» »

Menjava pnevmatik - cena

Menjava pnevmatik - cena

Mare2 ::

Na AMZS imajo ceno za člane, ki plačajo storitev z njihovo člansko Diners kartico ceno zamenjave in centriranje 10 EUR.

Ker sem imel gume že na feltnah, so računali samo centriranje in previjačenje torej samo 50%, torej samo 5 EUR. :)

Evo, če bo komu koristila informacija. :)

Nisem pa še šel na avtocesto, da bi preveril, če kaj trese. :)

Magic1 ::

Nekomu bo ziher prav prislo, saj so letos vulkanizerji fajn cene navil.
Magic

Dzhimen ::

Nisem sicer član AMZS, tako da te akcije ne morem koristiti. Sem pa dal za menjavo vseh 4 gum 30€ pri lokalnem vulkanizerju. Kake so cene drugje?

Pa vidim zdaj da je cena osnovnega članstva za AMZS 20€ (letno, predvidevam?). To je primerljivo z osnovno asistenco pri triglavu recimo. Pa vidim da vključuje neke bonuse pri registraciji, tehničnem, nekaj za gume, pa redno vzdrževanje avta itd. Tisti ki to imate, a lahko kdo kaj več pove, katere ugodnosti so najbolj omembe vredne? A kaj koristite? :)

Han ::

€30 je normalno za premontažo in cetriranje na ALU platiščih, pri lokalnem vulkanizerju.

€60 imajo npr. Nissan pooblaščeni servisi. Tudi če prideš na redni servis, na katerem tako ali tako snamejo kolesa, te olupijo podolgem in počez. ;((

Mare2 ::

Dzhimen je izjavil:


Pa vidim zdaj da je cena osnovnega članstva za AMZS 20€ (letno, predvidevam?).


40 EUR je cena, letna članarina za osnovno članstvo. :)

Dr_M ::

Jest sem nekaj casa vozil k lokalnemu garaznemu vulkanizerju in mi je za premotanzo racunal 20e, ampak je bla vedno kaksna feltna obtolcena, letos sem pa menjal na pooblascenmu servisu za moj avto, 30e, brez pikice na feltnah.
Sicer verjamem, da bi marsikateri slotechovec raj dal 202, pa imel stolcene feltne, kot pa 10e vec, pa brezhibne.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

facepalm ::

jaz sem odstel 20€ + gume.
sem jih pa vzel na drugem koncu slovenije:)
sem pa dobil se avtomobilski sesalec po posti v vrednosti 40€ (goodyear akcija)

Dzhimen ::

Mare2 je izjavil:

Dzhimen je izjavil:


Pa vidim zdaj da je cena osnovnega članstva za AMZS 20€ (letno, predvidevam?).


40 EUR je cena, letna članarina za osnovno članstvo. :)



Aja, gledal sem Start članstvo, tisto je 20€, za mlajše od 26 let.
Kaj pa to pomeni, da je vezano na voznika? Če sem član AMZS in vozim vozim katerikol avto, lahko koristim asistenco al kaj? Kaj pa če en drug pelje moj avto? Pol pa ne velja, al kako?

Mare2 ::

Ne velja. Seveda če je človek istega spola in mehanik-avtovlekar AMZS-ja ne zahteva identifikacije, morda lahko pride skozi. :)

IL_DIAVOLO ::

To lahko naredis sam...centrira se samo ob nakupu novih gum.

Egidij88 ::

Tako. Dva kompleta diskov in lepo zamenjaš na dvorišču.

otago ::

Maribor in okolica, centriranje in montaza okrog 25uer, alu do 27-30eur.

DePalmo ::

Grosuplje, 36 EUR kot vedno. Premontaža in centriranje, ni nič dražje.

Tisti sesalec od Goodyear-a ni nič vreden ... pa še na kabel je, nevem zakaj sem pričakoval baterijskega.

Ganon ::

Mare2 je izjavil:

Ker sem imel gume že na feltnah, so računali samo centriranje


Zakaj potem centriranje?

Scorpy84 ::

Jaz pa menjam samo tam kjer imajo napravo Hunter GSP9700. Se prepogosto dogaja da mi po 3-5k kilometrih zacne tresti volan, sploh poleti ko vozim kamp prikolico mi ze po nekaj relacijah trese avto in je treba popravljati. Pri drugem avtu kjer letno delam 40-50k, je tudi bilo treba veckrat popravljati, no zdaj ne vec toliko, vsaj pri prvem ni treba bec, ker toliko manj km naredi.

