» »

Vsi, ki ste gradili hiše - se je splačalo?

Vsi, ki ste gradili hiše - se je splačalo?

««
«
1 / 9
»»

omnimint ::

Tisti, ki ste si v mladosti ali pred leti zgradili hišo, vam je na stara leta v zadoščenje ali v breme? Bi še enkrat ponovili?

pegasus ::

Slaba investicija. Bi bolje shajal brez.

PrimoZ_ ::

Zakaj?
Oz zakaj je potem ne prodaš?

gtx970op ::

PrimoZ_ je izjavil:

Zakaj?
Oz zakaj je potem ne prodaš?


Ker zgubiš ogromno denarja s prodajo.

šernk ::

nisem je sicer jaz gradil ampak starši. Hiša je vedno v breme, da jo zgradiš je zalogaj...vzdrževanje stane. Je pa tako, da si sam ne predstavljam živeti sredi mesta v bloku. 4 leta trplenja v študentu je bilo vrh glave. Če bi se sedaj moral odločati o nakupu stanovanja ali gradnji hiše, bi šel v hišo, čeprav bi bila dražja na kratek in dolgi rok.

Ni lepšega kot poleti spit pivo pred hišo pa zakurit žar :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

pegasus ::

It's complicated ;)

Bottom line je, da se v današnjem tempu življenja bivanjska situacija spreminja prehitro, da bi se bilo smiselno vezati na en tak kup ciglov, kot je lastniška hiša. S tem izgubiš vso fleksibilnost, ki se vsaj za nekatera področja posla (recimo IT) od tebe pričakuje. Sedaj sem v tujini in nimam od investicije v cigle doma absolutno nič.

Druga stvar je to ... zagledaš se v nek potencialni domek, se zaljubiš vanj in ga preplačaš, da ga dobiš. 10 let kasneje se ti situacija spremeni in ga prodaš krepko pod ceno, samo zato, da se ga čimprej znebiš. Sem videl to v ožji družini.

Če preračunaš, prideš z najemnino skozi celo življenje ceneje skoz kot z gradnjo ali nakupom, pa še bolj si fleksibilen. Druga stvar je, če si rokodelec in te te stvari veselijo in izpolnjujejo ... kupiš podrtijo in počasi sam vse prenoviš, kot hobi projekt. To se mi danes zdi edini smiseln izgovor za nakup nepremičnine ...

gtx970op ::

šernk je izjavil:

nisem je sicer jaz gradil ampak starši. Hiša je vedno v breme, da jo zgradiš je zalogaj...vzdrževanje stane. Je pa tako, da si sam ne predstavljam živeti sredi mesta v bloku. 4 leta trplenja v študentu je bilo vrh glave. Če bi se sedaj moral odločati o nakupu stanovanja ali gradnji hiše, bi šel v hišo, čeprav bi bila dražja na kratek in dolgi rok.

Ni lepšega kot poleti spit pivo pred hišo pa zakurit žar :)


Bi še moral probat kako je živeti v malo večjem stanovanju in to brez cimrov :)

Biti v centru mesta, kjer maš vse zadeve + službo na dosegu noge je meni ful več vredno kot pa neka samota na vrhu nekega hriba z pogledom na mesto, do katerega se vsak dan moraš 20 minut vozit :)

No najlepše je pa pomojem hišo sred mesta, kar pa te konkretno vžge po denarnici :D

vostok_1 ::

gtx970op je izjavil:


No najlepše je pa pomojem hišo sred mesta, kar pa te konkretno vžge po denarnici :D


Tega je že zdavnaj konec. Še posebej v kakih večjih mestih.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

šernk ::

Bi še moral probat kako je živeti v malo večjem stanovanju in to brez cimrov :)

Biti v centru mesta, kjer maš vse zadeve + službo na dosegu noge je meni ful več vredno kot pa neka samota na vrhu nekega hriba z pogledom na mesto, do katerega se vsak dan moraš 20 minut vozit :)


ni šans je reku Hans ;)
jst podeželja za mesto ne menjam, bi pa menjal podeželje s sosedi za podeželje brez sosedov, da če se želiš videt morš it namensko h njemu.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

gtx970op ::

