» »

Vsi, ki ste gradili hiše - se je splačalo?

Vsi, ki ste gradili hiše - se je splačalo?

««
9 / 9
»
»»

jb_j ::

Mato989 je izjavil:

damirj79 je izjavil:

To še vedno trdim. Seveda to nikoli ne more biti drugače kot primerjva jabke pa hruške, ker hiše na istem mestu, kot je blok, ne moreš in tudi nočeš zgraditi. Smisel hiše je, da je v neki normalno gosto poseljeni okolici ali morda tudi na bolj osamljenem, kar je čisto preferenca posameznika in je že to velik plus, poleg tega gradnja hiše v nekem koncentriranem okolju nujno pomeni, da dodatki in pritikline, ki se sicer zraven hiše spodobijo ali pa so morda luksuz, odpadejo. Verjamem, da se zavedaš, da nihče ne bi rad imel hiše stisnjene med dva gromozonska nebotičnika, brez enega metra parcele okoli, brez travnika, brez parkirišča za avto, brez parka, brez igrišča za otroke, brez bazena če želiš itd. Seveda kakšne hiške v starih vaseh so točno take, ampak to ni point te teme, ker nove ali mogoče gradnje iz bližnje preteklosti se nihče ni lotil v takšnih razmerah. Tako seveda ne moreš primerjat garsonjere s 15m2 in hiške s 15m2 na parceli s 15m2, kar je to kar ti želiš primerjat. Tako majhno parcelo dvomim da lahko kupiš, če pa že, ni gradbena, saj je za to določen minimum 400m2. Torej odvisno od lokacije z parcelo porabiš vse od 4000EUR dalje v kakšnih tebi neljubih krajih, pa do 40kEUR ali več v luksuznih. Zdaj koliko je lokacija tebi pomembna, veš samo ti, ampak samo zato, ker bi ti rad bil na luksuzni lokaciji, še ne moreš reči, da se tega ne da. Da se in vsak lahko to naredi.


Jaz se to vse strinjam, ampak trditev je bila da VSAK ki si lahko privošči stanovanje(ni specificirano kakšnega, samo da je flet, ker trditev je takšna bila) si lahko prviošči ZGRADIT HIŠO...

In jaz zavračam samo to tvojo trditev... ničesar drugega, ker:

- stanovanje lahko kupiš za nekaj 10k medtem ko hiša samo parcela stane na podobni lokaciji nekaj 10kEUR
- stanovanje je lahko veliko nekaj 10m2, hiše se takšne ne splača gradit, ker se pri večjih m2 porazdeli začetna investicija v parcelo, ker več je m2 nižja je povprečna cena gradnje

In iz teh 2 preprostih dejstev lahko sklepamo da je v povprečju lažje z enakimi fizičnimi doprinosi kupit stanovanje ki pa je seveda v povprečju manjše od povprečne hiše zaradi alineje 2.

Nič pa jaz ne demantiram, da če si sam gradiš da ni ceneje, v EUR, spet dokler ne pretopiš časa v delo...


Če planiraš družino:
Ali imaš raje mikro hišo, ali stanovanje v bloku, ali pa če tudi ne planiraš družine.
Recimo 70m2 pritlično hišo in parcelo 200m2, ali raje stanovanje 70m2.

Najbrž so pa takšne cene tam, tam. Če sam gradiš.
Najbrž kakih 20-30km stran iz LJ.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

perci ::

:) Pa ni treba verjet. To je bila realnost tudi v Sloveniji že pred 10 leti, zdaj pa še toliko bolj ko obstaja kup povezovalnih orodij, firme so začele varčevat pri potovanjih tudi. Ni tako efektivno, da pa se. Saj niso samo vodje prodaje in CEOti, ki morajo bit na terenu. Imaš recimo vodje razvoja, vodje izvajanja, vodje tržne službe. In pri regijskih funkcijah je natanko tako kot sem prej že napisal. Kako si drugače predstavljaš delo nekoga ki ima pod sabo 50 ljudi, 3 so v Sloveniji, 10 na Kitajskem, 5 v ZDA, itd..da bo letal med njimi?

