» »

Izposoja zbirke lego setov

Izposoja zbirke lego setov

LegoMan ::

Živjo,

Doma imam veliko Lego setov in že nekaj časa razmišljam kam z njimi. Kolega pravi, da bi jih lahko za mesečno naročnino oddajal. Kako se vam zdi ta ideja? Recimo, da za 15€/mesec dobiš izbrani set in ga imaš dokler ti je zanimiv. Za tem ga pošlješ nazaj in dobiš naslednjega...
Sam si ne znam predstavljati koliko ljudi bi to sploh zanimalo. Mogoče bi bilo bolj zanimivo za otroke?

P.s.
Upam da sem to objavil v pravi forum

gendale2018 ::

to je za v ložo, če že vprašaš

ni slaba ideja, ampak pomoje bi ti hitro manjaklo pol kock (ker bi se zgubile, ne ker bi kdo namenoma ukradel)
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

LegoMan ::

gendale2018 je izjavil:

to je za v ložo, če že vprašaš

Upam, da me kdo od adminov premakne na pravo mesto :)

gendale2018 je izjavil:

ni slaba ideja, ampak pomoje bi ti hitro manjaklo pol kock (ker bi se zgubile, ne ker bi kdo namenoma ukradel)

Jah, za začetek bi večino kosev verjetno lahko nadomestil iz miscellaneous škatle... Vprašanje res koliko bi bilo teh izgub

looser ::

15EUR /mesečno za paket legic...
madona, to pa je... hehe
mi mamo kubični meter legic ;-)
(mogoče ni čisto monolitna kocka)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: looser ()

LegoMan ::

looser je izjavil:

15EUR /mesečno za paket legic...
madona, to pa je... hehe
mi mamo kubični meter legic ;-)


  1. "paket legic" bi blo treba pred vsakim posojanjem pregledat, očistit, poslat, sp uredit,... Koliko pa ti ceniš svoj čas?

  2. A iz kubičnega metra lahko sestaviš Saturn V ali kamion s hidravliko?


Eni radi kvačkajo, drugi grejo v kino, tretji pa raje kocke sestavljamo. Očitno ti nisi v tej zadnji skupini in ne vidim razloga za tak ciničen post

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LegoMan ()

MasterTade ::

Če gre za dokaj velik paket je cena ok, ideja je kul
Mors omnia aequat

Utk ::

A je kaka povezava s tisto temo kje dobit poceni kupe razkužila?

LegoMan ::

Utk je izjavil:

A je kaka povezava s tisto temo kje dobit poceni kupe razkužila?

What? :D Ne

looser ::

Večje kose daš v pralca, manjše pa v pomivalca v kakšno rajnglo :-)
Lahko pa vse v pomivalca.
Kaj se da vse ven sestavit ne vem, bi moral naredit analizo delov.
Je pa jaz ne bom, mogoče samo dam v pomivalca...
Na kakšno temperaturo? Več kot ene 60 C verjetno ne?

Mamo pa navadne kocke, pač tematske pakete (3/4) in
lego technic (1/4), nekakšne bagerje, avtodvigala, helikopterje in podobno...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: looser ()

TheBlueOne ::

Sem obozeval Lego in mi ideja nikakor ni vsec. Zame je bilo najbolj vazno, da jih je bilo cim vec, da sem lahko delal nove zanimive stvari, ne pa da sestavis in si zakljucil. Zame je prava didakticna vrednost, da naredis nove zanimive zadeve, ne pa da znas uporabljati nacrt.

Kot drugo bos imel problem, da jih bo treba vedno presteti, nadomestiti izgubljene, oprati, pakirati, posilajti. Verjetno jih ne bo malo, da se bo "narocnina" in postnina rentirala, kar pomeni veliko iskanja manjkajocih. Kot drugo bos imel kar visoko zacetno investicijo, ker bo treba kupiti dosti setov, da lahko sploh poslujes. Ce imas en set bos moral najti x strank, ki ga bodo rezevirale za naprej, kar se mi ne zdi najbolj verjetno.

Drugace 15EUR/mesec je recimo 150EUR/Leto (dva meseca brez), s cim si lahko kupis ze lepo zbirko, kjer ti na koncu vse ostanejo. Pri tvojem konceptu das v treh letih 450EUR in nimas nic. V bistvu pa je 450EUR za legokocke, ce si ti nabirajo super veliko.

Zgodovina sprememb…

imagodei ::

LegoMan je izjavil:


  1. "paket legic" bi blo treba pred vsakim posojanjem pregledat, očistit, poslat, sp uredit,... Koliko pa ti ceniš svoj čas?