šernk je izjavil:

Bi še moral probat kako je živeti v malo večjem stanovanju in to brez cimrov :)

Biti v centru mesta, kjer maš vse zadeve + službo na dosegu noge je meni ful več vredno kot pa neka samota na vrhu nekega hriba z pogledom na mesto, do katerega se vsak dan moraš 20 minut vozit :)


ni šans je reku Hans ;)
jst podeželja za mesto ne menjam, bi pa menjal podeželje s sosedi za podeželje brez sosedov, da če se želiš videt morš it namensko h njemu.


Sem preživel otroštvo na podeželju, nebi šel nazaj, ko sem enkrat preizkusil mesto :D

WhiteAngel ::

gtx970op je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

Zakaj?
Oz zakaj je potem ne prodaš?


Ker zgubiš ogromno denarja s prodajo.


Hm.. če jo prodaš, ne izgubiš denarja, ampak hišo. Denar dobiš :)

jype ::

Če se ti s prodajo mudi, ker imaš v življenju tudi druge zadolžitve kot zgolj čakanje na kupca, ki bo pripravljen plačati ceno, ki si jo postavil, potem običajno s prodajo narediš krepak minus.

WhiteAngel ::

pegasus je izjavil:


Bottom line je, da se v današnjem tempu življenja bivanjska situacija spreminja prehitro, da bi se bilo smiselno vezati na en tak kup ciglov, kot je lastniška hiša. S tem izgubiš vso fleksibilnost, ki se vsaj za nekatera področja posla (recimo IT) od tebe pričakuje. Sedaj sem v tujini in nimam od investicije v cigle doma absolutno nič.


Kakor za koga. Enkrat, ko imaš družino, si itak vezan na okolje, v katerem je zaposlen tvoj partner, imajo otroci vrtec in šolo, imaš kakšne popoldanske dejavnosti, ki te veselijo, kolege za pivo, kasneje nekateri skrbijo tudi za (onemogle) starše. Če si pol ure do vsega omenjenega, je to zame top lokacija.

Seveda je zgoraj omenjeno lahko vse drugače. Tudi partner lahko freelanca, otroke prepišeš na bilo-katero šolo že ob selitvi, skupinske dejavnosti pač zamenjaš, s kolegi se vidiš 1x na leto, ko prideš v Slo, za starše skrbijo drugi itd. Vse zavisi od tipa človeka in v kakšni situaciji si.

starfotr ::

Zakaj bi bilo breme? Na rame si naložiš to, kar želiš nosit. Nikakor ni breme, saj v nasprotju z stanovanjem, ki bi kupil danes, ni obremenjena s kreditom.

Kot vsako stvar, je potreba po vzdrževanju. Isto je pri stanovanju, samo da tu ne rabiš soglasij, ni treba obveščat sosedov, da boš nekaj počel.

Blokarji so pač omejeni v vsem, samo jih to ne moti, ker imajo trolo zraven bloka in jim to predstavlja svobodo.

jype ::

starfotr je izjavil:

Blokarji so pač omejeni v vsem, samo jih to ne moti, ker imajo trolo zraven bloka in jim to predstavlja svobodo.
Hišarji so pač omejeni v vsem, samo jih to ne moti, ker se s tistim dizlom peljejo petkrat na dan v mesto, če je treba.

perci ::

dizli majo zdej adblue, tako da samo čisti gorski zrak prihaja iz izpuhov

r3dkv1c4 ::

Zanimive so trditve, da je lastna hiša/stanovanje strošek.
Katera lastninanpa ni?

Tisti, ki zagovarjate najemnnine.....najlepše je pa gledat take ljudi, ki se stalno selijo in gredo po več selitvah že sami sebi pošteno na živce.
Zraven pa selit še 2 otroka, stalna menjava okolja, stalna prilagajanja, itd...like a nomad.

