» »

PS3 ali PS4 na prelomu 2018/19

PS3 ali PS4 na prelomu 2018/19

          ::

Sami konzoli poznam, zato me primerjava ne zanima, imam pa sledeč problem: možnost imam dobiti skoraj zastonj PS3 ali pa redno kupiti PS4. Seveda bom potreboval tudi igre, zato me zanima, koliko časa bodo igre sploh še izhajale za PS3, ali je smiselno sploh kupovati te igre ali naj se raje usmerim v PS4?

LukiYo ::

Igre za PS3 so tudi napol zastonj. Sploh rabljene. Tako da nimaš dosti za zgubit, tudi če jih bi nehali delati. Ne bi si naredu več kot par 10 eur minusa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LukiYo ()

XsenO ::

Igre za PS3 ne prihajajo več (no morda kakšna fifa).
Jz bi reku vzemi oboje.

Aja pa glede konzol ti priporočam mentaliteto: To bi rad igral zato bom kupil konzolo. Ne pa hmm kupil bom konzolo, da bom neki na njej igral.

Tako da poglej kaj bi igral in kupi konzolo, ki ti tisto igro ponuja. Morda boš na koncu odkril ta bi rad igral Lost Odyssey in boš kupil x360 ;)
1 + 1 = 1

          ::

XsenO je izjavil:

Aja pa glede konzol ti priporočam mentaliteto: To bi rad igral zato bom kupil konzolo. Ne pa hmm kupil bom konzolo, da bom neki na njej igral.


Konzolo nabavljam za mulce, ki itak še sami ne vedo, kaj bi igrali. Kar bodo pač videli pri prijateljih.

Tr0n ::

PS4, da bodo lahko PUBG in Fortnite nabijali potem. :)

edi45 ::

Ps4, saj ps3 se ne splaca vec je ze 12 let stara konzola, ps4 pa se ze tudi dobi za drobiz, prav tako igre.

          ::

OK, 10x, bom nabavil PS4 slim.

Dri3r ::

Jaz sem mulcem nabavil PS3. Po letu deluje le še en joystick od treh in se ne sekiram nič :D
dri3r

renofkinja ::

Ce bojo mulci hotl pubg pa fortnite igrat bos mogu meswcno narocnino placvat.

Daliborg ::

          je izjavil:

OK, 10x, bom nabavil PS4 slim.

Na black friday boš imel bundle Ps4 Slim + Spiderman igra za 199USD. Upam da se prevede v 200eur nekje v evropi.
Lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

          ::

Daliborg je izjavil:

          je izjavil:

OK, 10x, bom nabavil PS4 slim.

Na black friday boš imel bundle Ps4 Slim + Spiderman igra za 199USD. Upam da se prevede v 200eur nekje v evropi.
Lp.


Aha, bom malo spremljal tuje trgovine, hvala.

hojnikb ::

če dobiš ps3 za kakšnih 20-30e, pol se splača, četudi misliš kupit ps4 kasnej :)
Pa še softmoddat se ga da >:D

Obvezno se pa izogibaj FAT 60GB in 20GB varjant (oz. vseh, ki majo še backwards compatability z ps2 igrami) ker crkujejo na polno in niso vredne štroma, ki ga vlečejo.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

assassin9 ::

hojnikb je izjavil:

če dobiš ps3 za kakšnih 20-30e, pol se splača, četudi misliš kupit ps4 kasnej :)
Pa še softmoddat se ga da >:D

Obvezno se pa izogibaj FAT 60GB in 20GB varjant (oz. vseh, ki majo še backwards compatability z ps2 igrami) ker crkujejo na polno in niso vredne štroma, ki ga vlečejo.


Kje se lahko dobi ps3 za tok poceni? Na bolhi vsi prodajajo za okoli 100e.

gendale2018 ::

če dobiš ps3 skor zastojn ga vzami, če ne bo dovolj pa kupiš še ps4
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Gapi182 ::

Daliborg je izjavil:

          je izjavil:

OK, 10x, bom nabavil PS4 slim.

Na black friday boš imel bundle Ps4 Slim + Spiderman igra za 199USD. Upam da se prevede v 200eur nekje v evropi.
Lp.

Tudi jaz ampak na žalost mislim da naši Slovenci tega ne bojo upoštevali :D

yayo ::

assassin9 je izjavil:


Kje se lahko dobi ps3 za tok poceni? Na bolhi vsi prodajajo za okoli 100e.

