» »

Učenje tujega jezika

Učenje tujega jezika

kecip ::

Pozdravljeni,

zanima me, če je imel kdo opravka z online tečajem nemščine, ki ga je kupil na spletni strani 1nadan.si. Zanima me, če je kaj "resnice" v teh tečajioh, ali gre bolj za kakšen "spletni nateg". Namreč redna cena tečaja znaša 299EUR, na tej strani pa ga ponujajo za 19EUR. Za lažjo predstavo tečaja sem prilepil tudi link. https://1nadan.si/PrikaziPonudbo/62673/1

Zraven tega me zanima tudi, če bi mi lahko priporočili kakšen online tečaj nemščine za začetnike. Toliko, da se naučim osnove za sporazumevanje, naprej pa bo že šlo :))

Tisti, ki pravite, da naj grem kar v tujino, Vas lepo prosim, da se vzdržite takšnega komentarja, ker za delo v tujini rabim vsaj osnovno razumevanje :)


Hvala vsem za odgovore.

Lep dan :)
  • spremenilo: kecip ()

otago ::

1. Goethe Institute certifikat- samo testiranje stane cca. 150-180eur. Le ta je priznan. Obstaj se TELC. Gothe Sprachkurseschule je kr nekaj, kar se lepse slisi od XYZ Sprachschule. Kvaliteta pri 20eur za 6mesecni kurs?

2. Imas dovolj drugih opcij za "kakovosten" tecaj, ce si na zavodu za zaposlovanje ti placajo 3mesecne kurse do skoraj B2, ali SOLT v Ljubljani. V knjizicah si sposodi ucbenike za nemski jezik za osnovno solo. Učenje nemščine

3. V Nemciji je ogromno tujcev, sploh pri mednarodnih podjetjih. Ce bi sel delat za fizikalca za Amazon v lagerju bo glavni jezik anglescina, ce bos sel na slovensko leih firmo v Nemciji bos med Balkanci in je znanje nemscine samo plus, ni pa mus. No, mogoce zasluzis za tecaj nemscine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

TheBlueOne ::

kecip je izjavil:


Zraven tega me zanima tudi, če bi mi lahko priporočili kakšen online tečaj nemščine za začetnike. Toliko, da se naučim osnove za sporazumevanje, naprej pa bo že šlo :))

Tisti, ki pravite, da naj grem kar v tujino, Vas lepo prosim, da se vzdržite takšnega komentarja, ker za delo v tujini rabim vsaj osnovno razumevanje :)



Zivim v Avstriji, prisel prakticno brez znanja nemscine, sem jo pa imel v srednji soli ampak brez efekta. Sem pa znal anglesko skoraj kot slovensko, tako, da nisem ravno trd za jezike, ko je bilo treba sem nemscino kar hitro osvojil. Avstrijci se niti pozdravijo ne kakor v ucbenikih. :)

Vse kar lahko recem je, da so razni tecaji, solanja zame metanje casa vstran. Ce se hoces nauciti jezika, brez da si v drzavi, potem te resi samo enormna kolicina gledanja TVja v izbranem jeziku, branje literuture, ce je mozno knjige, ki jo poznas velikokrat.

Ce ne bi sel v tujino samo zato, da se ucis jezika, potem ti priporocam, da isces sluzbo ze prej, ker bos verjetno ze kar nekaj let delal v tujini, preden bos na nivoju, ki si si ga zadal za cilj.

Damiani ::

Lahko poskusiš z brezplačnim spletnim tečajem Duolingo.

tikitoki ::

V knjiznici si izposodis kaksne ucbenik in preberes osnove. Potem pa moras nabrati dovolj velik besednjak. Pa cimvec vaje, kot so rekli, filmi, revije, zivljenej v nemskogovorecem kraju je super,..l

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

kecip ::

Hvala vsem za odgovore :) problem je ravno v tem, da ne znam osnov. Sem si sposodil ucbenik in delovni zvezek za osnovno solo, kjer je prvo poglavje eins, zwei, drei... Slisi se obetavo :) potem pa, da vsaj kolikor toliko razumem, da vem priblizno kaj mi kdo govori, pa kar v avstrijo :) se vedno najde kaksen slovenec ali balkanec,ki malce olajsa vse skupaj :)

Hvala se enkrat :)

HotBurek ::

Index of German Lessons: https://ielanguages.com/German.html

Pa še opcija, da ko si za računalnikom, poslušaš nemški radio (prek interneta).
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: HotBurek ()

rozman ::

https://www.pimsleur.com/

Zelo dober tečaj, kjer vadiš govorjenje ob audio coursih in pa nekaj malega branja.

Če nočeš plačati, najdeš zadevo na thepiratebayu, pa tudi na partisu maš :)

mlamat ::

Tudi jaz priporočam Doulingo.

Še boljši je pa Babbel, dobiš že za 30€ na leto če se registriraš zdaj in počakaš kak mesec na ponudbo za polovično ceno.

tikitoki ::

rozman je izjavil:

https://www.pimsleur.com/

Zelo dober tečaj, kjer vadiš govorjenje ob audio coursih in pa nekaj malega branja.

Če nočeš plačati, najdeš zadevo na thepiratebayu, pa tudi na partisu maš :)


Hvala, ze vlecem dol:)

yansek ::

Je kdo že slišal za Language Reactor ?

