» »

'Počasen' Google Drive

'Počasen' Google Drive

pikachu004 ::

To me muči že nekaj časa. S telefonom nekaj slikam, slika se na pc naloži včasih hitro (nekaj minut), včasih komaj čez eno uro (oz res dolgo).
Vse bolj pogosto bi imel sliko rad čim prej na pcju. Nisem razvajen, ampak delo to zahteva.

Je kakšna nastavitev v Google Drive, da bi bolj pogosto poskeniral spremembe?
Če ne, kaj mi priporočate?

Uporabljam Android tel in Win7/Win10.

dunda ::

Mogoče je problem, da dolgo traja, da pride na Google Drive (verjetno Photos, ki je lahko tudi v Drive)?
Tam je sicer nastavitev, da se fotografije prenašajo samo, ko si v WiFi. Lahko imaš vključeno to in takrat nisi priključen na Wifi.
Načeloma je pri meni v nekaj sekundah ali kvečjemu minutah (čeprav je to že kar redko).
Verjetno to arhiviranje deluje tudi z nižjo prioriteto. Pri nekaterih telefonih (ali s pomočjo programov) vidiš, kdaj se podatki res prenašajo.
Je telefon Googlov ali je Android kaj popravljen/spremenjen?
https://www.kacnje.eu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dunda ()

pikachu004 ::

Tudi ko sem na WiFiju prenaša dolgo. Sicer je možnost ročnega prenosa, torej ko klilneš na telefonu backup, takoj prenese na Drive. Težava je v desktop programu, da osvežuje prepočasi.

Tel je Xperia XZ1, android 9, original. Ampak kot rečeno, telefon hitro prenese na Drive, tako da je tukaj vse ok.

dunda ::

Ali je težava prav v Drive ali v Photos? Ker lahko nastaviš, da se fotografije prikazujejo tudi v Drive (pač v neke mape "Google Photos").
Pa mogoče preveri, če se tam fotografije pojavijo hitreje.
https://www.kacnje.eu


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google Drive nenadoma poln

Oddelek: Pomoč in nasveti
101402 (1016) zuz3k
»

Kateri free cloud storage (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5213111 (11259) Anney
»

Shranjevanje fotografij

Oddelek: Loža
5781 (659) BRBR
»

Google bistveno pocenil svoj Drive

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
4916284 (13639) emmentaler
»

Google naredil QuickOffice brezplačen

Oddelek: Novice / Android
198863 (3453) StarMafijec

Več podobnih tem