» »

Ozvočenje za v avto

Ozvočenje za v avto

jeti ::

Ker se moj izpit nezadržno bliža (čez ene 3 mesce ga bom pa po moje končno že spacal skupi:D), postaja vedno bolj aktualno vprašanje, kolk kej stane muzika za v avto (torej, en soliden autoradio na CDje pa zvočniki pa ojačevalc...).

V glavnem, celega premoženja glih ne mislim odštet za to, ampak do ene 150 jurjev bi se po moje moral dobit kej kr spodobnega...ali pa tudi ne? Zvok zna biti svinjsko drag.8-O



U glavnem, zdele se mal zanimam za tole, mal se razpište, pomembno je, da so basi dobri (ma, sej veste zakaj je muzka v avtu...za nabijat pa nej bi se tut še mal(?!;)) izven avta slišal:D)



Ok, razpište se, pa naj to ne postane hvaljenje, kdo ma večjega in močnejšega (zvočnik), ampak nej en neznalcu razloži ene osnovne stvari pri muzificiranju kište za vožnjo. Hvala!0:)


PS: če bi to moralo biti pod Zvok in slika, premaknite, ampak v ložo sem dal to zato, ker ima bolj zveze z zabavo in prostim časom kot pa z računalniki.
Bolje vrabec v roki kot (p)tič v riti!
Včasih je bil http://come.to/jeti
  • spremenil: jeti ()

Aljo1 ::


Pioneer DEH-P4300 4*50W

Vzadaj Pioneer 3 sistemski 240W max (90W), spredaj 120 (35)W Pioneer 2 sis,

ojačevalec za tubo Gelhard 450W mono

tuba 400W Killer Bul.



Za normalno poslušanje zelo super, basi fenomanalni za 1000 ATS (kolikor pride tuba v Media marketu)

Za sistem sem dal 100kSIT pa sem zelo zadovoljen tako da še v prihodnje ne bom nič nadgajeval

Priporočam pa ti radio z MP3, ker ko enkrat kupuješ radio ga ne boš tako hitro spet menjal (razen če imaš veliko denarja ) .

Lp,

Dax ::

Tud zelo odvisno od tega, kakšno glasbo poslušaš... malo napiši še kej o tem... ne samo "sam da šopa".

Če si za komercialo... potem JA... čimvečjo in čim močnejšo tubo...

Če pa hočeš malo bolj uravnovešen sistem, ti pa priporočam štirikanalni ojačevalec...

Dva kanala za tubo... dva pa za zadnje zvočnike... maximalno imajo radii 4×45W izhoda, kar je premalo za 240+W zvočnike... če jih hočeš izkoristit, nucaš ojačevalec.

Alpinovi so dokaj poceni, glede na kvaliteto... Pioneerjevih ojačevalcev pa se na daleč izogibaj... bo tvoja denarnica dost bolj polna ostala (niso popolnoma vredni tako zasoljene cene)...

jeti ::

Hm, ja poleti se v mestu posluša komerciala, kaj pa druzga (buta butaaa), ampak ne izključujem možnosti, da bo treba ob posebnih prilikah zavrteti kakšno fajn romantično muziko, pa tudi jaz ne bom non stop poslušal komerciale...včasih za spremembo metal prav sede al pa kakšne bolj stare (80-ta pa to)...
Ker bo to bolj dolgoročna naložba (nekaj let) bi rabil bolj uravnotežen sistem, ampak vseeno malenkost pudarka na buta buta, hehe.



Aja, še neki, če bi si kupil mp3 radio, za koliko bi me to olajšalo. Tak radio je ene 80 jurjev? Vse skupi (z zvočniki in ojačevalcem) pa bi blo pod 150k?
Bolje vrabec v roki kot (p)tič v riti!
Včasih je bil http://come.to/jeti

NiggerBob ::

ena zelo zelo solidna firma, pa še cene so kar nekaj nižje kod drugod -> KLIK!
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

BigFoot ::

samo neki bi vas vprašu. a vm ni škoda tok dnarja dat za avtoradio (+ feršterkerija). sej, da za domov nekdo kup sistem za 300+ jurju še zastopim, samo za v avto. ok, sej, če mate keš, vaš problem, samo glih tko. jest ma v svojmu avto Kenwoodov CDplayer za 200 mark (iz avstrije) + Pioneer zvožnike 2x50W pa mi špila čist super.
jeti, brate, raj dnar porabi za kej bol pametnega.

Dax ::

BigFoot... povsod velja.. za mal dnarja mal muske...

Jst osebno kr dost cajta v avtu preživim in sem pač nabavu top opremo... verjemi, da takoj slišiš razliko.

Doma pa nima smilsla, ker bi se stari pritoževali glede glasnosti... tko da mam raje ene sonyeve brezzične slušalke. Še okol se lohk šetam, pa vseen špila :).

jeti ::

Big Foot: to jst samo hipotetično sprašujem.:)
Vse skupi se prej kot poleti skor zagotov ne bo realiziralo. No, pa kot si reku, če mate keš, si pa nabavte. Na srečo jst keš mam (štipendija pa to, pa še delat bom začel), tako da mi ene 100 jurjev ni problem odrint. Je pa veliko, se strinjam. Še najmanj so mi všeč cene za mp3 predvajalnike, tist bi lahko bilo manj.
sej, drgač sm glede denarja nasploh zelo racionalen. Starci pravjo, da sm clo mal preveč skopuški.:D

No pa sej, hvala za odgovore, vas bom čez nekaj časa spet o tem povprašal, ko se bom dejansko lotil nakupov.:)
Bolje vrabec v roki kot (p)tič v riti!
Včasih je bil http://come.to/jeti

Dax ::

Glej... sj če ti mp3 player ne diši...

Kupi navadn CD-Player, samo poskrbi, da ma Aux-in vhod. Sem lahko potem kadarkoli dokupiš navadni prenosni mp3 player. Maybe bi blo res še malo pametno počakat, da cene medijev padejo, mp3-playeri so dokaj dragi... od avtomobilskih predvajalnikov so pa vsi grdi (sj v bistvu je samo AIWA...pa panasonic še neki pripravlja, sam je še velik v luftu... mogoče se do poletja vse razjasne...).

MadMax ::

JVC ga je tut ze naredu. Ampak meni je grd ko svina...

G[e]c ::

Ti Jeti ce ne misls ne vem kok nabijat si kup sam 4 zvocnike pa nobenga ojecevalca.
Lej jest mam Kenwoodov avtoradjo 7070 ki ma 4x 45w , uspredi 2 dvosistemska zvocnika 150w in zadi 3 sistemske 150w.
Dela super se prvec naglas za moje potrebe cist zadosca, nisem pa glih fan buta buta muske pa tud ne mors vozit 2 ure pa da ti non stop bass nabija. No eni lahko:(
Za avtoradjo sm dal 450 dem poglej mal po salamoncu(svercarji rules)

Za zvocnike pa po 15 jujrev torej vse skup je blo 75k sit pa se vgradnja pa je 80k sit.
Mogoce bi bilo k temu kdaj dobr dodat se kaksen wofer sam za zadej se ni potrebe pa mam ze 1,5 leta.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ozvočenje avteka (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
747454 (6251) _Tom_
»

kateri avtoradio na cd za 35 do 40 tisoč

Oddelek: Na cesti
212791 (2219) lenivec
»

Avtoradio

Oddelek: Na cesti
222130 (1695) dela
»

Avtoradio + zvočniki

Oddelek: Na cesti
211787 (1628) MadMax
»

KWA VOZTE LJUDJE (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
896664 (5436) M@re

Več podobnih tem