» »

Avtoradio + zvočniki

Avtoradio + zvočniki

jeti ::

Torej, pred časom sem že nekaj spraševal o tem, sedaj pa, ko imam avto in tablico in sploh vse, je tole postalo zelo aktualno.
Torej, kupil bi kakšen sistem za okoli 100 jurjev. Radio mora imeti CD player, mp3 sem se odločil, da ne rabim.
Ozvočenje: 2 visokotonca, 2 srednjetonca in woofer. Spredaj naj bi bilo 2x100W, zadaj 2x150W, woofer pa nekje v prtljažniku.

Vse to mi je frend svetoval in rekel, da bi se moralo za 100 jurjev dobiti nekaj temu podobnega. Zdaj pa, vprašanje, kje to kupiti, kako je z vgradnjo ipd...
Tujina verjetno odpade, bi bilo pa dobro, če kdo pozna kakšnega švercerja ipd...
Uglavnem, razpišite se.

Hvala!:)
Bolje vrabec v roki kot (p)tič v riti!
Včasih je bil http://come.to/jeti
  • spremenil: jeti ()

andrej ::

sicer nisem ekspert za avtoradio, ampak tudi sam sem pred par tedni nabavo novi avto ter seveda radio in zvocnike.
Za radio sem vzel Kenwood MP6090R, ki igra MP3-je in je res zlo uporabno. Mam dva CD-ja in gor izbor najboljse muzike... Sem zlo zadovoljen.
Pri zvocnikih se nisem posebej naprezal in sem vzel kar stiri Kenwood KFC-1337 trosistemce. Vse skupaj me je prislo rahlo cez 100k.

no, kakorkoli ze, mogoce pa ti bo MP3 igranje v avtu prirocno, tak kot je meni...

jeti ::

Hja, štos je v tem, da si lahko CDjev spečem kolikor hočem. Jih bo pač več. Ker pa hočem ceno obdržati okoli 100 jurjev, sem se mp3-ju odpovedal in to raje vložil v (zelo) boljše zvočnike.

To je ves razlog.:)
Bolje vrabec v roki kot (p)tič v riti!
Včasih je bil http://come.to/jeti

krucymucy ::

Mp3 je za v avto ali pa kot posamezna komponenta čista neumnost!!!!

Za radio poglej v tujini. V italiji je enak radio kot pri nas (primer Kenwood 3090 ne vem tocnih oznak je pri nas okol 45jurjev, v italiji pa je po vrnjenem davku neki cez 25 K SIT8-O)

Za ozvocenje spredaj ti priporocam sistem sinus live (2x150W srednejtonec in 2x visokotonec) za borih 15k!!!!
Ce jih bos kje dobu seveda, ker ne vem ce sploh majo zastopnika v SLO!! kolegom jih je en tip rihtu pa noce povedat od kje!!! V glavnem igrajo precej bolje kot pa kaksne bolj znane firme, ki imajo za povrh se zelo zasoljeno ceno - dobr primer je sony, ki hoce za podoben sistem celo 30K, pol pa se za en kurc spila!!!

Za v prtljaznik pa en woofer - prav tako kenwood ker je za svojo ceno zlo dobr, ce na Alpine ki pa je malo drazji!!!!!

Ojacevalnik, bi bil dobr vsak, ki ima ceno od 30k naprej!!! Se najbolj pa bi bil kaksnem blaupunkt( samo rad crkne, sam garancijo pa priznajo brez problema), drgac pa kak macaudio al pa kej podobnega... samo, da je malo bolj znane firme:D

jugonostalgik ::

Po moje 100kSIT za ta sistem ne bo dovolj; že woofer in ojačevalec te pride najmanj 50kSIT, za radio moraš odšteti vsaj ene 40 jurjev, za kakšne solidne zvočnike ti potem ostane premal keša.
Pa tud celoten sistem ne bo kej extra, ker ne boš imel ojačevalca, ki bi ti poganjal zvočnike.
Jest bi na tvojem mestu potem vzel kak rabljen ojačevalc npr. 4*80W - 2*80 bi poganjal zvočnike, ostala dva izhoda pa v bridge za woofer.
Nima ti kej bit, če si dober skrit!

