» »

Katera pvc okna kupiti

Katera pvc okna kupiti

multitron ::

Odločil sem se za prenovo stanovanja.Med drugim bi zamenjal okna in balkonska vrata. Odločil sem se za pvc in trislojno zasteklitev z alu roletami. Med ponudniki so v ožji izbor prišli naslednji:
PvcNagode Postojna
Ajm
Arcont
Termoglas
Zanimajo me vaša mnenja in izkušnje z kvaliteto izdelave in predvsem kvaliteto montaže ter reševanjem morebitnih reklamacij.

krneki0001 ::

Midva sva poslala nekje 30 povprasevanj, pa sta samo 2 odgovorila in ajm je bil najin koncni izbor. Prisli so stirje ob 8h zjutraj na napovedan datum, odsli ob 20h zvecer, zamenjali ena vhodna vrata, ena balkonska (80x195cm) in ena za na teraso (160x195cm) ter 12 oken in vse staro prej odmontirali, na koncu pa se odpeljali. Na vse delo sem brez pripomb, ker so res dobro naredili, pa se pocistili so za seboj.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

TheBlueOne ::

multitron je izjavil:

Odločil sem se za prenovo stanovanja.Med drugim bi zamenjal okna in balkonska vrata. Odločil sem se za pvc in trislojno zasteklitev z alu roletami. Med ponudniki so v ožji izbor prišli naslednji:
PvcNagode Postojna
Ajm
Arcont
Termoglas
Zanimajo me vaša mnenja in izkušnje z kvaliteto izdelave in predvsem kvaliteto montaže ter reševanjem morebitnih reklamacij.


Jaz sem slisal dosti pohval za Nagodeta, verjamem pa da ni nekih ogromnih razlik. Ko bos imel cene, dobavni rok ipd. se bos lazje odlocal.

Matek ::

Frend je nekaj let delal pri enem od proizvajalcev oken in po njegovih besedah ni prav nobenih tehnoloških razlik med proizvajalci - tehnologija obstaja že dolgo in večina je postavila proizvodnjo z enim in istim know-howom iz Nemčije.

Osredotoči se na ceno in na kvaliteto storitve, izdelki so si zelo podobni.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

vjreh43WAEFS ::

Ne pozabi na rekuperator - v praksi bolj pomembno, kot razlike med naštetimi proizvajalci pvc oken.
...ali pa konstrantno odpiranje oken. Če ne - plesen in slab zrak.

mat xxl ::

Jaz sem veliko delal z Element iz Gorenjske in so zelo OK, okna sem pa vzel Rechau Geneo 3 slojna.

delfinus ::

Ce si lahko sposodim tole temo, tisti, ki ste v zadnjem casu menjavali okna ali pa ste blizje pri informacijah. Koliko okvirno pride enokrilno PVC okno recimo dimenzije 140 x 140 pri teh bolj znanih SI prodajalcih. Zanima me cena skupaj z montazo. Lahko date tudi svoj primer s prakse. Ce imate tudi primer cene PVC balkonskih vrat klasicnih dimenzij se tudi priporocam. Hvala za info. Jutri je zal vse bolj kot ne zaprto, informacijo pa potrebujem cez vikend za preracun dolocenih stroskov in primerjavo.
tnx, d.

WizzardOfOZ ::

alu vhodna vrata, PVC balkonska vrata 60x200 in PVC 180x160 dvokrilna vrata ter 8 PVC oken (med 140x140 in 180x140) je prišlo malo čez 8000 evrov pri AJM, vse skupaj z montažo.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

fikus_ ::

Delfinus, za cene ne vem, vem pa, da boš s 140x140 enokrilnim oknom imel težave, povesilo se bo, ker je pretežko. Je čisto vseeno, kakšno okovje je, eno se bo povesilo po nekem mesecih, drugo po nekaj letih.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

kixs ::

Imam dva PVC, 3-slojna okna 140x130 (sirina x visina) ... v stirih letih se nista nic povesila in dva 110x180. Ta dva sem moral malo popravljat.

delfinus ::

Hvala za odgovore,

Meni so pri Krpanu naracunali takole:
- 2x okna PVC 140x140 notri bela, zunaj imitacija lesa
- 2x balkonska vrata cca 220 x 80 notri bela zunaj imitacija lesa
- 2x komarnik
Skupaj z montazo 1770€.

Taksna okna teh dimenzij moram vzeti, ni tu kaj, saj bom zapolnil obstojece odprtine. Pa tudi si nimam kaj domisljati, jemanja dvokrilnih. V nasprotnem bi lahko imel inspekcijo za vratom, ker bi podrl koncept in izgled zgradbe, kjer so vsa okna enakih dimenzij. Glede povesanja pa ni panike. Ze imam dva velika okna PVC teh dimenzij, ki sem jih kupil pri prvi obvnovi stanovanja in je ok.

fikus_ ::

Brisano.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

Matej74 ::

Jaz sem pred kratkim kupil okna pri MIK-u in mi je žal.
Ko je prišel merilec sem razmišljal, da bi obdržal police, potem me je prodajnik prepričal, naj dam na vse 4 stene vsaj 2 cm stirodura. Okna so samo zmanjšali za 4 cm (kar je OK) pozabili pa so odstraniti podpoličnik in se okna niso dala vgraditi v odprtine, ki smo jih pripravili po njihovi specifikaciji. Pri vgradnji so morali odstraniti stirodur zgoraj na vseh oknih in njim se to sploh ne zdi problem oz niso bili pripravljeni dati nič popusta. Zdaj imam slabše vgrajena okna, ker se med sabo niso dogovorili, naj odstranijo podpoličnike oz prilagodijo ali okna ali odprtine spremenjeni vgradnji.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Slopek ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup novih oken (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
354106001 (9374) BCSman
»

Menjava oken - izvajalec

Oddelek: Loža
328936 (5856) kixs
»

Okna (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9421429 (4369) Invictus
»

Katera balkonska vrata

Oddelek: Loža
112959 (2189) cordoba
»

MIK CELJE in servisni pregledi brez katerih garancija ne velja!!??

Oddelek: Loža
4015296 (12726) SeMiNeSanja

Več podobnih tem