če resno razmišljaš o nakupu potem z trgovin goblin, konzolko ali playgame, kjer dobiš garancijo. Tudi na ebay.de so čez 100 evrov, pa še mačka v žaklju kupuješ. Raje kot prodajat za drobiž 20-30 evrov se jo podari kaki revni družini...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

          ::

gendale2018 je izjavil:

če dobiš ps3 skor zastojn ga vzami, če ne bo dovolj pa kupiš še ps4


PS3 je od enega sorodnika, ki bi mi ga podaril. Ali PS3 igre delujejo na PS4?

Reaper ::

Ne, igre iz PS3 ne delujejo na PS4 in obratno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Reaper ()

Gregex ::

Če je samo za mulce, potem vzemi ps3. Če bi kupoval zase ali, če otroci furajo kak fortnite, potem štirko.

kevin55 ::

Zdaj razmišljam tudi o isti stvari! PS3 lahko dobim po nižji ceni, vendar nove igre ne pridejo na to, PS4 pa je drago. Rekel bi, da če želite igrati visoko grafično in nove igre, pojdite s ps4 ali pa želite uživati v igrah po nizki ceni, potem pa pojdite s ps3.

avian2 ::

Ali če sedaj kupiš PS3 igro, se še vedno naložijo popravki zanjo preko interneta? Vidim, da za veliko iger piše "support has ended". Hkrati pa za dosti iger ljudje pravijo, da je bila prva verzija pred popravki precej buggy in neprijetna za igranje.

Mavrik ::

avian2 je izjavil:

Ali če sedaj kupiš PS3 igro, se še vedno naložijo popravki zanjo preko interneta? Vidim, da za veliko iger piše "support has ended". Hkrati pa za dosti iger ljudje pravijo, da je bila prva verzija pred popravki precej buggy in neprijetna za igranje.


Ja, ta servis še vedno deluje in bo verjetno še lep čas deloval.
The truth is rarely pure and never simple.

hojnikb ::

lahko tudi ročno naložiš popravke brez neta.
#brezpodpisa

gendale2018 ::

Gregex je izjavil:

Če je samo za mulce, potem vzemi ps3. Če bi kupoval zase ali, če otroci furajo kak fortnite, potem štirko.

ne vem od kje pride to, da če je neki za otroke, je lahko tudi slabše
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Mr_Globus ::

Ker je good enough ;) A ti si dobil vse tanarbolše na trgu?

Gregex ::

Kje sem rekel, da mora biti slabše? OP pravi, da lahko dobi trojko zastonj. Vzami, če niso zadovoljni in majo večje potrebe vzami štirko. Simple as...

gendale2018 ::

Mr_Globus je izjavil:

Ker je good enough ;) A ti si dobil vse tanarbolše na trgu?

seveda ne, lol

ampak tisto je napisano kot da v primeru če je stvar za otroke se avtomatsko vzame najcenejšo varianto

Gregex je izjavil:

Kje sem rekel, da mora biti slabše? OP pravi, da lahko dobi trojko zastonj. Vzami, če niso zadovoljni in majo večje potrebe vzami štirko. Simple as...

sej to sem mu že jst napisal
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Gregex ::

A, sorry, zdaj vidim tvoj post zgoraj. OP je tudi napisal, da otroci še sami ne vedo, kaj bi igrali in kar bodo videli pri prijateljih. Potem je odgovor na dlani. Kupi tisto, kar imajo prijatelji. Predvidevam, da štirko. Verjemi, da danes (skoraj) vsi otroci od 10. leta naprej ali še kako leto manj igrajo fortnite.

          ::

Ja, fortnite stalno omenjajo.

euagrus ::

          je izjavil:

Sami konzoli poznam, zato me primerjava ne zanima, imam pa sledeč problem: možnost imam dobiti skoraj zastonj PS3 ali pa redno kupiti PS4. Seveda bom potreboval tudi igre, zato me zanima, koliko časa bodo igre sploh še izhajale za PS3, ali je smiselno sploh kupovati te igre ali naj se raje usmerim v PS4?


Kupi ps4 s starim firmwarom in jailbreakaj,
In regione caecorum rex est luscus.
Ker me je nekaj slotechovcev sprasevalo:
https://github.com/cullum/dank-selfhosted

          ::

S temi jajci se mi ne da zajebavati. Če bom kupil, bom imel vse uradno, tudi tistih par iger bom nabavil originale.

Reaper ::

Točno to, ni tak strošek, če kupiš konzolo za 200 €+ imaš tudi 10 - 20 € za igro če je seveda ne rabiš prvi dan po izzidu.