Kaj se da....je eno. Kakšna je pa realnost, je pa drugo. Kot rečeno, poznam kar nekaj takih ljudi in nihče ne dela od doma. Koliko so na sedežu podjetja, je drugo vprašanje ampak definitivno niso doma. Je pa res, da delajo tudi takrat, ko so doma.

Se pa očitno razlikujeva pri pojmovanju "top managerja". Zate so to neki regional managerji srednje velikih podjetij(katerih glavna funkcija je biti nek posrednik med corporate in operativo), jaz pa govorim o CEO-jih velikih podjetij. Boš razložil, kako lahko en CEO Mercatorja, Gorenja, Kolektorja, Krke, Petrola, NLB,....dela od doma?

Buggy ::

CEO kalibra takih podjetij je itaq v firmi zgolj enkrat na mesec, da naredi malo moralnega boosta.

Mato989 ::

jb_j je izjavil:

Mato989 je izjavil:

damirj79 je izjavil:

To še vedno trdim. Seveda to nikoli ne more biti drugače kot primerjva jabke pa hruške, ker hiše na istem mestu, kot je blok, ne moreš in tudi nočeš zgraditi. Smisel hiše je, da je v neki normalno gosto poseljeni okolici ali morda tudi na bolj osamljenem, kar je čisto preferenca posameznika in je že to velik plus, poleg tega gradnja hiše v nekem koncentriranem okolju nujno pomeni, da dodatki in pritikline, ki se sicer zraven hiše spodobijo ali pa so morda luksuz, odpadejo. Verjamem, da se zavedaš, da nihče ne bi rad imel hiše stisnjene med dva gromozonska nebotičnika, brez enega metra parcele okoli, brez travnika, brez parkirišča za avto, brez parka, brez igrišča za otroke, brez bazena če želiš itd. Seveda kakšne hiške v starih vaseh so točno take, ampak to ni point te teme, ker nove ali mogoče gradnje iz bližnje preteklosti se nihče ni lotil v takšnih razmerah. Tako seveda ne moreš primerjat garsonjere s 15m2 in hiške s 15m2 na parceli s 15m2, kar je to kar ti želiš primerjat. Tako majhno parcelo dvomim da lahko kupiš, če pa že, ni gradbena, saj je za to določen minimum 400m2. Torej odvisno od lokacije z parcelo porabiš vse od 4000EUR dalje v kakšnih tebi neljubih krajih, pa do 40kEUR ali več v luksuznih. Zdaj koliko je lokacija tebi pomembna, veš samo ti, ampak samo zato, ker bi ti rad bil na luksuzni lokaciji, še ne moreš reči, da se tega ne da. Da se in vsak lahko to naredi.


Jaz se to vse strinjam, ampak trditev je bila da VSAK ki si lahko privošči stanovanje(ni specificirano kakšnega, samo da je flet, ker trditev je takšna bila) si lahko prviošči ZGRADIT HIŠO...

In jaz zavračam samo to tvojo trditev... ničesar drugega, ker:

- stanovanje lahko kupiš za nekaj 10k medtem ko hiša samo parcela stane na podobni lokaciji nekaj 10kEUR
- stanovanje je lahko veliko nekaj 10m2, hiše se takšne ne splača gradit, ker se pri večjih m2 porazdeli začetna investicija v parcelo, ker več je m2 nižja je povprečna cena gradnje

In iz teh 2 preprostih dejstev lahko sklepamo da je v povprečju lažje z enakimi fizičnimi doprinosi kupit stanovanje ki pa je seveda v povprečju manjše od povprečne hiše zaradi alineje 2.

Nič pa jaz ne demantiram, da če si sam gradiš da ni ceneje, v EUR, spet dokler ne pretopiš časa v delo...


Če planiraš družino:
Ali imaš raje mikro hišo, ali stanovanje v bloku, ali pa če tudi ne planiraš družine.
Recimo 70m2 pritlično hišo in parcelo 200m2, ali raje stanovanje 70m2.

Najbrž so pa takšne cene tam, tam. Če sam gradiš.
Najbrž kakih 20-30km stran iz LJ.