Super, za tistega, ki še ni poizkusil in pametuje izza tipkovnice.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

harmony ::

Upostevati je treba tudi kraj. Kaksno hiso zraven Minhna ali Dunaja bi seveda rad imel, saj tle imas sluzb kolikor zelis.

Imeti hiso v nekem zakotnem kraju pa seveda ni optimalno, razen ce je infrastruktura urejena in imas par sto metrov do avtocestnega prikljucka.

Drugace pa biti podnajemnik tudi ni toliko slabo, le da si pri najemnini vedno v minusu, razen ce sklenes neko pogodbo za 10 let in potem si stanovanje zrihtas po svojih zeljah. Nakup nove kuhinje npr., dnevne sobe itd.

pegasus ::

Kjer zdaj živim, se najema gole stene. Edino kopalnico dobiš opremljeno.

harmony ::

pegasus je izjavil:

Kjer zdaj živim, se najema gole stene. Edino kopalnico dobiš opremljeno.

Sej pravim, to je super, ce dobis zraven pogodbo na 10 let. Potem se ti splaca vse porihtat. Ce pa ves, da se bos moral seliti cez tri leta, potem ni vec optimalno.

Tr0n ::

r3dkv1c4 je izjavil:

Super, za tistega, ki še ni poizkusil in pametuje izza tipkovnice.

Jaz sem izkusil obratno. Najprej smo ziveli v hisi, ki jo je bilo potrebno stalno vzdrzevat (pa tukaj ne govorim o pleskanju, ampak o konkretnih delih kot so obnova strehe, izolacije, ogrevanja, torej dokaj zajetne denarce je bilo treba trosit) in potem smo vse skupaj prodali in si kupili vsak svojo stanovanje.

Najboljsa odlocitev v nasih zivljenjih. :)

Mesecni stroski so neprimerno nizji, stroskov za vecje obnove v bistvu sploh ni, blizina mesta, trgovin, lekarn, sluzbe je max 10 minut pes, dobra soseska z veliko mladih druzin, kjer si poleti ponavadi cela sosescina naredi zunaj piknik, ker je veliko travnate povrsine, igrala za froce itd. itn.

Ampak razumem tudi, da je za vecje familije svoja hisa pac nekaj, kar imajo za sebe in potem morda podedujejo otroci. Vprasanje pa je, v koliko primerih otroci ko enkrat odrastejo, se zelijo ostat doma pri mami? >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

St235 ::

pegasus je izjavil:

Kjer zdaj živim, se najema gole stene. Edino kopalnico dobiš opremljeno.

Kar te sploh useka po zepu ce najemas samo za leto ali dve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

D3m ::

perci je izjavil:

dizli majo zdej adblue, tako da samo čisti gorski zrak prihaja iz izpuhov


Še dobro. Preden grem na šiht upalim centralno na drva, dizel pa obvezno mora imeti adblue, da ne onesnažujem okolico.
|HP EliteBook|R5 6650U|

pegasus ::

St235 je izjavil:

Kar te sploh useka po zepu ce najemas samo za leto ali dve.
Se da znajt in s pol plače opremiš celo stanovanje.

St235 ::

Drugace pa tukaj ni univerzalnega odgovora in je odvisno predvsem od načina zivljenja.

pegasus je izjavil:

St235 je izjavil:

Kar te sploh useka po zepu ce najemas samo za leto ali dve.
Se da znajt in s pol plače opremiš celo stanovanje.


Al pa s 4 clansko druzino rentat študentsko sobo. Vsak pri sebi pa pac oceni, kaksen standard potrebuje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

fikus_ ::

Odvisno od človeka, kaj bolj ceni, življenje v bloku ali v hiši. V obeh primerih ti življenje polepšajo primerni/dobri sosedi.
Če imaš hišo, moraš vedet, da je potrebno kaj postoriti v/okrog hiše, v bloku tega skoraj ni. Če vidiš delo, potem ti življenje v hiši ni dolgočasno, vedno je kaj za počet.

krucymucy ::

Ce ne drugega, vrtne skrate premikas po vrtu a ne.

Invictus ::

Seveda, blok je "poceni"...