Goblin ::

Gapi182 je izjavil:

Daliborg je izjavil:

          je izjavil:

OK, 10x, bom nabavil PS4 slim.

Na black friday boš imel bundle Ps4 Slim + Spiderman igra za 199USD. Upam da se prevede v 200eur nekje v evropi.
Lp.

Tudi jaz ampak na žalost mislim da naši Slovenci tega ne bojo upoštevali :D


Morda sta pozabila, da oglaševane cene v ZDA ne vključujejo davka, ki ga vseeno plačaš. V Sloveniji je pač 22%.

Prav tako promocijske cene diktira Sony, ki se jih praktično vsi v Sloveniji držijo (marže pa so v času promocij tako mizerne, da nihče ne bo spuščal pod priporočeno akcijsko ceno). Pa tudi v drugih državah EU je enako, s tem, da različne regije dobijo različne promocije. Hrvati naprimer bistveno manj ugodne.
http://www.goblin.si

          ::

Morda samo še tole: ali je mogoče na kateri od konzol omejiti dnevni čas igranja ali dati uporabo pod geslo?

Tr0n ::

PS4 ima parental controls, kjer lahko nastavljas tudi time limite (duration, playable hours, end time etc.).

          ::

Tr0n je izjavil:

PS4 ima parental controls, kjer lahko nastavljas tudi time limite (duration, playable hours, end time etc.).


PS3 tega nima? Ker to je nujno! TV tudi nima, sem že tam gledal in tudi nobenega appa nisem našel (Sony Android TV).

yayo ::

euagrus je izjavil:

          je izjavil:

Sami konzoli poznam, zato me primerjava ne zanima, imam pa sledeč problem: možnost imam dobiti skoraj zastonj PS3 ali pa redno kupiti PS4. Seveda bom potreboval tudi igre, zato me zanima, koliko časa bodo igre sploh še izhajale za PS3, ali je smiselno sploh kupovati te igre ali naj se raje usmerim v PS4?


Kupi ps4 s starim firmwarom in jailbreakaj,

prvo ga dobi s tistim firmwerjem, če ga moreš potem pa še reci zbogom vsemu kar je online, multiplayer pa raznim popravkom in dlcjem.Če te ne bana Sony (ki te bo avtomatsko, če ne naložiš zadni firmware) te bodo pa založniki, na čigar serverjih tečejo igre. In seveda potem še zajebi kupca kateremu boš nekoč prodal rabljeno konzolo tako, da mu ne poveš, da je banana.

Tr0n ::

          je izjavil:

Tr0n je izjavil:

PS4 ima parental controls, kjer lahko nastavljas tudi time limite (duration, playable hours, end time etc.).


PS3 tega nima? Ker to je nujno! TV tudi nima, sem že tam gledal in tudi nobenega appa nisem našel (Sony Android TV).

Ima parental controls, samo se ne spomnim, ce lahko omejis casovno.

          ::

Ok, hvala vsem za odgovore, PS4 Pro bo, da bo še 4K, ker nameravam kupiti za dalj časa.

BivšiUser2 ::

Špili ne bodo tekli v 4k, temu najbljižje je v obliki konzole je Xbox One X.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Tr0n ::

4k bo, samo ne native. :)

          ::

Kako ne? A ne podpira PS4 Pro 4K, če špil to podpira? A sem kaj narobe razumel?

Tr0n ::

Ja, odvisno od igre. Ene imajo native 4k, druge checkerboarding, ene nimajo 4k opcije etc.

https://www.ign.com/wikis/playstation-4...

Tr0n ::

...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

          ::

Tr0n je izjavil:

Ja, odvisno od igre. Ene imajo native 4k, druge checkerboarding, ene nimajo 4k opcije etc.

https://www.ign.com/wikis/playstation-4...


Torej imam prav: nekatere igre že sedaj podpirajo 4K, v prihodnosti pa jih bo sigurno več.

mAXTER ::

Ima kdo kakšen predlog za prodajalno s skonto cenami novih/rabljenih iger za PS3 v EU?

opeter ::

Na GAME.co.uk so to imeli, ne vem, pa kako je dandanes.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

PS4 (strani: 1 2 3 4159 160 161 162 )

Oddelek: Konzole
80701253315 (25370) DejchSLO
»

Konzola za 7 in 9 letnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6712941 (10438) opeter
»

xbox za sina (strani: 1 2 )

Oddelek: Konzole
6813958 (12266) scipascapa
»

Playstation 4 ali Playstation 3 ?

Oddelek: Konzole
159081 (8700) AnWar

Več podobnih tem