Jaz se nič od tega ne kregam ali debatiram... še 1x, nasprotujem le posploševanju da VSAK ki lahko kupi stanovanje lahko zgradi bajto, ker cenovno je pač bajta overall dražja, je pa tudi overall načeloma večja...

Se pa sprašujem kje je parcela 200m2 za dobit? 200m2+70m2 ne vem če sploh lahko kupiš, razen če narediš dvojčka iz 500m2+ in sidelite pola pola... ampak ok
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

energetik ::

V okolici LJ se dobi tudi parcele do nekje 250m2 za gradnjo samostojne bajte, imamo ene par takih bajtic v bližini. Še naša parcela je miniaturna, 340m2. Je pa res da imajo v drugih občinah večje omejitve glede velikosti parcel.

Zgodovina sprememb…

NikolormousB ::

Boš razložil, kako lahko en CEO Mercatorja, Gorenja, Kolektorja, Krke, Petrola, NLB,....dela od doma?


1. Naštel si 6 CEOjev. Ni ravno reprezentativen vzorec splošne populacije ali celo prej omenjenih "boljše plačanih pozicij", al kako se je chuck norris izrazil.

2. Kaj točno preprečuje tem ljudem, da delajo (večinoma) od doma oz. iz poljubne lokacije.

Če planiraš družino:
Ali imaš raje mikro hišo, ali stanovanje v bloku, ali pa če tudi ne planiraš družine.
Recimo 70m2 pritlično hišo in parcelo 200m2, ali raje stanovanje 70m2.


70m2 hiša ni samo 70m2, tudi, če stoji na majhni parceli. V hiši imaš možnost kleti, običajno se da urediti kakšno sobico ali vsaj skladišče, lahko si postaviš teraso, ki vsaj poleti bistveno poveča bivalni prostor, lahko si postaviš vrtno lopo, kjer imaš spravljen ves svoj crap in s tem sprostiš par omar v stanovanju...

perci ::

1. Naštel si 6 CEOjev. Ni ravno reprezentativen vzorec splošne populacije ali celo prej omenjenih "boljše plačanih pozicij", al kako se je chuck norris izrazil.

Govorili smo o top managerjih. Iz glave ti naštejem še 20 takih firm, kjer CEO ne dela od doma, ti pa naštej dve taki, kjer temu je tako.

NikolormousB ::

Nisem napisal, da CEOji delajo od doma. Napisal sem, da bi lahko, če bi želeli.

perci ::

Ne, ne bi mogli. Vi mislite, da je delo CEO-tov, da berejo KPI-je in potem pokliče in napizdi une, kjer so rezultati pod plani? Enkrat na kvartal? Vmes je pa na karibih in golf igrišču?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Mato989 ::

CEOji ki gledajo doma KPIjr in potem pametujejo podrejenim take sem imel ze prej imenoval sem jih excel menegerji
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

NikolormousB ::

perci je izjavil:

Ne, ne bi mogli. Vi mislite, da je delo CEO-tov, da berejo KPI-je in potem pokliče in napizdi une, kjer so rezultati pod plani? Enkrat na kvartal? Vmes je pa na karibih in golf igrišču?


Nisi mi odgovoril. Kaj točno pa so tista opravila, ki top managementu onemogočajo delo na daljavo?

Mato989 ::

NikolormousB je izjavil:

perci je izjavil:

Ne, ne bi mogli. Vi mislite, da je delo CEO-tov, da berejo KPI-je in potem pokliče in napizdi une, kjer so rezultati pod plani? Enkrat na kvartal? Vmes je pa na karibih in golf igrišču?


Nisi mi odgovoril. Kaj točno pa so tista opravila, ki top managementu onemogočajo delo na daljavo?