KAVINSKY ::

Si prepričan, da imaš vzmetenje prav nastavljeno? Načeloma če se ti guma enakomerno obrablja nimaš potrebe vnovično balansirati, razen če ne fizično poškoduješ feltne.

kixs ::

Dr_M je izjavil:

Jest sem nekaj casa vozil k lokalnemu garaznemu vulkanizerju in mi je za premotanzo racunal 20e, ampak je bla vedno kaksna feltna obtolcena, letos sem pa menjal na pooblascenmu servisu za moj avto, 30e, brez pikice na feltnah.
Sicer verjamem, da bi marsikateri slotechovec raj dal 202, pa imel stolcene feltne, kot pa 10e vec, pa brezhibne.


Js tudi peljem lokalcu in se nikoli ni nic poskodoval - zakaj bi!?. Ce imam cas, sem tudi zraven. Za premontazo gum in centriranje doniram 10€.

J4zzm4n ::

Lahko tudi napisete velikost feln ? K vulkanizerju ki jaz vozim je cena odvisna od velikosti

Sam z menjavo, centriranjem in shrambo placam 40€ - 18 zoll

kixs ::

J4zzm4n je izjavil:

Lahko tudi napisete velikost feln ? K vulkanizerju ki jaz vozim je cena odvisna od velikosti

Sam z menjavo, centriranjem in shrambo placam 40EUR - 18 zoll


Enako za 15 in 20 col. Ceno glej post nad tabo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

PunkDude ::

Letos je sosed podražil. Namesto 10 eur sem dal 12.

dj_uro ::

Primož? :P hehehe
vw-klub.si

Scorpy84 ::

KAVINSKY je izjavil:

Si prepričan, da imaš vzmetenje prav nastavljeno? Načeloma če se ti guma enakomerno obrablja nimaš potrebe vnovično balansirati, razen če ne fizično poškoduješ feltne.


Avta sta par let stara, tudi pri presnjem je enako pocelo. Odkar pa peljem na to centrirko kjer tudi obremenijo gumo, veliko bolj natacno centrira. Pri ostalih pa je zrebanje, vedno je malo zamaknjeno, kar se pokaze pri temu hunterju. Ce avto ni obtozen je se kar ok, takoj ce dam breme se mocno pozna da ni vredu.

KAVINSKY ::

Scorpy84 je izjavil:

Avta sta par let stara, tudi pri presnjem je enako pocelo.


Zanimivo, meni balansira samo prvo montažo, potem sem feltne menjam. Pa tudi po 40k prevoženih ni treslo pri višjih hitrostih (160+).

jakan123 ::

30€ na pooblaščenem servisu. Potrebno je bilo zmontirati gume na nove feltne in na avto. Poleg tega pa še 170€ za ventilčke s senzorji tlaka in matice :))

Mare2 ::

Ganon je izjavil:

Mare2 je izjavil:

Ker sem imel gume že na feltnah, so računali samo centriranje


Zakaj potem centriranje?


Itak je bilo vse skupaj 5 EUR. :) Za ta denar si ne grem rok mazat, da bi sam prešraufal. Se pa sicer dostikrat odločim, da se še nacentrira.

koyotee ::

20€ premontaža in centriranje, seveda brez računa.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Mare2 ::

koyotee je izjavil:

20€ premontaža in centriranje, seveda brez računa.


Pa profitirata dva. :)

koyotee ::

Mare2 je izjavil:

koyotee je izjavil:

20€ premontaža in centriranje, seveda brez računa.


Pa profitirata dva. :)


Ja, zakaj bi dajal 40€, da mi pol s pištolo zatisne ko norec, pol pa gre čez z moment ključem kao 10kil "uf lih prav sem zatisnil" :))
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

koyotee ::

Sem tudi sam gasilec, tako da... ;)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

stara mama ::

17€ (16 col) - Pomaga če nisi ravno 14-ga pri vulkanizerju!!

Centriranje ima pa edino funkcijo uravnoteženje samega kolesa, nič drugega.
Tist, ki pa rabi Hunter GSP9700, pa sam smeh :))
Problem mora bit nekje drugje, da je podvozje tako občutljivo!
Ekologija™ in Trajnost™

St235 ::

Se toliko bolj zalostno, da se potem po internetu hvalis kako goljufas sebe in vse ostale. Pac majhna baraba, ki nima jajc da bi v zivljenju kaj dosegla.

koyotee ::

St235 je izjavil:

Se toliko bolj zalostno, da se potem po internetu hvalis kako goljufas sebe in vse ostale. Pac majhna baraba, ki nima jajc da bi v zivljenju kaj dosegla.