Kaj je pravzaprav "strošek" bloka?

- Zoprni sosedje. Če se nisi preselil v nov blok, je tam cel kup starih prdcev zaradi katerih se ne da nič narediti na skupnem premoženju.
- Parkiranje. Vsak dan nov stres, potem pa uletavajo še dnevni migranti.
- Še 1x sosedje, ki se obnašajo kot zadnja svinja v štali.
- Pomanjkljiva zakonodaja, ki ne omogoča zakonskih sankcij ob znanih prekrških.
- Bi se še našlo...

Bajta, če je na dobri lokaciji, stane. Ampak denar je lahko zaslužiti. Pri "stroških" v bloku ne pomaga niti MasterCard >:D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Vice ::

omnimint je izjavil:

Tisti, ki ste si v mladosti ali pred leti zgradili hišo, vam je na stara leta v zadoščenje ali v breme? Bi še enkrat ponovili?


Stara hiša je breme zaradi dotrajanosti, starega načina gradnje itd., itd.... Nova hiša je druga pesem in tudi dolgoročno boljša naložba kot stanovanje. Vse je odvisno kje, kaj, kako... Moje merilo je osebno počutje in zadovoljstvo. Če je merilo finančne narave je pa stiskanje na 80 kvadratih bolj smiselno.

Lonsarg ::

Pri meni osebno je zmagala bližina službe, ker počasi ugotavljam da je najdragocenejša dobrina v življenju čas. Iskal sem tut kompromisne rešitve, dvojčka a še vedno blizu/v mestu a mi v par mesecih ni uspelo(en lastnik se je premislil, en je že kar prodal brez da dam protiponudbo...). Morda najdem kdaj kaj primernega in prodam stanovanje, dvojčki z mini ograjenim atrijem so namreč čisto lušni, aja max 120m2, odpadejo gromozanske stavbe.

Odpadeji tudi velike parcele, ki jo je treba dlje kot 15minut kosit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Scorpy84 ::

Zivim v 10let stari hisi, pa se ne klice po obnovi. Prej zivel v bloku, stroski so sicer visji, vsak dan v guzvi do sluzbe ki je ponavadi 20min se podvoji, na sreco vse trgovine, ki jih rabim in posta je 5 min stran. Kot je en povedal, tecni sosedi, prides z dopusta nimas kam parkirati (ziveli 15 min pes od centra), non stop neki ropot, sploh ce imas sreco da nad teboj imas otroke. Kupis hisno kino, ki ga ponoci ne smes uporabljti in se bi lahko nasteval. So pa tudi prednosti ne recem, ampak hisa je hisa, veliko vec sem zunaj, kot takrat ko sem bil v bloku. Tko da ni sans da grem nazaj v blok, pa tudi ce me ceneje pride.

          ::

Jaz na hišo gledam kot na luksuz, luksuz pa običajno stane. Ne samo v denarju za vzdrževanje, ampak tudi v času. Vendar pri meni zadovoljstvo (lasten sadovnjak, vrt, pes, prostor za žar, piknike, ...) ta dodaten "strošek" še kako odtehta.

Raw ::

Podobno kot Tr0n, živel v hiši nato v stanovanjih, a jaz bi še vedno raje živel v hiši.
So pa pogoji kot finance, lokacija. Če teh ne morem zagotoviti potem v hišo nočem.

HIŠA > STANOVANJE in STANOVANJE > HIŠA.
Odvisno od posameznika, zmožnosti, želja, okolja, časa, starosti,... Pogojev je toliko kot jih upaš naštet. Za vsakega se dobi rešitev, a šele po premisleku in upoštevanju vseh okoliščin.