Ista kot vse razen tistim ki delajo z ljudmi... Nenazadnje bi lahko cnc stroje postavili delavcem iz fabrike v klet kontrol pa avto in potuje okol ane
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

perci ::

Prisotnost pri ključnih strankah, sestankovanje s potencialnimi strankami, pregled stanja na terenu (lahko tudi v fabrki, če gre za klasično industrijo)...da ne začenjam. Dober CEO je najbolj vidna oseba v družbi in mora za to poskrbeti. Mora se vedeti, da lahko kadarkoli pride na obisk proizvodnje, stranke morajo čutiti, da je seznanjen z njihovimi naročili, bla bla...

Se mi pa ne da več. Kdor misli, da CEO-ti vse naredijo z videokonferencami in emajlom, naj pač tako misli naprej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

NikolormousB ::

Prisotnost pri ključnih strankah, sestankovanje s potencialnimi strankami, pregled stanja na terenu (lahko tudi v fabrki, če gre za klasično industrijo)...da ne začenjam. Dober CEO je najbolj vidna oseba v družbi in mora za to poskrbeti. Mora se vedeti, da lahko kadarkoli pride na obisk proizvodnje, stranke morajo čutiti, da je seznanjen z njihovimi naročili, bla bla...


Nič od tega kar si napisal ne zahteva dnevne prisotnosti na sedežu podjetja.

perci ::

Nihce ni govoril o sedežu podjetja ampak o delu od doma

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

NikolormousB ::

Saj, večino pisarniških stvari narediš od doma. 1x, 2x na teden si na firmi, po terenu itd. Če delaš na tak način, ni problem, če se do firme voziš 1 uro.

Sicer ti praviš, da ne poznaš CEOja, ki bi delal tako. Jaz sicer "big shotov" iz Gorenja in Mercatorja ne poznam, med mojimi znanci pa poznam precej takih, ki imamo podjetja s 5, 10, 15 zaposlenimi in prakticiramo to dnevno.

Poleg tega se je debata začela, ko je Invictus omenil dobro plačana dela, pa ste nekateri avtomatično navalili na CEOje, kot, da je to edina dobro plačana pozicija.

perci ::

Poznam tudi nekaj ceo-jev manjsih it podjetij, ranga 10-50 zaposlenih in nihce ne dela 3 dni v tednu od doma. morda kak teden izjemoma, ce je frocovje bolno ali kaj podobnega. hell, eno od njih se celo ukvarja z opremo za remote dostop pa vseeneo ceo ne dela po pravilu remote.

NikolormousB ::

Očitno jim paše. Nikjer nisem napisal, da CEO mora delati remote, napisal sem, da lahko.

energetik ::

Kva imajo CEO-ti veze s to temo?? ;(

jb_j ::

NikolormousB je izjavil:

Boš razložil, kako lahko en CEO Mercatorja, Gorenja, Kolektorja, Krke, Petrola, NLB,....dela od doma?


1. Naštel si 6 CEOjev. Ni ravno reprezentativen vzorec splošne populacije ali celo prej omenjenih "boljše plačanih pozicij", al kako se je chuck norris izrazil.

2. Kaj točno preprečuje tem ljudem, da delajo (večinoma) od doma oz. iz poljubne lokacije.

Če planiraš družino:
Ali imaš raje mikro hišo, ali stanovanje v bloku, ali pa če tudi ne planiraš družine.
Recimo 70m2 pritlično hišo in parcelo 200m2, ali raje stanovanje 70m2.


70m2 hiša ni samo 70m2, tudi, če stoji na majhni parceli. V hiši imaš možnost kleti, običajno se da urediti kakšno sobico ali vsaj skladišče, lahko si postaviš teraso, ki vsaj poleti bistveno poveča bivalni prostor, lahko si postaviš vrtno lopo, kjer imaš spravljen ves svoj crap in s tem sprostiš par omar v stanovanju...