Sej ti das tok vec pa se poravna.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

PunkDude ::

koyotee je izjavil:

St235 je izjavil:

Se toliko bolj zalostno, da se potem po internetu hvalis kako goljufas sebe in vse ostale. Pac majhna baraba, ki nima jajc da bi v zivljenju kaj dosegla.

Sej ti das tok vec pa se poravna.

Da Lakotnik, ti kar plačuj več za nas, ki plačamo brez računa manj pa je dosežen nek jin/jang.

Scorpy84 ::

stara mama je izjavil:

17€ (16 col) - Pomaga če nisi ravno 14-ga pri vulkanizerju!!

Centriranje ima pa edino funkcijo uravnoteženje samega kolesa, nič drugega.
Tist, ki pa rabi Hunter GSP9700, pa sam smeh :))
Problem mora bit nekje drugje, da je podvozje tako občutljivo!


No ti se smej, meni ni problem tja peljati ker je ziher, ne pa da popravljam. Sicer ne vsakic ampak dovolj, da sem ze nekajkrat moral ponovno peljati centrirati in je tudi sam hunter pokazal odstopanja.

PunkDude ::

Mene je tudi, ta post s Hunterjem precej nasmejal :))

Relanium ::

Placebo efekt ali problem na podvozju? Vsekakor bo to moral šofer porihtat v glavi ali na avtu.
Centrirka pač kolo (gumo IN platišče) samo uravnoteži, nič drugega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

Scorpy84 ::

Me veseli da vam je dan polepsalo.

hipertija ::

Lokalcu, 20€, premontaža gum na platišča + demontaža/montaža nazaj. 30 minut, delala dva... zadovoljen

LP

Netrunner ::

Meni je Novak v MB računal 40EUR menjava + centriranje na alu platišča. Če se mi ne bi mudilo bi šel poiskat koga drugega saj 40EUR je za moje pojme preveč. Aja pa še neke ventile zaradi ganracije so mi dali .. mah
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Netrunner ()

WhiteAngel ::

Prebačevo pri Kranju, 25 EUR za menjavo gum na jeklenih platiščih (s senzorji;)).

St235 ::

PunkDude je izjavil:

koyotee je izjavil:

St235 je izjavil:

Se toliko bolj zalostno, da se potem po internetu hvalis kako goljufas sebe in vse ostale. Pac majhna baraba, ki nima jajc da bi v zivljenju kaj dosegla.

Sej ti das tok vec pa se poravna.

Da Lakotnik, ti kar plačuj več za nas, ki plačamo brez računa manj pa je dosežen nek jin/jang.


Mene so vedno učil, da je treba prispevat za manj razvite in uboge na duhu tako, da nimam težav s tem.

zobnik ::

12 evrov mi je rekel vulkanizer na Vrhovcih v Ljubljani pa sem mu dal 15 evrov, feltne sem imel s seboj, drugač bi blo 16 evrov, če bi se avto dvignil.

30-40 evrov prokleti oderuhi.

VRHOVCI, CESTA XXXII 4, 1000 LJUBLJANA. Tel: 064 156 888

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

rokp ::

Fuad je v redu, ja. ;)

Gr8t ::

Drugače pa tole da sam menjaš, ko sem nosil zadnjo 225/45/17 v klet, nisem imel več nobene moči v rokah in sem jo moral stopnico po stopnico. Prvo leto da sem tako omagal, res pa da sem jih mal dlje nosil in malo manj kotalil. Ne vem kako nekateri menjajo 19".
V glavnem, če si večino dneva za računalnikom in ne fizični radnik, do 16" še gre, 17" pa z veliko težavo.

Pa zdaj se z menjavo sploh še ne zaključijo problemi. Po 10km ti začne kazat opozorilo za TPMS, že drugič me je to presenetilo. Ne vem kje je sploh fora, če dela prve 10km, bi po vsej logiki lahko skozi, tako da so verjetno po nepotrebnem zakomplicirali, ne bi rekel če že iz prve ne bi delalo.
Moram si jutri vzet čas, tisto oranžno napravo sem kupil že spomladi, ampak je bilo ravno pred servisom, tako da sem počakal tisti teden.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gr8t ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kupiti jeklena platisca za zimo?

Oddelek: Na cesti
353988 (2616) tony1
»

Nakup in montaža letnih pnevmatik

Oddelek: Na cesti
252778 (2080) jero_no1
»

Vulkanizerske storitve po Sloveniji

Oddelek: Na cesti
372961 (1897) Nikonja
»

Nakup jeklenih platišč za zimo, da ali ne? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8814518 (11882) nekoman
»

gume nove letne ok? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13724186 (21552) krneki0001

Več podobnih tem