Fantom ::

Tudi po moje boš moral za soliden sistem pri nas plačati vsaj 120 000sit. V Italiji pa bi ga dobil tudi pod 100 000sit. Z vrnjeno ivo seveda.

Blade ::

Dej ti prvo napiš ker avto imaš, ker eni nimajo prostora zadaj. Tak primer je pri men (Honda Civic) - sm komej zbasu tiste 16cm zvočnike Pioneer.

Drugač pa 100% zagovarjam Pioneer firmo za zvočnike in Sony avtoradio.
Aja, če hočeš base kupi ovalne zvočnike.
Woofer je pa najbolj aktivnega vzet, tko da poj nimaš nobenih problemov z ojačevalci.

ajde

andrej ::

krucymucy: zakaj je MP3 za v avto neumnost? A ni boljse met par CD-jev pa gor puno komadov, kot pa nabavit changerja?

PaJo ::

MP3 avtoradio je svetovna zadeva, pa se navadne cd-je lahko poslusas ako zelis in cena tega kenwooda pri nas tudi ni vec tako navita(cca 90 jurjev). Samo je res potle blem za 10 jurejv zvocnike dobit:D
V glavnem jaz sem tudi za mp3 avtoradio in ce bo vse po sreci ga danes dobim:D

Sicer kar se tice znamk avtoradiev, ti jaz raje priporocam Pineerja kod Sonya, ker iz izkusen vem da Sony-evi changerji hudo slabo berejo posnete cd-je, stem ko pa je moj Pineer premlev bilokaki cd:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

andrej ::

opa PaJo. Kaj si vzel Kenwooda al Aiwo?

PaJo ::

Se vprasas kaj??? Hitak da kewooda, ker je bojsi, pa se dobil sem ga dokaj hitro in ugodno:D

Zdaj se samo treba pametne zvocnike nekje najdit:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

andrej ::

jaz mam se dvojne. kupis?:D

Ribicija ::

Otrok ker meni ne moreš reč? Vprašaj Andreja če je zadovoljen z njegovimi pa še dragi niso bili.

jeti ::

OK, imam Nissan Micra, ki je bolj majhen avto.

mp3 ne rabim, sem že povedal, 50 jurjev ne bom dodatno dajal za to, si pač nekaj CDjev več posnamem.

Da 100 jurjev ne bo dovolj? hehe...sem že ugotovil ja.:D Cilj je, da bi dobil muzko z alarmom za do 150k SIT. Eno ponudbo imam, stala bi 170.000SIT (40k od tega je za alarm). Torej, nekaj deset jurjev pa lahko dam več za vse skupaj, keš mam, sam se mi ga pa zdi škoda preveč razmetavat...(kar pa že itak delam>:D)

Glede sistema sinus live: našel sem ga, ponuja neko podjetje iz kamnika. A ga lahko kdo boljš opiše (kruvymucy)? A dobr igra? Če je res samo 15 jurjev, pol bi se splačal ozret za tem (ampak cena se mi zdi sumljivo nizka, hehe:)). Če ga recimo nabavim, kaj še rabim poleg tega? (woofer, ojačevalc...?)

Hm...zaenkrat bi blo to vse, vi še kr lepo pište naprej. malo sem si že bolj na jasnem, kaj sploh kupujem.:D


Bolje vrabec v roki kot (p)tič v riti!
Včasih je bil http://come.to/jeti

mmisv ::

če boš kupu dost močn radio ( 4x45w) kar mislm da dobiš za okol 40 jurjov ne rabš ojačevalca za visokotonce in srednjetonce.
Čist trivialna stvar...

jeti ::

A res ne?
No ja, sej, bojo že tm povedal, sam se hočem vseen mal boljš informirat, da me ne bojo na suho nategnil.>:D

Zdej pa še neki, na kar me je en frend opozoru: avto je majhen, zato ne vem, a bo prenesel vso to muziko? Luči in gretje (pozimi), alarm + muzika, to bo kr neki moči požrlo. Da se mi ne bo akomulator spraznil, če bo muzka žrla preveč. Kaj in kako je pa s tem? Še o tme me malo podučite, prosim.:)
(moral bi kupiti boljši alternator al tko nekak...koliko to stane?)
Bolje vrabec v roki kot (p)tič v riti!
Včasih je bil http://come.to/jeti