Pa še ta majhna malenkost, da sosedov ne poslušaš skozi stene. (dobr za ene je to plus, za ene minus) odvisn koga vprašaš.
Sicer ne vem kako so stanovanja zvočno izolirana, v blokih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

energetik ::

jb_j je izjavil:


Pa še ta majhna malenkost, da sosedov ne poslušaš skozi stene. (dobr za ene je to plus, za ene minus) odvisn koga vprašaš.
Sicer ne vem kako so stanovanja zvočno izolirana, v blokih.
To je zame ena bistvnih prednosti. Večnoma so stanovanja v blokih med sabo slabo do zelo slabo zvočno izolirana. Sploh za udarni zvok in base. Ker za to rabiš fizično ločene konstrukcijske elemente, tudi AB plošče (tla in strop). Kar je v bloku praktično nemogoče. Tako da vedno nekaj najeda živce, ali kakšno štemanje (pri nekaj 10 stanovanjih se vedno vsaj 1 prenavlja), nažiganje muzke, topotanje itd. V samostojni bajti tega po defoltu ni. In to vsaj na moje živce deluje blagodejno.

nsa_ag3nt ::

energetik je izjavil:

Kva imajo CEO-ti veze s to temo?? ;(

Samo to, da oni ne potrebujejo bivališča (ne hiše ne stanovanja), so namreč 23/7 v firmi.


jb_j
Z lepim se hvališ, hiša na barju brez temeljne plošče.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

buttcrack ::

Koliščar

jb_j ::

nsa_ag3nt je izjavil:

energetik je izjavil:

Kva imajo CEO-ti veze s to temo?? ;(

Samo to, da oni ne potrebujejo bivališča (ne hiše ne stanovanja), so namreč 23/7 v firmi.


jb_j
Z lepim se hvališ, hiša na barju brez temeljne plošče.


govorim le o dejstvih, asfalt na dvorišču ima več razpok, kot večkrat prizidana hiša.

brez temljne plošče je samo osnovni 30m2+ del, prvi del hiše (ki je star 60-70let).
druga dva prizidka (skupno okol 50-70m2) stara okol 40let, imata delno temeljno ploščo. (ker se je ulila plošča, ko so bli zidovi zgrajeni)
zadnji prizidek pa ima pravilno temeljno ploščo, star malo več kot 20let. (tut okol 50m2).
in je hiša s pritličjem, nadstropjem in podstrešjem (ki ima manj razpok med stenami, kot asfalt na dvorišču)

dobr edin večtonska stiskalnica (ki je bila v redni uporabi do ene 10-let nazaj) v priličju je v prvih letih naredila, razpoke med novim delom, in starejšimi deli hiše. ampak so bile le majhne razpoke (milimeter do dva). se je pogipsal. in čeprav se tut sedaj uporablja večtonska stiskalnica, teh razpok na novo ni več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

jb_j ::

mogoče pomaga, da je večtonska stiskalnica, v najstarejšem delu hiše brez temeljne plošče.
s tem, da pri starem delu hiše pri grajenju nadstropij oz. plošč niso uporabljal takrat železnih elementov, ampak le navaden les.
sicer ne razumem zakaj. ampak tko so baje gradil včasih. je pa res, da ima starejši del skor meter debele zidove in plošče.
(gretje v celotni hiši je pa najboljše v starejšem delu pritličja, ki ima meterske zidove in strop in en radiator)
in plošča prvega nadstropja je grajena v obokih. s spodnje strani. (aja sej drugač ne morjo bit, oboki)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

jb_j ::

Je pa res, da se nerad sprehajam po podstrešju, ker ima plata za podstrešje namesto železja, le les.
če poskočiš na podstrešju se kar mal zaziba vse skupi. plata namreč. konkretno skočt se pa ne bi upu, ker ne vem če bi zdržal težo 100kg da skače na tako majhni kvadraturi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

ginekk ::

perci je izjavil:

Ne, ne bi mogli. Vi mislite, da je delo CEO-tov, da berejo KPI-je in potem pokliče in napizdi une, kjer so rezultati pod plani? Enkrat na kvartal? Vmes je pa na karibih in golf igrišču?


Itak, da ne. Ponovno, jaz poznam kar nekaj regijsko odgovornih direktorjev - recimo za posel cele CEE ali MEA, pa je čisto isto ali delajo doma ali v lokalni izpostavi svoje multi-nacionalke. Če je odgovoren za 20 držav in je tam 500 ključnih strank in je znotraj firme pod njim par sto ljudi, se ne more klonirat in bit stalno prisoten pri vseh. Tudi leta ne stalno okoli, ker je neučinkovito.