En vidik je lastna cena, drug vidik je pa, koliko je trg pripravljen plačat za storitev. Če se slučajno ceni srečata, imaš poslovno priložnost. Drugače pa imaš samo mokre sanje. :)

Lego kocke je sicer res zabavno sestavljat, ampak mnogi imajo potem "modele" tudi razstavljene. Jasno, nekateri se z njimi tudi igrajo ;). Za to so pripravljeni plačat 50, 80, 150 in več € na škatlo. Ne vem, če je samo sestavljanje tak "gušt", da ti bo kdo plačal 15 €. Če je pripravljen dat mal več, lahko že kje dobi rabljene legokocke.

Lahko da se motim, jaz ti sicer privoščim poslovni uspeh... A zdi se mi, da prav veliko odjemalcev ne boš imel.
- Hoc est qui sumus -

looser ::

a kdo odkupuje legice?
ne vem, koliko paketov imamo, imam pa napisano nekje, katere...
najbrž pa niso vsi celotni...
sem šel pogledat, ni ravno kubični meter...
je pa ena velika skrinja (izgleda, da ni niti pol kubika)...
mi se več ne igramo s tem, je najbrž napoti...
ne vem, koliko smo dali za to, ni bilo naenkrat kupljeno...

looser ::

aja, mimogrede, sploh nisem bil ciničen, tudi meni (očitno) so legice zelo v redu...

LegoMan ::

TheBlueOne je izjavil:

Sem obozeval Lego in mi ideja nikakor ni vsec. Zame je bilo najbolj vazno, da jih je bilo cim vec, da sem lahko delal nove zanimive stvari, ne pa da sestavis in si zakljucil. Zame je prava didakticna vrednost, da naredis nove zanimive zadeve, ne pa da znas uporabljati nacrt.

Se strinjam, ko sem bil mlajši je to držalo 150%. Danes žal ne več. Raje najdem en set, ki me fascinira, ga imam par tednov na polici in potem ga spravim, ker mora dat prostor naslednjemu :D

TheBlueOne je izjavil:

Drugace 15EUR/mesec je recimo 150EUR/Leto (dva meseca brez), s cim si lahko kupis ze lepo zbirko, kjer ti na koncu vse ostanejo. Pri tvojem konceptu das v treh letih 450EUR in nimas nic. V bistvu pa je 450EUR za legokocke, ce si ti nabirajo super veliko.

No ja, 150€ je en set, definitivno ne zbirka :)

LegoMan ::

Hvala za feedback fantje, včasih sam težko vidiš stvari s prave perspektive.

HotBurek ::

Mogoče bi bil biznis, da v najem daš Lego 3D printer.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Samael ::

HotBurek je izjavil:

Mogoče bi bil biznis, da v najem daš Lego 3D printer.

Zbira Lego sete, ne Lego 3D printerje.
Vsaj zdi se mi, da je tako.

MIHAc27 ::

15€ za mesec dni testiranja tudi ni tako veliko. Nekateri seti so lahko svinjsko dragi. Sam če že, bi se sposodil kake Mindstorm zadeve in podobne, ki se jih da mogoče tudi kaj sprogramirat. Pač da sprobaš kaj to sploh zmore preden pljuneš 200-300€ v to (eno en primerek: https://www.amazon.com/LEGO-MINDSTORMS-... ).

Da bi si sposodil 'navadne' legice se mi zdi malce brez vezno.

Samael ::

Meni se tudi ne zdi 15€ za kaj takšnega veliko. Mislim s strani trga lahko da je, ampak za nekoga, ki bi se dejansko ukvarjal s tem pa, uff ... se ti da vse pregledati, zapakirati, iti na pošto, obračunati, poslati, sprejeti, pregledati, prešteti, oprati, dopolniti z manjkajočimi ... za 15 EUR? Že s časovnega stališča se mi zdi dosti premalo.

imagodei ::

Kot sem napisal že zgoraj - nekaj je cena, ki jo postavi prodajalec (in ne lastna cena, kot sem napisal prej), nekaj pa, koliko je trg pripravljen plačat. Če se uspeta ti dve srečat, potem delaš biznis. Drugače pa samo fantaziraš, kako boš delal biznis.
- Hoc est qui sumus -

mancini ::

Za 15-25 dobiš na aliexpresu ali podobnih kar ok sete za otroke

Bellzmet ::

Se da kje kupit samo prazna škatla od posameznih Lego kock?

matobeli ::

Na ebayu, ampak predvsem za vintage ali dražje sete.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lego kocke (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16624624 (4157) Banza
»

Stvari, ki jih pri nas ni (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11025379 (20697) [D]emon
»

Kaj kupiti manjšim otrokom (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5113212 (11808) Ascendor
»

Minecraft izide 11. novembra (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
6418313 (15598) revvs

Več podobnih tem