kakšnih nesporazumov...


+1 za Pocota

janko934 ::

Tale Xiaomi boljši nakup, kot pa Xperia? OK, kje pa se ugodno dobi tale Poco?

Gagarin ::

janko934 je izjavil:

Tale Xiaomi boljši nakup, kot pa Xperia? OK, kje pa se ugodno dobi tale Poco?


Poco nima NFC kar je zame no-go... (mobilno plačevanje, urbana...). Drugače pa Gearbest, Aliexpress...al pa mishop.si - malo dražje pa hitreje.

matobeli ::

A bi kdo menjal XZ1 Compact za XZ1? Sem XZ1 ujagal na mimovrste.com ene 3 tedne nazaj za 250EUR, pa bi mi compact bolj pasal :D

Sem bil pa ravno v dilemi ali Poco ali XZ1. Pa je prednost Pocota samo v performancu in bateriji. Mid range z flagship chipsetom, kar je bil mišljen.

XZ1 je zmagala ker nisem samo bench geek. Pa zaradi velikosti. Poco je huge.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

sajmon ::

janko934 je izjavil:

Ravno 2 leti si lastim Huawei P9 Lite, ki mi počasi, a vztrajno pobira živce. Zadnje čase deluje počasneje in se zatika. Med tem sem ga formatiral, posodobil itd. a je po tem dejansko še slabše. Moti me, ker ne morem dinamično delati.

Najraje bi kupil kar novega in tega prodal. Kaj se trenutno prodaja ugodno, da bo obrok npr. 24 x 10 €? Koliko dobim ta tole na Bolhi? Vseskozi imam plastični etui, torbico ter zaščitno steklo in v škatli vse, kar paše zraven.

Veliko brskam po spletu in prebiram maile, tako da je to ključno. Sicer pa se mi zdi glede velikosti tole kar dovolj. Ne vem, če ne bi bil večji že prevelik. Ali pa morda le ne.



Žena je bila v povsemi isti situaciji, P9 Lite je postal obupno počasen. Odločila se je za Mate 20 Lite, pri telekomu (aneks) 24*10. Po prvih vtisih super telefon.
Če bi pa sam izbiral, bi verjetno pogled med Xioami modeli.

hojnikb ::

Ko se obupa nad počasnostjo, se splača nardit factory reset. Včasih pomaga :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

janko934 ::

hojnikb je izjavil:

Ko se obupa nad počasnostjo, se splača nardit factory reset. Včasih pomaga :)


1. prispevek, 1. vrstica, 3. stavek.

Se mi je pa zdelo, da je potem deloval še slabše. Ne vem, do sedaj je še vsak telefon po resetu vsaj nekaj časa deloval precej bolje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: janko934 ()

hojnikb ::

flešneš potem original firmware oz. starejšo verzijo. Ali pa kakšen rom iz xda.
Opcijsko tudi kakšen fstrim programček z playstora, da prisilno potrimaš flash.
#brezpodpisa

Scorpy84 ::

grimth je izjavil:

Vsi telefoni po nekaj letih "delajo počasi" , zato ker se baterija po X polnjenih slabša, in telefon potem niža frekvence procesorja zato da ti telefon ne crkne po 1 uri uporabe. Vsak človk hoče da mu telefon zdrži čez celi delovni dan, to je pač kompromis.

Drugi razlog je lahko tudi, da ti manufacturer preko updatov umetno poneumlja telefon zato da se ljudje odločijo za ponovni nakup. To je velik biznis, od tebe se pričakuje da vsako leto kupiš nov telefon, a ti to ne veš? :D

Na ebayu kupiš novo baterijo za tvoj mobi, jst vedno kupim novo baterijo takrat ko kupim nov telefon (kar je na vsakih 5-7 let), in pač zamenjam po potrebi.


Pozabil si napisati, da so aplikacije, večinoma brezveze, vedno večje in procesosko požrešne, zadnje čase tudi časopisne spletne strani ker je več slikovnega gradiva in reklam, kot tekst. Npr. apk fb je lani imel 500mb. Ko ne nalagaš aplikacij, ki so slabo optimizirane (kar je pri android itak bolj ali manj vse) ali procesorsko bolj zahtevne, kot so bile ob izidu telefona, si lahko presenečen, kako je telefon še vedno hiter kot je bil nov.

hojnikb ::

sam brez aplikacij je takšen telefon malo bolj uporaben od reglje.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Scorpy84 ()

Scorpy84 ::

hojnikb je izjavil:

sam brez aplikacij je takšen telefon malo bolj uporaben od reglje.


Odvisno kaj rabis, vecino se da tudi dostopat tudi prek brskalnika. Reglja pa nima brskalnika ali pa se motim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Scorpy84 ()

bmwwww ::

janko934 je izjavil:

Tale Xiaomi boljši nakup, kot pa Xperia? OK, kje pa se ugodno dobi tale Poco?


Jazsem si ga vzel preko Aliexpressa, prodajalec mi zealer, s skladiscem v ITA. 128/6 verzijo 304eur in 6%topcashbacka. Za mamo sem vzel pa redmi note 6pro na gearbestu iz kitajske, pa tud brez dodatnih stroskov

janko934 ::

Ja, takrat sem si lastil Xperio Arc S. Meni je bil to super telefon.

Kaj pa vem tile Poco loco in podobno. Pa tisti, ki kupite tak noname telefon, ga imate dlje časa. Ne pa recimo pol leta in podobno?

Kayzon ::

bmwwww je izjavil:

Stari maček je izjavil:

Egidij88 je izjavil:

Glej gearbest temo. Poco, OnePlus 6, Mi8, Mi A2 itd...