Boomerang ::

Jaz bi se najprej vprašal, koliko se učenje tujega jezika (ki ni angleščina) sploh splača, če ne živiš v okolju, kjer se ta jezik uporablja. Ne bom rekel, da je učenje tujih jezikov brez veze, ampak kakšno je na koncu razmerje med vloženim časom in pridobljenim praktičnim znanjem? Koliko je na koncu efekta? Svet je naklonjen angleščini in z njo se da v 80% lepo sporazumevati, kjerkoli si.

Že angleščina, ki jo poučujejo v šoli je bolj tako. Koristi ti edino pri pisanju življenjepisa in branju knjig, kjer se potrebuje slovenica, drugače pa se v pogovornem jeziku uporabljajo čisto drugačne fraze in besedne zveze, kot so te učili v šoli. Za razumevanje filmov in pogovor z native speakerjem je treba osvojiti še kar nekaj besed in fraz, kakor tudi ogromno vaje, da ujameš in razumeš popolnoma vsako besedo, da dovolj tekoče govoriš in da znaš za vsak kontekst uporabiti primeren izraz. Na koncu pa moraš jezik vsakodnevno uporabljati, ker drugače besede in pravila hitro pozabiš. Vsi jeziki pa imajo še zahtevnejšo slovnico kot angleščina, tako da je mejo za "fluency" še težje doseči.

Eno je, če se greš jezik učit, ker v takem okolju živiš. Da pa bi se učil samo tako... ne vem. Pomoje je boljše eden jezik dobro poznati, kot pa 3 površinsko.

yansek ::

Ogromno časa ti vzame, jezik pa po moje ni samo jezik, poznavanje jezika gre z roko v roki s poznavanjem kulture, mentalitete, zgodovine, načinom življenja. Odpre se ti lahko nov svet.

Recimo če je to francoščina, ta se poleg v Franciji govori v delih Belgije, Švice, Quebecu v Kanadi, francoski Gvajani, v mnogih državah Afrike idr.
Hkrati lahko morda bolje razumeš politične tokove, bolje lahko morda razumeš svet okoli sebe.

Veliko časa, truda je za vložiti pri učenju tujega jezika, se strinjam. Če se pa splača pa težko rečem. Bi kdo drug morda lahko bolje na to odgovoril.

karafeka ::

otago je izjavil:



3. V Nemciji je ogromno tujcev, sploh pri mednarodnih podjetjih. Ce bi sel delat za fizikalca za Amazon v lagerju bo glavni jezik anglescina, ce bos sel na slovensko leih firmo v Nemciji bos med Balkanci in je znanje nemscine samo plus, ni pa mus. No, mogoce zasluzis za tecaj nemscine.


Pa saj ne boš rabil jezik samo v službi. A veš kolk enih uradov in birokracije moraš dat skoz, pa davčnih zadev, pa h kakmu zdravniku moraš it, pa na tehničnega, pa avtoservis, pa na pošto. Vsi ne bodo govorili angleško.
Drugače ti pa online tečaji in pa samoučenje dajo samo pasivno znanje. Šele ko začneš govorit v tujem jeziku s folkom, se pravi izzivi šele začnejo. Ker nek knjižni jezik ni niti pod razno tudi pogovorni. V DACH regiji pa še posebej.
Najbolj pomaga tista, da ti je scheißegal kaj si drugi mislijo :).

Drugače imaš pa na Deutschewelle en kup zastonj online tečajev https://learngerman.dw.com/en/learn-ger... .

Recimo Nicos Weg je en tak za A1, A2 in B1. Zelo profesionalno narejeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: karafeka ()

#000000 ::

U Njemačkoj praktično ne rabiš znat jezika, dokler delaš delo v tehničnem delu proizvodnje, se pravi nisi navaden šljaker, ker čim si malo višje vse poteka v angleščini, v nekaj mestih kot je MINKEN pa lahko preživiš kot šljaker že samo s poznavanjem jezika ki so ga govorili v ex Yugi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

karafeka ::

Preživiš lahko tudi če si nem in gluh...

Scaramouche3 ::

Bolje naučiti kodiranje v podrobnosti, ker naučit jezik podrobno je par let s konverzacijo!

Če nimaš znanja jezika je matematični jezik kodiranja bolje za učit otroke, kamorkoli gredo, rabijo minimalno angleščino in so takoj zaposljivi!

Boomerang ::

karafeka je izjavil:

Preživiš lahko tudi če si nem in gluh...


Preživiš že, ti pa poznavanje jezika odpre nek popolnoma drug svet, neko novo razumevanje.
Če si nem in gluh, lahko jezik še zmeraj bereš in pišeš.

Dobro se naučiti en sam tuji jezik, je zelo težko. Dovolj je že hitro povedana neka besedna fraza v prenesenem pomenu pa ne boš razumel (in v pogovornem jeziku je tega ogromno). Zato (nas) velika večina dobro ne razume niti angleščine, ki se uporablja po TV. Podobno se bi dogajalo tudi v nemščini ali italijanščini, če jezika ne znaš dobro uporabljati.

Da bi pa dosegel native-like level, bi pa moral kar nekaj časa živeti v okolju, kjer se ta jezik uporablja. Tu ti nobena šola ne more pomagati.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Delo v tujini (avstrija, nemčija, severna evropa...) kje najti ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15099247 (21874) NewHope
»

Nemški jezik (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6412952 (10420) noraguta
»

Kako se naučiti pogovorne nemščine?

Oddelek: Loža
2216363 (3545) next3steps
»

Delo - Avstrija ( Graz )

Oddelek: Loža
4427111 (13328) Isotropic
»

Kako se naučiti tuji jezik tekoče?

Oddelek: Loža
3717141 (13082) lobo_feroz

Več podobnih tem