Lahko si v idealnem stanovanju v najboljšem delu mesta, pa imaš nenehne težave s sosedi - je dovolj da se najde le en, ki vsem v okolici greni življenje (ponavadi jih je več). Nikoli ne veš kdo se bo priselil nad tabo in ponoči prirejal zabave, ali pa le zaspal ob zelo glasni televiziji, ki je ravno nad tvojo, ali še slabše, nad otroško spalnico.
Težave z parkiranjem, manjko garaž, nobenega prostora za uporabno šaro, ni delavnice, ni placa za "man cave", ni vrtička, ni lastnega dvorišča ali zelenice za igranje. Ne morš it ven in spustit psa iz povodca, otroc nimajo kje z lokom streljat. Ne moreš se sam odločit kakšna bo streha, fasada in kako se boš ogreval in podobno.

Nabereš lahko podobne razloge, ki pa govorijo v prid stanovanju. Meni osebno so pač, vsaj v splošnem, manj pomembni.
I am what I am and I do what I can

hipertija ::

Podedoval bom hišo, ki je bila grajena v času Juge, ko se je na veliko gradilo. Z veseljem bom šel v akcijo ureditve glavnih zadev:
- najprej streha, izolacija strehe... prva stvar
- nato fasada z izolacijo... druga stvar

S tem zmanjšam stroške kurjave, izgub. Hiša dobi lahko tudi soliden vizualen izgled. PVC okna so nova.

- za cca. 2 leti imamo to urejeno in se nato odločimo glede kurjave. Trenutno so drve, razmišljamo o toplotni črpalki, peleti... we'll see, obvezno pa sončni kolektorji. Jih imamo trenutno v hiši s starši in je res zakon.

Do te točke sem nekako lahko v hotelu mama, tako da lahko denar res fokusiram v hišo.

- notranjost je vzdrževana, ampak bo potrebno pred ureditvijo preveriti elektroinštalacije, centralno itd.

- pohištvo se pa da dobiti danes zelo ugodno, pa tudi mudi se ne tako strašno, glede na to, da je opremljeno solidno.

Moje mnenje: raje se še lep čas vozim s cliotom ali peugeotom, ker je konkreten avto res velik strošek (za 12.000EUR lahko kar dosti postorim na hiši, vse lahko sproti) in sem raje na svojem, lahko nabijam kitaro, bobne in ne motim sosedov, lasten vrt, kjer vem kaj raste, do večjega mesta imam vseeno 10 minut, avtobus pred hišo, vlak 5 minut hoje, gradi se kolesarska steza itd. Hiša je strošek, sploh če je starejša, ampak bo še vseeno cenejša obnova, kot pa novogradnja, če je hiša solidno grajena. S trenutno plačo verjetno do 70 leta nebi spacal skupaj. O stanovanjih v blokih, hišah ne razmišljam, sploh pa ne v podnajemniških. Konec koncev pa bi imel hišo z nekaj modifikacijami ravno prav veliko, da bi bila lahko celo za dve družini, če bi imel željo živeti stišan še z eno družino in bi bil v tem primeru jaz najemodajalec.

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hipertija ()

Tr0n ::

Invictus je izjavil:

Zoprni sosedje. Če se nisi preselil v nov blok, je tam cel kup starih prdcev zaradi katerih se ne da nič narediti na skupnem premoženju.

Cudno, mi pa smo meli ravno na vasi zoprne sosede, ki so furali avto servis in prevoznistvo in se je nonstop ropotalo v garazi in vozilo sleparje gor in dol po cesti. Da o kurjenju odpadnih materialov sploh ne govorim.

Zdaj je v bloku, pa ceprav je vec folka na kupu, precej manj hrupa in bolj cisti zrak, kot smo ga imeli prej v hisi. :)

Zoprne sosede imas vsepovsod. Prednost v bloku je ta, da se lahko preselis kadarkoli in relativno enostavno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

Invictus ::

hipertija je izjavil:

Podedoval bom hišo, ki je bila grajena v času Juge, ko se je na veliko gradilo. Z veseljem bom šel v akcijo ureditve glavnih zadev:

Preden greš v obnovo, naredil finančno konstrukcijo, saj zna biti rušenje stare in gradnja nove cenejša...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

KAVINSKY ::

Tr0n je izjavil:

Zdaj je v bloku, pa ceprav je vec folka na kupu, precej manj hrupa in bolj cisti zrak, kot smo ga imeli prej v hisi. :)