Trenutno best buy so vsekakor Xiaomiji. Imam Pocota F1 6/128 in sem neizmerno zadovoljen. Prej sem uporabljal iPhone in Samsung Note linijo, da ne bo kakšnih nesporazumov...


+1 za Pocota


+1 z moje strani za F1 Pocota :))

matobeli ::

janko934 je izjavil:

Pa tisti, ki kupite tak noname telefon, ga imate dlje časa. Ne pa recimo pol leta in podobno?


Čemu ti noname? Xiaomi je precej konkretno uveljavljen proizvajalec telefonov.
Moj Redmi 4 je po 2 letih praktično kot nov.

Dimnik ::

Xiaomi in noname telefon???.....ajme človek božji, potem sploh ni čudno, da gre tak človek v trgovino in mu podturijo *znane znamke* najnižjega ranga po oderuški ceni

janko934 ::

Ko se pisal tole, sem takoj vedel, da se bo vsak obergnil ob "no name". Za moje pojme je Sony širši javnosti še vedno precej bolj poznana znamka, kot pa Xiaomi.

Saj ni važno.

Ok, kje hitro in poceni dobim Pocota? Rabil bi še steklo in gumijast etui. Tujina li Slovenija?

Tole ok? 349 €

https://www.mishop.si/xiaomi-pocophone-...

Ali je tole bolje? Ta ma 128 gb. 289 €

https://www.gearbest.com/cell-phones/pp...

Kje še ceneje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: janko934 ()

Dimnik ::

Piši na zs, če te zanima nov poco, 6/64, .modre barve, slo garancija

shadeX ::

Nekdo s pokotom ni zadovoljen :))

shadeX ::

@ OP

Poglej še tole Nokio. Ima čisti Android One, nobenih modifikacij. Telefon deluje bomba.

Dimnik ::

shadeX je izjavil:

Nekdo s pokotom ni zadovoljen :))


Ne na pamet, imam nov xiaomi mi8, ne se sekirat, itak so to boljši telefoni od tvojih jabolk

Bellzmet ::

Hehe Huawei je že prehitel Apple po svetovni prodaji mobilnih telefonov. 4. na lestvici je Xiaomi. >Samsung, Huawei, Apple, Xiaomi.

Se pravi so med prvimi štirimi na svetu dva uveljavljena: Samsung in Apple in dva "neuveljavljena" kakor eni pravijo: Huawei in Xiaomi. Hehe imate sprane možgane ali pojma nimate o zadevi ali pa ste prodajalci Samsunga in Appla:), da jim pravite "neuveljavljeni". Ja težka vam bo predla.

Dimnik ::

Bellzmet je izjavil:

Hehe Huawei je že prehitel Apple po svetovni prodaji mobilnih telefonov. 4. na lestvici je Xiaomi. >Samsung, Huawei, Apple, Xiaomi.

Se pravi so med prvimi štirimi na svetu dva uveljavljena: Samsung in Apple in dva "neuveljavljena" kakor eni pravijo: Huawei in Xiaomi. Hehe imate sprane možgane ali pojma nimate o zadevi ali pa ste prodajalci Samsunga in Appla:), da jim pravite "neuveljavljeni". Ja težka vam bo predla.


Tole.mislsiš na GRT uporabnika? Eh on itak ni za to.debato, tako da pri njem upotabljajte desno zgoraj,.predlagaj izbris

shadeX ::

Bellzmet je izjavil:

Hehe Huawei je že prehitel Apple po svetovni prodaji mobilnih telefonov. 4. na lestvici je Xiaomi. >Samsung, Huawei, Apple, Xiaomi.


Ti resnično primerjaš podatke dveh podjetij, ki se osredotočajo na povsem različno ciljno skupino uporabnikov? Normalno da ga je prehitel, če pa Huawei prodaja telefone od 50EUR naprej (če še ne veš je na svetu več revnih kot bogatih).

Android tržni delež 90%, iOS 10%. Delež se z leti veča v prid Android OS-ja. Pa ne zaradi tega ker bi padala prodaja iOS telefonov, ampak ker telefoni prihajajo v države v razvoju, kjer ga kupiš lahko za 20EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

hojnikb ::

And yet nardi Apple največ profita z mobilnim oddelkom. Wonde why.
#brezpodpisa

shadeX ::

Sej zato je tudi app development za iOS gold mine.

10 installov na iOSu je ekvivalentno 100 installom na pokofonu.

Dimnik ::

Dajta vidva jabolčka.ne zasmetit teme z vajinim zagovarjanjem

shadeX ::

Seveda "zagovarjam", ker limate povsem napačne podatke. Mavrik pravi, da ne prenaša "neumnosti" in "laganja".

Torej vas samo popravljam z dejstvi, ker navajate napačne podatke.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

matobeli ::

Hočeš rečt da smo se pogovarjali o številu prodanih telefonov in je v tem pogledu najbolj važno kdo jih proda za največ keša?

Hmmm...

janko934 ::

Ok, tista Nokia je kar zanimiva. Tudi cena je pol manjša.

Btw...ravno sem prestopil k T2. Tam imam vse komplet, pa me zanima ali imajo kakšne ugodne akcije?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telefon do max. 250 EUR (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5813267 (9940) toro69
»

Nakup novega Apple iPhone 6s leta 2019?

Oddelek: Kaj kupiti
436226 (4938) tikitoki
»

Huawei p20 pro ali samsung s9+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9014144 (11482) cordoba
»

Apple predstavil nove iPhone, uro Watch 4 in iOS 4 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
42790583 (76451) MrStein

Več podobnih tem