In točno zaradih takih kot si ti, je delo od doma še vedno tabu, vsaj pri nas. Živiš v zelo omejenem razmišljanju.

Invictus ::

energetik je izjavil:

V okolici LJ se dobi tudi parcele do nekje 250m2 za gradnjo samostojne bajte, imamo ene par takih bajtic v bližini. Še naša parcela je miniaturna, 340m2. Je pa res da imajo v drugih občinah večje omejitve glede velikosti parcel.

Pa zakonu rabiš za zidavo hiše 450m2. 250m2 je bilo do leta 2012, če se prav spomnim...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Lonsarg ::

Ko sem leto nazaj ogledoval parcele v LJ sem naletel na informacijo 400m2 za hišo ter 500m2(250 na enoto) za dvojčka v LJ, vrstne imajo še manjšo omejitve.

Scorpy84 ::

Invictus je izjavil:

energetik je izjavil:

V okolici LJ se dobi tudi parcele do nekje 250m2 za gradnjo samostojne bajte, imamo ene par takih bajtic v bližini. Še naša parcela je miniaturna, 340m2. Je pa res da imajo v drugih občinah večje omejitve glede velikosti parcel.

Pa zakonu rabiš za zidavo hiše 450m2. 250m2 je bilo do leta 2012, če se prav spomnim...


Po katerem zakonu sanjas? Drzava nima nic s tem, odvisno je od obcine kaksen ima sprejet prostorski akt, ko dobis soglasje od obcine sele takrat (poleg kup drugih soglasij) lahko dobis dovoljenje od drzave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Scorpy84 ()

Matejjjjj ::

NikolormousB je izjavil:

Saj, večino pisarniških stvari narediš od doma. 1x, 2x na teden si na firmi, po terenu itd. Če delaš na tak način, ni problem, če se do firme voziš 1 uro.

Sicer ti praviš, da ne poznaš CEOja, ki bi delal tako. Jaz sicer "big shotov" iz Gorenja in Mercatorja ne poznam, med mojimi znanci pa poznam precej takih, ki imamo podjetja s 5, 10, 15 zaposlenimi in prakticiramo to dnevno.

Poleg tega se je debata začela, ko je Invictus omenil dobro plačana dela, pa ste nekateri avtomatično navalili na CEOje, kot, da je to edina dobro plačana pozicija.


v sloveniji se ne dela na tak način. mogoče, če si del mednarodne ekipe.

Zgodovina sprememb…

energetik ::

Invictus je izjavil:

energetik je izjavil:

V okolici LJ se dobi tudi parcele do nekje 250m2 za gradnjo samostojne bajte, imamo ene par takih bajtic v bližini. Še naša parcela je miniaturna, 340m2. Je pa res da imajo v drugih občinah večje omejitve glede velikosti parcel.

Pa zakonu rabiš za zidavo hiše 450m2. 250m2 je bilo do leta 2012, če se prav spomnim...
GD je bilo dobljeno 2009, pa tudi LJ ni. Sicer pa tudi jaz mislim, da minimum predpisuje vsaka občina zase.

damirj79 ::

Pa ponovimo; Slovenija ni samo Ljubljana. Drugje imajo na občinski ravni svoje predpise glede možnosti pridobitve GD za zazidalne parcele, nekje je tako, da mora biti zazidalan parcela evlikosti x2 kot tloris objekta, nekje je to fikso najmanj 400m2 ali pa manj ali več. Lahko celo obstoji oksimoron, da imaš zazidalno parcelo, pa gor ne boš mogel nič sezidat, ker občinski akti ne dovolijo (bodisi premajhna parcela, bodisi poplavna ali grozi plaz itd.. ) .
««
9 / 9
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup hiše (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27152806 (28071) Matejjjjj
»

Nakup stanovanja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30565084 (46325) Okapi
»

Najem stanovanja, blok vs hiša? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8621724 (16572) BorutO
»

Post vojna, baby boom generacija in njihova mentaliteta? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12219269 (16650) echo

Več podobnih tem