Živel v bloku, pa so na polju nedaleč stran gnojevko polivali. Psi so na balkonih lajali. Sosednje so skuterje sredi noči vozili parkirati v kolesarnico :)) Najboljše obseh svetov.

hipertija ::

Invictus je izjavil:

hipertija je izjavil:

Podedoval bom hišo, ki je bila grajena v času Juge, ko se je na veliko gradilo. Z veseljem bom šel v akcijo ureditve glavnih zadev:

Preden greš v obnovo, naredil finančno konstrukcijo, saj zna biti rušenje stare in gradnja nove cenejša...


Vsekakor,

verjetno bom šel čez vse glavne elemente in se nato odločimo. Hvala.

WhiteAngel ::

Tr0n je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:

Super, za tistega, ki še ni poizkusil in pametuje izza tipkovnice.

Jaz sem izkusil obratno. Najprej smo ziveli v hisi, ki jo je bilo potrebno stalno vzdrzevat (pa tukaj ne govorim o pleskanju, ampak o konkretnih delih kot so obnova strehe, izolacije, ogrevanja, torej dokaj zajetne denarce je bilo treba trosit) in potem smo vse skupaj prodali in si kupili vsak svojo stanovanje.


Vsaj kar se izolacije tiče - včasih ni bilo izolacije na fasadi in je bil modularc vrh glave. Isto z izolacijo strehe. Okna so bila tista dvoslojna, ki si jih lahko razprl. Če bi že takrat gor dali 15 cm stiropora pod fasado, volno pod streho in termopan okna, bi bila čisto druga zgodba, četudi je bajta danes stara 30 let.

Stroški v bloku pa.. huh, počakaj, ko bo potrebna kakšna večja investicija. Izolacija na bloku ni poceni (če ne gori >:D). Ravno tako ne streha (ravna), ki zamaka, in ne vedo, kje. Vsaj take izkušnje sem imel na Planini v Kranju. Pa potem servisi dvigala, domofonov, stroški skupnih prostorov, strošek upravnika... Bi rekel, da je dolgoročno strošek bivanja na 70 kvadratih v blokih iz 70. let višji strošku v novi ali obnovljeni hiši s 150 kvadrati. Tudi upravljaš sam z nepremičnino in se sam odločiš, kdaj boš kaj zamenjal, če. V bloku te pa svet lahko preglasuje in boš hočeš nočeš moral plačati.

Tr0n ::

WhiteAngel je izjavil:

Bi rekel, da je dolgoročno strošek bivanja na 70 kvadratih v blokih iz 70. let višji strošku v novi ali obnovljeni hiši s 150 kvadrati.

Not even close. :)

WhiteAngel je izjavil:

Tudi upravljaš sam z nepremičnino in se sam odločiš, kdaj boš kaj zamenjal, če. V bloku te pa svet lahko preglasuje in boš hočeš nočeš moral plačati.

Res je, ampak to je zame plus, ker nimam zelje sam delat taksnih stvari. Zame je hobi it v mesto/kino/club/gaming etc., kot pa delat na hisi ali vrtu. Sem to pocel celo otrostvo oz. do faxa in imam dosti tega "sranja" po domace. Hvala, ampak ne hvala. ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

KAVINSKY ::

WhiteAngel je izjavil:

Bi rekel, da je dolgoročno strošek bivanja na 70 kvadratih v blokih iz 70. let višji strošku v novi ali obnovljeni hiši s 150 kvadrati.


Pomnete tovariši kako je bilo včasih ogrevanje? Par majstrov v bloku kurilo na polno pri odprtih oknih. Strošek pa se je porazdelil na vse, tudi tiste z skromnimi 20°C v stanovanju. Na srečo so sedaj števci uvedeni. Poračuni za 400€ niso bili nič nenavadnega.

jukoz ::

Tr0n je izjavil:


WhiteAngel je izjavil:

Tudi upravljaš sam z nepremičnino in se sam odločiš, kdaj boš kaj zamenjal, če. V bloku te pa svet lahko preglasuje in boš hočeš nočeš moral plačati.

