» »

Učenje nemščine

Učenje nemščine

johan05 ::

Za lažje iskanje zaposlitve bi se rad naučil čim več nemškega jezika. Sicer sem se v gimnaziji učil 4 leta. Malo se še spomnim, vendar to ni dovolj. Zamislil sem si, da bi sledil online programu - npr. 3 do 4-krat tedensko. Toliko, da osvojim (ponovim) slovnico in se naučim osnovne pojme. Besedni zaklad bom itak moral nadgrajevati vseskozi. Zdi se mi, da bi tako lahko v nekaj mesecih dosegel viden napredek. Kasneje, ko bom znal malo več, bom učenje kombiniral tudi z gledanjem nemških oddaj/filmov s podnapisi.

Torej, če je kdo šel po podobni poti in pozna uporaben vodič, naj le pove! Prav tako me zanima na kakšen način bi najlažje/najhitreje izboljšal besedni zaklad. Slovnico bom prej ko slej osvojil...

Karkoli mi bo v pomoč...

mlamat ::

Za začetek se registriraj na Duolingo.

Sicer je pa učenje jezika dolg proces, ki se ne meri v mesecih, ampak v letih. Jaz bi se vpisal na kakšen univerzitetni tečaj, zaradi discipline. Le hrabro.

lukamagic ::

Duolingo in Memrise sta super. Prav tako Babbel, vednar je plačljiv. Na youtube-u imaš prav tako kar nekaj kanalov, kjer se da skozi video lekcije dosti naučiti.

Zgodovina sprememb…

johan05 ::

Vem, da je sam proces dolgotrajen, a nekje je treba začeti. Sem mislil, da bo več odziva na temo.

next3steps ::

Če si se že v šoli učil, potem neke osnove že maš. Nadgradiš besedni zaklad in voila, si tam.

johan05 ::

Saj to pravim. Slovnico sem nekoč znal, vendar sem zaradi neuporabe vse pozabil.

mulc007 ::

Še enkrat ponovi slovnico, zraven naglas beri nemško literaturo-lažje knjige, glej nemško TV. Potem pa še nekaj časa komuniciraj z nemško govorečim. Čez 2 leti boš dost dober da začneš v tujini.
Če boš hotel razumet nemškega uradnika bo pa še trajalo.


Kje na spletu najti nemškogovorečega ki je pripravljen komunicirat preko headseta bo pa kdo drug povedal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mulc007 ()

smacker ::

V tej temi je že blo par nasvetov podanih: Nemški jezik
Pa tukaj: Učenje tujega jezika

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: smacker ()

grandioso74 ::

Najlažje in največ se naučiš če živiš v njihovi sredini, pomaga pa ti ogromno, če razumeš dejanski pomen besede, stavka in povezovanja, če tega ne razumeš potem je brezveze.Glej deu tv, se uči razumeti besede, povezuj stavke, iz knjig pa potem še slovnica.

cekr ::

Zuerst solltest du hier in Deutsch schreiben.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

FTad ::

cekr je izjavil:

Zuerst solltest du hier in Deutsch schreiben.


auf Deutsch*

konspirator ::

http://www.schubert-verlag.de/aufgaben/...

(50 jezikov)
http://www.goethe-verlag.com/learn-germ...
klikni na "50 language courses"


oz
http://www.goethe-verlag.com/book2/
prvi npr. SL slovenščina oz. EN English UK, nato izbereš DE German / DE Nemščina.
--

Zgodovina sprememb…

cekr ::

FTad je izjavil:

cekr je izjavil:

Zuerst solltest du hier in Deutsch schreiben.


auf Deutsch*


Pardon.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

učenje jezikov

Oddelek: Šola
172875 (562) Damiani
»

Nemški jezik (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6412984 (10452) noraguta
»

Učenje slovenščine (za tujce)

Oddelek: Šola
83015 (2891) konspirator
»

Učenje tujega jezika

Oddelek: Loža
246184 (713) fosil
»

Učenje ruskega jezika/tečaji

Oddelek: Loža
164260 (3946) DonMatejo

Več podobnih tem