MadMax ::

Ja na alternatorju ti pise kolk amperski je (verjetno 60-75A), ampak moras vedet, da to daje sele nad cca 2500 rpm.
Vse porabnike si lahko sestejes, saj ves, kolk kera zarnica zre, grelc zadnje sipe cca 50W, vent zracenja cca 30W, pr muski sestej vse varovalke in upostevaj, da tega toka nikoli ne dosezes (ko bas res zagrmi gre nekje do 85-90%, v povprecju cca 40%)...
Osnove pa poznas I(A)=P(W)/U(V), pri cemer U zaokrozis na 12V, ceprav imas med voznjo 13-14V...
Ce mas dober aku, se ti ni za bat (razen ce bos kratke relacije vozil in pri vgasnjenem avtu 3 ure sponal:D).
Lahko pa si omislis kak mali polnilec in ga v garazi ponoci priklopis.

aja: alarm zanemari (nekaj mA, razen med cviljenjem 1-2A, pa zmigavci).
Alternator? Kaj pa vem... Novega ne bos sel kupit, na srotu pa se da kaj dobit za 50-150DEM.

Tomi ::

Hm, Madmax, jetija učiš fizike:D
Malo ga povprašaj po njegovih ocenah na faksu, pa boš videl, da so bile enačbe čisto odveč>:D
metrodusa.blogspot.com

krucymucy ::

Mp3 za v avto ali pa kot komponenta je neumnost!!!
To naj bi nekako obrazilo vso reč: Neka stvar delo opravlja bolje, ce je specializirana za eno delo, kot pa za vec!!!!

Doma mam audio sistem po komponentah, s kvalitetnimi zvocniki in ne nekega stolpa, ker mi gre na kurac ze tist zvok - pa magari je bila cena 150k SIT!!!

Ce sem lohk dal za zvocniski kabel skor 40K SIT, mi verjetno lahko verjamete, da na tem sistemu ne bom poslusu Mp3-jev!!!!

Ce pa hocte ze bit frajerji poglejte malo za izdelki firme BECKER in pa BOSTON ACOUSTICS!!!!

MadMax ::

Ah, Tomi, ce je pa zastavil vprasanje zelo na splosno...
Od tu tudi moja razlaga fizike 7. razreda.
Glede ocen na faxu: mu cestitam, ampak teorija&praksa imata malo skupnega. btw: tudi nasi gospodarstveniki in politiki so (povecini) zelo studirani ljudeki:D

Ce pa sem mu pomagal z nekaj dejstvi iz prakse, pa mislim, da se ne bo jezil zaradi enacbe... Ga pac osebno ne poznam, a ne?

jeti ::

Enačbe sploh ne zamerim, hehe. Ampak ni me zanimalo, kako izračunati porabo (ker to ni problem), ampak sme se želel podučiti o akomulatorjih pa alternatorjih pa tem. No, sem šel v avto gledat pa nisem našel alternatorja ker ne vem kako zgleda.:8) No sej, bojo že znal uni povedat, če ne bom pa strica poklicu k to dost obvlada.:)
Bolje vrabec v roki kot (p)tič v riti!
Včasih je bil http://come.to/jeti

MadMax ::

To ti je ena valjasta zadeva, ki ma gor jermenico in jermen jo poganja (klinasti), takoj zraven ma nekaj kot vetrnico, od zadaj pa en debel kabel (vec ko 1cm premera), pa se 2 al pa 3 tanjse zice.
Gor je pa se kaka nalepka, pa pise gor firma, pa 14V, pa xxA (xx=nekaj med 60 in 100).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Avtoakustika] Soliden zvok v avtu. Kako se lotiti?

Oddelek: Kaj kupiti
409581 (8994) sirotka
»

avtozvočniki

Oddelek: Zvok in slika
252115 (1934) _Dejan_
»

Ozvočenje avteka (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
747460 (6257) _Tom_
»

Kater avtoradio in katere zvočnike? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
525777 (4183) dunker
»

Ozvočenje za v avto

Oddelek: Loža
101822 (1697) G[e]c

Več podobnih tem