Res je, ampak to je zame plus, ker nimam zelje sam delat taksnih stvari. Zame je hobi it v mesto, pogledat kak dober film ali preigrat kaksno dobro igro, kot pa delat na hisi ali vrtu. Hvala, ampak ne hvala.



Kle se pa motiš - pri nas se spodnji sosedje ne strinjajo z obnovo strehe, ker tistim v 2 štuku ne zamaka. Izolacija fasade - zakaj že, saj bomo v 20 letih, ko se "povrne" investicija, že umrli. Lift? V pritličju ga ne rabim. Ureditev kolesarnice - ne uporabljam kolesa.
Parking kljub dostopu s kartico ves čas zaseden, rampe se pa tudi magično kvarijo vse čas. Stroški za telefon za upravljavca rampe so nekih 100EUR na mesec...

Tako da ja, enkrat se strinjam z Invictusom - MasterCard tu ne pomaga.

Je pa res da se je vrednost stanovanja v 3 letih, odkar ga imava, dvignila za ene 60% - vsaj po nepremicnine.net =)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jukoz ()

NikolormousB ::

Živim v podedovani hiši. Pred kratkim sem not vložil za eno solidno stanovanje, v naslednjih 10 letih bom moral vložiti vanjo še vsaj 100k, da bo zadeva ostala tip top. Ne vem kakšni so stroški z novo hišo, ampak 35 let stara stane veliko.

Če ne bi imel te sreče, da sem hišo dobil zastonj, bi definitivno živel v najemu. Ne vidim bistvenih prednosti lastništva.

togo ::

Sem za hišo, vednar ne da delaš blok - en štuk za sina, pa še enga za hčero, na koncu pa ostaneš sam. Pol se pa prodaja, kot da je iz zlata, ne pa iz ceglov narejena. Vsak bi čim dražje prodal in čim ceneje kupil. Sosede imaš pa v vsakem primeru in upaš, da so v redu.

Tr0n ::

jukoz je izjavil:

Kle se pa motiš - pri nas se spodnji sosedje ne strinjajo z obnovo strehe, ker tistim v 2 štuku ne zamaka. Izolacija fasade - zakaj že, saj bomo v 20 letih, ko se "povrne" investicija, že umrli. Lift? V pritličju ga ne rabim. Ureditev kolesarnice - ne uporabljam kolesa.

No, pri nas so vse to porihtali pred kratkim pa ceprav se niso cisto vsi strinjali. Preostanek se vzame iz sklada in je to to.

MTB ::

Tudi avto je strošek, sploh višjega razreda.
Otroci so strošek.
In zakaj hiša ne bi bila strošek?
Ti pa vse zgoraj naštete zadeve nudijo nekaj, kar se ne da meriti v denarju.

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Različnih odgovorov na to vprašanje bo verjetno toliko, kot bo sodelujočih v tej temi. Sam hiše "od temeljev" sicer nisem gradil, sem pa obstoječo, ki so jo postavili moji starši (gradnja je bila zaključena več kot 50 let nazaj) tako temeljito prenovil, da je skoraj že primerljivo z novogradnjo. Sem podrl streho z gornjim nadstropjem in ga postavil povsem na novo. Tako je hiša sedaj povsem "up to date" in smo zadovoljni, da smo to naredili. Če se je splačalo.... Bi rekel da ja, kako pa bo v bodoče, bomo pa še videli...

Lp

Jože

imagodei ::

gtx970op je izjavil:

Biti v centru mesta, kjer maš vse zadeve + službo na dosegu noge je meni ful več vredno kot pa neka samota na vrhu nekega hriba z pogledom na mesto, do katerega se vsak dan moraš 20 minut vozit :)

No najlepše je pa pomojem hišo sred mesta, kar pa te konkretno vžge po denarnici :D

Tale debata je seveda nujno mnenjska, kjer ima vsak svoje poglede in noben ni napačen. Vsaj za "lastnika" mnenja. IOW, 100 ljudi, 100 čudi.

Jaz sem otroštvo in mladost preživel v manjšem mestu v bloku. Zdaj živim na vasi, precej na samem. Moram rečt, da se mi to zdi kar zmerno depresivno in da zame ne bi bilo lepšega, kot živet v manjšem(!) mestu.

Se strinjam, da je ena boljših stvari v mestu to, da imaš vse pri roki. V štacuno greš lahko peš, na družabne dogodke greš lahko peš, otroci imajo vrstnike in igrišče v bližini in gredo lahko tja peš ali s kolesom... Da ne govorimo o interesnih dejavnostih za otroke... Živet odmaknjen na vasi ima sicer svoje prednosti, mir, veliko neokrnjene narave, jeseni grem lahko gobat kar peš v gozd za hišo... Za vse druge stvari je pa zoprno: trgovina, služba, razvoz otrok do šole/igrišča/interesnih dejavnosti... Hell, že če želiš s kolegi na pir je problem, ker se je treba potem pripeljat domov. Ja, tudi taksi je dražji, če te mora peljat 10 km do doma.

Je pa res, da hiše tale trenutek ne bi zamenjal za blok. Že samo to, da bi bil verjetno stalno v konfliktu s sosedi zaradi razgrajanja otrok (ali pa bi se moral prelevit v krotilca otrok in jih stalno imet na povodcu), je en velik NE za blok. Pa kava ali pirček na terasi, roštilj - tega res ne bi zamenjal. Zaenkrat odtehta tudi to, da je treba kosit četrt hektara travnika, od tega slabih 10 arov z nitko v precejšen breg... To je sicer s stališča bivšega blokovca čista zguba časa oziroma nujno zlo: v tem času bi lahko npr. kvalitetno preživljal čas z družino, a je treba pač poskrbet, da trava ne začne silit skozi okna in vrata v stanovanje... Še vedno upam, da bo kmalu na voljo robotska kosilnica za naklone nad 75%. ;)
- Hoc est qui sumus -

Raw ::

Tr0n je izjavil:

...
Zoprne sosede imas vsepovsod. Prednost v bloku je ta, da se lahko preselis kadarkoli in relativno enostavno.

Tr0n, objektivnost. Če si ti imel na podeželju slabo izkušnjo, ker je nekdo onesnaževal zrak, ne velja enako za vse.

To s sosedi ne bo držalo vode. Vsaj ne v splošnem. Če maš vsaj nekaj svojega sveta okoli hiše, boš na svojem. V bloku nisi nikoli sam.

Že logika ti pove, da je veliko več ljudi/m2 v blokovskih naseljih. Vedno se najde nekdo, ki najeda vsem ostalim na tak ali drugačn način.
V hiši maš tiste 3 sosede s katerimi se že nekak zmeniš, ali pa nardiš tako, da jih še videvaš ne. V bloku jih boš na stopnišču srečeval dnevno. Se boš preselil 5x, dokler ne najdeš spodobnih sosedov? Kaj pa ko se nato priseli en tak tič? Ravno zaradi "enostavnosti preselitve" je tega veliko več v blokih. Se boš zopet selil? Ni realno.

Pa blokovci ti hodijo okoli vseh tvojih zunanjih sten. V hiši imaš ponavadi vsaj nekaj metrov svojga sveta, kjer lahko zasadiš drevesa ali živo mejo, pa maš mir in vsaj nekaj zasebnosti.

Plusi stanovanja so bolj finančne narave, enostavnost, bližina trgovin, bolnic, šol. Socialni plus je kvečjem to, da majo otroc več kolegov za igranje.
I am what I am and I do what I can

D3m ::

Se je splačalo? Seveda se je.
|HP EliteBook|R5 6650U|
««
«
1 / 9
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup hiše (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27152814 (28079) Matejjjjj
»

Nakup stanovanja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30565101 (46342) Okapi
»

Najem stanovanja, blok vs hiša? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8621725 (16573) BorutO
»

Post vojna, baby boom generacija in njihova mentaliteta? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12219281 (16662) echo

Več podobnih tem